W tej gminie brakuje jeszcze dwóch sołtysów

  • 09.03.2019, 14:20 (aktualizacja 09.03.2019, 15:56)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
W tej gminie brakuje jeszcze dwóch sołtysów arch. Jedna z sesji w Cedyni.
Kończy się kadencja sołtysom, ale nie wszędzie można wybrać nowego sołtysa, ponieważ nie ma chętnych. Tak jest m.in. w gminie Cedynia. Sołtysów, pomimo zwołanego zebrania, nie wybrano jeszcze w Orzechowie i Łukowicach. Powtórne wybory odbędą się w tych sołectwach pod koniec marca.

Tak więc w niektórych miejscowościach na zebraniach w ogóle nie zgłaszano kandydatury na sołtysa. W kilku wsiach kandydowała tylko jedna osoba. Nikt nie zgłosił się podczas zebrania wyborczego na sołtysa w Orzechowie i Łukowicach.

W Starym Kostrzynku nadal sołtysem będzie Dariusz Kopij. Podobnie w Siekierkach - funkcję sołtysa dalej będzie pełnił Franciszek Liszka. Także Monika Wajsprych ponownie wybrana została na sołtysa w Starej Rudnicy. W Czachowie nadal sołtysem będzie Monika Rogowska, a w Żelichowie - Maria Kraszczyńska. Za to nowym sołtysem w Osinowie Dolnym został Andrzej Szwałek.

W Bielinku mamy nowego sołtysa. Została wybrana Jolanta Głowniak. Do tej pory funkcję tę pełniła Jadwiga Gruchała.

Nowego sołtysa ma też Lubiechów Dolny. Tutaj funkcję tę będzie teraz pełnił Bogusław Rajnert (wcześniej była Renata Jasnos).

Zmiana nastąpiła też w Lubiechowie Górnym. Tutaj po Małgorzacie Gabryś-Portkowskiej nowym sołtysem został Zbigniew Lechowski.

W Piasku od dziesiątek lat sołtysem jest Zenon Pikuła i teraz wybrano go ponownie. W Radostowie sołtysem ponownie został Rafał Kiniorski. W Golicach też bez zmian – na sołtysa wybrano Kazimierza Zielińskiego.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

podpis
podpis 10.03.2019, 17:41
Podpis pod zdjęcie: I ty zostaniesz sołtysem!

Pozostałe