Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019

Niebezpieczne zanieczyszczenie rzeki Słubi! Może dojść do skażenia zbiorników wodnych!

  • 10.03.2019, 22:21 (aktualizacja 10.03.2019, 23:16)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Niebezpieczne zanieczyszczenie rzeki Słubi! Może dojść do skażenia zbiorników wodnych! fot. dost.
Funkcjonariusze Społecznej Straży Rybackiej w niedzielę 10 marca 2019 r. kontrolowali zbiorniki wodne w powiecie gryfińskim. Podczas rutynowej kontroli rozlewisk rzeki Słubi w gminie Moryń stwierdzili duże ilości zanieczyszczeń spływających bezpośrednio do rzeki na tzw. zastawce. Przejrzystość wody jest praktycznie zerowa, a na powierzchni unosi się biały kożuch. Być może przyczyną takiego stanu rzeczy jest niepoprawnie funkcjonująca oczyszczalnia ścieków, która znajduje się powyżej zbiornika.

Problem jest niepokojący i z pewnością należy podjąć natychmiastowe działania, aby nie doszło to skażenia zbiorników wodnych.

Notatki wraz z dokumentacją fotograficzną zostaną przekazane odpowiednim organom, aby jak najszybciej zbadać przyczynę i rozwiązać niepokojący problem.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wędkarz II
Wędkarz II 11.03.2019, 16:50
Sprawdźcie na Odrze między główkami, tam dopiero jest piana . No i do Odry to nie tylko Słubia wpływa , żeby nie było.
O'Skandall
O'Skandall 11.03.2019, 11:41
Afera podobna do tej jak ratownik zamknął kąpielisko bo woda zielona.... HAHHAHHA - podobieństwo: ratownik jak i SSR nie są fachowcami od jakości i procesów zachodzących w środowisku wodnym i stanie wód...
wędkarz
wędkarz 11.03.2019, 11:38
Też bylem . Prawde napisałeś . Nic się nie dzieje .
wędkarz
wędkarz 11.03.2019, 11:01
Oczyszczalnia ścieków jest oddalona od tego przepustu, którym reguluje się poziom wody na (rozlewiskach) z dwóch jezior przed tą zastawką to odległość ok. 4,0km. Byłem na miejscu i stwierdzam, że od miejsca wylotu ścieków aż do tych jezior nic się nie dzieje i woda jest przezroczysta. Woda spiętrzona spadająca z wysokość uderza w lustro wody tworzy oczka piany które wyniku małego nurtu spływu wody się utrzymują na powierzchni lustra wody..
bełt
bełt 11.03.2019, 10:00
Grilla brakuje. Grilla. Oto marzenie wędkarza cebularza. Woda, grill i skrzynka browaru. No żeż karrrwa...
Heniu
Heniu 11.03.2019, 09:26
Afera kolejna w Moryniu
Przyjezierze
Przyjezierze 11.03.2019, 09:15
Oczyszczalnie jest niewydolna i wymaga modernizacji bo jej proces miał się rozpocząć w 2012 roku.
Ścieków jest co raz więcej podłączono kolejne gospodarstwa i jednym słowem nie wszystko działa jak należy stąd też pewnie nie wszystkie ścieki ulegają degradacji.
ekolog
ekolog 11.03.2019, 09:00
oczyszczalnia lata 80 nie spełnia norm rzeka czarna kiedyś zbierałem rośliny do akwarium ciekawe gdzie Bielin wylewa sprawdzcie rowy melioracyjne wokół wioski
Moryniak
Moryniak 11.03.2019, 08:55
Pan redaktor nie zauważył ,że pada . Jest wysoki poziom w rzece. Woda w zastawce się przelewa stąd ta piana . Przed zastawką widać dno . Woda jest mętna za zastawką . Jest tam ruch wody dlatego tak się dzieje . Jutro jadę tam na ryby . Pozdrawiam
grubson
grubson 11.03.2019, 09:00
Przecież to nie on tylko fachowcy - funkcjonariusze Społecznej Straży Rybackiej. Oni już dobrze wiedzą w jakie miejsce pojechali i co i jak.
obiektywny
obiektywny 11.03.2019, 07:30
i co z tego ze sie pieni jak normy spełnia wszystko. dajcie spokój i pab panie redaktorze tez
Heniu
Heniu 11.03.2019, 07:10
Ojciec dyrektor na L4 i się dzieje
Wędkarz
Wędkarz 11.03.2019, 04:58
Od wielu lat tak się dzieje,było zgłaszane wielokrotnie i nikt z tym nic nie robił
Ktos
Ktos 11.03.2019, 04:31
No W końcu ktos to zauważył tyle lat ta woda sie pieni w tym miejscu wytruli calego pstrąga z rzeczki brawo panowie straznicy tylko nie pod dywan
obiektywny2
obiektywny2 11.03.2019, 07:36
pstrąga ty widziales w tej rzece aha jak *** grznot. tyle lat sie pieni i jest ok skoro kontrole co chwila na oczyszczalni z sanepidu ktoś podsyla i zawsze ok
Zenek
Zenek 11.03.2019, 21:25
Z 10 lat temu jak miałem czas to jeździłem na pstrąga przed Łysogórskami i łowiłem maluchy. Ciekawi mnie tylko jak jest tak dobrze to po co planowana modernizacja oczyszczalni.
!!
!! 11.03.2019, 00:07
No to po sielawie.
Mietek
Mietek 11.03.2019, 05:07
Nie ma to nic wspólnego z sielawą
robot
robot 10.03.2019, 23:17
SANEPID będzie miał co robić.
strasznie
strasznie 10.03.2019, 22:55
Grubo!!!!

Pozostałe