Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019
Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019
Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019

Sportowi mistrzowie i ich trenerzy nagrodzeni

  • 14.03.2019, 10:37
  • Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie
Sportowi mistrzowie i ich trenerzy nagrodzeni wzp Jedno z wyróżnień przyznano specjalistce w pchnięciu kulą Joannie Oleksiuk ze Startu Szczecin. Obok trenerka Renata Chilewska z Gryfina.
29 zawodniczek i zawodników otrzymało nagrody za osiągnięcia w 2018 roku. To medaliści najważniejszych sportowych imprez na świecie. Wyróżnienia wręczone zostały także 21 trenerom oraz najaktywniejszym zachodniopomorskim klubom, samorządom i szkołom. Gala „Sportowego Podsumowania Roku” z udziałem marszałka województwa Olgierda Geblewicza, wicemarszałka Jarosława Rzepy oraz członka Zarządu Janusza Gromka odbyła się w środę, 13 marca 2019 roku w Szczecinie.

Wyróżnienia odebrali medaliści Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy oraz Młodzieżowych Mistrzostw Europy w różnych kategoriach wiekowych. W sumie to 50 osób. Wśród uhonorowanych znaleźli się reprezentanci m.in.: lekkoatletyki, żeglarstwa, zapasów, wioślarstwa, strzelectwa, podnoszenia ciężarów, kolarstwa torowego, tenisa stołowego, boksu i karate.

-Świetny rok na nami, a ten obecny zapowiada się jeszcze lepiej. Zdobyte medale pokazują, jak ogromny potencjał tkwi na Pomorzu Zachodnim, jak wile mamy sportowych skarbów, które idą w ślady Małgorzaty Hołub-Kowalik, Piotra Liska czy Natalii Partyki. Gratuluję ambitnej postawy zawodniczkom i zawodnikom, ale jednocześnie dziękuję trenerom oraz działaczom, bo bez ich zaangażowania o sukcesy sportowe byłoby znacznie trudniej - podkreślił zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz. - Lekkoatletyka, sporty wodne, ale także kolarstwo czy dyscypliny walki, jak karate to najmocniejsze strony zachodniopomorskiego sportu. Wierzę, że lista będzie się z roku na rok powiększać i w tak dobrych nastrojach spotkamy się również podczas kolejnej gali - dodał Olgierd Geblewicz.

Na nagrody dla zachodniopomorskich, sportowych czempionów 2018 roku Urząd Marszałkowski przeznaczył 143 tys. zł. Wyniosły one od 2 do 4,5 tys. zł. Tylko w ostatnich pięciu latach marszałek województwa uhonorował 226 sportowych mistrzów oraz trenerów przeznaczając dla nich prawie 650 tys. zł.

Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

historyk sportu
historyk sportu 16.03.2019, 17:46
Warto dodać, że widoczna na zdjeciu Joanna Oleksiuk pochodzi z Gryfina. W zeszłym roku zdobyła srebrny medal w pchnięciu kulą podczas paralekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie.
Gest srutu tutu.
Gest srutu tutu. 14.03.2019, 11:49
W Gryfinie pewnie nagrody i stypendia dostaną oldboye i prezio Energetyka. No może jeszcze ktoś z karate. Ha, ha, ha, ha, ha.
jak to jest
jak to jest 14.03.2019, 11:04
Gryfino nie potrafiło a Stargard potrafi skorzystać z wiedzy naszej trenerki.

Pozostałe