Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019
Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019
Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019

Banie chcą być miastem

  • 15.03.2019, 12:00 (aktualizacja 16.03.2019 01:20)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Banie chcą być miastem
Radni głosowali dziś (15 marca 2019 r.) za projektem rozpoczęcia procedury związanej z nadaniem miejscowości Banie statusu miasta. Wszyscy radni byli za.

Banie były miastem od średniowiecza do 1945 r. Dziś miejscowość liczy 1873 mieszkańców (stan na grudzień ub.r.).

Wiele ośrodków gminnych takich jak Cedynia czy Moryń są mniejsze, ale status miasta mają.

W naszym powiecie miastami nie są jeszcze siedziby gmin w Widuchowej (miastem były też do 1945 r.) oraz Stare Czarnowo.

Władze gminy Banie zapowiedziały w tej sprawie konsultacje społeczne. 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (40)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gg
gg 19.03.2019, 19:49
jakim miastem.





Gosc2
Gosc2 17.03.2019, 13:47
Miastem a co z tak piekna walaca sie w centrum gminy stara sala az strach kolo nuej przechodzic .No piekna wizytowka miasta
Gość
Gość 16.03.2019, 03:50
Miasto powinno mieć kibel a w Bani nie ma wiec odpowiedz jest prosta
Jak na podwórku nie masz
Jak na podwórku nie masz 25.03.2019, 14:03
Odlej się za przystankiem
ja
ja 18.03.2019, 18:02
w Gryfinie też nie ma i jakoś miastem jest
Będzie dziwnie
Będzie dziwnie 15.03.2019, 23:59
Jakie zmiany będą kiedy Banie zostanie miastem a Wójt Burmistrzem ?
Czy pojawi się straż miejska i mandaty za psa sr ają cego ?
Czy za zwierze w domu każdy będzie płacił podatek ?
Czy parkingi będą płatne ?
Czy pijaków policja będzie wozić na wytrzeźwiałkę ?
Czy 500+ dostane ja czy moi rodzice ?
Co oni wyprawiają
Co oni wyprawiają 15.03.2019, 23:40
Fajnie niech Banie będzie miastem ale czy do tego nie trzeba 2000 mieszkańców, kanalizacji a nie szamba w rowie i nie może być zabudowań zagrodowych z kurami kozami i krowami a w Bani takie są.
Z tego co czytałem to małe miejscowości , które były miastami zostały wsiami po to aby otrzymać dofinansowania na rozwój.
Czegoś tu nie kumam.
Czy ktoś znowu chce prywatny bebzon napełnić ?
Czy Lubanowo będzie też miastem przecież ma prawie tyle samo mieszkańców i chyba więcej blokowisk.
AJWAJ OLA BOGA HA AH AH
AJWAJ OLA BOGA HA AH AH 15.03.2019, 20:58
BANIE CHCĄ BYĆ MIASTEM TAK JAK KRAKOWIACZKA CHCE BYĆ KOBIETĄ HA AH AHA
zk
zk 17.03.2019, 11:28
Ajwaj wstał z kolan ,wytarł usta i podziękował !!I Heniek zasunął rozporek.

popieram
popieram 15.03.2019, 20:50
Mają do tego pełne prawo ! Żaden pyskacz im w tym nie przeszkodzi !
ajwaj aleluja i se dopiszcie  ha ah ah
ajwaj aleluja i se dopiszcie ha ah ah 15.03.2019, 17:20
TU W TYM BURDELIKU TO TYLKO MIŚ ma rację ha ah ah i ta jego koncepcja ha ah ah nawet jak ***owo ona by nie był ha ha ah
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 15.03.2019, 17:07
co ***cy ha ha ah ***NIA SIE SYPIE HA HA AH https://youtu.be/4YKc6cjp_dA
ejsza
ejsza 15.03.2019, 17:10
orzesz ty parchatku chrzczony tępym scyzorykiem paszoł won stad.
ajwaj aleluja i do p[rtzopdu
ajwaj aleluja i do p[rtzopdu 15.03.2019, 18:06
rozjedzieny was ha ha ah już czas was jest bliski ha ah ah ten z mossadu ah ah
AJWAJ ALELUYJA I DOPRZODU
AJWAJ ALELUYJA I DOPRZODU 15.03.2019, 17:15
CO KRAKOWIACZKA SPONSORUJE TEN WASZ DSYFILIS MADE IN BANIE HA AHA H NPS OBCIAGNIJ MI CIOCU HA HA AH
Miś
Miś 15.03.2019, 16:10
Ona jest bardzo dobra ta koncepcja, Na każdą rzecz można patrzeć z dwóch stron. Jest prawda czasów, o których mówimy, i prawda ekranu, która mówi: „Prasłowiańska grusza chroni w swych konarach plebejskiego plebsa z Bań”. Zróbcie mi przebitkę zająca na gruszy… Nie, nie! Zamieńcie go na psa! Zamieńcie go na psa. Niech on się odszczekuje swoim prześladowcom z pańskiego dworu. Niech on nie miauczy…Konie łby pospuszczać. Czy konie mnie słyszą?!
kaziuk bartosiewicz
kaziuk bartosiewicz 15.03.2019, 16:03
A mnie pięty świerzbio i co to wróży?
konopielka
konopielka 15.03.2019, 15:49
Od porządku, ludkowie, jest Pambóg, on pilnuje, żeby wszystko szło, było jak było. A diabeł chce zmieniać, powiada: ulepszać.Miasta mu się zachciewa. Słyszycie? Ulepszać! Już jemu mało, że krowa cieli sie, dzie tam: on chce, żeby sie źrebiła! O, do czego idzie! Krowy bedo sie źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili. Chłop z chłopem spać bedzie, baba z babo, wilki latać, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, zajdzie na wschodzie! (...)
Wy wiecie ludkowie, co sie teraz na świecie wyprawia? Mężowie żony rzucajo, matki dzieci! Z ludziow mydło sie robi! Żyto kosami żno: bywajo całe wioski, że sierpa nie uraczysz! (...)
A w miastach, co w miastach się wyprawia! W dzień śpio, w nocy pracujo, w piątki nie poszczo, niedzielow nie świętujo! Sodomagomora!
Boss
Boss 15.03.2019, 15:43
Popieram....Status miasta stwarza większe możliwości odnośnie projektów Unijnych.Jestem ZA !!! Pozdrawiam
Co oni wyprawiają
Co oni wyprawiają 15.03.2019, 23:46
Zaktualizuj dane bo jest odwrotnie przynajmniej narazie
Xxx
Xxx 20.03.2019, 20:10
Miasto-połowa Ban bez kanalizacji.
Miasto - turystyka, plaża z dodatkiem ropy.
Miasto - świeże powietrze typu dym dym.
wsiok
wsiok 15.03.2019, 17:09
Co ty bredzisz? Co z tego będzie miał przeciętny baniak? Czy w jego portfelu przybędzie z tego powodu choć jedna złotówka? NIE.zwykły baniak doloży swoja krwawice do waszych tablic,pieczatek,folderów,diet,pensji burmistrza itd itd.Nie zgadzajcie się ludziska
+
+ 15.03.2019, 17:15
wsioku co ty piszesz o wszystkim decyduje rada gminy i gdyby dziś chcieli to by podnosili a nie robia tego wiec nie wprowadzaj ludzi w bład
miejski kmiot
miejski kmiot 15.03.2019, 15:35
Popieram inicjatywę. Chętnie zostanę u was burmistrzem,panem Burmistrzem
poddany
poddany 15.03.2019, 15:07
A królem zostanie August|!
Podczaszy
Podczaszy 15.03.2019, 19:07
W kto będzie zastępcą króla Augusta?😊
tron
tron 16.03.2019, 22:16
będzie nim Arkadius
kasa
kasa 15.03.2019, 14:37
Wiadomo,w miescie wieksze diety.Brawo wy
Hajs
Hajs 15.03.2019, 14:55
Dieta zależy od innych czynników, m.in. od liczby mieszkańców gminy, miasto, nie-miasto, nie ma znaczenia. Brawo Ty
plebs
plebs 15.03.2019, 14:36
W piątek 15 marca do budynków Urzędu Miejskiego w Myśliborzu weszli agenci CBA. Zapraszamy agentów do Gryfina.
Karol
Karol 15.03.2019, 14:34
bardzo dobra decyzja wójta i rady
baniak z Bań
baniak z Bań 15.03.2019, 14:19
Błagam,blagam was na kolanach,błagam nie przenoście nam stolicy do Bań,błagam bbbbłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
Marcin
Marcin 15.03.2019, 14:19
Popieram inicjatywę. Ale zacznijmy od konsultacji społecznych.

Pozostałe