Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Mieczysław Sawaryn, burmistrz, który gdy kluczy, mija się z prawdą

  • 31.03.2019, 23:52 (aktualizacja 01.04.2019, 14:53)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Mieczysław Sawaryn, burmistrz, który gdy kluczy, mija się z prawdą
Burmistrza Mieczysława Sawaryna przyłapaliśmy na próbie krętactwa. W momencie, kiedy miał wykazać się odpowiedzialnością, chronił niekompetentnego urzędnika, swego zastępcę. Jednym słowem sam wystawił ocenę sobie i pośrednio swojemu zastępcy. Mamy też drugi przykład, gdy burmistrz zmienił niewygodny temat, dotyczący w tym przypadku pytań o ewentualne korupcyjne zachowanie.

Zastępca burmistrza Tomasz Miler pytany był czy podczas trwania procedury przetargowej jeździł do Szczecina do jednego z oferentów. Podczas konferencji prasowej burmistrz nie dał odpowiedzieć pytanie. Czyżby bał się aby jego podwładny się nie wkopał?

Kolejny przykład to sprawa dotycząca czerpania w 2018 r. wody dla mieszkańców z terenu nieprzebadanego. To za czasów Mieczysława Sawaryna Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Gryfinie pozwoliło sobie na czerpanie wody z terenu, gdzie 10 lat temu doszło do skażenia rozpuszczalnikami. Samego terenu przed ponownym puszczeniem wody do mieszkańców odpowiednio nie przebadano. A pytaliśmy: czy skażenie terenu nadal tam występuje i w jakim stopniu, a może miejsce to jest obecnie pozbawione tamtych groźnych dla zdrowia czynników? Tomasz Miler nie odpowiedział nam konkretnie na te pytania. Na sesji zapytany ponownie, zamiast udzielić odpowiedzi, zmienił temat. Burmistrz Mieczysław Sawaryn też na żadne z tych pytań nie odpowiedział, ale swoim zwyczajem zmienił temat, mówiąc o rzeczach, które nie mają związku ze sprawą.

- Zgłosił się pan do mnie dwa lata temu z prośbą, aby wspierać pana w pańskiej działalności gospodarczej – wypalił nagle burmistrz Mieczysław Sawaryn, próbując odwrócić uwagę od sprawy wody.

Problem w tym, że to co powiedział, to zwykłe kłamstwo. Po prostu nie było rozmów o prywatnych sprawach. W ogóle nie było nawet spotkania w sugerowanym czasie. Tym samym mijając się z prawdą, Mieczysław Sawaryn zasługuje na miano krętacza roku 2018.

 

Kontynuujemy podsumowanie ubiegłego roku:

http://Nie po to został powołany żeby przynosić zyski!

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (79)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

apka
apka 04.04.2019, 23:08
Mina człowieka cierpiącego. Męczą tymi kamerami i aparatami
Wasz srutu tutu
Wasz srutu tutu 04.04.2019, 08:06
Trzy razy obiecane to więcej niż raz dane. Więc się cieszcie.
kokos
kokos 03.04.2019, 23:29
Nie ma się co dziwić bo to znany ściemniacz.
Srutututu.
Srutututu. 03.04.2019, 14:11
Srutu tutu. Obiecuję i nie dotrzymuję.
Powaga
Powaga 04.04.2019, 18:20
Wybitny ścimniacz !!!!!!!
metoda na ajwaja
metoda na ajwaja 03.04.2019, 00:24
Jeden komentarz obok drugiego i wszystkie jakby na Mietka. To jakaś prowokacja. Spodziewajcie się teraz pozwu.
prowokacja
prowokacja 03.04.2019, 10:02
Nikitiński też musi odejść!
do   00.24
do 00.24 03.04.2019, 08:30
Karma wraca ???
Ha
Ha 03.04.2019, 07:58
Krętacz !!!!!! HA HA HA PASUJE.
???
??? 03.04.2019, 00:47
a coś taki pewien, że ajwaj Mietka miał nie ruszać?
Tak, tak kmiotki
Tak, tak kmiotki 03.04.2019, 00:19
Seweryn dużo się uczy od Sidora z WARSZAWY.
coops
coops 03.04.2019, 00:22
Chodzi ci o Krystynę Sidor?
Sidor powiedział Mietkowi, że inwestycje są drogie .
Sidor powiedział Mietkowi, że inwestycje są drogie . 03.04.2019, 10:21
Raczej Krychę kur Wichę.
je bać mietka ha ah ah
je bać mietka ha ah ah 02.04.2019, 21:50
(...)
Nie stosuj inwektyw. Komentarz usunięty.
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 02.04.2019, 21:31
ty myślałeś ze MNIE zastraszysz ha ha ah ty chyba z *** się na łby zamieniłeś ah aha h
......
...... 04.04.2019, 06:32
a czy ajwaj ma odciski .chyba na d....Każdy psychol ma przebłyski świadomości
Xyz
Xyz 02.04.2019, 23:29
Nooooo grubo. Ktoś depnął ajwajowi na odcisk
domyślny
domyślny 02.04.2019, 23:39
Zleconko... A teraz będzie jęczał jaki biedny. I pójdzie z tym do sądu...
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 02.04.2019, 21:29
mieciu jak tam (...)
Komentarz usunięty.
administrator
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 02.04.2019, 21:12

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 02.04.2019, 20:54

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 02.04.2019, 20:48
mieciu pakuj walizki bo pujdziesz siedzieć tak wam pokarzę ten cyrk w gryfinie ha ah ah herwart to nie tylko polin ha ha ah
sprzątacz śmieci
sprzątacz śmieci 02.04.2019, 21:11
ajwaj dawaj jechać w szambo z tym gó..em
ajwaj alelija i do przodu
ajwaj alelija i do przodu 02.04.2019, 20:44
ja wam załatwię działeczki w bartkowie ha ha ah policyjne *** ha ha ah w kosmosie ha ha ah
15 000 za ar
15 000 za ar 04.04.2019, 08:09
Ja mam już dogadane w dawnym Szczawnie a teraz to już Gryfino.
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 02.04.2019, 20:36
mietek zmów paciorek ha ha ah ja wam razem z tym piotrowskim zapłacę za całokształt ha ha ah musiał wam nie pomoze ha ha ah co ***ek szumski wam pomoże ha ha ah z arnim  ha ha ah
Pikuś
Pikuś 02.04.2019, 16:12
Co tam burmistrz.... Rada!!! Radę mamy słabą. Radni KO i PiSu nie mówią jednym głosem. Każdy radny gra swoją piłeczkę i reszta go wali. W żadnym z tych ugrupowań nie ma lidera który trzymałby towarzystwo krótko. Zobaczcie radnych Sawaryna. Wszyscy za liderem. Ostatnia sesja to był już naprawdę kabaret. Bufetowa Hołub szkoda że jeszcze na kolana nie padła i po ręcach burmistrza nie cmokała. Żenada!!!! Więc póki radnym nie urosną jaja Mietek z wickami będzie robił co mu się podoba. Żadnych pytań na temat budownictwa.... Drętwą gadką o szkole muzycznej zatkał im gęby odnośnie wydatków na kulturę.
Jedynie Urbańskiego mi szkoda. Porządny chłop dał się wrobić w ten bajzel.
Prawda
Prawda 03.04.2019, 08:03
Urbański to porządny człowiek !!!!
Fakt
Fakt 02.04.2019, 19:09
Coś w tym jest.Mając większość nie mają jaj.
Pampers
Pampers 02.04.2019, 15:06
Jak coś obiecuję, to nie dotrzymuję.
pikap
pikap 02.04.2019, 12:56
Ma przyzwyczajenia z poprzedniej pracy. Klasyczne odwrócenie uwagi. Jak klient zaczyna się gubić w zeznaniach to co robi obrońca? - Przerywa aby się sam nie pogrążył.
OFICER PROWADZĄCY
OFICER PROWADZĄCY 02.04.2019, 08:37
burmistrzu robicie dobrą robotę ha ha ah
......
...... 02.04.2019, 06:36
jak się rzuca insynuacje .Właśnie tak .Więc p.Sawaryn zrobił to samo co autor.rzucił temat o prośbę o wspieranie działalnosci gospodarczej .O Milerze to prawda a o wydawcy to kłamstwo i Jedno i drugie niczym niepoparte.Tak rodzą sie fejki (jedna pani drugiej pani).Odnośnie wody pitnej .Czy zanotowano jakiś fakt otrucia .Czy autor pobrał próbke wody do przebadania (oczywiście przy udziale stron).Czy są już wyniki?
a ten jak zawsze nie zrozumiał....
a ten jak zawsze nie zrozumiał.... 02.04.2019, 14:22
Tobie na łeb padło? Pytanie: czy wiceburmistrz był w trakcie procedury w jednej z firm startujących.Odpowiedź - "redaktor mnie chciał skorumpować"(bo chyba tak słowa Sawaryna w tym kontekście należy rozumieć?).

I Sawaryn nic z tym nie zrobił? Skoro to taka straszne przestępstwo - nie zawiadomił organów?

No i odpowiedź znamienna.
Pytają o kontakty wiceburmistrza z firmą startującą w przetargu - Sawarynowi kojarzy się to z... korupcją, jakby nie patrzeć....

A co do twojej sugestii odnośnie wody - TO DZIENNIKARZ MA BADAĆ TEREN "przy udziale stron"??? PRZECIEŻ ON ZAPYTAŁ!!! Tak trudno odpowiedzieć - badaliśmy ziemię, nie badaliśmy ziemi?
rózga
rózga 02.04.2019, 14:08
Nie bądž śmieszny. Jak za Piłata była skażona woda to były zatrucia ? NIE , ale nie bagatelizowano problemu. Zrobili ekspertyzę, zamknęli ujęcie! A tu co było i jest nadal ? Nik nic nie wie do tej pory ! Jak wiesz, że tak rodzą się plotki to może należy je dementować i udowadniać, że są tylko plotkami ! Nie zwalać odpowiedzialności na autora tekstu. Takie badania są kosztowne i muszą być uzasadnione
! Nie wiesz o tym ??
......
...... 02.04.2019, 16:41
zgadza się .łatwiej i taniej rzucić fejkiem.P.Sawaryn by musiał ciagle udowadniac ,ze nie jest wielbłądem .Napisałem wyrażnie ,ze jedna i druga strona rzuciła fejkiem .I cop z tego wyszło ?tak jak w powiedzeniu :jesli ktos komus coś ,ewentualnie nikt nikomu nic to ja im owszem..Poza tym czy ktoś tą wodą za Piłata sie zatruł?
do..........
do.......... 03.04.2019, 08:14
Nie rozumiem tego bełkotu., oprócz tego,że p Sawaryn powinien wciąż udawadniać swoją niewinność .... czyli ??? Wytrzeźwiej może.
w tym bełkocie jest ziarnko sensu...
w tym bełkocie jest ziarnko sensu... 04.04.2019, 01:06
Jak nie rozumiesz - wielokropek powiedział, że Sawaryn kłamał w celu oczerniania i odwrócenia uwagi od swojego wicka, co był pytany o wizyty w firmie startującej w przetargu....
ucho igielne
ucho igielne 03.04.2019, 07:10
wielokropku - a czy ktokolwiek zarzucał Sawarynowi, że jest wielbłądem? To on zawsze na konkretne pytania odpowiada w stylu: srutu tutu.
Jak powyżej - czy bvły badania skażonej ziemi?
Czy był wiceburmistrz w firmie startującej w przetargu?

Czy ktoś, kto nie jest wielbłądem poradziłby sobie z odpowiedzią na te pytania? Dwa słowa i po sprawie....
????
???? 03.04.2019, 00:50
Sawaryn rzucał fejkiem - CZYLI KŁAMAŁ, ŻEBY OCZERNIĆ REDAKTORA? Wielokropku - czy ty się dobrze czujesz?

A władza jest od tego, żeby informować społeczeństwo...
Mieszkaniec
Mieszkaniec 01.04.2019, 22:13
Tak tak, spotkania ze KO też nie było ;)

Burmistrzu robicie dobrą robotę oby tak dalej
kręcenie!
kręcenie! 02.04.2019, 08:18
To Sawaryn jak z tym spotkaniem w firmie w trakcie trwania przetargu też i z KO? Przecież nawet w noc wyborczą ci z KO poszli z gratulacjami, bo uznali, że tak wypada! To co będziesz teraz pisał, że nie było spotkania burmistrza z KO?
punkt widzenia zależy od punktu....
punkt widzenia zależy od punktu.... 01.04.2019, 22:20
dobrą dla nielicznych kosztem wielu...
Jak ze zwolnieniem na 10 lat od podatków nowych domów i budowy im dróg z podatków reszty....
Działania pro korupcyjne to jego specjalność.
Działania pro korupcyjne to jego specjalność. 01.04.2019, 23:28
Zwolnił z podatku swoich wicków.
Z
Z 02.04.2019, 09:16
mnie tez a wickiem nie jestem...
oburzony mieszkaniec
oburzony mieszkaniec 02.04.2019, 16:15
Czy przyjechałeś do Gryfina z innego miasta? Przecież zwolnienie z podatku miało zwiększyć liczbę mieszkańców Gryfina. Okazało się, że zwolnieni zostali m.in. najbliżsi współpracownicy burmistrza. To skandal. Sprawą powinna zająć się prokuratura.
do Z....?
do Z....? 02.04.2019, 10:18
a radnym?

Pozostałe