Mieczysław Sawaryn, burmistrz, który gdy kluczy, mija się z prawdą

  • 31.03.2019, 23:52 (aktualizacja 01.04.2019, 14:53)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Mieczysław Sawaryn, burmistrz, który gdy kluczy, mija się z prawdą
Burmistrza Mieczysława Sawaryna przyłapaliśmy na próbie krętactwa. W momencie, kiedy miał wykazać się odpowiedzialnością, chronił niekompetentnego urzędnika, swego zastępcę. Jednym słowem sam wystawił ocenę sobie i pośrednio swojemu zastępcy. Mamy też drugi przykład, gdy burmistrz zmienił niewygodny temat, dotyczący w tym przypadku pytań o ewentualne korupcyjne zachowanie.

Zastępca burmistrza Tomasz Miler pytany był czy podczas trwania procedury przetargowej jeździł do Szczecina do jednego z oferentów. Podczas konferencji prasowej burmistrz nie dał odpowiedzieć pytanie. Czyżby bał się aby jego podwładny się nie wkopał?

Kolejny przykład to sprawa dotycząca czerpania w 2018 r. wody dla mieszkańców z terenu nieprzebadanego. To za czasów Mieczysława Sawaryna Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Gryfinie pozwoliło sobie na czerpanie wody z terenu, gdzie 10 lat temu doszło do skażenia rozpuszczalnikami. Samego terenu przed ponownym puszczeniem wody do mieszkańców odpowiednio nie przebadano. A pytaliśmy: czy skażenie terenu nadal tam występuje i w jakim stopniu, a może miejsce to jest obecnie pozbawione tamtych groźnych dla zdrowia czynników? Tomasz Miler nie odpowiedział nam konkretnie na te pytania. Na sesji zapytany ponownie, zamiast udzielić odpowiedzi, zmienił temat. Burmistrz Mieczysław Sawaryn też na żadne z tych pytań nie odpowiedział, ale swoim zwyczajem zmienił temat, mówiąc o rzeczach, które nie mają związku ze sprawą.

- Zgłosił się pan do mnie dwa lata temu z prośbą, aby wspierać pana w pańskiej działalności gospodarczej – wypalił nagle burmistrz Mieczysław Sawaryn, próbując odwrócić uwagę od sprawy wody.

Problem w tym, że to co powiedział, to zwykłe kłamstwo. Po prostu nie było rozmów o prywatnych sprawach. W ogóle nie było nawet spotkania w sugerowanym czasie. Tym samym mijając się z prawdą, Mieczysław Sawaryn zasługuje na miano krętacza roku 2018.

 

Kontynuujemy podsumowanie ubiegłego roku:

http://Nie po to został powołany żeby przynosić zyski!

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (84)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

???
??? 18.10.2019, 23:03
Miler miał jeździć do firmy biorącej udział w przetargu - a Sawaryn nie pozwolił zastępcy odpowiedzieć na pytanie?
Ciekawe....
To w końcu był, czy nie w firmie w czasie trwania przetargu?
heh
heh 19.10.2019, 10:37
A masz jeszcze jakieś wątpliwości jak było przy tym mataczeniu?
Mieszkaniec Żabnicy
Mieszkaniec Żabnicy 18.10.2019, 22:43
Co z drogą w Źabnicy panie Burmistrzu?? -przy swoich dzialkach i kolesi porobiłes chodniki i drogi a Źanica w głebokiej du...pie podziekujemy podczas wyborów.
Kmicic
Kmicic 18.10.2019, 22:50
Ma wyjątkową krótką pamięć w stosunku do obietnic które rozdawał.
apka
apka 04.04.2019, 23:08
Mina człowieka cierpiącego. Męczą tymi kamerami i aparatami
Wasz srutu tutu
Wasz srutu tutu 04.04.2019, 08:06
Trzy razy obiecane to więcej niż raz dane. Więc się cieszcie.
kokos
kokos 03.04.2019, 23:29
Nie ma się co dziwić bo to znany ściemniacz.
Srutututu.
Srutututu. 03.04.2019, 14:11
Srutu tutu. Obiecuję i nie dotrzymuję.
Powaga
Powaga 04.04.2019, 18:20
Wybitny ścimniacz !!!!!!!
metoda na ajwaja
metoda na ajwaja 03.04.2019, 00:24
Jeden komentarz obok drugiego i wszystkie jakby na Mietka. To jakaś prowokacja. Spodziewajcie się teraz pozwu.
prowokacja
prowokacja 03.04.2019, 10:02
Nikitiński też musi odejść!
do   00.24
do 00.24 03.04.2019, 08:30
Karma wraca ???
Ha
Ha 03.04.2019, 07:58
Krętacz !!!!!! HA HA HA PASUJE.
???
??? 03.04.2019, 00:47
a coś taki pewien, że ajwaj Mietka miał nie ruszać?
Tak, tak kmiotki
Tak, tak kmiotki 03.04.2019, 00:19
Seweryn dużo się uczy od Sidora z WARSZAWY.
coops
coops 03.04.2019, 00:22
Chodzi ci o Krystynę Sidor?
Sidor powiedział Mietkowi, że inwestycje są drogie .
Sidor powiedział Mietkowi, że inwestycje są drogie . 03.04.2019, 10:21
Raczej Krychę kur Wichę.
je bać mietka ha ah ah
je bać mietka ha ah ah 02.04.2019, 21:50
(...)
Nie stosuj inwektyw. Komentarz usunięty.
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 02.04.2019, 21:31
ty myślałeś ze MNIE zastraszysz ha ha ah ty chyba z *** się na łby zamieniłeś ah aha h
......
...... 04.04.2019, 06:32
a czy ajwaj ma odciski .chyba na d....Każdy psychol ma przebłyski świadomości
Xyz
Xyz 02.04.2019, 23:29
Nooooo grubo. Ktoś depnął ajwajowi na odcisk
domyślny
domyślny 02.04.2019, 23:39
Zleconko... A teraz będzie jęczał jaki biedny. I pójdzie z tym do sądu...
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 02.04.2019, 21:29
mieciu jak tam (...)
Komentarz usunięty.
administrator
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 02.04.2019, 21:12

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 02.04.2019, 20:54

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 02.04.2019, 20:48
mieciu pakuj walizki bo pujdziesz siedzieć tak wam pokarzę ten cyrk w gryfinie ha ah ah herwart to nie tylko polin ha ha ah
sprzątacz śmieci
sprzątacz śmieci 02.04.2019, 21:11
ajwaj dawaj jechać w szambo z tym gó..em
ajwaj alelija i do przodu
ajwaj alelija i do przodu 02.04.2019, 20:44
ja wam załatwię działeczki w bartkowie ha ha ah policyjne *** ha ha ah w kosmosie ha ha ah
15 000 za ar
15 000 za ar 04.04.2019, 08:09
Ja mam już dogadane w dawnym Szczawnie a teraz to już Gryfino.
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 02.04.2019, 20:36
mietek zmów paciorek ha ha ah ja wam razem z tym piotrowskim zapłacę za całokształt ha ha ah musiał wam nie pomoze ha ha ah co ***ek szumski wam pomoże ha ha ah z arnim  ha ha ah
Pikuś
Pikuś 02.04.2019, 16:12
Co tam burmistrz.... Rada!!! Radę mamy słabą. Radni KO i PiSu nie mówią jednym głosem. Każdy radny gra swoją piłeczkę i reszta go wali. W żadnym z tych ugrupowań nie ma lidera który trzymałby towarzystwo krótko. Zobaczcie radnych Sawaryna. Wszyscy za liderem. Ostatnia sesja to był już naprawdę kabaret. Bufetowa Hołub szkoda że jeszcze na kolana nie padła i po ręcach burmistrza nie cmokała. Żenada!!!! Więc póki radnym nie urosną jaja Mietek z wickami będzie robił co mu się podoba. Żadnych pytań na temat budownictwa.... Drętwą gadką o szkole muzycznej zatkał im gęby odnośnie wydatków na kulturę.
Jedynie Urbańskiego mi szkoda. Porządny chłop dał się wrobić w ten bajzel.
Prawda
Prawda 03.04.2019, 08:03
Urbański to porządny człowiek !!!!
Fakt
Fakt 02.04.2019, 19:09
Coś w tym jest.Mając większość nie mają jaj.
Pampers
Pampers 02.04.2019, 15:06
Jak coś obiecuję, to nie dotrzymuję.
pikap
pikap 02.04.2019, 12:56
Ma przyzwyczajenia z poprzedniej pracy. Klasyczne odwrócenie uwagi. Jak klient zaczyna się gubić w zeznaniach to co robi obrońca? - Przerywa aby się sam nie pogrążył.
OFICER PROWADZĄCY
OFICER PROWADZĄCY 02.04.2019, 08:37
burmistrzu robicie dobrą robotę ha ha ah

Pozostałe