Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019
Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019
Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019

Zachodniopomorskie – jeden z regionów z największą liczbą strajkujących szkół i przedszkoli

  • 8.04.2019, 18:18 (aktualizacja 08.04.2019 19:39)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zachodniopomorskie – jeden z regionów z największą liczbą strajkujących szkół i przedszkoli
Według danych Związku Nauczycielstwa Polskiego w Zachodniopomorskiem strajkuje blisko 84 procent szkół i przedszkoli, według Kuratorium Oświaty – 77,5 procent (na 802 placówki protestują 622). -Zachodniopomorskie jest niechlubnym liderem, jeśli chodzi o protest nauczycieli – powiedział w "Samorządowej przeplatance" Jerzy Sołtysiak, zachodniopomorski wicekurator oświaty.

Z danych przekazanych przez kuratoria oświaty do godziny 12 wynika, że do strajku przystąpiło w całym kraju 48,5 procent szkół i innych placówek oświatowych - poinformował w poniedziałek 8 kwietnia 2019 r. wiceminister edukacji narodowej Maciej Kopeć.

Wszystkie protestujące placówki zorganizowały opiekę dla uczniów.

W gminie Gryfino do strajku nie przystąpiły dwie placówki oświatowe. W gminie Cedynia protestowali nauczyciele zarówno w Zespole Szkolno-Przedszkolnym, jak i w podstawówce w Piasku. W strajku wzięły udział placówki oświatowe w gminach Chojna, Stare Czarnowo, Moryń, Trzcińsko-Zdrój (z wyjątkiem SP w Gogolicach i przedszkola), Mieszkowice, Widuchowa, Banie.

W strajku biorą udział dwa związki zawodowe – Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. Natomiast porozumienie z rządem podpisała oświatowa Solidarność.

ZNP domaga się 30-procentowej podwyżki. Związek nie akceptuje też tzw. pakietu społecznego,  który m.in. zakłada wzrost pensum nauczycielskiego (czyli tzw. godzin przy tablicy) do 22 lub 24 tygodniowo.

W kilku województwach nauczyciele „Solidarności” przyłączyli się do innych związków i strajkowali. Niektórzy zdecydowali się wystąpić z dotychczasowych struktur związkowych.

-Dzisiaj padły propozycje z pięciu oddziałów, żeby związek rozpatrzył wariant strajku okupacyjnego w środę – poinformował Adam Zygmunt, prezes Zachodniopomorskiego ZNP.

Nieoficjalnie wiadomo, że rząd przygotowuje nową propozycję porozumienia dla ZNP i Forum Związków Zawodowych. Ma być ona przedstawiona we wtorek.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (124)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kier
kier 13.04.2019, 22:19
Strajki dopiero teraz dadzą się we znaki w podstawówkach!
Czarwk
Czarwk 9.04.2019, 23:37
To nieźle komentarze usuwane xd
uwaga
uwaga 10.04.2019, 00:04
Najpierw zobacz gdzie napisałeś, a potem posazaj. Ogarnij się chociaż ze swoim imieniem.
News
News 9.04.2019, 23:37
Podobno gryfińskie szkoły obskoczą księża i pracownicy PUK.
......
...... 10.04.2019, 05:59
przecież mamy nawet u nas w powiecie aktyw pisowski.Pracują na stanowiskach dyrektorskich ,w kancelariach np predzia .jest z czego tworzyć" komisje"
nie ma na skróty
nie ma na skróty 10.04.2019, 00:03
Puk, puk, puk, Komisja Egzaminacyjna zapowiedziała, że muszą to być nauczyciele czynni, pracujący w szkole.
Najwazniejsze egzaminy!!!
Najwazniejsze egzaminy!!! 9.04.2019, 17:14
Mam nadzieje,ze sie wladza nie ugnie!!! Jutro egzaminy, a nasze dzieci dalej nie wiedza czy do nich przystapia!!! Wazniejszy tysiac! Wstyd
Prymus
Prymus 9.04.2019, 16:54
Nauczycile, czy jesteście swiadomomi, ze Polacy 74 lata po wojnie jeździ do Niemiec gacie im sprzątać, by wam płacić . Normalnie myślący Polak nigdy was nie poprze.
a Jarkowi kto robi pranie?
a Jarkowi kto robi pranie? 10.04.2019, 00:15
Masz coś do pracowników pralni? Pogarda wobec pracowników? Nauczyciele to "dno", ze do "dyskontu" teraz do pralni - a twoja matka kim była prostytutką w Amsterdamie?
Prymus
Prymus 10.04.2019, 09:11
Obraziles mnie i moją sp. Mame i kobiety które pracują jako tzw. Opiekunki zostawiając dom i dzieci. Niech Pan Bóg miłosierny da ci rozum. Ja ci wybaczam.
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 9.04.2019, 14:50
sławomir broniarz i jego ZNP HA HA AH KABARECIARZ ZA WSZYSTKICH MOŻLIWYCH RZĄDÓW HA AH AH I JEGO TEATRZYK WYOBRAZNI HA HA AH https://wiadomosci.wp.pl/stoi-… OD 20 LAT AKTYWISTA PONOĆ WALCZACY O DOBRO NAUCZYCIELI I POLSKIEJ OŚWIATY HA HA AH NIEZMIENNIE WALCZYŁ ZA SLD WALCZYŁ ZA PO TERAZ WALCZY ZA PIS HA HA AH a co wywalczył ??????? coraz to wyższa pensje jako prezes ZNP ha ha ah https://youtu.be/RkaUtUXcVOo ha ha ah
tylko pytam
tylko pytam 9.04.2019, 11:10
A ja pytam :
Gdzie jest BURMISTRZ Sawaryn ( gospodarz) tego miasta ?? Cicho siedzi....
:)
:) 9.04.2019, 11:26
Boi się, że zaczną jego pytać, ile godzin spędza między 7.30 a 15.30 w urzędzie:)
Arn de...
Arn de... 9.04.2019, 10:53
Do nauczycieli - POCZYTAJCIE SOBIE PONIŻSZE KOMENTARZE I ODPOWIEDZCIE NA PYTANIE - CZY ZA WYCHOWANIE, TAKIEJ ILOŚCI DURNIÓW, NIE CZUJECIE SIĘ ODPOWIEDZIALNI ?? KAŻDY Z NICH, TO WASZ UCZEŃ !! Przez lata, gdy inni walczyli o swoje, siedzieliście na D. bredząc o etosie a i dzisiaj wielu nadal bredzi. Daliście się upodlić a skala wzajemnych niechęci, jak w większości kobiecych środowisk, jest przeogromna - nawet dzisiaj, panie z jednego z przedszkoli, kuląc ogony przed panią dyrektor, pokazują, że w życi maja zawodową solidarnośc, co nie przeszkodzi im / pani dyrektor także / w chapaniu ewentualnych owoców strajku. Nie widzę żadnych szans na sukces dopóki sami z sobą się nie dogadacie czego serdecznie Wam życzę -
łamistrajki zawsze były... w 1980 też....
łamistrajki zawsze były... w 1980 też.... 9.04.2019, 11:29
Coś w tym jest - ale bierz pod uwagę, że liczba łamistrajków mimo wszystko nieliczna. A i durne komentarze - wcale nie powiedziane, że każdy durny wychodzi od innego komentującego, a jedna osoba pisze tylko jeden komentarz....
taa
taa 9.04.2019, 11:02
Najbardziej za ciebie wstyd.
Rysiek
Rysiek 9.04.2019, 09:14
W Francji wzięli by gaz paly i by lali ile wlezie, a unas się patyczkuja. Rozgonili by czerwona zaraze.
czarny_olek
czarny_olek 9.04.2019, 11:12
Pałę! To weź possij czarnemu klerowi jak za dawnych młodzieńczych lat Rysiu!!!!!!!!!!! To wtedy na pewno Cię rozgoni całego jakie to przecudowne uczucie!!! Jeszcze max sezon daję na te wasze i tych czarnych kłamstwa!!! No chyba, że naszą wspólną kasę wyczyścicie szybciej!!!!!!!!!!!!!!!
Prymus
Prymus 9.04.2019, 16:57
Ale sie sfajtales
prymus - rodzaj palnika...
prymus - rodzaj palnika... 10.04.2019, 00:17
Ty - palnik - a pałowanie i traktowanie gazem strajkujących Polaków popierasz? W ZOMO cię tego nauczyli?
w kopalni Wujek nawet strzelali ostrą amunicją - to ci się marzy, pisowcu?
w kopalni Wujek nawet strzelali ostrą amunicją - to ci się marzy, pisowcu? 9.04.2019, 10:12
I tu twój mózg nie ogarnia - we Francji rozpędzają z ulic Paryża tych, co rozwalają życie właścicieli kafejek, sklepików z pamiątkami - bo turystów w weekend w Paryżu coraz mniej.

A strajki to we Francji święta rzecz!

I NIE DO POMYŚLENIA, ŻE W KRAJU SOLIDARNOŚCI KTOŚ MOŻE POWIEDZIEĆ, ŻE STRAJKUJĄCYCH NAUCZYCIELI NALEŻY PAŁAMI I GAZEM POTRAKTOWAĆ!!!
......
...... 9.04.2019, 09:28
masz rację .Niby dlaczego ta czerwona zaraza miała by nieść oswiatę w naród.społeczeństwo powinno znać podstawy czytania i pisania ,liczyć do 10 i wszystko.Zle jest gdy ludzie zaczynaja mysleć .nie dadzą się sterować .A do tego gazu i pały to niedaleko .wszak gorliwy pachołek balbiny niejaki duda ma w tym wprawę .przerabiał to za komuny.
!!!
!!! 9.04.2019, 06:16
Fundowac dzieciom taki stres oraz ich rodzicom przed egzaminami to dziadostwo!! Nie powinno tak byc,ze tuz przed egzaminami dzieci do konca nie wiedza czy do nich przystopia! To sie w glowie nie miesci!!!
lol
lol 13.04.2019, 18:59
Podziękuj pani Zakewskiej i rządowi. Olewaja wszystkich, przekupują ciemnogród 500+, a resztę inteligentnych ludzi mają w d.... NAUCZYCIELE BRAWO, WALCZCIE!!!!
to się dłużej pouczą:)
to się dłużej pouczą:) 9.04.2019, 06:53
Jak to - przecież rząd butnie zapowiadał, że egzaminy przeprowadzi... Może pani Szydło w weekend zamiast prowadzić własną kampanię do Brukseli - zajęłaby się negocjacjami?
I nie mieszać z alkoholem🤮
I nie mieszać z alkoholem🤮 9.04.2019, 07:45
Poranna dawka pigułek zażyta? To na spacer.
Dziadostwo
Dziadostwo 9.04.2019, 06:38
Zamiast brać na krowę 500 + i na świnkę 100 + sama otwórz szkołę w swojej zagrodzie .Powołaj komisję ze zgromadzonej trzody i będziesz bohaterem wśród krowoświnek .
Ps."dziadostwo" to pisać takie słowa o ludziach którzy walczą o godne życie .Jeżeli tobie wystarczają wszyskie pięćsetplusy to nawet nie spoglądaj w lustro .
!!!
!!! 9.04.2019, 09:09
Nie wystarcza mi dlatego juz 20 rok zasuwam w budzetowce za 2000zl!!! I nie smie prosic o 1000zl podzywki bo jak kazdy normalny zdaje sobie sprawe,ze w Polsce jest to nierealne!!!
Filo
Filo 9.04.2019, 10:39
Tacy jak ty, ZAWSZE SIEDZIELI POD MIOTŁĄ BOJĄC SIĘ O SWOJĄ D. ALE PO OWOCE WYWALCZONE PRZEZ INNYCH USTAWIALI SIĘ W KOLEJCE JAKO PIERWSI ! 20 lat w budżetówce za 2000 może zasuwać tylko kompletna wagina !!
20 lat za minimalną płacę? Skarb pracodawcy! I to w budżetówce? A wysługa…
20 lat za minimalną płacę? Skarb pracodawcy! I to w budżetówce? A wysługa lat? 9.04.2019, 10:16
Jak to nierealne - ile dostała policja, jak poszła masowo na zwolnienia? Bodaj właśnie 1000 - 400 w zeszłym roku i 600 w tym.
Pracownicy cywilni wojska - również po 400. Cywilni - nie żolnierze...
Skarb pracowawcy!!!
Skarb pracowawcy!!! 9.04.2019, 10:21
Oczywiscie,ze nie realne!!! I nie porowoj ludzi ktorzy czesto narazaja swoje zycie do Was😏 a kto ma tyle wolnego co Wy??? Zeby byla jasnosc , dpceniam 3asza prace,ale nie zgadzam sie z tym czego oczekujecie naraz!!! I poniekad kosztem dzieci!!!
?
? 9.04.2019, 11:33
Dlaczego nie można porównywać "chorujących" masowo przed 11 listopada policjantów, którzy wywalczyli tysiaka podwyżki ze strajkującymi - i nie dostającymi za to pieniędzy nauczycielami?

A co do "narażania życia" - można dyskutować.... Strażak chyba bardziej naraża życie niż policjant?
Co za róznica.
Co za róznica. 9.04.2019, 07:47
500 plus i podwyzki dla nauczycieli to nie to samo?
krowa plus:)
krowa plus:) 9.04.2019, 10:18
500 plus dla najbogatszych - bo ci biedniejsi już dostawali. A emerytura plus - też i dla tych z emeryturą najniższą i taką jaką bierze pewien poseł....
mabutu
mabutu 9.04.2019, 00:22
Nauczyciel nie jest tylko nauczycielem, ale również pedagogiem, który ma ogromny wpływ na życie dziecka zaraz po rodzicach. Poziom niektórych komentarzy świadczy o tym, że lud jest coraz ciemniejszy i coraz bardziej szczuty na siebie nawzajem. Jeżeli będziemy mieli" ciemną" i niedokształconą młodzież, będzie również tworzyć takie społeczeństwo w przyszłości. Nie wszyscy nauczyciele oczywiście uczą z pasj, ale jeżeli tych nie zatrzyma się godziwym wynagrodzeniem to to poziom kadry nauczycielskiej na pewno się nie poprawi.
są tacy co się cieszą
są tacy co się cieszą 9.04.2019, 00:21
A uczniowie się cieszą i mówią: mogą strajkować nawet do wakacji!!!!!!!!!!!!!!
belfer
belfer 9.04.2019, 00:16
OBYŚ CUDZE DZIECI UCZYŁ!!. Od zawsze to życzenie miało charakter wybitnie negatywny. Zawód nauczyciela należy do najcięższych. Jeśli ktoś nie wierzy niech spędzi ze swoim dzieckiem- nastolatkiem non-stop tylko dwie godziny dziennie, dzień w dzień przez miesiąc. Wtedy dopiero dowie się kim jest jego pociecha, jaka jest miła, jak chętna do współpracy, do nauki, do prac domowych, do bycia odpowiedzialnym itd. Dla wielu z was byłby to szok. Lepiej tego nie wiedzieć. Lepiej jest gdy synuś siedzi w swoim pokoju przed komputerem lub bywa z kolegami. Ma się spokój. Nauczyciel w szkole średniej ma do czynienia z wielokrotnością waszego dziecka i musi dać radę. Są chwile zwątpienia, poddania się ale są i chwile radości z osiągnięć młodzieży. Nauczyciele muszą pracować, by przetrwał naród. Tylko totalny debil może tego nie rozumieć i mówić nauczycielowi:" to zmień zawód", nie podając co w zamian. Obyś cudze dzieci uczył.
Ryszard
Ryszard 9.04.2019, 00:09
Proponuję dać do wyboru nauczycielom...1500zl podwyzki w zamian za karte nauczyciela.Zobaczymy co wybiorą.Mam szacunek dla prawdziwych nauczycieli bo ich idzie rozpoznac na odelglosc a reszcie wyrobników patrzacych jak tu na korepetycje sciagnac dzieci mam w glebokim powazaniu.Nie potraficie w wiekszosci poprawnie WYŁĄĆZĄĆ i WziĄĆ się do roboty a chcecie nasze dzieci czegoś uczyć przy tym drenując nasze portfele pseudo wycieczkami ktore nie mają żdnej podstawy programowej.Cala ta afera to zamet spowodowany prze duze miasta.3 tys w Warszawie to naprawdę mało a na wsi naprawde duzo.Jak to połaczyć i zgrać? Dać wszystkim 100 tys zl a może dać wszystkim równo i niech duze miasta placa same za siebie skoro same ustalaja warunki zycia w tych miastach.
wyłANCZNIK:)
wyłANCZNIK:) 9.04.2019, 06:57
A ja proponuję tobie - 2000 podwyżki i rezygnację z prawa pracy!
Albo w elektrowni - 1000 podwyżki i rezygnację z układu zbiorowego wynegocjowanego przez związki.
Rodzic
Rodzic 8.04.2019, 23:28
Za trzy miesiące zaczną strajkować rodzice gdy dla zreformowanych przez Zalewską szkołach zabraknie miejsca dla ich pociech. A zabraknie dla wszystkich ze średnią poniżej 4,4. Na dodatek liceum w parku ma być zlikwidowane. Czemu Sawaryn milczy ?
Xyz
Xyz 9.04.2019, 00:04
I dobrze niech burzą ten monar niech stawiają jakieś boisko duże lub parking
Jasne
Jasne 8.04.2019, 23:12
W każdym środowisku gdzie są dzieci są geje i pedofile.
autopsja
autopsja 8.04.2019, 23:28
Jasne, każdy sądzi po sobie...
Tynek
Tynek 8.04.2019, 23:06
Jak za geje w śród nauczycieli to są i pedofile.
!!!
!!! 8.04.2019, 23:23
Wszyscy księża.
ksiażę
ksiażę 8.04.2019, 23:27
Czego się czepiasz? Na siebie i na swoich patrz!
Tymianka
Tymianka 8.04.2019, 23:07
Sa
Srednia
Srednia 8.04.2019, 23:03
Jestem za alkomatem w szkołach i na wycieczkach bo nauczyciele za dużo sobie pozwalaja
Xyz
Xyz 8.04.2019, 23:05
Ech tam raz się zyje nauczyciel też człowiek hahaha
Kowal
Kowal 8.04.2019, 23:03
Ja tam jestem przeciw temu strajkowi nauczyciele ruszać się i do szkoły uczyć a nie odwalacie jakiś kabaret ,, strajk psss
A to dno
A to dno 8.04.2019, 22:52
Orgie? To po to totalna zboczona koalicja chce karty zboczency ltgb?
Gość
Gość 8.04.2019, 23:24
Dno to dopiero jesteś ty. Cno i metr mułu.

Pozostałe