Chcą odbudować pałac. Zapraszają na kiermasz w Wielką Sobotę

  • 16.04.2019, 19:42
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Chcą odbudować pałac. Zapraszają na kiermasz w Wielką Sobotę fot. dost., Pałac Gądno
-Od niedawna jesteśmy właścicielami, właściwie już nie pałacu, a raczej jego ruin. Nasze zamierzenia są ambitne, bo chcemy wskrzesić go do dawnej świetności. Z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków serdecznie zapraszamy 20 kwietnia 2019 r. w Wielką Sobotę w godzinach 11.00-16.00 do klasycystycznego pałacu w Gądnie w gminie Moryń - mówi Magdalena Bienik.

W tym dniu organizujemy przy pałacu kiermasz naszego rękodzieła oraz atrakcje dla dzieci (malowanie wielkanocnych pisanek, malowanie twarzy, zajęcia_plastyczne). Na tle ruin odbędzie się sesja zdjęciowa w sukniach ślubnych przygotowana przez naszych artystów;-).

Zapraszamy 20 kwietnia 2019 r. na Dzień Otwarty organizowany przy pałacu w Gądnie. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w godzinach 11.00 - 16.00.
Harmonogram wydarzenia:

- 11.00 - 12.00 - malowanie pisanek przez dzieci
- 13.00 - warsztaty - cegiełka WIOSENNY WIANEK - zapisy i informacje, wysyłając maila na: [email protected] lub poprzez FB
- w międzyczasie malowanie twarzy oraz konkurs plastyczny dla dzieci pt.: "Pałac w Gądnie" oraz kiermasz, na którym będzie można nabyć wyroby rękodzielnicze naszej produkcji (oczywiście fundusze zostaną przeznaczone na odbudowę pałacu)
Jeśli dopisze pogoda, w tle odbędzie się sesja zdjęciowa z udziałem modelek w sukniach ślubnych.
Zbiórka przy świetlicy.

Alcję prowadzą Magdalena Bienik oraz Stowarzyszenie na rzecz odbudowy rewaloryzacji pałacu w Gądnie.


Ruiny pałacowe znajdują się nad pięknym, polodowcowym jeziorem Morzycko, którego ciekawie rzeźbiona linia brzegowa zachęca do wędrówki wzdłuż jego całej tafli. Po drodze można napotkać wielki głaz, na którym wedle legend, lubił siadywać diabeł i łowić sielawy.


Odwiedzając nas, możecie Państwo przy okazji zwiedzić położony po drugiej stronie jeziora, otoczony kamiennym murem średniowieczny Moryń z granitowym kościołem oraz przepiękną promenadą, na której można spotkać naturalnej wielkości zwierzęta, żyjące w epoce lodowcowej. Na rynku można skosztować najwspanialszych lodów- u Lucynki;).


Można zaplanować tutaj dłuższy pobyt, okolica jest słynna z jezior, rozlewisk rzecznych, lasów oraz zabytków z każdej epoki. W sąsiedztwie znajdują się: Cedynia z wieżą widokową, Góra Czcibora, Siekierki i Gozdowice, Czelin oraz Chojna (skansen średniowiecznych zabytków), a także Mieszkowice. Dla miłośników przyrody polecamy Dolinę Miłości w Zatoni Dolnej nad Odrą, rezerwat przyrody Bielinek, Dolinę Świergotki, Wrzosowiska Cedyńskie, Dolinę Słubi, gdzie rośnie największy i najstarszy mamutowiec olbrzymi oraz najgrubszy platan.


Sam Zbigniew Nienacki zachwycił się okolicą, która była natchnieniem do napisania „Księgi Strachów”. Właśnie w Moryniu i w Lubiechowie Górnym na kościelnych kamieniach można znaleźć opisane w książce szachownice.
 

Okolica obfituje w ciekawe trasy rowerowe. Zapraszamy na Szlak Pamięci Narodowej, Trasę Śladami Historii i po Cedyńskim Parku Krajobrazowym, Trasę Chojeńskich Jezior, trasa rowerową dokoła jeziora Morzycko, szlak cysterski, templariuszy, joanitów, szlak krzyżacki z Cedyni do Chojny oraz otwartą w zeszłym roku trasę Trzcińsko-Zdrój do Siekierek.


Polecamy wypoczynek w tej okolicy. Ziemia ta usiana jest średniowiecznymi kościołami, ruinami pałaców i dawnych obwarowań. W Nowym Objezierzu trwają prace wykopaliskowe – budowli typu rondel sprzed 7 tysięcy lat. Przyroda zachęca do wędrówek pieszych i rowerowych, a mnogość jezior do uprawiania sportów wodnych , spływów kajakowych.


Warto nas odwiedzić, a potem zobaczyć tę piękną i czystą krainę;-)

 

Odbudowa pałacu w Gądnie. Etap I "Dokumentacja konserwatorska i projekt budowlany" - wesprzyj tutaj: https://zrzutka.pl/n7smyn

 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (25)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

capro
capro 18.04.2019, 08:51
A czy ktoś wyliczył wstępnie ile to moze kosztować?
bączek
bączek 17.04.2019, 23:01
I takie inicjatywy to się chwali!
niszczyciele nieruchomości!
niszczyciele nieruchomości! 17.04.2019, 17:13
W Gryfinie czekają z Pałacykiem pod lwami, aż będzie w takim stanie?
Dd
Dd 16.04.2019, 22:16
Jest w gorszym stanie niż Pałacyk pod Lwami a pewnie szybciej doczeka się odrestaurowania. W Gryfinie burmistrze pewnie nie zdążą do końca kadencji znaleźć kasy na remont.
......
...... 17.04.2019, 16:42
a kto zasypał basen przed pałacykiem .nie za waszego ulubienca henrysia .wiec jak to mówią ,nie rznijcie głupa .żeby był basen to woda nie podpływała by pod fundamentu pałacyku.
do "rżnącego głupa"...
do "rżnącego głupa"... 17.04.2019, 17:19
Nie rżnij głupa ulubieńcu mieciunia! A pamiętasz jak nisko było to bajoro w porównaniu z fundamentami?
A co zrobił twój ulubieniec mieciunio, że w bloku na 1 maja od dwóch lat woda w piwnicy stoi?
Rżnie głupa - zróbcie sobie mieszkańcy na własny koszt izolację za milion?

A poza tym - twój ulubieniec mieciunio to w tym czasie kim był? Protestował przeciw zasypywaniu?
Czy WRĘCZ POGANIAŁ, ŻEBY SIEDLISKO KOMARÓW ZLIKWIDOWAĆ?

No i co zrobił przez 5 lat? Nawet zrezygnował z pieniędzy, które marszałek niemal na siłę wciskał!
kustosz
kustosz 17.04.2019, 00:12
Prędzej odbudują ta ruinę w Gądnie niż Sawaryn doopę ruszy i palcem kiwnie aby pałacyk się nie rujnował!
Notre Dame
Notre Dame 16.04.2019, 21:20
Tylko nie zlecajcie renowacji pałacu francuzom!

Pozostałe