Nauczyciele przed świętami przychodzą do szkół i nadal strajkują

  • 19.04.2019, 11:25
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nauczyciele przed świętami przychodzą do szkół i nadal strajkują
Mimo że w szkołach od czwartku trwa wiosenna przerwa świąteczna i dzieci oraz młodzież do szkoły nie chodzą, to nauczyciele nie mają wolnego. Przychodzą do placówki, ale strajkują. W szkołach są dyżury. Podobnie ma być we wtorek po świętach. Nauczyciele walczą o godność i wciąż żądają 1000-złotowej podwyżki rozłożonej w ratach. Jednak rząd zdaje się być głuchy na ten postulat.

Egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty odbyły się w naszym powiecie dlatego, że niektórzy nauczyciele zawieszali strajk na czas testów. Jak będzie z maturami, tego nikt nie wie, ponieważ w szkołach średnich na tym etapie już nie wystarczy kilku nauczycieli do zespołów egzamnacyjnych. Wcześniej potrzeba zebrać więcej niż połowę grona pedagogicznego aby zatwierdzić oceny (o ile zostaną wystawione).

Na wtorek, 23 kwietnia o godz. 11 przed gmachem Ministerstwa Edukacji Narodowej przy al. Szucha w Warszawie zapowiadana jest ogólnopolska manifestacja. Część nauczycieli z naszego regionu już dzisiaj deklaruje chęć udziału w tej manifestacji.

Z kolei premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że "okrągły stół edukacyjny" ma odbyć się na Stadionie Narodowym w Warszawie w piątek 26 kwietnia 2019 r. Na obrady zaprosił rodziców, nauczycieli i ekspertów. Związkowcy podkreślają, że 26 kwietnia to koniec roku szkolnego maturzystów. Zatem data wyznaczona przez premiera jest „co najmniej o dwa dni za późno”, by przekonać nauczycieli do przerwani strajku i przeprowadzenia klasyfikacji uczniów. Poza tym propozycje tematów dyskusji nie odnoszą się w sposób zasadniczy do meritum protestu, czyli nakładów na edukację i nauczycielskich pensji.

 

Z naszej ankiety wynika, że strajk popiera ponad połowa czytelników igryfino. A dokładnie na pytanie co sądzisz o strajkach w szkołach odpowiadają odpowiednio:

-Popieram – 48 proc

-Popieram, ale nie podczas egzaminów – 7 procent

-Nie popieram – 43 procent

-Nie mam zdania - 2 procent

Co ciekawe, taki stosunek głosów utrzymuje się od początku strajku.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (86)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

e
e 23.04.2019, 21:43
gdzie wykaz szkoł strajkujacych w powiecie gryfińskim
be
be 23.04.2019, 22:25
w gminie
co łaska jak dla Tadka  Ryżyka
co łaska jak dla Tadka Ryżyka 23.04.2019, 16:50
Jezus też był nauczycielem !
Anna
Anna 23.04.2019, 15:42
Gryfińscy nauczyciele trzymajcie się! My - świadomi rodzice popieramy Was!
rodzic
rodzic 23.04.2019, 15:40
Dlaczego nikogo nie interesuje jaki dodatkowy stres przeżywa młodzież z powodu niewystwionych ocen końcowych oraz niepewności co do egzaminu maturalnego i ich przyszłości z dalszą edukacją
racja
racja 23.04.2019, 16:26
Bo rząd cynicznie schował się za uczniów w walce z nauczycielami i zamiast rozmawiać, jak powiedziała pani Gardias - "nie ma najmniejszej woli dania chociaż złotówki" - bo liczy, że się nauczyciele ugną bo im się szkoda zrobi dzieci.
Tymczasem przykład lekarzy rezydentów, niepełnosprawnych i ich rodziców wskazuje - że ten rząd nie szanuje ludzi cofających się przed nim - z jakichkolwiek powodów.
Lekarze wrócili do pacjentów - bo szpitalom groził paraliż - PiS o nich zapomniał.
Niepełnosprawni wyszli z sejmowego korytarza - PiS o nich zapomniał.

A w tym czasie porozdawał dziesiątki miliardów "prezentów od Kaczyńskiego".

I obłudnie mówi - "nie ma pieniędzy". A co chwilę znajduje - i to poza budżetem - ekstra środki....
RODZICE
RODZICE 21.04.2019, 16:10
Nauczyciele biorą uczniów za zakładników nie było takiego strajku nigdy. Nauczyciele teraz to Targowica, zdrajcy Polski. Chcą wprowadzać LGBT+ i inne ZBOCZENIA. Trzeba zdrajców powstrzymać.
......
...... 23.04.2019, 12:03
widać ,że pisze to pisuar.LGBT i inne zboczenia .człowieku ,głowa do lodowatej wody i pomyśl zanim coś napiszesz .Nauczyciele jak teraz ustąpią to balbina ich wykiwa tak jak rezydentów lekarzy.Poza tym jak wielka jest defraudacja funduszy państwowych ,ze nie stać ich na negocjacje finansowe .oczywiscie w przyzwoitym zakresie .Pytam sie szanownego Morawieckiego ,GDZIE SĄ te niby odzyskane setki miliardów ??? no gdzie
do zdrajcy i zboczeńca - i chorego psychicznie co pisze o sobie w liczbie…
do zdrajcy i zboczeńca - i chorego psychicznie co pisze o sobie w liczbie mnogiej... 21.04.2019, 18:51
To rząd bierze uczniów za tarcze w walce z nauczycielami - legalnie zgodnie z prawem protestującymi!
A Kaczyński sprawia wrażenie, jakby nikt mu nie powiedział, że jest strajk. Od stycznia nie powiedział słowa "nauczyciel" - i pitoli o swoich krówkach, swinkach, piątkach, eurach czy "ceny obecne płace zachodnie"...
mirror
mirror 21.04.2019, 14:22
O ofercie rządu Wittkowicz: Taka oferta złożona w sytuacji strajku w ponad 16 tysiącach przedszkoli, szkół i placówek, kilkuset tysięcy ludzi, jest niczym więcej jak prowokacją, która ma na celu doprowadzenie do sytuacji, żeby strajk nie mógł być zawieszony.
I to oddaje istotę sprawy. Sławomir Wittkowicz jest szefem Branży Nauki, Oświaty i Kultury FZZ.
cynizm władzy...
cynizm władzy... 21.04.2019, 18:55
Oczywiście - propozycja zapłacenia za nadgodzinę 31 złotych (dla dyplomowanego) to cyniczna prowokacja - w dodatku służąca likwidacji iluś etatów...
Bo co to za podwyżka, gdy po prostu płaci się 31 złotych za godzinę?
Co dla każdego związku ZAWODOWEGO jest projektem z gruntu nie do zaakceptowania. Skoro nie ma mowy o zwiększeniu liczby lekcji dla dzieci, tylko o rozdaniu części etatów pozostałym nauczycielom...
urlop zdrowotny
urlop zdrowotny 23.04.2019, 16:51
Nikotyński musi odejść!
xyz
xyz 21.04.2019, 07:08
Proponuję zrobić im stawkę godzinową ...jak inni pracownicy mają i 26 dni urlopu wypoczynkowego .Ciekaw jak to by przyjeli.
......
...... 23.04.2019, 12:09
no oczywiście 8 h dziennie i 40 tygodniowo.Wprowadzić system równej ilosci godzin miesiecznie dla całej budżetówki .wychodzi152 h miesiecznie to tylko tyle pracy.żadnej pracy w domu nad klasówkami ,konspektami ,przygotowaniami sie do zajeć .wszystko w ramach 40-sto godzinnego tygodnia."xyz" poszedł byś na taki układ?
buchacha
buchacha 21.04.2019, 07:20
Ba - co by na to powiedział burmistrz Sawaryn?
mirror
mirror 21.04.2019, 14:24
On akurat powinien to zrozumieć bo jak odliczyć te jego wyjazdy do Warszawy to on dużo nie pracuje w Gryfinie.
?
? 23.04.2019, 18:15
To ile wychodzi za godzinę, jak podzielić pensję burmistrza przez liczbę godzin spędzonych w urzędzie w czasie jego funkcjonowania?
Hggghm
Hggghm 20.04.2019, 21:16
Wstydu nie mają,
...i 4 lata rządzą...
...i 4 lata rządzą... 20.04.2019, 21:44
"nam się należało" - darła się w sejmie pani Szydło - o kilkudziesięciu tysiącach ekstra nagrody dla "głodujących" ministrów i ministro-posłów.
A dla nauczycieli nie ma nawet tysiąca?
Mimo że sam PiS obiecywał 2500?
życzenie
życzenie 20.04.2019, 14:51
Nauczyciele odpocznijcie i nabierzcie sił do dalszej walki o swoje!
ŻYCZENIE
ŻYCZENIE 20.04.2019, 17:56
Niech zaczekają aż zmieni się rząd do dostaną swoje (na świętego dygdy)
dygdy:)
dygdy:) 20.04.2019, 21:18
to już było PiS obiecywał nauczycielom podwyżkę o... 2500! (dwa i pół tysiąca - i to w roku 2011 - a wtedy jaka była średnia krajowa?
Popieram
Popieram 20.04.2019, 17:46
Rowniez zycze nauvzycielom wytrwalosvi i pogodnych swiat
POLAK
POLAK 20.04.2019, 13:01
Rząd im daje 15% teraz i w następnym roku następne 15 % a oni odmawiają. Zapytajcie się ludzi pracujących innych branży czy kiedykolwiek dostali w ciągu 2 lat 30% podwyżki. Typowy strajk polityczny idą wybory do EU i ich przedstawiciel Broniarz chce Targowice do władzy dopuścić.!!!!!
Bez problemu będą mogli do szkół wprowadzić LGBT + i inne zboczenie.
po co wprowadzać - wystarczy PiS...
po co wprowadzać - wystarczy PiS... 20.04.2019, 19:58
Zapytaj ludzi z "innych branży" - ile zarabiają w stosunku do średniej krajowej. Jak co roku po 5 % to może lepiej, niż raz 15? A na przyszły rok - to nie licz. Lekarze rezydenci mieli dostać - wrócili do pracy, przestali protestować - nie dostali od roku.
Niepełnosprawni, co w sejmie protestowali - mieli dostać "jak tylko będą pieniądze" - prezenty Kaczyńskiego kilkadziesiąt miliardów rozdane - a dla nich nadal nie ma.

Ale za to rolnicy zagrozili, że przyjadą do Warszawy z gnojówką - Kaczyński w dyrdy obiecywać "krowę 500 plus" (biedaczkowi nikt nie powiedział, że obiecuje nie swoje i palcem na wodzie pisane).

A od stycznia Kaczyński chociaż raz wymówił publicznie słowo "NAUCZYCIEL"?

On w ogóle wie, że jest jakiś protest zbiorowy od stycznia, jakiś strajk?
taki myk
taki myk 20.04.2019, 14:52
I po co kłamiesz? Jedyne co rząd zaproponował nowego to zwyżka pensum o 10 procent czyli zwolnienia ok. 10 proc nauczycieli.
Je*ać_ten_ruski_PiS
Je*ać_ten_ruski_PiS 20.04.2019, 11:18
TAK TRZYMAĆ OSTANIA WOLNA POLSKA INTELIGENCJO!!! Ruski z PiS to nigdy nie zrozumie bo ma za daleko do łba!!! Tak samo jak ta przekupiona i od rana nachlana ruska swołocz!!!!!
Heil Donald
Heil Donald 20.04.2019, 10:09
Gdzie można przynosić żywność świąteczną dla strajkujących nauczycieli ??? Siedzą bidule w szkołach głodni chłodni ….. Trzeba POmóc . Strajk to strajk !!!!
:)
:) 20.04.2019, 10:46
Na plebanię - mają tradycję pomocy strajkującym:)
kod
kod 21.04.2019, 18:23
lecz się kodziarzu!!!!!!!!!!!!!!!!!
cynizm władzy
cynizm władzy 21.04.2019, 18:56
Masz rację - myśleć, że ksiądz pomoże potrzebującemu - to dla PiSu faktycznie powód do leczenia...
........
........ 20.04.2019, 23:48
... ignorant i szyderca, lewak, komunista a z pewnością i czerwony...
ojej:)
ojej:) 20.04.2019, 23:53
chi chi - ale dlatego, że ma nadzieję, że plebania pomoże, czy że myśli, że nadal pomagają strajkującym?
dno
dno 20.04.2019, 08:32
a w tej antypolskiej stacji poinformowali że w widuchowej ci pesudo nauczyciele zrezygnowali z solidarności.. same komuchy tam są.. groza posyłac tam dzieci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Anna
Anna 23.04.2019, 15:35
Nie posyłaj....


Jjj
Jjj 20.04.2019, 15:21
Debil
:)
:) 20.04.2019, 10:47
jaki nick - taka osoba. W tym przypadku się potwierdza:)

dno Dzisiaj, 08:32
Amdrzej ***
Amdrzej *** 20.04.2019, 09:24
PRAWIDLOWO ! kiedys solidarniść walczyła z komuną, dziś solidarniść to komuna, dobrze ze coraz wiecej osob otwiera oczy
Zakon Ojców Pedofilów
Zakon Ojców Pedofilów 20.04.2019, 08:43
Przyślij dzieci do nas
prokurator
prokurator 20.04.2019, 09:21
lecz sie
Heil Donald
Heil Donald 20.04.2019, 06:01
Prezes zachodniopomorskiego okręgu ZNP Adam Zygmunt. Dodał, że w szkołach, które są otwarte, nauczyciele zarówno w piątek, jak i we wtorek po świętach Wielkiej Nocy – będą przebywać do godz. 12.00. I to ma być strajk . W p....sk nam plują !!!
buchachacha
buchachacha 21.04.2019, 07:22
Sugerujesz, że powinni byli ogłosić okupacyjny? Jak górnicy? Wszedł do kopalni jakiś łamistrajk? Nie zaryzykował zjazdu w ciemną sztolnię...
Kolanko
Kolanko 20.04.2019, 00:25
Miałem kiedyś praktyki w szkole. Nigdy wiecej! Zebyście tych rodziców widzieli. Zwykła cholota ! Przylażą i jęczą ze ich dziecko sie slabo uczy hahaha .... bo jest tępe! Tak jak i ty. Powinno sie ich napierbalać tak tak jak te dzieci przyglupie. A teraz jęczą bo sie wlasnymi dziećmi nie umiejooo zająć. Rodziece.... Się nadają ....
Patola
max
max 19.04.2019, 22:06
Panie redaktor a gdzie w sondażu powyżej punkt o treści-JESTEM PRZECIWNY STRAJKOWI?
?
? 20.04.2019, 00:04
… ty od ikityńskiego ?
precz z komuną
precz z komuną 20.04.2019, 08:55
Nikotyński musi odejść!
RG
RG 19.04.2019, 21:23
Dystypliniarki strajkującym bez prawa do zasilku i tyle.
wraca stare?
wraca stare? 20.04.2019, 10:52
PRL upadł przez strajki, to PiS ze swoimi totalitarnymi ciągotami też się boi?
Dyscyplinarkę to dostała Anna Walentynowicz. Jedno z żądań strajkujących stoczniowców to było przywrócenie jej do pracy...

Strajk jest legalny. A tu jak widać ciągoty jak z PRL...
RODZIC
RODZIC 19.04.2019, 21:21
DO ROBOTY LENIE!!!
:)
:) 20.04.2019, 10:53
A co -świrujesz od nadmiaru kontaktów z własnymi dziećmi?
Zetor
Zetor 19.04.2019, 20:52
Kotula kandyduje do Parlamentu Europejskiego z listy Biedronia. Zapewniali zawsze, że wszelkie protesty nie są polityczne. Żałosne postępowanie tak jak Hartwich i syn kandydowali z list PO.
Ursus:)
Ursus:) 20.04.2019, 10:54
Proksa to radny PiSu - sugerujesz że "porozumienie" Solidarności z rządem to polityka - a nie dobro związkowców?
pustaczka
pustaczka 20.04.2019, 08:31
za kasę od sorosa ta blondyna protestowałby nawet przeciw sobie!!!!!!!!!!!!!!!!!
ropniak to kopciuch
ropniak to kopciuch 19.04.2019, 21:25
Ty zetor lepiej tankuj w BP bo to kradzione paliwo z barki jakoś cię przymula
ajwaj aleluja i do przodu