Długoborski został honorowym prezesem, a Sawaryn - przewodniczącym komisji

  • 02.05.2019, 09:48
  • Wojciech Długoborski Honorowy Prezes UMP
Długoborski został honorowym prezesem, a Sawaryn - przewodniczącym komisji
Unia Miasteczek Polskich podczas XXIV sprawozdawczo-wyborczego walnego zgromadzenia członków UMP w Podkowie Leśnej wybrała nowe władze – zarząd i komisję rewizyjną na kolejną, czteroletnią kadencję w latach 2019 – 2023. Wojciech Długoborski - obecnie radny powiatu gryfińskiego, a w przeszłości burmistrz Gryfina i były wiceburmistrz Chojny, a także dotychczasowy prezes Zarządu Unii przez ostatnie dwie kadencje, który przeszedł na emeryturę - został honorowym członkiem Stowarzyszenia i przyznano mu tytuł Honorowego Prezesa Unii Miasteczek Polskich. Natomiast burmistrz Gryfina Mieczysław Sawaryn został ponownie wybrany przewodniczącym komisji rewizyjnej Unii Miasteczek Polskich.

26 kwietnia 2019 roku w Podkowie Leśnej odbyło się XXIV Walne Zgromadzenie Unii Miasteczek Polskich. Wybrano nowe władze stowarzyszenia. Nowym prezesem Zarządu został Artur Tusiński - burmistrz Podkowy Leśnej. Jednocześnie w Podkowie Leśnej zlokalizowane zostało Biuro Unii Miasteczek Polskich.

Unia Miasteczek Polskich, która od 1991 roku jest ogólnopolską korporacją samorządową, zrzesza małe polskie gminy i miasta. UMP ma ustawowo zagwarantowaną reprezentację w Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Zabiera głos i wyraża stanowisko samorządowców w sprawach ważnych dla wspólnot samorządowych w całym kraju.
 
Podczas walnego zgromadzenia odbyła się także zaplanowana debata na temat oświaty samorządowej, którą poprowadził jako moderator - redaktor pisma samorządu terytorialnego WSPÓLNOTA – Andrzej Gniadkowski. Uczestnicy debaty zgodnie uznali, że istnieje potrzeba zmian w polskiej oświacie, czemu służyć może szeroka debata wielu środowisk, w szczególności wokół takich tematów jak: wynagrodzenia nauczycieli, funkcjonowanie Karty Nauczyciela, wielkość środków przeznaczanych w budżecie państwa na oświatę, sposób podziału tych środków dla samorządów, jasne kryteria wymagań i oceny pracy nauczycieli.

 

Wojciech Długoborski Honorowy Prezes UMP

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

haha
haha 04.05.2019, 11:25
wypad
prawda
prawda 03.05.2019, 14:18
Sawaryn z Długoborskim ręka w rękę a ojcem chrzestnym tego sojuszu jest wójt Paweł Nikitiński.
oj było inaczej....
oj było inaczej.... 03.05.2019, 14:55
za młoda jesteś i nie pamiętasz lat 90tych XXw...
szacunek
szacunek 03.05.2019, 14:54
Panie Wojciechu, ręka w rękę z człowiekiem który też i na pana pisał zawiadomienia do prokuratury?! Proszę porozmawiać z panem Sewerynem o zaginionych podobno meblach i firankach z sali ślubów. Swoją drogą mógłby się Pan zrewanżować mu i również zawiadomić prokuraturę, bo do dziś nie wiadomo gdzie się podziały piękne meble z sali ślubów którą zlikwidował w pierwszej kadencji Seweryn ze swoimi pomagierami.
Polka
Polka 02.05.2019, 22:16
Żenada. Tak jak i te fundacje m.in Komorowskiego. Komusze wypociny jak Polaków ogłupić do reszty
to jakas tragedia!!!
to jakas tragedia!!! 02.05.2019, 21:48
Ulala komuna wraca?ngidy więcej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!plis!!!!
Gryfina
Gryfina 02.05.2019, 22:10
Nigdy więcej komuny!!!!
Heil Donald
Heil Donald 02.05.2019, 17:58

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Rodak
Rodak 02.05.2019, 18:39
A co w tym złego, że ktośma swoje przekonania i jest godnym obywatelem tego kraju.Nie zmienia kompaniji niczym kur na wietrze.Brawo Panie Wojciechu. To zaszczyt, że są jeszcze politycy z charakterem w tym jakże pięknym ale trudnym do życia kraju.
Gryfinianin
Gryfinianin 02.05.2019, 22:17
Komuchy pokazali że tylko o kasę im chodzi. Jest tam Artur?
hamuj się faszystowski śmieciu....
hamuj się faszystowski śmieciu.... 02.05.2019, 18:13
Ty - hajlujący - to metoda narodowców z bunkrów berlińskich. A może debilu faszystowski szukasz gościa co "pomoże"? Może ktoś wychodzi z pierdla?
czerwone ryje przy korycie
czerwone ryje przy korycie 02.05.2019, 16:08
Komuchy nadal trzymają się razem
Grażyna
Grażyna 02.05.2019, 22:11
Precz z komuną
wzajemna adoracja
wzajemna adoracja 02.05.2019, 14:42
Sawaryn przewodniczacym komisji rewizyjnej???? Ha ha kabaret! Przeciez tego goscia nigdy nie bedzie na spotkaniach, a jak juz przypadkiem sie zjawi to i tak nic nie bedzie kojarzyl, bo to zwykly len, nawet w dokumenty mie zajrzy. Nie wspomne ze jest cienki merytorycznie
?
? 02.05.2019, 18:14
Bo może właśnie o to chodziło?
......
...... 02.05.2019, 18:03
ale was walnęło.tego sie nie spodziewaliście .ale heca
.......
....... 02.05.2019, 20:50
kto będzie kontrolował tego kontrolera
Do .......
Do ....... 02.05.2019, 18:14
No ,tak masz rację! Ludzie łudzili się, że może jednak zmądrzałeś i odpowiedzialność, rozwaga, no może i mądrość zwyciężą .... a tu zonk ! Zwyciężyła buta i głupota no i zachłanność ! To ci heca!
SMUTNO MI
SMUTNO MI 02.05.2019, 14:03
No i tak trudno było zastać burmistrza Sawaryna w urzędzie, to teraz żeby porozmawiać z człowiekiem do Podkowy czy gdzie mam jechać ? Jak te dodatkowe funkcje wpłyną na i tak słabą pracę burmistrza? Przecież dobrze wie jak tu "gospodarzą "wicki i nic nie robi, żeby cokolwiek zmienić na lepsze....
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 02.05.2019, 13:34
a to płatna fucha czy dla idei ha ha ha to pokazuje tylko fakt ze masońskie ciotki tym burdelikiem zarządzaja ha ha ah
......
...... 02.05.2019, 14:17
powiem ci .gdzieś ty się taki prymityw uchował.nie rusza cię pogarda ludzi którzy komentują twoje wpisy.jako człowiek który w młodosi przeczytał wielka czwórke amerykańska potem klasyke europek
jska ,no i polska jestem po prostu zniesmaczony twoimi wpisami .ty w swoim prymitywiż mie tego nie rozumiesz .ale nadajesz sie idealnie do ideologii posowskiej .ten sam poziom .taka jest prawda .ty mozesz zachwycać wpisami prymitywne umysły post pisowskie i to wszystko .nie zachwycaj sie sobą jak narcyz bo jak narcyz skonczysz.żal mi ciebie jak człowieka który rozpaczliwie chce zaistnieć
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 02.05.2019, 14:33
ty te komentarze idiotów zaliczasz do ludzi myślących ha ha ah ejsza i inne zydowskie przygłupy ha ha ah nie chce zaistnieć tylko mi sie znudziło dymanie mnie przez takich PRYMITYWÓW tylko przez przypadek lub dla niepoznaki ELITA GRYFINA ZWANĄ HA HA AH i taka jest prawda
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 02.05.2019, 14:24
wiesz dlaczego się nabijam z tego tzw stowarzyszenia bo jego członkowie siedzą w polityce od kołyski i co pierw uchwalali te szambo sami i ich koledzy a teraz ONI jako altruiści walczą z ta patologia która sami stworzyli NIE JEST TO ZABAWNE HA AH AH ciekawe czy algorytm uchwalili sobie do wynagrodzeń taki sam jak na gminę jest dotacja na naukę z budzetu centralnego długoborski to spec od palenia głupa ha ha ah
......
...... 02.05.2019, 14:33
jednak nic nie zrozumiałeś .inteligencji sie nie nabywa .ją sie ma.nie rozumiesz
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 02.05.2019, 14:39
kiedyś byłem az za bardzo inteligentny do burków ale burki rozumieją tylko tylko szczekanie więc ujadam ha ha ah i się odszczekuje ha ha ah
......
...... 02.05.2019, 18:06
niestety po wpisach ani inteligencji nabytej ani nie wrodzonej nie widać więc pisz dalej na uciechę bartkowa i okolic
.......
....... 02.05.2019, 20:54
inteligentnie i honorowo mocz oddaję na takich
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 03.05.2019, 08:04
TO TYLKO POKAZUJE JAKIM JESTEŚ burkiem HA HA AH DO NOGI HA HAAH DAJ GŁOS ETC
ajwaj aleluja i do  przodu
ajwaj aleluja i do przodu 02.05.2019, 18:20
co ty chcesz zobaczyć po tych moich wpisach inteligencje ha ah ah rozbawiłeś mnie do łez ha ah ah inteligentne wpisy zrozumie garstka a a merytorychnoidiotyczne z odrobiną ironii cała rzesza ha ha ah i to jest fakt
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 02.05.2019, 18:12
ja piszę na "ucieche": wie czorka ha ha ah bartkowo mnie wali tak jak i okolica ale tylko lachociągi wieczorka ha ha ah
minor
minor 02.05.2019, 12:06
Ale CHojna już nie jest w tym stowarzyszeniu.
Mieszkaniec Chojny
Mieszkaniec Chojny 02.05.2019, 17:49
Niestety, była to jedna z pierwszych kompromitujacych decyzji nowej władzy.
Jasiek
Jasiek 02.05.2019, 14:05
Toć napisane, że został honorowym członkiem stowarzyszenia ...........

Pozostałe