Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019

Życie cudem jest. Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

  • 11.05.2019, 09:25
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Życie cudem jest. Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną fot. TWS
Na ulicy często mijamy ich, jakby byli niewidzialni, a oni chcą być zauważeni. Mają swoje zainteresowania, marzenia, a przede wszystkim swoją godność. Walczą o swoje prawa i miejsce w społeczeństwie. Chcą być potrzebni i zauważalni.

Piątego maja obchodzony jest Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gryfinie zorganizowało święto 10 maja 2019 r.

Po mszy św. w kościele NNMP, uformowany pochód ruszył ulicami Gryfina. Omijając Urząd Miasta i Gminy, udał się do Starostwa Powiatowego, gdzie uczestnicy spotkali się z władzami powiatu. Poruszono problem dyskryminacji, mówiono o godności i należnych każdemu człowiekowi prawach. W towarzystwie zespołu „Macierzanka” pochód przemaszerował na teren OSIR-u, gdzie na przybyłych czekało ognisko, kiełbaski i bardzo dobre ciasto.

W świętowaniu uczestniczyły m.in. zaproszone grupy z Goszkowa (gm. Mieszkowice) i Morynia. Wśród gości obecne były władze gminy Gryfino i powiatu. Miłym akcentem była obecność uczestników Dziennego Domu "Senior +" w Gryfinie. Nad całą imprezą troskliwie czuwała Elżbieta Wiśniewska.

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (83)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kocur
kocur 12.05.2019, 17:23
kot Wczoraj, 19:21
Starosta KonArski z p Dudar to klasa z wyższej półki a burmistrz Sawaryn to koszmar. Wszystko na pokaz robi .

Gratuluję to se poleciałeś :)) Najlepsze to ta klasa z wyższej półki hheheheheeh. Sawarynowi to oni mogą..........................:)) W robieniu wszystkiego na pokaz to biją oni wszystkich na łeb.
Hej , kocur haaaa
Hej , kocur haaaa 12.05.2019, 17:50
P Sawaryn to musi podszkolić się w pisowni ( ortografia) ,a savoir vivre temu panu jest obce nie mam siły wyliczać,bo dużo tego jest!
88
88 12.05.2019, 08:13
Nowa kościelna incjatywa ? ' parafianie dla parafian'
------------------------------------------------------------------
https://www.o2.pl/artykul/tylk…
88 dziękuję " rózga"
88 dziękuję " rózga" 12.05.2019, 11:17
To jest straszne. Płakałam i pytam ,czy to jest ten cud? takie życie ? nadal nie pojmuję ślepoty ludzi ? Co jeszcze musi się stać,żeby ludzie zaczęli myśleć ?
Rodzic
Rodzic 12.05.2019, 00:24
Cudowna inicjatywa, ale nauczyciele, powinni zabrać się do nadrabiania zaległości, zamiast jeździć na wycieczki, kawę pić, plotkować i papierosy palić...
bez sensu
bez sensu 11.05.2019, 21:24
Ale integracja. Znowu zrobiliście zamkniety krag osób niepełnosprawnych, z kim tu się integrowac?? Dośc tego upokarzania. Sawaryn, nie ufam Ci za grosz.
😅
😅 12.05.2019, 08:05
Teraz Integrowali się z dziadkami z wigora. Jeszcze niedawno przez miasto szedł kolorowy pochód i wiele osób przyjaciół, z miasta . Teraz coś się zepsuło,juź po ostatnich balach było widać zgrzyty .
Wio
Wio 11.05.2019, 23:37
Popatrz na zdjecia i dopiero komentuj. Nie zapomnij przetrzec oczu
Grażyna
Grażyna 11.05.2019, 20:58
A te lewactwo i z PO i KOD chcą ich usmiercenia. Pamiętacie słowa Muchy z rządu Tuska, bo ja pamiętam. Nigdy więcej takich idiotów w rządzie polskim. W europarlamencie też
śmierć głodowa to okrutna eutanazja Grażynko....
śmierć głodowa to okrutna eutanazja Grażynko.... 11.05.2019, 22:17
Uśmiercenia to chce rząd pis - stosował różne zabiegi antyludzkie w czasie protestu w sejmie. A rozdawanie prezentów bogatym, zamiast podwyższyć zasiłki dla niepełnosprawnych i ich opiekunów - to gorzej niż EUTANAZJA - bo ta przynajmniej jest bezbolesna....
Matataj
Matataj 11.05.2019, 21:02
Co ty bredzisz pajacu? Przypomnij sobie jak potraktowała władza pis osoby niepełnosprawne walczące w sumie o swoje prawa. Zamilcz matole
...
... 11.05.2019, 22:18
Matoł "Grażynka" pracuje teraz dla budowania pisowskiego wizerunku Sawaryna. Przed wyborami.
kot
kot 11.05.2019, 19:21
Starosta KonArski z p Dudar to klasa z wyższej półki a burmistrz Sawaryn to koszmar. Wszystko na pokaz robi .
ejsza
ejsza 11.05.2019, 17:36
Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.AJWAJ to jest twoj dzień! Wybaczysz mi moje posty na ciebie? Proszę!!!!
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 11.05.2019, 19:29
ejsza nie przejmuj sie nie ma ludzi normalnych po prostu sa zle ZDIAGNOZOWANI HA HA AH lub normy są za bardzo wyśrubowane ha ha ha zobacz to https://youtu.be/-J7Q2uO9yA4 pozdrów kapitana dope z ABW HA HA AH JAK TO W CIOTOWSKIM PRZYBYTKU HA HA AH https://youtu.be/jmMoVddAQdQ
Pp
Pp 11.05.2019, 13:38
O matko i córko burmistrz szedł z niepełnosprawnymi przez miasto do starostwa ?? Ale radochę mieli .. przed kamery wysłał wicka,a pobawić się poszedł osobißcie ?
ch
ch 11.05.2019, 11:59
Było super. Tym razem Władza szła z nami.
???
??? 11.05.2019, 11:34
A gdzie ten , którego to działka ? Gdzie Nikotyński ?
Uczestniczka
Uczestniczka 11.05.2019, 11:14
Słuszna sprawa, fajna impreza.

Pozostałe