Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019
Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019
Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019

Umowa na budowę obwodnicy podpisana

  • 15.05.2019, 17:54
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Umowa na budowę obwodnicy podpisana
- Inwestycja była już od 2009 roku gotowa do realizacji, jednak dopiero podpisany w październiku 2017 przez Ministra Infrastruktury Program Inwestycji zagwarantował środki na realizację inwestycji- podkreślił wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

W Myśliborzu 14.05.2019 roku o godzinie 14.00 w sali widowiskowej Myśliborskiego Domu Kultury podpisano kontrakt na budowę obwodnicy miasta w ciągu DK26 o długości 3,4 km. Umowa opiewa na kwotę 41,36 mln, inwestycję będzie realizowała firma Maldrobud Sp. z o.o. z Myśliborza. Jedną ze stron umowy jest również Miasto Myślibórz, samorząd dofinansuje realizację drogi kwotą 8 mln złotych. Obwodnica wyprowadzi z Myśliborza ruch tranzytowy w ciągu DK26, który obecnie przebiega przez centrum miasta, w tym pod średniowieczną bramą obronną.

- Inwestycja była już od 2009 roku gotowa do realizacji, jednak dopiero podpisany w październiku 2017 przez Ministra Infrastruktury Program Inwestycji zagwarantował środki na realizację inwestycji- podkreślił wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

Po decyzji MI ruszyła aktualizacja dokumentacji, a w listopadzie ubiegłego roku został ogłoszony przetarg na budowę. Następnie nastąpiło otwarcie ofert i w kwietniu wybór oferty najkorzystniejszej. Realizacja inwestycji powinna się zakończyć w sierpniu 2021 roku.

– Mieszkańcy miasta wiele lat musieli czekać na tą bardzo potrzebną obwodnicę, teraz wreszcie jej budowa ruszy i za 28 miesięcy kierowcy ominą centrum Myśliborza - powiedział Łukasz Lendner Dyrektor GDDKiA O/Szczecin.

Po umowie na budowę podpisana została również umowa z firmą Via Regia o wartości 0,69 mln złotych, która będzie nadzór inwestorski na realizacją robót na obwodnicy.

Przez zabytkowe centrum Myśliborza biegnie droga krajowa nr 26 prowadząca od drogi S3 do przejścia granicznego w Krajniku Dolnym. Przebieg drogi przez centrum miasta wiąże się z wieloma uciążliwościami zarówno dla mieszkańców, jak i dla kierowców. Wjazd od strony zachodniej do Myśliborza prowadzi przez średniowieczną bramę miejską, ciężarówki nie mieszczą się pod bramą, dlatego muszą przejeżdżać „pod prąd” obok bramy. Obwodnica rozwiąże te problemy wyprowadzając z centrum Myśliborza ruch tranzytowy. Nowa trasa ominie centrum miasta od południa, zostanie poprowadzona w większości po śladzie zlikwidowanej linii kolejowej. Będzie to jednojezdniowa droga klasy GP o dwóch pasach ruchu w każdą stronę. Na początku obwodnicy (patrząc od strony zachodniej) powstanie rondo będące połączeniem dróg krajowych nr 23 i 26, dalej na obwodnicy powstaną dwa skrzyżowania, jedno z ulicą Łużycką, a drugie przy końcu obwodnicy będące połączeniem z obecną drogą krajową w kierunku centrum Myśliborza. W ramach inwestycji powstaną również drogi wspomagające, chodniki i ciągi pieszo – rowerowe.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mi
Mi 17.05.2019, 11:39
Panie S gdzie te obwodnice Gryfina? No i co z ŁUŻYCKA.
Gryf
Gryf 17.05.2019, 10:42
Zaraz Chojna będzie mieć obwodnice, Lidla itd. Gryfino cóż po prostu dziura zarządzana przez .....
Pedryl_PiS
Pedryl_PiS 16.05.2019, 11:30
Tu to klechy trzeba było... Oni z Jarkiem Ka załatwią wszystko!!! Tylko szkoda, że dla siebie....
Jak tracić to dużo. Może potraktowali jako mobing a nie lobbing.
Jak tracić to dużo. Może potraktowali jako mobing a nie lobbing. 16.05.2019, 00:03
A Wody Polskie straciły właśnie 100 milionów złotych na udrożnienie kanałów Międzyodrza, rewitalizację śluz, wały i ścieżki rowerowe na wałach itd. To efekt lobbingu Seweryna u Brudzińskiego, Hoca, Szababajki i tajemniczego Sidora, który dużo wyjaśnia naszemu kmiotkowi. Tak trzymaj Sewerynie Du pa.
Myśli Bożanin
Myśli Bożanin 15.05.2019, 21:45
Gryfino nie ma ? Hahahahahahahaha
hahahaha
hahahahaha
zniecierpliwiony
zniecierpliwiony 15.05.2019, 19:10
A na budowę obwodnicy Gryfina kiedy?
Myśli Bożanin
Myśli Bożanin 15.05.2019, 21:46
N I G D Y
! ! ! ! ! ! ! !
du...właz
du...właz 15.05.2019, 20:02
Zapytaj Sawaryna jak lobbuje inwestycje w gminie. Piłata do prokuratury podał za delegacje do Warszawy, a dzięki nim Piłat pouzgadniał finansowanie strefy przemysłowej, budowę nabrzeża, budowę Jana Pawła i uzbrojenie działek, których resztówki teraz Sawaryn sprzedaje chyba swoim, bo zwalnia ich z podatku na 10 lat. Piłat sprzedał 3/4 wszystkich działek, więc dla kogo te zwolnienia?
Znówdał d. z inwestycjami na Międzyodrzu.
Znówdał d. z inwestycjami na Międzyodrzu. 16.05.2019, 11:29
Seweryn to rzadki gość i dosłownie i w przenośni. Ja go w pracy widuję raz w miesiącu.
roka
roka 16.05.2019, 09:16
na Jana Pawła do były roboty dodatkowe poza przetargiem za 1,5 mln zł więc skoro za Piłata było tak dobrze to dlaczego w 2014 było tak źle czyli 80 mln długów?
przecież spłaty planowe ZAWIESZONO???? Nie?
przecież spłaty planowe ZAWIESZONO???? Nie? 16.05.2019, 15:30
Jak milioner nie rozróżnia kredytów inwestycyjnych od długów karcianych to tragedia!
A jak gmina miała kosztorys sali na 9mln a płaci OSIEMNAŚCIE (plus aneksy - bo już rurociąg przekładali, o którym "zapomnieli") - TO CO TY PORÓWNUJESZ???
Maciuś Obleśny
Maciuś Obleśny 15.05.2019, 20:19
Piłata nikt nie podał do prokuratury za delegacje lecz za to że w ich czasie kasa publiczna szła na wódkę, dziwki i inne tatary z truskawek
!!!
!!! 16.05.2019, 11:30
Seweryn nie lubi kobiet.
???
??? 16.05.2019, 15:24
hihihi on się BOI KOBIET
Gdzie jest Seweryn
Gdzie jest Seweryn 16.05.2019, 00:06
Tatar z truskawek za 8 zł cię mierzi ? A mnie m. in.setki tysięcy dla Energetyka i wojaże po Alpach.
mam cię kłamczuchu!
mam cię kłamczuchu! 15.05.2019, 20:37
Maciuś i po co kłamiesz?
Tercet Zwyrodniały
Tercet Zwyrodniały 15.05.2019, 21:00
Osławiony "tatar z truskawek" można znaleźć przepis - kosztuje parę złotych. I taka różnica - za czasów śp. Piłata było wiadomo KTO JECHAŁ, GDZIE, PO CO - A NAWET CO JADŁ!
A obecnie - nawet utajnione są listy uczestników wyjazdów do Raciechowic.

A o wycieczce urzędnika do Gruzji - DOWIADYWALIŚMY się przypadkiem - z facebooka Raciechowic....
Gruzin z Gori
Gruzin z Gori 16.05.2019, 07:56
Nikitiński musi odejść!
Kolega kolegi Tomasza
Kolega kolegi Tomasza 16.05.2019, 09:02
I to jak najszybciej!!!
kolega
kolega 16.05.2019, 08:39
Tomaszu - ty uważasz się za lepszego od "kolegi"?
krótko mówiąc chamy
krótko mówiąc chamy 15.05.2019, 23:49
Za czasów poprzednika Seweryn interesował się wszystkim, nawet menu w delegacji. Jakim trzeba być kuta..em żeby tak nisko upaść. Nieważne były omawiane tematy i sprawy dla gminy, tylko co burmistrz zjadł na kolacji. Mnieciu jesteś beznadziejny
burmistrz nie moja kompetencja
burmistrz nie moja kompetencja 16.05.2019, 07:16
Póki Sawaryn był radnym i parł do władzy "ludzi nie obchodzi, czyja to kompetencja, to burmistrz jest gospodarzem miasta".
A teraz?

Pozostałe