Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019
Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019
Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019

Bogate oferty naszych OSP. Otrzymali pieniądze na projekty

  • 20.05.2019, 16:58
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Bogate oferty naszych OSP. Otrzymali pieniądze na projekty wzp
Dzisiejsze 20 maja 2019 r. spotkanie strażaków ochotników z wicemarszałkiem województwa odbyło niezwykle owocne. Rozżegnięto konkurs i przyznano dotacje dla ponad 60 projektów. Największymi wygranymi są Ochotnicze Straże Pożarne z gminy Gryfino. Pomysłami błysnęły też Moryń i Widuchowa. Pieniądze na swe projekty dostały nasze OSP z Radziszewa (3 dotacje), Wełtynia (2 dotacje), Sobieradza (2 dotacje), Chwarstnicy oraz Morynia i Widuchowej.

Dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie w wysokości 285 tys. zł ponad 60 drużyn strażackich kupi sprzęt potrzebny w codziennej pracy ale zorganizuje imprezy integrujące środowiska lokalne.

Strażacy OSP odgrywają niepodważalną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa, ale i są naturalnymi liderami integracji społecznej w środowiskach wiejskich. Chcemy finansowo pomóc drużynom strażackim w zakupie niezbędnego sprzętu do ochrony osobistej, doposażyć jednostki w ratujące życie automatyczne defibrylatory zewnętrzne, ale i promować różne formy aktywności społecznej i kulturalnej wśród młodzieży – mówi wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa i dodaje, że doświadczenia z realizacji programu Społecznik pokazują jak bardzo są potrzebne inicjatywy i projekty aktywizujące mieszkańców regionu. – Zależy nam, by pomoc trafiła do najbardziej potrzebujących jednostek .

Związek OSP RP zrzesza 477 Ochotniczych Straży Pożarnych, z czego 183 jednostek jest włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Dofinansowanie w wysokości blisko 285 tys. zł trafi do 66 OSP.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 22.05.2019, 11:41
A NA ORMO nic nie dali ha ha aha ORMO CZUWA KURY KRADNĄ HA HA AH a gdzie JĄKATY WALDEK Z PSLu ha ha ah
Druh
Druh 21.05.2019, 19:56
Wiśniewskiemu buty mozecie pastować bezczelni szmaciarze
pasta
pasta 21.05.2019, 20:02
Zadzieram kiecę i lecę!
...
... 21.05.2019, 15:38
To jest prawda że do zwolnienia
Kulega
Kulega 20.05.2019, 20:45
Wiśniewski do zwolnienia
proś
proś 20.05.2019, 22:09
Kulega kuledze napisze i załatwi!
eney
eney 20.05.2019, 18:43
Pani wójt Kusy-Kłos w pierwszym rzędzie!
mundur
mundur 20.05.2019, 20:53
nie potrafiła munduru nałożyć!!!!!!!!!!!!
oespesiak
oespesiak 20.05.2019, 19:30
Bo to piewszorzędna druhna!

Pozostałe