Majowy koncert. Warto było przyjść i posłuchać

  • 25.05.2019, 15:49
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Majowy koncert. Warto było przyjść i posłuchać fot. TWS
W Pałacyku pod Lwami w Gryfinie odbył się godzinny koncert w wykonaniu uczniów gryfińskiej Szkoły Muzycznej I stopnia. Zbliżający się koniec roku szkolnego był doskonałą okazją do zaprezentowania umiejętności uczniów. Salę kominkową pałacyku wypełnili rodzice i znajomi.
Swoje umiejętności prezentowali ci, którzy nie tak dawno zaczynali i ci, którzy w tym roku kończą edukację. Uczestnicy koncertu usłyszeli klarnety, skrzypce, trąbki, ksylofon. Zaprezentował się chór i miniorkiestra.
 
Zarówno przygotowanie, jak i sam koncert to praca i przeżycie zarówno dla pedagoga, jak również dla ucznia. Taki koncert powinien być również wydarzeniem dla mieszkańców naszego miasta. Szkoda, że zabrakło nawet tych, którzy powinni być zainteresowani gryfińską szkoła muzyczną.
 
Należy tutaj podkreślić, że uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Gryfinie często biorą udział w różnego rodzaju uroczystościach, spotkaniach i imprezach odbywających się w naszym mieście. Każdy występ ma dla nich wyjątkowe znaczenie. Uczniowie prawie wszystkich szkół artystycznych nieco inaczej widzą świat. Muzykę słyszą nawet tam, gdzie przeciętny człowiek jej nie słyszy, są wrażliwsi, bardziej uczuciowi. W związku z tym rodzicom, pedagogom i młodym artystom było przykro z powodu braku zainteresowania ich koncertem w Pałacyku pod Lwami. Prawdą jest, że sala kominkowa, mimo że w jej atmosferze unosi się coś nieuchwytnego, artystycznego, jest bardzo mała, jednak jeszcze parę miejsc świeciło pustkami.
 
Wszystkim pedagogom, pani dyrektor i młodym artystom należą się wielkie brawa i podziękowania za wspaniały koncert. Warto było przyjść i posłuchać.
 
Trwają zapisy do szkoły muzycznej, więc zainteresowani mają jeszcze czas na podjęcie decyzji.
 
TWS
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (30)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

To szkoła muzyczna czy liceum ?
To szkoła muzyczna czy liceum ? 27.05.2019, 19:27
A jak tam idzie nabór do Liceum Omieczyńskiego ?
cóż
cóż 26.05.2019, 23:01
Burmistrzowi i jego wickom nie było warto.
mama
mama 25.05.2019, 18:18
W środę 22.05 również był koncert uczniów ,w auli szkoły nr3. Maluszki bardzo przejęte, szkoda,że wciąż odchodzą dzieci ,zniechęcone warunkami "szkoły muzycznej" w której się uczą grać.
Pilnie ich słucham ...
Pilnie ich słucham ... 25.05.2019, 18:25
Przecież tercet nieudolnych zrobił szkołę muzyczną w starej komendzie policji. Jednakże aby żyło się nam jeszcze dostatniej i żeby jeszcze bardziej poprawić warunki przeniosą ich z komendy do budynku po liceum w parku. Dzieci będą miały tam wuef i dodatkowe spotkania religijne.
flet
flet 25.05.2019, 19:27
Dobra szydera,prosto w punkt. Wciąż obiecują coś nowego kłamcy bez honoru !

Pozostałe