Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019
Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019
Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019

Naprawią "Impulsy" za 48 mln zł

  • 28.05.2019, 16:49
  • Biuro Prasowe Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Naprawią "Impulsy" za 48 mln zł Fot. UMWZ
Trzynaście zachodniopomorskich „Impulsów”, czyli szynobusów firmy Newag przejdzie gruntowne naprawy. To niezbędne, aby nowoczesny tabor Pomorza Zachodniego woził nas bezpiecznie i komfortowo. Napraw dokona Newag. Umowa opiewająca na niemal 48 mln zł została podpisana we wtorek 28 maja 2019 r. w Szczecinie.

Będą to naprawy poziomu P4, co oznacza, że pojazdy przejdą przegląd podzespołów i zespołów, a wszystkie części, które będą dawały oznaki zużycia lub ryzyka awarii zostaną wymienione lub naprawione.

 

- Posiadanie najnowszego taboru w Polsce to nie tylko chwała, ale i obowiązki. Wymaga on systematycznych przeglądów, które gwarantują bezpieczeństwo. Cieszę się, że przetarg wygrał nasz sprawdzony partner i dostawca pojazdów, czyli firma Newag. To umowa opiewająca na najwyższą sumę, jaką podpisujemy na tego rodzaju zadanie. Działanie będzie rozłożone w czasie, na 3 lata - mówił marszałek Olgierd Geblewicz, który we wtoerk 28 maja br. spotkał się w Szczecinie z prezesem firmy Newag Zbigniewem Konieczkiem.

 

Prezes Newagu dodał, że firma przeprowadzi naprawy w taki sposób, aby pasażerowie Pomorza Zachodniego i obsługujące połączenia Przewozy Regionalne nie odczuły braków w taborze.

 

Wykonawca został wybrany w trybie przetargu nieograniczonego. Zgodnie z przepisami, naprawa P4 tego typu pojazdów musi być wykonana po osiągnięciu przebiegu 1,2 mln km lub maksymalnie po 6 latach od ostatniej naprawy. Realizację napraw zaplanowano na lata 2019-2021.

 

Pojazdy, które trafią do naprawy Pomorze Zachodnie kupiło w latach 2013-15 przy wykorzystaniu środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, z przeznaczeniem do obsługi przewozów regionalnych o relacjach międzywojewódzkich.

 

Pomorze Zachodnie jest właścicielem łącznie 75 pojazdów. To jedyne w Polsce województwo, który zapewnia przewozy regionalne w pełni nowoczesnym taborem. Są to pojazdy nowe lub gruntownie zmodernizowane. W latach 2010-2018 na inwestycje taborowe Województwo Zachodniopomorskie wydało łącznie ponad 1 mld zł. Zakupy w znacznej większości były sfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Biuro Prasowe Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Patriota
Patriota 29.05.2019, 13:34
48 milionów złotych podzielić na 13 szynobusow to wychodzi prawie 3 miliony 700 000 złotych!!!!! Oto na co idą nasze podatki. Ale w zachodniopomorskiem komuchy rządzą i nie ma co się dziwić. PO też miało Polaków głęboko w .....
Kolejorz
Kolejorz 29.05.2019, 23:59
Akurat cena jest ok, gorzej z rozdmuchiwaniem wszystkich rzeczy, nawet bieżących napraw P4 przez gwiazdkę Geblewicza. Niech lepiej kupi REALNE szynobusy, typu SA136, a nie oszczędza na nich maksymalnie... Nie można postawić dodatkowych kursów chociażby do Wałcza czy Kalisza Pomorskiego, bo brakuje składów, a Impulsów aż nad to. Tyle ich mamy, że nawet do Kostrzyna jeżdżą. W tamtym roku była akcja, jak w Ulikowie się przesiadali pasażerowie do szynobusów, w Tucznie Krajeńskim do autobusu, a bodajże w Kępie Krajeńskiej znowu do szynobusu. A czemu? Właśnie brakowało składów i nagle porwali się na remont trasy, do vmax 100 km/h. Super, tylko co to zmieniło. Ilość pasażerów na pewno. Teraz to dwa składy spięte ze sobą się odpinają w Ulikowie i jeden jedzie do Kołobrzegu, drugi do Piły.
Polak
Polak 29.05.2019, 11:46
Wojewoda kupił używany sprzęt od szwabów który jak się okazuje nie ma gwarancji!!! Tyle milionów na szynobusy. Każda naprawa jednego szynobusu będzie nas kosztować ponad milion złotych. Rządzi komuna czy kradnie?!!!
wąskotorówka
wąskotorówka 29.05.2019, 10:26
Nikitiński musi odejść!
Do 9.51
Do 9.51 29.05.2019, 10:22
Uah.
Tekst należy czytać, czy oglądasz tyko obrazki czerepachu?
Uah
Uah 29.05.2019, 09:51
Burmistrz i zastępcy działają, to wielki sukces.
EN57
EN57 28.05.2019, 21:25
Od kiedy Impuls jest szynobusem?
i świat się zawalił:)
i świat się zawalił:) 28.05.2019, 22:04
A od kiedy nie ma prawa być tak nazwany?
Tylko to wyczytałeś w informacji?
szafran
szafran 28.05.2019, 21:11
Ty redaktorku w ogóle wiesz co to jest szynobus?
i świat się zawalił:)
i świat się zawalił:) 28.05.2019, 22:03
Nie wypominaj niskiego wzrostu - zresztą pomyliłeś portale!
A niby czemu to nie jest szynobus?
koksu
koksu 28.05.2019, 16:56
To i tak kosmos w stosunku do tego co było jeszcze kilka lat temu.

Pozostałe