Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Nowy rozkład jazdy pociągów od 09.06.2019 r. Politycy ze Szczecina zamieszali

  • 04.06.2019, 19:38
  • Żródło: Biuro Senatorskie Grzegorza Napieralskiego
Nowy rozkład jazdy pociągów od 09.06.2019 r. Politycy ze Szczecina zamieszali fot. dost.
Rozkład jazdy pociągów dla mieszkańców Szczecina i regionu podróżujących w daleki trasy nie przedstawia się dobrze. Jest spowodowane remontami torów zaplanowanymi jeszcze kilka lat wcześniej, a dziś dopiero realizowanymi. Od niedzieli trochę się zmieni, gdyż w życie wchodzi nowy rozkład jazdy pociągów.
Politycy stanęli razem ponad podziałami na rzecz poprawy jakości połączeń kolejowych. Odbyły się dwa posiedzenia specjalnego zespołu w Szczecinie i Warszawie. Decydenci kolejowi z Warszawy chcieli, by ostatni ekspres do Szczecina odjeżdżał po godzinie 15. - To nie jest do przyjęcia! - grzmieli na jednej z konferencji Arkadiusz Marchewka i Sławomir Nitras.

Senator RP Grzegorz Napieralski temat jakości połączeń kolejowych i lotniczych na trasie Szczecin - Warszawa poruszał nie raz w tej kadencji.

- Udało się przekonać PKP, by nie zamykała linii od Poznania do Krzyża na czas prac torowych, tak by pociągi jednak mogły jeździć. Udało się przekonać PKP interCity do opóźnienia odjazdu ostatniego ekspresu z Warszawy do Szczecina po godzinie 16. Tak będzie jeździł od 9 czerwca - wylicza wiceprzewodniczący zespołu parlamentarnego województwa zachodniopomorskiego Grzegorz Napieralski.

 
W nowym rozkładzie jazdy po wspólnej interwencji samorządu województwa zachodniopomorskiego i senatora RP Grzegorza Napieralskiego udało się ponownie zapewnić połączenie mieszkańcom Goleniowa z pociągu IC "Chrobry". Szczecin i aglomeracja cierpi na brak połączeń kolejowych z Polską, co ma się zmienić po zakończeniu prac torowych. Pytanie: czy wystarczy wagonów i lokomotyw? Tak samo brakuje dobrej komunikacji lotniczej ze Szczecina z Warszawą czy innymi regionami w Polsce.
 
Senator RP przyznaje, że jednej sprawy jeszcze nie udało się wyprostować.
- Nie udała się sprostać oczekiwaniom mieszkańców powiatów gryfińskiego i myśliborskiego. Podnosili problem braku postoju pociągu nocnego z Warszawy do Szczecina i Świnoujścia w Widuchowej Chojnie, Mieszkowicach i Boleszkowicach. O to będę wnosił do ministra infrastruktury w czasie najbliższego posiedzenia Senatu RP. Sytuacja dziś jest dziwna, mieszkańcy tych miast jeżdżą do Kostrzynia lub Gryfina, by wsiąść do pociągu do Warszawy. To mogłoby być dobre uzupełnieni oferty połączeń kolejowych dla powiatu gryfińskiego. Byłoby bezpieczniej na drogach, mniej spalin czyli lepiej - mówi nam o sytuacji mieszkańców powiatu gryfińskiego senator RP Grzegorz Napieralski.
Źródło: Biuro Senatorskie Grzegorza Napieralskiego
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 05.06.2019, 19:30
WPADŁ GREGOR I ROZ PI..... SYSTEM HA HA AH RZUCIŁ PKP NA KOLANA HA HA AH
dziekanow dwoch czyli nieszczęscia chodza parami
dziekanow dwoch czyli nieszczęscia chodza parami 05.06.2019, 15:11
Ale jaja,wysiadł grześ w Mieszkowicach i pierwsze kroki zapuścil do AKWARIUM,swój chlop,widać że z nie jednego piecyka chlebuś jadl....
Szczecinianka
Szczecinianka 05.06.2019, 14:34
Zanim PIS wygrało to komuchy szczecinskie latali samolotami z i do Warszawy i mieli zwrot kosztów, tak jak Borusewicz do Gdańska latał żeby pieska wyprowadzać i koszty MY POLACY pokrywalismy. Mieli w dzień w dzień loty. Teraz jak chcą zwrot kosztów to muszą pociągiem i kursy pociągów podług siebie ustawili. Zakłamana komuna
......
...... 05.06.2019, 22:30
te szczecinianka .a jak to było z becia ? Casą do baloc potem limuzuyna do Brzeszcz .ma na koncie dwa rozwalone auta BOR.wiec o czym ty gadasz
nałóg
nałóg 05.06.2019, 14:03
A ja mam pociag do alkoholu i co mi zrobicie,pytam sie co mi zrobicie?
Gryfinianin
Gryfinianin 05.06.2019, 12:23
Co na to nowy poseł Mucha?
Paszoł
Paszoł 05.06.2019, 09:49
Komuna już była i się skończyła, więc do widzenia.
Wdzięczna Janina
Wdzięczna Janina 04.06.2019, 22:34
Jak to dobrze że mamy takiego Napieralskiego co to nam wszystko załatwi i dzięki niemu pociągi mamy i samoloty mamy a pewnie i statki nam załatwi bo gmina nad odrą leży więc można puścić wodolot z gozdowic przez widuchową do szczecina
Polak
Polak 04.06.2019, 21:47
Napieralski się lansuje przed wyborami jesiennymi. Ale tak naprawdę interesują go wyjazdy z i do Warszawy, bo przecież dla niego musi być wygodnie i na 15 tą by nie zdążył, więc załatwił sobie odjazd ok 16 tej. Komunistyczny kłamca. I śmieje się że ludzie to kupują. Zmadrzejcie wreszcie ludziska. Ja chcę do Zakopanego to muszę jechać do Szczecina, choć pociąg jedzie przez Gryfino. Ale to Napieralskiemu niepotrzebny kurs pociągu
matouszek
matouszek 04.06.2019, 23:27
śmiał się z ludzi "że tak głupi i to kupują" to pewien milioner, che che...
......
...... 05.06.2019, 05:28
ale to powiedział Kurski z TVPIS.nie zmieniajmy historii na oczach ludzi
Asystent
Asystent 04.06.2019, 22:41
Frajerze , opozycja lata LOT-em a rządzący i posłowie PiS samolotami rządowymi na zamówienie i CASA-mi.
górnik z chmur
górnik z chmur 04.06.2019, 21:15
*** nie tylko do warszawki sie ezdzize szczecina do katowic pociag z waszego  szczecina jedzie 10 godzin 600 km!!!!!!!!!!!  

Pozostałe