Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Rozgrywki personalne nie mogą wpływać na zmiany w gryfińskiej policji

  • 25.06.2019, 18:20
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Rozgrywki personalne nie mogą wpływać na zmiany w gryfińskiej policji
W gminie Gryfino próbuje się wziąć pod kontrolę różne dziedziny życia. Niektórzy już odnotowują po kolei: zamachy na wolne media, kulturę czy sport, spółdzielczość mieszkaniową. Teraz dostrzec można dążenia aby wymusić zmiany w policji.

Policja, to służby udzielające pomocy i wsparcia nam - obywatelom. Stąd też służby te cieszą się społecznym poparciem, co potwierdzają odpowiednie badania statystyczne. Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie zyskała nowy obiekt, na który z zazdrością patrzą nie tylko z innych powiatów i gmin, ale nawet z Niemiec.

Na zewnątrz jest jeden obraz Komendy Policji w Gryfinie. Ale ona nie była monolitem. Nawet jeszcze stosunkowo niedawno w starym obiekcie przy ul. Grunwaldzkiej, czyli 3 lata temu. Lepsze warunki w nowej siedzibie oznaczały znaczny awans dla jednych, a nieco gorsze warunki dla innych.

Dwa i pół roku temu przyszedł nowy komendant i nieco zmienił perspektywę. Znowu byli zadowoleni i niezadowoleni. My po zmianie odczuliśmy lepszy dostęp do informacji, które przekazujemy społeczeństwu.

W samej formacji dało się zauważyć, że nowy szef przykłada większą uwagę do dyscypliny. Sami widzieliśmy jak np. podczas uroczystości przywiązuje się znaczną uwagę do umundurowania, czy odpowiedniego zachowania. Wystarczyło źle zaśpiewać hymn… W wielu komentarzach przy różnych okazjach odnieść można było wrażenie, że wielu doświadczonych policjantów nie jest zadowolonych. Również tych, którzy z różnych przyczyn odeszli (pisało się np. w komentarzach o odejściach ze względu na atmosferę).

Jednak statystyki i wynikające z nich konkretne dla społeczeństwa dane nie pogorszyły się. Policja odniosła kilka spektakularnych sukcesów, o czym informowaliśmy w miarę na bieżąco. W wielu sprawach np. o morderstwo czy napad kierowane były akta do sądu, o czym informowała prokuratura. To jednak mrówcza praca policjantów doprowadziła do sukcesów.

Część policjantów z KPP w Gryfinie najwyraźniej czuje się niedocenionych. Niektórzy uważają, że należy im się większy szacunek. Czasami żale wynikają z ogólnej polityki. Jeszcze nie tak dawno pisaliśmy o „psiej grypie”, ale to rząd ustąpił i się dogadano. Sprawa wysokości płac nie dotyczy tylko tej formacji. Wiemy, że braki kadrowe wpływają na dodatkowe służby, które bywają przyczynami niezadowolenia nie tylko funkcjonariuszy, ale także ich rodzin. Jednak to nie były i nie są tylko bolączki KPP w Gryfinie. Nie ma jednak ma żadnych dowodów, jakoby „zarysował się podział na dwie formacje” w gryfińskiej policji.

Policja nie jest wolna od polityki, a jest wręcz pewnym jej narzędziem. Same nominacje, dymisje czy przeniesienia w policji są jak najbardziej decyzjami politycznymi. Oby tylko nie wynikały z rozgrywek personalnych.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (97)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gisiorek
gisiorek 27.06.2019, 00:02
Nikotyński musi odejść!
obaj!
obaj! 27.06.2019, 06:28
Razem z Milerem...
Chociaż trollu radzę uważać, pod jakim tematem zamieszczasz - bo ci mogą pomóc...
Układ znowu atakuje i niszczy !
Układ znowu atakuje i niszczy ! 26.06.2019, 23:19
O co Sewerynowi i Milerom chodzi ? Od początku swoich rządów zwalczali wielu kupców i atakują prezesów i dyrektorów. Kolej przyszła na komendanta policji. Agitka Milera dała sygnał do ataku. To narzędzie Seweryna. Czyżby nieporozumienia w sprawie radnego Z.K. ?
!!!
!!! 26.06.2019, 23:52
Gisiorki miały być nietykalne. Taki układ. I stąd atak agitki młynarczyka.
do redaktorzyny
do redaktorzyny 26.06.2019, 23:01
a redaktorzyna .to chociaż szkołę średnią to skończył ,czy też nie!no któż to wie!!!
wytrzeźwiej
wytrzeźwiej 26.06.2019, 23:08
Ty z wykształcenia redaktorów nie kpij, zanim nie wytrzeźwiejesz...
redaktorek!!!!!!!!!!!!!!!!GZ?
redaktorek!!!!!!!!!!!!!!!!GZ? 26.06.2019, 22:58
redaktorzyna was podpuszcza za każdym razem,a wy ,jak te baranki w klawiaturę walicie głupoty-ty redaktorek ,ty nie śpisz oszołomie!!!!najgorsi to ci ,co są zacietrzewieni-a redaktorzyna nie dość ,że zacietrzewiony to jeszcze zagubiony,gościu jesteś strasznie asympatyczny!!!!taki ,tam,redaktorek śmieszny,który portalik prowadzi dla oszołomów i bez pozrowień proszę ohp-owcy itp....
wytrzeźwiej!
wytrzeźwiej! 26.06.2019, 23:07
Wytrzeźwiej i nie kpij ze wzrostu Kamila. Przy okazji - nie gardź OHP - jeden z sawaryniarzy zdaje się ma z tym do czynienia?
obywatel
obywatel 26.06.2019, 22:14
A kogo to interesuje kto kogo lubi a kto nie i dlaczego?
zwykły obywatel
zwykły obywatel 26.06.2019, 18:17
Panowie policjanci dajcie już spokój z tym praniem brudów na forum.Chcemy mieć do Was zaufanie i szacunek a tu magiel.
88
88 26.06.2019, 17:42
Decyzją ministra spraw wewnętrznych, każda Komenda Wojewódzka, Miejska ,Powiatowa, musi mieć ztrudnionego kapelana na grupie uposażenia podinspektora. Kto jest gryfińskim kapelanem, może to on miesza w relacjach między funkcjonariuszami ? czy za władzy PiS, policjantem może zostać osoba która nie jest katolikiem, ateistą, innowiercą ? Czy kapelani są dopuszczani do wglądu prowadzonych dochodzeń przeciwko kościelnym pedofilom, sadystom bijacym dzieci w kościele oraz zwykłym naciągaczom w sutannach ?
Układ górą ?
Układ górą ? 26.06.2019, 23:24
Ja myślę, że poszło o radnego co po pijaku jeździł samochodem. Nie wolno tykać radnych lenia. Tu chodzi o pryncypia. Jeżeli herszt uruchomił swoją agitkę to już po chopie.
Cześć
Cześć 26.06.2019, 19:03
Ty masz po mózgu tęczowy.... Mm
Jojo
Jojo 26.06.2019, 15:16
Najmądrzejszy z nich okazał się Adamowicz , czując zbliżający się koniec układu szkop-kacap , upozorował swoją śmierć , zgarnął majątek i usunął się w cień , pewnie popija drinki razem z Kulczykiem śmiejąc się z tych swoich miernot , żebyśmy się nie zdziwili jak za nie długo zaczną umierać inne mendy z tego układu , ich przeciwnicy popełniają samobójstwa , natomiast oni umierają jako męczennicy i w obu przypadkach można dostrzec brak logiki pod warunkiem że potrafi się myśleć logicznie
Ole
Ole 26.06.2019, 15:14
Nitras nie lękaj się i nie nękaj swojego umysłu , bo nękasz go co najmniej od 8 lat . Nic w kompie nie wykryją to ci wszystko oddadzą i przeproszą a jak nie przeproszą to ich prawo od tego są to ich praca by przy najmniejszych wątpliwościach sprawdzać kogoś . Praca posła to nie zabawa w przedszkole daliście wszyscy niezłą lekcję i powody do takich działań służb ! wszystkim nawet swoim wyborcom Polakom -liberałom . Skąd wiedziałeś ,że to strażnik wysyła ci SMS-y poczułeś mojrę i strefiłeś ? Tak bym dziadowi napisał gdyby mu CBA nie zabrali kompa hehe .
......
...... 26.06.2019, 13:59
zdziwiło mnie jedno .jak policja przeszła do nowej komendy to policjanta na krawęzniku nie uswiadczysz .Radiowozy ,radiowozy, radiowozy .wyobrażcie sobie .wczoraj bmka na sygnale darła ulicą jana pawła II a tak 120min.maja chłopaki fantazję
EMERYT
EMERYT 26.06.2019, 14:08
UŚWIADCZYSZ ALE TO SĄ ODDZIAŁY PREWENCJI Z KWP SZCZECIN NA ADAPTACJI ,KTÓRE KAZIMIERZOWI RATUJĄ DUPĘ. HE.HE.
EMERYT
EMERYT 26.06.2019, 13:25
DO Ten co odszedł. MASZ W 200 % TO CO PISZESZ TO ŚWIĘTA RACJA. PODSTAWA TO PREWENCJA . PATROLI JAK NA LEKARSTWO A DEBILE SZALEJĄ PO MIEŚCIE. PREWENCJĘ TEŻ ZNISZCZYŁ NIE MA NAWET KIEROWNIKA OPI. CYMBAŁ. CZYM ON SIĘ CHWALI W KWP. HEHE????
Ten co odszedł
Ten co odszedł 26.06.2019, 13:06
Moja opinia jest taka. Najgorszy komendant w historii. Metody jego działania: obiecywanie, karanie, straszenie, naprawianie wszystkiego co dobrze funkcjonuje. Według mojej oceny nie potrafi zarządzać ludźmi i jest starsznie złośliwy. Za rządów Kazimierza "wielkiego" z całego referatu dochodzeniowo śledczego został jeden Policjant. Wszyscy odeszli bo nie dało się z nim współpracować. Technicy kryminalistyczni w rozsypce. Nie ma nigogo doświadczonego sama młodzież ale takich jedynie można sobie podpodządkować. :) Wpólczuję tym co jeszcze będą się z nim męczyć
 Do 13.06
Do 13.06 26.06.2019, 16:37
Heeeee myślałem,że piszesz o Sewerynie, bo ma tak samo
EMERYT
EMERYT 26.06.2019, 12:57
PRZEZ KILKADZIESIĄT LAT KPP GRYFINO FUNKCJONOWAŁO NORMALNIE. PRZYSZEDŁ KAZIMIERZ ODNOWICIEL I ROZWALIŁ CAŁĄ STRUKTURĘ JEDNOSTKI. BRAWO KAZIMIERZ BRAWO TEN PAN. OT SIE POPISAŁ.. BRAVO.!!!!
spoko
spoko 26.06.2019, 12:42
O zdziwicie się, zdziwicie. I to wkrótce. A buźki wam zrzedną.
Pracujący
Pracujący 26.06.2019, 10:46
Anonimowo to pseudopolicjanci wylewają żale. Czy po zmianie przestańcie chodzic na zbiorowe zwolnienia? Czy skończycie z pseudo buntami? Raczej nie bo robiliście tak i za poprzednich władz. Ktoś zaczął Was rozliczać za pracę to stał się waszym wrogiem. Czasy siedzenia w komendzie się skończyły. Wyjdzcie do ludzi gdzie wasze miejsce. Zróbcie swoje. Owszem czasy ciężkie., pracy coraz więcej Ale to służbą zapracujcie na pensje A nie truskawkami. Ja mam nadzieję że nowa miotła wymiecie pseudopolicjantów co to chodzą i mówią jak to się do pracy boją przyjść i jak dostają polecenie do wykonania to pierwsze kroki kierują do specjalisty. Pozdrawiam wszystkich prawdziwych policjantów co robią swoje .
Policjant
Policjant 26.06.2019, 12:06
Pan to chyba człowiek komendanta 😂😂😂😂😂😂
+++++++
+++++++ 26.06.2019, 11:35
Ty pracujący? Donoszenie na kolegów i pisanie na nich notatek dla komendanta uważasz za pracę i robienie swojego? Dla Ciebie może to norma, dla większości Policjantów niestety nie.
Pozdrawiam i życzę Ci dalszych awansów .
Policjant
Policjant 26.06.2019, 12:09
Nie dyskutuj z nim. Po treści komentarza wiadomo kto to😂😂😂😂Nie mają wstydu.Nawet teraz na krańcu panowania Pana Kazimierza
Służbowy
Służbowy 26.06.2019, 11:28
Hmmmm,ciekawe.....pseudopolicjanci,anonimowi,....z tego co wiem,to wielu otwarcie i wprost powiedziało co im na sercu leży, a teraz prowadzone są przeciwko nim postępowania!!!nikt nie boi się swoich obowiązków, policjanci robią dużo więcej niż powinni ponieważ są braki kadrowe,czy ktoś im za to podziękował??nie przypominam sobie!!! Pensje uczciwie sobie wypracowują, a co za tą dodatkową pracę???no jakoś w parze z kasą to nie idzie!!!więc i truskawkami czasem trzeba dorobić!!!a to, że policjanci się obawiają chodzić do pracy to szczera prawda, bo niewiadomo na kogo i kiedy padnie i wszcznie się postępowanie!!!!więc to co napisałeś swiadczy o tym,że Kazimierzowy człowiek jesteś!!!obłuda,obłuda i jeszcze raz obłuda!!!! No cóż miernie, ale wiernie!!!!
......
...... 26.06.2019, 11:36
no i "służbowy " masz rację .do pracującego .Wiesz co to BMW?Do jakich zachowąn zmuszano policjantów na "miesięcznicach .z drugiej strony .zachowania przy zatrzymaniach .20 policjantów i jeden przestępca.
OLO
OLO 26.06.2019, 16:17
a skąd on ma wiedzieć co to jest BMW ? przecież z treści wynika, że ma nie więcej niż dwa trzy lata służby :)))))
Ale z takim zaangażowaniem i oddaniem na pewno szybko awansował i zrobi dalszą karierę w Policji, niestety już u nowego promotora :)))) Jak się oczywiście postara !!!!!
......
...... 26.06.2019, 08:29
ta sprawa ma dwa aspekty
Policja jednak u nas nie ma dobrej marki.Zbyt dużo brutalnośco (vide Igor)Zaangażowanie polityczne (traktowanie opozycji w protestach (curiosum Frasyniuk)Brutalizacja interwencji(zatrzymanie mordercy dziesięciolatki)"szwadrony śmierci " na miesięcznicach smoleńskich.Społeczeństwo absolutnie nie wierzy policji.
osobny gatunek to gryfińska policja ".słynna "na całe województwo a i poza nim.
Absolwent podstawówki
Absolwent podstawówki 26.06.2019, 07:40
Burniszcz zajmuje się komendantem a nie odpowiada na proste pytanie czy nabór do liceum przy Niepodległości to ściema ?
Srutututu odpowiada srutututu.
Srutututu odpowiada srutututu. 26.06.2019, 09:13
To Nikotyński odpowiada za szkoły ? Bo podobno tak ale nie.
Posterunkowy
Posterunkowy 26.06.2019, 07:14
Niketyński musi odejść!
kłamstwo z krótkimi nogami
kłamstwo z krótkimi nogami 26.06.2019, 01:47
Zbigniew K. nie dostał "ułaskawienia" więc zemsta?
Sewer się wkur....
Sewer się wkur.... 26.06.2019, 01:18
W szmzłławcu rodzinnym myśliwy wypuścił harty na komendanta policji. A czyja to gazeta ? Czyja to agitka i kto się nią posługuje ? A przy okazji co w sprawie radnego Zbigniewa K. jeżdżącego po pijaku ? Może komendant nie poinformował podwładnych , że niektórzy są nietykalni szczególnie pisiorki i gisiorki.
Ostro pojechali z komendantem
Ostro pojechali z komendantem 26.06.2019, 01:26
Naucz ich kto tu rządzi w Gryfinie i posuń komendanta. Nie wolno zatrzymywać radnych.
szok i niedowierzanie
szok i niedowierzanie 26.06.2019, 01:52
Gdyby ta hipoteza się potwierdziła, to mamy gminę w gminie, czyli takie państwo w państwie.
Co z liceum w parku ? Co z Nikotyńskim ?
Co z liceum w parku ? Co z Nikotyńskim ? 26.06.2019, 07:43
Układ młynarczyków i lenia. Ilu już wykończyli ?

Pozostałe