Wakacje z wędką pełne atrakcji

  • 17.07.2019, 21:57
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wakacje z wędką pełne atrakcji fot. dost.
Wakacje z wędką to piknik wędkarski organizowany od kilku lat przez Zarząd koła PZW Odra Chojna dla najmłodszych adeptów wędkarstwa w naszym regionie. W tym roku impreza odbyła w niedzielę 14 lipca na jeziorze Kaliska i tradycyjnie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczestników. Organizatorzy ponownie postarali się o to, aby ten szczególny dzień wędkarski obfitował w atrakcje zarówno dla tych najmłodszych, jak i tych niewiele starszych wędkarzy.

Imprezę otworzył prezes Koła PZW Odra Chojna Paweł Bucyk, który w imieniu swoim i Zarządu koła powitał aktorów wędkarskiego przedstawienia i ich opiekunów. Następnie prezes koła przedstawił regulamin zawodów i harmonogram imprez towarzyszących. Zmagania wędkarskie rozpoczęły się o godzinie 9:30, a rywalizacja oraz zawziętość zawodniczek i zawodników od samego początku budziły podziw wśród organizatorów.

W tym czasie, kiedy sportowa rywalizacja trwała w najlepsze, najmłodsi kibice wędkarskiego święta umilali sobie czas podczas malowania twarzy, które tego dnia zapewniły nam Sandra i Jessica. Ponadto najmłodszym umilano czas przy zabawie z wielkimi mydlanymi bańkami czy puszczaniu balonów z helem.

Zmagania wędkarskie wywoływały wielkie emocje zawodników, a związane to było oczywiście z holem zaciętych ryb. Kiedy rywalizacja wędkarska dobiegła końca, komisja sędziowska rozpoczęła ważenie złowionych ryb, a odczytywane wyniki z wagi sędziowskiej doprowadzały młodych wędkarzy do radości.

Po zakończonych zmaganiach wędkarskich organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników i zgromadzonych gości na grillowany poczęstunek. Następnie głos ponownie zabrał prezes Koła Paweł Bucyk, który w imieniu Zarządu Koła PZW ODRA Chojna podziękował wszystkim tym, którzy swoim nieocenionym wkładem co roku wspierają tę wyjątkową inicjatywę społeczną, przyczyniając się do integracji lokalnej społeczności oraz propagowania aktywnego i bezpiecznego wypoczynku nad wodą wśród dzieci i młodzieży. Jak podkreślił prezes koła, bez nieocenionego udziału i pozytywnej energii przeprowadzenie tego wydarzenia na tak ogromną skalę byłoby niemożliwe. Szczególne podziękowania skierował do tych podmiotów, które zaufały przedstawicielom koła PZW Odra Chojna i nieprzerwanie od kilku lat wspierają finansowo lokalne święto wędkarskie „Wakacje z Wędką”, a są to:
GMINA CHOJNA
P.U.P. ,,POMOT" Sp. z.o.o.
GOODVALLEY
CHOJNA BETON Wytwórnia Wyrobów Betonowych Sp. z o.o.
Foto Studio AD Andrzej Stelmach
Marcin Przybyła
Daniel Lewandowski
Zbigniew Kmieć
Sklep Wędkarski Sandacz w Chojnie
Polski Związek Wędkarski Okręg Szczecin / Koło nr 84 PZW Odra Chojna


Następnie prezes koła zaprosił wszystkich na drugą część pikniku wędkarskiego, a tutaj emocji sportowych również nie brakowało. Uczestnicy zawodów przenieśli się na specjalnie wytyczony i zabezpieczony teren, gdzie czekała na nich strzelnica do paintball, a i zmagania o miano najlepszego strzelca „Wakacji z wędką”. Zorganizowanie rywalizacji strzeleckiej było możliwe dzięki uprzejmości kolegów Sławomira Jaska, który użyczył niezbędnego sprzętu i Łukasza Strzelczyka, który nadzorował zmagania i udzielał niezbędnego instruktażu. Nad bezpieczeństwem i zabezpieczeniem strefy czuwali nasi powiatowi strażnicy Społecznej Straży Rybackiej.

Po zakończonej rywalizacji strzeleckiej swoją obecnością zaszczycili nas policjanci z Komisariatu Policji w Chojnie sierż. szt. Tomasz Dąbrowski
i mł. asp. Kamil Przysiężny, aby omówić względy bezpieczeństwa zagrożenia, jakie czyhają na wypoczywających nad wodą oraz jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Po zakończonej pogadance nastąpiło wręczenie okolicznościowych pucharów i medali za zmagania wędkarskie i strzeleckie.

Po uhonorowaniu adeptów wędkarstwa i najlepszych zawodników turnieju strzeleckiego swoją obecnością zaszczycili nas strażacy z jednostki OSP w Krajniku Dolnym, którzy tak jak w zeszłym roku wywołali dużo uśmiechu na twarzach maluchów. Spotkanie ze strażakami rozpoczęło się od pokazu ratownictwa, gdzie dzieci mogły nauczyć się resuscytacji, dowiedzieć się jak zachowywać się właściwie, jak reagować, gdy jest się świadkiem wypadku a wszystko to pod okiem druha Arkadiusza Kostrzewy. Dla najbardziej aktywnych organizatorzy przygotowali statuetki i okolicznościowe medale, a ocenę wiedzy i zaangażowanie oceniał prezes OSP w Krajniku Dolnym Bartosz Michno.

Następnie strażacy uhonorowali najbardziej aktywne dzieci.

Bartosz Michno serdecznie podziękował za zaproszenie i podkreślił, że strażacy z OSP w Krajniku Dolnym z wielką przyjemnością przyjeżdżają na zaproszenie Koła PZW Odra Chojna, gdyż profilaktyka i doskonalenie umiejętności niesienia pomocy jest gwarancją bezpieczeństwa a to jest podstawą udanej zabawy i bezpiecznego wypoczynku.

Następnie nadeszła długo wyczekiwana przez uczestników chwila, czyli tradycyjna już loteria fantowa i losowanie nagród. Tradycyjnie organizatorzy zadbali nie tylko o uczestników zawodów wędkarskich, ale również o najmłodszych kibiców „Wakacji z wędką” tym samym wszystkie dzieci obdarowane zostały upominkami.

Na zakończenie prezes koła Odra podziękował za wszelką pomoc w organizacji i czuwaniu nad sprawnym przebiegiem imprezy, podkreślił przy tym, że dzięki okazanemu wsparciu finansowemu udało się stworzyć niezapomnianą imprezę, którą mieszkańcy naszej gminy oraz przybyli goście będą długo wspominać.
 

Pragnę serdecznie podziękować za wysiłek, trud i zaangażowanie, jakie zostało włożone w zorganizowanie w dniu 14.07.2019 „Wakacji z wędką”. Zorganizowanie takiej imprezy wymaga dużego nakładu pracy, dlatego też pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim kolegom z koła PZW Odra Chojna: Mariuszowi Strzelczykowi, Sylwestrowi Filipczakowi, Andrzejowi Stelmachowi, Kamilowi Skibie, Aleksandrowi Nogieciowi, Zbigniewowi Kmieciowi, Daniel owi Lewandowskiemu, Andrzejowi Wójcikowi, którzy społecznie, w sposób bezinteresowny angażowali się w ich przygotowanie.

Serdeczne podziękowania kieruję do Pani Burmistrz Gminy Chojna Barbary Raweckiej, firm: P.U.P. ,,POMOT", GOODVALLEY, CHOJNA BETON, FOTO STUDIO AD Andrzej Stelmach, Sklep Wędkarski Sandacz za okazane wsparcie, które w szczególny sposób przyczyniło się do realizacji naszych planów i przedsięwzięć organizacyjnych.

Słowa podziękowania za bardzo dobrą współpracę kieruję na ręce Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Krajniku Dolnym Bartosza Michno.

Serdeczne podziękowania kieruję do panów Sławomira Jaska i Łukasza Strzelczyka za ogromną pomoc i oprawę w realizacji zawodów strzeleckich.

Podziękowania kieruję do Policjantów z Komisariatu Policji w Chojnie za poświęcony czas oraz pogadankę na temat bezpieczeństwa.

Dziękuje strażnikom SSR Gryfino, którzy przyczynili się do zabezpieczenia porządku i bezpieczeństwa w czasie trwania imprezy.

 

Jestem dumny, że dzięki dobrej współpracy impreza pn.„Wakacje z wędką" była tak udana. Największą nagrodą za włożony trud są podziękowania płynące od rodziców i dzieci jeszcze kilka dni po imprezie. Pozostaje tylko życzyć nam wszystkim, by przy organizowaniu kolejnych imprez nigdy nie zabrakło ludzi tak oddanych, pełnych poświęcenia i chętnych do współpracy.
 


„Życia możemy doświadczać tylko wtedy, gdy dzielimy się z innymi ludźmi.

Podzielona radość jest podwójną radością."
(Anselm Grun)

 

Z wyrazami szacunku
prezes Koła nr 84 PZW ODRA Chojna
Paweł Bucyk

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 19.07.2019, 22:34
ja całe swoje życie kłusuje tak jak politycy jak mam ochote na rybkę taka czy taka mam zawsze na to sposób ha ha ah aha jak tam liny pobiłem rekord 3,6 kg na polityka tak bierze ha h aha ps popZdrawiam te cioty lorentze z ***stwicy ha ha ha 
Szczupak
Szczupak 19.07.2019, 16:54
Mowa o wędkarstwie a jaki obszerny text ktoś splodzil. Jakis maniak.
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 18.07.2019, 21:48
OBURZONA TO PIOSENKA DLA CIEBIE HA HA AH https://youtu.be/PgPDDeyGmxA
Oburzona
Oburzona 18.07.2019, 19:51
Ah ci prawdziwi mężczyźni z tymi długimi wedkami. Myślę, że mamy do czynienia z atawizmem czystej postaci. No dobra z brudnym barbarzynstwem. Nie pozdrawiam.
Złota
Złota 18.07.2019, 20:48
Co zrobisz jak twój Pan ma krótka wędkę. Widziała ryba jakiemu wedkarzowi brała
mysł
mysł 18.07.2019, 20:16
I oto chodzi!
Miłośnik zwierząt.
Miłośnik zwierząt. 18.07.2019, 11:17
Okaleczenie zbyt małej rybki musi dawać wielką frajdę. Niech dzieci uczą się zadawać ból w tych trudnych czasach. A dlaczego Janosik nie łowil ryb? Bo wie co to za ból.
uczestnik
uczestnik 18.07.2019, 08:18
Super organizacja i zabawa dzięki nie możemy się doczekać następnej za rok warto czekać jeszcze raz dzięki.
ryba
ryba 18.07.2019, 08:09

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

moczykij
moczykij 18.07.2019, 00:13
Ale luda lubiącego rybkę!
znam to
znam to 17.07.2019, 23:08
I pewno każdy się chwalił: złapałem taaaaaką rybę!

Pozostałe