Po co ten krzyż na Górce Miłości?

  • 30.08.2019, 19:57
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Po co ten krzyż na Górce Miłości?
Co to ma być? -Czy to element dekoracyjny Górki Miłości? - zastanawia się czytelniczka i przesyła nam zdjęcie.

Krzyż usytuowano na Górce Miłości w Gryfinie.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (133)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dyl
Dyl 01.10.2020, 22:06
Czyja urna z prochami leży pod tym krzyżem ?
Dyl
Dyl 11.03.2020, 16:45
No i co z tym krzyżem, wiadomo kto go tam postawił, czy miał zezwolenie, czy też to samowolka budowlana ?
Za kilka lat Kościół wystąpi z żądaniem o uwłaszczenie się na Górce Miłości z uwagi na zasiedzenie.
Dyl
Dyl 15.09.2019, 14:16
Redakcja iGryfino publikuje bardzo ciekawe artykuły, ale w zasadzie nigdy nie wraca do kontrowersyjnych tematów. Tak było np. z parkingiem przy kościele na Górnym Tarasie. Można było odnieść wrażenie , że wręcz lobbowała aby powstał, bo mieszkańcy nie mają gdzie parkować. Codziennie był jakiś wątek w tym temacie i nagle cisza. Jak brzmi zapis umowy między burmistrzem a proboszczem w kwestii użytkowania przykościelnego parkingu przez parafię i opłat jakie ponosi gmina ? Ks.prałat Henryk bił dzieci, został skazany i koniec tematu, no bo przecież nie molestował więc nie ma potrzeby aby go przenosić , a Kurii nikt nie pyta o jaką karę kościelną ksiądz otrzyma, więc problemu nie ma. Teraz postawili sobie nielegalnie krzyż , a za chwilę będą udowadniać ,że stał tam od dawna i będą żądać uwłaszczenia gruntu przez zasiedzenie.
Nic nie będzie można zrobić wokół krzyża bo to przecież teren kościelny.
Czy redakcja iGryfino ma jakieś informacje jakie jest oficjalne stanowisko władz miasta w tej sprawie ?
https://www.youtube.com/watch?…
Dyl
Dyl 06.09.2019, 11:28
STraż Miejska powinna zainteresować sie tym krzyżem i usunąc go z przestrzeni publicznej. Miejmy nadzieję ,że temat będzie drążony przez redakcję iGryfino i nie umrze śmiercią naturalną.
nobooc
nobooc 02.09.2019, 19:44
Uważam iż to nazbyt przegięcie wielkie jest kurde. Po co na co to tam stoi /?? Wystarczy ze od krzyży jest cmentarz i kościół, a nie z fajnego miejsca robicie nie przyjemne miejsce *** to Gryfino i stare Baby
wiem
wiem 02.09.2019, 11:42
Nie mogę tego pojąć!
+
+ 02.09.2019, 09:50
Czytelniczka niech się zatrzyma, uklęknie, pomodli, to jej od razu przejdzie.
brat jan  nie brian ha ha ah
brat jan nie brian ha ha ah 02.09.2019, 09:25
ilu już przeszło 96 kolejka PO krzyz ha ha ah https://youtu.be/PHMgQqsJEII jeden wie jak ciągnać jesli i ty obciągniesz ha ha ah cholerny lizus piłata
Knagulec
Knagulec 02.09.2019, 10:24
Ajwaj zamknij ryło ***
smutna
smutna 01.09.2019, 19:05
Taka bezwzględna pogarda i chęć zawłaszczenia terenu publicznego - żadnych konsultacji ze społeczeństwem, czy chce tak "ozdobionego" miejsca dla spacerów z psami.
Dla mnie, osoby wierzącej, to również brak poszanowania dla symbolu wiary.
Spacerowiczka
Spacerowiczka 01.09.2019, 22:20
ale tam chyba nie ma tabliczki z oznaczeniem że to wybieg dla pasów.? Czemu ludziom tak przeszkadza ten krzyż w tym miejscu? A jak ludzie stawiają krzyże przy drodze gdzie zginął w wypadku ktoś ich bliski to też brak poszanowania dla symbolu wiary bo stoi przy drodze? To Krzyż może stać już tylko w Kościele???
smutna
smutna 02.09.2019, 07:08
obstawisz krzyżami plaże i baseny "bo ktoś się utopił"? Nie widzisz że wystawianie krzyża na obsikiwanie przez pieski to PROFANACJA?
I nie pieski (ani ich właściciele) profanują?

Odwracając twoje pytanie - czy dla ciebie krzyż to PRZEDMIOT - który może stać byle gdzie i byle jak?
Nie zasługuje na szacunek?
Nie uważasz, że obstawianie każdego miejsca - również spacerów z psami - jest po prostu niesmaczne?
Nie przeszkadza ci takie traktowanie SYMBOLU WIARY?
Gryfinianka
Gryfinianka 01.09.2019, 16:56
Czytając zapytanie Czytelniczki igryfino.pl można by pomyśleć że jest osobą kulturalnie mówiąc nie zbyt mądrą podobnie jak większość osób piszących pod Jej zapytaniem.
smutna
smutna 01.09.2019, 19:07
Czytając twoje wypociny bez treści tylko z obrażaniem ludzi z innym zdaniem widać brak i mądrości i kultury.
Gryfinianka
Gryfinianka 01.09.2019, 21:40
Wypociny dopasowane do treści zapytania i komentarzy.
Przeczytaj dokładnie wszystkie wpisy i zastanów się komu tu brakuje mądrości i kultury. Mają ja napewno Ci co wypisuja o załatwianiu potrzeb fizjologicznyvh swoich pupili po KRZYŻEM.
smutna
smutna 02.09.2019, 07:12
Przeczytaj dokładnie sama wpisy - oburzające jest wystawianie krzyża na obsikiwanie przez pieski - ale żeby to dostrzec to potrzeba kultury, taktu i UMIARU - no i odrobiny mądrości...
do zarozumiałej z GG
do zarozumiałej z GG 01.09.2019, 17:00
Twój wpis świadczy że jesteś zwykłą chamką!
Dyl
Dyl 01.09.2019, 15:04
Kto chce praw człowieka, woli Polskę z daleka.
W Polsce wojna religijna.
Gott mit uns - „Bóg jest z nami”.
Zawadza kultura unijna.
Kościół nad Polakami.

Cztery zabory i trąci.
Z krwi przelanej pamięci.
W imię boże geronci.
Oszuści wszyscy święci.

Myślicie - Polska nasza.
Klechcze wybrali sobie.
Władzy, modlitwa wasza.
My jesteśmy przy żłobie.

Świętem u nas przegrana.
Socjalizm religijny.
Ponownie na kolana.
Zarzuty ma przeciwny.

2019-09-01 almagu
ja
ja 01.09.2019, 20:11
dibre!
zdziwko
zdziwko 01.09.2019, 15:09
A gdzie tu widzisz wojnę religijną?
?
? 01.09.2019, 20:10
chyba żartujesz .albo w myśl powiedzenia :kopernik był kobietą
Do odważnych świat należy.
Do odważnych świat należy. 01.09.2019, 11:58
Żeby pioruny sciągał jak na Giewoncie.. Jeszcze zamontujcie płancuch do trzymania i wyslijcie pielgrzymki z dobrodziejem na czele.
Spacerowicz
Spacerowicz 01.09.2019, 11:39
Dobrze, że postawili ten krzyż. Będzie można się wysikać na niego a nie jak pies pod drzewo. A i z tyłu zostawić swój stolec jak zajdzie potrzeba.
Spacerowiczka
Spacerowiczka 01.09.2019, 17:04
potrzeby fizjologiczne załatwia się toalecie ale Ty chyba o tym nie wiesz albo już tak ci umysł używki wypaliły że o podstawowych rzeczach nie pamiętasz
smutna
smutna 01.09.2019, 19:10
spacerowiczko - a gdzie ty swoim "wypalonym przez używki umysłem" widzisz najbliższą toaletę?
Mieszkanka
Mieszkanka 01.09.2019, 16:20
Spacerowicz wysikaj i zostaw swój stolec pod noga stołu przy którym jesz a od Krzyża to Ty się ODWAL!!
smutna
smutna 01.09.2019, 19:13
Problem w tym, że jak się krzyż stawia bez szacunku i pomyślunku, to "spacerowicz" drastycznie ale zarysował prawdziwy problem
ja
ja 01.09.2019, 05:39
faktycznie ,przerost formy nad treścią .Gdzie "prawdziwi katolicy" toż to łamanie wartości chrześcijańskich .No chyba ,że tzw "górka miłości zostanie przemianowana na "golgotę"zachodu (bo wschodu juz jest)
..
.. 31.08.2019, 19:28
Witam. Moim zdaniem jak się nie ma pojęcia o sprawie, nie powinno się wg. Wypisywać takich GŁUPOT W INTERNECIE. Pozdrawiam tych co nie mają pojęcie a udają głupi mądrych???
Rafon
Rafon 01.09.2019, 11:40
We pal gume
do głupio-mundrego
do głupio-mundrego 31.08.2019, 19:56
te, głupio mundry - zrobić z krzyża słupek na terenie spacerowym dla piesków mógł tylko idiota...
A co do poplątania przestrzeni publicznej BEZ KONSULTACJI ze społecznością lokalną i wstawiania znaków religijnych to już inna sprawa...
Matuzalem
Matuzalem 31.08.2019, 19:09
Pan wiceSłowotok powie Wam:
- Wiecie po co jest ten krzyż?
- nie wiemy.
Odpowiedzą mieszkańcy.
- No właśnie! Nikt nie wie. To jest nasze, przez nas zrobione i to nie jest nasze ostatnie słowo!
cóż
cóż 01.09.2019, 15:10
Słomiane interesy to znak rozpoznawczy tej beznadziejnej ekipy.
...................
................... 31.08.2019, 14:34
Może cmentarz z dołu na górkę przenoszą.
Iza
Iza 31.08.2019, 19:21
Jak się nie ma nic sensownego do napisania, proszę się nie wypowiadać pozdrawiam
...
... 31.08.2019, 19:57
To czemu Izo napisałaś tutaj, skoro uważasz, że jak nie masz nic do napisania, to się nie pisze?
paranoja
paranoja 31.08.2019, 15:36
Sawaryn przez 5 lat więcej włożył forsy, żeby wyrównać ścieżki na górce niż alejki na cmentarzu...

Ze ścieżek korzystają sprawni, z alejek na cmentarzu często starsi i schorowani...

Taka logika milionera...
Dobrze zrobił
Dobrze zrobił 01.09.2019, 12:00
Bo wiecej ludzi chce zyc miłością jak cmentarzami..
smutna
smutna 01.09.2019, 19:17
I dlatego postawili krzyż na Górce Miłości - zamiast remontować alejki na cmentarzu?
Nie ogarniam tej logiki milionera...

paranoja Wczoraj, 15:36 Sawaryn przez 5 lat więcej włożył forsy, żeby wyrównać ścieżki na górce niż alejki na cmentarzu...

Ze ścieżek korzystają sprawni, z alejek na cmentarzu często starsi i schorowani...

Taka logika milionera...
Trump
Trump 31.08.2019, 14:18
Może warto się spytać Nikotyńskiego zanim odejdzie co robi ten krzyż na Górce Miłości i będzie wszystko wiadomo.Może to ukryty silos do rakiety międzykontynentalnej.
Podsłyszane u psychiatry
Podsłyszane u psychiatry 31.08.2019, 16:27
Podobno ma się leczyć w ośrodku zamkniętym.
Dyl
Dyl 31.08.2019, 12:41
Starsi mieszkańcy pamietają, że Górkę Miłości nazywano też Górką Wisielców /Galgenberg/ wieszano tam ofiary św. Inkwizycji. Ten krzyż to
obraza ofiar.
Krzyż sam z siebie tam nie stanął. Ktoś był pomysłodawcą i wyraził zgodę na postawienie go w miejscu publicznym /pewnie też za pieniądze podatników/ kim jest ten wielki katolik-patriota, założę się ,że jakiś PiS-dziele albo anonimowy bezdomny.. Tam gdzie staje krzyż, kapliczka, to jak miejsce obszczane przez psa. Teren został naznaczony jako kościelny.Ciekawe w którym to miejscu stoi ten symbol watykańskiej okupacji ? Za chwilę wpłynie wniosek o zabudowę i z Górki zrobi się osiedle mieszkaniowe albo jakaś wydzielona i ogrodzona enklawa katolackiej sekty, pod patronatem Caritasu albo Opus Dei.
Wnioskuję o usunięcie tej samowoli budowlanej, ona uraża moje uczucia patriotyczne i estetyczne. Sądzę , że zdecydowana większość mieszkańców Gryfina nie zgadza się na tą , miejmy nadzieję samowolę budowlaną, manifestującą siłę i władzę czarnej strony mocy.
Buła
Buła 31.08.2019, 14:47
Czerwony pająku nie bulwersuj się tak. Wasze czasy już minęły bezpowrotnie. Dobrobyt i luksus jaki zaserwowaliście Polakom pamiętamy wszyscy. Co cię tak drażni? Odebrana część emeryturki SBckiej czy oderwanie od koryta?
paranoja
paranoja 31.08.2019, 15:31
co ma wspólnego obrażanie uczuć religijnych poprzez wystawianie krzyży na obsikiwanie przez pieski z luksusem?
Oko Saurona
Oko Saurona 31.08.2019, 13:48
Do października i skonczy sie obrazanie ludzi pogonić hołote teczowa macie jeszcze pare dni na luzowanie sie i do wisly splyniecie jak wasze obietnice ha ha ha
Dyl
Dyl 31.08.2019, 15:07
Pogonimy tą tęczową hołotę. Nie będą już kościelni pedofile zagrożeniem dla dzieci. Ich nazwiska znajdą się wykazie pedofilów. https://koduj24.pl/to-nie-foto…

Noe
Noe 31.08.2019, 14:35
Żeby skończyło się obrażanie ludzi, najpierw trzeba byłoby skończyć z tobą. Bo to ty obrażasz.
A stawianie krzyża na wybiegu dla piesków jest obrazą uczuć religijnych.
Znacznie większą, niż naśladowanie Memlinga i malowanie Jezusa na tle tęczy...
wierząca myśląca
wierząca myśląca 31.08.2019, 13:06
A ja jestem wierząca i mnie obraża stawianie krzyża byle gdzie i byle jak jako słupka dla psów.
To nie jest miejsce na ustawianie krzyży!
Jeśli komuś do modlitwy potrzebny jest jakiś widoczny symbol, bo inaczej nie potrafi - jest w Gryfinie dużo takich miejsc!
Buła
Buła 31.08.2019, 14:50
Wierząca myśląca ty wierzysz ale w takich jak Bierut, Gomułka i Jaruzelski. Precz z komuną.
paranoja
paranoja 31.08.2019, 15:33
Ty za to wierzysz w takich ojców rodziny jak Jaruś i Tadeusz...
Bo dla ciebie wiara z rozumem nic wspólnego nie ma...
oko saurona
oko saurona 31.08.2019, 12:21
AJWAJ LGBTESCIAKU CZEMU SAM ZE SOBA ROZMAWIASZ?
ella
ella 31.08.2019, 12:30
czasem pogadałby sobie człowiek sam ze sobą, ale gdzie tam: ja mu pytanie - on mi dwa :-)
spokos
spokos 31.08.2019, 12:41
I tak ich wykasują bo wpisują teksts zamiast nicku.
wypier dalaj  idioto
wypier dalaj idioto 31.08.2019, 12:29
i nie oko tylko księzyc RA hu ha ha ah
NO I PO CO  TE POCENIE HAHA AH