Udział w festiwalu był dla nich ogromnym doświadczeniem

  • 08.09.2019, 13:54
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Udział w festiwalu był dla nich ogromnym doświadczeniem Fot. MOK Moryń
Wokaliści z Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu wzięli udział w Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Gdynia Open 2019”, który odbył się w dniach 26-30 sierpnia 2019 r. Kwalifikacje do uczestnictwa w festiwalu dał pierwszy etap przesłuchań, który odbył się na podstawie nadesłanych nagrań. Finałowe przesłuchania trwały 3 dni i odbywały się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Czwartego  dnia odbyły się również integracyjne warsztaty festiwalowe. Muzyczna impreza zakończyła się Galowym Koncertem w Muszli Koncertowej przy  Gdyńskim Teatrze Muzycznym. 

Organizatorami byli: Młodzieżowy Dom Kultury, Laboratorium Innowacji Społecznych i Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Gdyni.
 
W finałowych przesłuchaniach udział wzięło ponad 600 uczestników z całej Polski. W jury zasiadały znane osobistości ze świata muzyki: Wiliam Malcolm, Marcin Spenner oraz Jerzy Petersburski, który poza sędziowaniem w wielu międzynarodowych festiwalach, jest nam znany z projektów muzyczno-telewizyjnych, m.in. Petersburski Music Show.
 
Udział w „Gdynia Open 2019” był ogromnym doświadczeniem muzycznym, gdyż na scenie festiwalowej wystąpili artyści, którzy są laureatami wielu konkursów, również poza granicami Polski. Wydarzenie to zainspirowało moryńskich uczestników wieloma pomysłami scenicznymi i zapoczątkowało nową współpracę pomiędzy instruktorami z różnych stron Polski. Celem ww. współdziałania będzie utworzenie nowego repertuaru wokalnego w musicalowych aranżacjach. Dodatkową atrakcją dla moryńskich dzieci było zwiedzanie i poznanie i najciekawszych miejsc Trójmiasta.
 
Moryński Ośrodek Kultury w Moryniu reprezentowały solistki Agata Kowalczyk i Agata Kwiecień oraz zespół Wesołe Nutki (Hanna Wołodźko, Giannis Podgórny, Agata Kwiecień).
 
Udział w wyjątkowym Festiwalu „Gdynia Open” zawdzięczamy wielu sponsorom, do których kierujemy najszczersze podziękowania, a są to:
Zbigniew Tybulczyk (Zakład Rolny Moryń Dwór),
Robert Caban ( Autokarowe Usługi Turystyczno-Osobowe Robert Caban),
Paweł Jędras (Stodoła Pizza-Pub w Mieszkowicach),
Małgorzata i Tomasz Siergiejowie (Hodowla Koni w Żelichowie).
 
instr. muz.
Ewa Kwiecień
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (19)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe