Precedensowe niewpuszczenie senatora do elektrowni. Dzielenie społeczności w regionie

  • 09.09.2019, 23:35
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Precedensowe niewpuszczenie senatora do elektrowni. Dzielenie społeczności w regionie
Senator Grzegorz Napieralski z PO nie został wpuszczony na akademię, gdzie odbywał się jubileusz elektrowni, będącej częścią państwowej Grupy Kapitałowej PGE, kontrolowanej przez Skarb Państwa. Ale za to na sali był kandydat na senatora z… PiS. To nie był jednak jednorazowy incydent, bowiem od jakiegoś czasu obserwujemy politykę wykluczania niektórych ludzi, którym nie po drodze z miejscowym układem politycznym.

Nie milkną echa incydentu z senatorem przed bramą Elektrowni Dolna Odra. Grzegorz Napieralski przyszedł z radnym sejmiku wojewódzkiego Arturem Nyczem na uroczystości. Pierwszy nie został wpuszczony, a drugi na znak protestu nie wszedł na imprezę organizowaną w ostatni piątek przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA.

Senator pocałował klamkę

-Nie może pan wejść, bo nie ma pana na liście – usłyszał od strażników.

-Z wyjaśnienia PGE, które otrzymałem, wynika, że będę zagrażał bezpieczeństwu infrastruktury krytycznej – twierdzi senator Grzegorz Napieralski.

Podobno za późno wysłał potwierdzenie swojej obecności. A potwierdzić miał dwa dni wcześniej. Dzień później niż senator, pozytywnie na zaproszenie odpowiedział radny sejmiku Artur Nycz i na liście jego nazwisko umieszczono! Biuro Komunikacji PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA wysłało kilka godzin przed przybyciem Grzegorza Napieralskiego maila na adres biura poselskiego, że senator nie zostanie wpuszczony, ponieważ „lista gości jest już zamknięta”. Było to wtedy, gdy Grzegorz Napieralski był już w drodze i miał podobno wygłosić przemówienie. Poinformowany o całej sprawie wojewoda Tomasz Hinc ujął się za senatorem i radnym, powodując, że nieobecni dostali na sali oklaski…

Jednak faktem jest, że przedstawiciela państwa polskiego, wybranego w wolnych wyborach, nie wpuszczono na teren zakładu kontrolowanego przez… Skarb Państwa. Byli za to posłowie Prawa i Sprawiedliwości, a nawet kandydat na senatora z PiS. Natomiast Grzegorz Napieralski startuje na posła z listy Koalicji Obywatelskiej…

Kolejny precedens, tym razem dotyczący wykluczania samorządowców

W maju 2019 r. po tym jak na sesji Rady Miejskiej w Gryfinie rada potwierdziła inwestycje, czyli pozwolenie na dwa bloki gazowo-parowe w Elektrowni Dolna Odra o łącznej mocy około 1400 MW zorganizowano konferencję. Byli tam zaproszeni samorządowcy z całego powiatu. Zaproszenia nie otrzymał Rafał Guga, przewodniczący Rady Miejskiej w Gryfinie. Przewodniczący dostał się do rady z listy KO. Jest opozycyjny w stosunku do burmistrza i przyczynił się m.in. do nieudzielenia mu wotum zaufania i absolutorium. Mieczysław Sawaryn, burmistrz Gryfina to też członek rady nadzorczej PGE SA. Na majowej konferencji zjawili się niemal wszyscy koledzy burmistrza Sawaryna, nawet ci, którzy radnymi w naszym regionie już nie są. Dla opozycjonisty wówczas miejsca zabrakło. Rafał Guga napisał skargę...

Polityka przyklepywania układu

W Gryfinie zastępcą burmistrza został Tomasz Miler, który wcześniej w lokalu Mieczysława Sawaryna prowadził działalność gospodarczą, kierując redakcją gazetki ostro atakującej poprzedniego burmistrza. Gdy Sawaryn został burmistrzem, to jego pupil Tomasz Miler zastąpił w urzędzie Macieja Szabałkina. Choć go krytykował, to wszedł w jego buty. Gazetkę zostawił swojemu bratu - Kamilowi Milerowi. Tam widzimy urzędowe informacje, ogłoszenia i reklamy z „zaprzyjaźnionych” z władzą podmiotów. Również informację, że przez dwa tygodnie nie będzie ciepłej wody, elektrownia umieściła u brata wiceburmistrza. Standardem jest umieszczanie na święta życzeń fundowanych przez władze elektrowni w gazetce zaprzyjaźnionej z gryfińską władzą.

I tak konserwuje się i wzmacnia polityczny układ w Gryfinie.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (137)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dyl.
Dyl. 14.09.2019, 20:42
czuć na tym wątku smród kaczystowskich troli, PiSdzielczych trolli.
Ciekawe ile im płacą od posta?
tak myślę
tak myślę 13.09.2019, 21:22
Ludzie w większości mają różne typy polityczne i to ich nie określi, ale ten numer może przyciągnąć niezdecydowanych.
Hfffff
Hfffff 11.09.2019, 13:38
Dziękujemy senatorze!! Gryfino z PO!
Łysek z pokładu Idy
Łysek z pokładu Idy 14.09.2019, 19:57
Plastuś nie jest z PO - to toksyczny odpad z SLD
Sauron
Sauron 11.09.2019, 15:08
Pisz za siebie, PO juz nie istnieje glabie.... Nazywa sie Dom publiczny
do jednego z farmy trolli
do jednego z farmy trolli 11.09.2019, 15:25
Sauron, dużo dziennie wyrzucanie w przestrzeń publiczną takich fake newsów?
The
The 11.09.2019, 12:44
Randap i wypalić do ziemi
Polak 1234
Polak 1234 11.09.2019, 10:33
Panie Napieralski, po co się pchać w Polsce, lepiej jest w Moskwie???
dorby pomysł
dorby pomysł 11.09.2019, 11:25
To jedź. Sam sobie dałeś radę, to z niej skorzystaj.
POKO kaput
POKO kaput 11.09.2019, 10:15
Czy iGryfino zmieni nazwę na Trybuna Ludu ? Bo czerwono u was towarzyszu Kordylasiński , CZERWONO.
napolełon
napolełon 14.09.2019, 16:21
Pawełek, czas na leki
milicjant
milicjant 11.09.2019, 10:59
Tylko guma i solidne gumowanie nauczą dziada właściwych poglądów!
zagadka
zagadka 11.09.2019, 11:24
Zgodnie z teza: kto nie z nami ten przeciwko nam!

Czyje to hasło?
taka gmina
taka gmina 11.09.2019, 14:10
Mówi się: kto nie z Mieciem, tego zmieciem...
ja
ja 11.09.2019, 10:35
lepiej niż brunatno parteigenose
Golj
Golj 11.09.2019, 09:50
Senatorze jesteśmy z tobą.
rus
rus 11.09.2019, 09:26
I bardzo dobrze! Gonić komuchów!
emeryt
emeryt 11.09.2019, 03:27
przecież to była konwencja wyborcza PIS a nie dzień energetyka .wszyscy mieli z uwielbieniem patrzyć na kandydatów,posłów i senatorów z PIS.A tu sięe przybłąkał jakiś senatorzyna z opozycji.Gdzie ta dawna zgrana ,rodzinna załoga dolnej.Przyjemnie się chodziło do pracy na zmiany nawet.Wstyd panie dyrektorze dolnej.Pisuary wszystko potrafią zgnoić.
Qaz
Qaz 11.09.2019, 14:27
Co za bzdury, facet niepotwierdził zaproszenia i tyle a może zrobił to specjalnie żeby było o czym pisać. Kolega był na liście bo potwierdził na czas. Senator nie święta krowa i prawo go obowiązuje.
Bob
Bob 10.09.2019, 23:49
To kto został kozłem ofiarnym?
Zizu
Zizu 10.09.2019, 23:42
Zadna strata ze go nie bylo. Choc jak juz byl pod bramą to bym wpuścił. Senatorek mistrz lansu i fajansu tak jak jego POko chciało zaorać DO bo sie finansowo nie spinało. Niezbyt go szanuje bo zdradzil swoje macierzyste ugrupowanie które nie jest z mojej bajki ale tak sie nie robi.
pogromca komuchów
pogromca komuchów 10.09.2019, 22:35
Wzorowo zachowała się ochrona,przed takimi gośćmi to bramy zamykać trzeba na trzy kłódki,pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego!!!
Pikuś
Pikuś 10.09.2019, 22:27
Lol jak temat spadł
......
no
no 10.09.2019, 23:49
Spadł jak prezent dla senatora. Darmowa reklama pokrzywdzonego.
demokratka
demokratka 11.09.2019, 07:07
i to przez pisowskiego wojewodę. Swoją drogą skandal - w USA gdyby potraktowano tak opozycyjnego senatora - nawet trudno sobie wyobrazić...
uciskani.pl
uciskani.pl 10.09.2019, 19:26
Sztab wyborczy PO powinien podziękować teraz PiS za reklamę na całą Polskę!
ha, ha, ha
ha, ha, ha 10.09.2019, 20:39
Gdyby przyszedł z jabłkami to by go wpuścili.
spiskowa teoria dziejów
spiskowa teoria dziejów 10.09.2019, 17:48
W maju nie zaprosili Gugi do elektrowni bo wiedzieli że ten będzie miesiąc później przeciwko udzieleniu absolutorium dla burmistrza. Warto było dodać że ocieplenie klimatu na ziemi to efekt palenia papierosów przez Nilotyńskiego
myślenie nie boli
myślenie nie boli 10.09.2019, 19:27
Wyciągnołeś swoje wnioski. Ale w tekście tego nie ma!
Polska
Polska 10.09.2019, 17:33
Prowokacja i tyle w temacie, przyszli odrazu z TVN. Śmiesznie, jest lista uczestników i się tego trzeba trzymać a nie jakiś pseudo polityk kampanie chce robić. Gdzie był jak POz PSL chcieli likwidacji Elektrowni.
odwrotny skutek
odwrotny skutek 10.09.2019, 17:37
Gdyby go wpuścili to zginąłby w tłumie, a tak sami zrobili mu kampanię. Słyszałem, że głowa poleci...
Firma złodziei
Firma złodziei 10.09.2019, 22:40
Podejrzani to są w Dojnej. 53 osoby z zarzutami prokuratorskimi i wszyscy pracuję.
masz rację!G!jestem za po bo dajo!
masz rację!G!jestem za po bo dajo! 10.09.2019, 23:03
i to takie właśnie za PO grannty byli,ale sie skonczyli-peło dawalo a ci nie dajo,jak żyć panie jak zyć
brzoska
brzoska 10.09.2019, 22:52
A słyszałeś o domniemaniu niewinności?!
Głowa
Głowa 10.09.2019, 17:49
Podejrzanych nigdy nie wpuszczali
zubr
zubr 10.09.2019, 18:34
Głowa ty biedaku. Zastanów się czemu jesteś podejrzany!
Fortuna kołem się toczy
Fortuna kołem się toczy 10.09.2019, 17:27
Na układy nie ma rady :-) było maciusiowi w odbyt nie włazić to teraz byś nie płakał
Szymek K
Szymek K 10.09.2019, 17:09
Wniosek z tego, że tylko wojewoda zachował się w porządku. Brawo wojewoda!
Pp
Pp 10.09.2019, 16:58
Wszystko rozumiem,tylko jednego nie .
Reżimówka na *** nie dała nawet 1 foty,nie wspomniała nawet o pobycie burmistrza na tej uroczystości. Ludzie myśleli,że Sawaryna tam nie było...a TU na igryfino patrzę siedzi. Dziwne, bardzo dziwne
sauron
sauron 10.09.2019, 16:20
powinni zmienić nazwę na Platforma Publiczna, albo jeszcze bardziej adekwatną - Dom Publiczny

Pozostałe