Najlepsze inicjatywy poszukiwane

  • 11.09.2019, 10:06
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Najlepsze inicjatywy poszukiwane wzp (arch.)
„Seniorzy Seniorom”, Henrykowskie spotkania kulturalne w Siemczynie, Nocna Ściema to zwycięskie projekty pierwszej edycji konkursu marszałka „Zachodniopomorski Lider NGO”. Kto w tym roku otrzyma statuetkę i nagrodę finansową? Do 8 października można zgłaszać najciekawsze inicjatywy zrealizowane przez organizacje pozarządowe w 2018 roku.

-Pomorze Zachodnie jest regionem otwartym na współpracę z organizacjami pozarządowymi. Tym konkursem chcemy doceniać i nagradzać najciekawsze inicjatywy oraz przedsięwzięcia zachodniopomorskich stowarzyszeń i fundacji – mówi Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego .

Kapituła konkursu, składająca się z przedstawicieli samorządu i organizacji pozarządowych, wybierze laureatów w trzech kategoriach konkursowych. Pierwszą z nich jest „Zachodniopomorski Lider NGO 2019” za najlepszą inicjatywę zrealizowaną w roku kalendarzowym 2018 – jest to kategoria główna. Dwie kolejne kategorie mają charakter szczególny. Osobno oceniane będą inicjatywy zgłaszane przez organizacje z budżetem, który nie przekroczył 25 tys. zł oraz z krótszym stażem, czyli zarejestrowane w latach 2017–2018. Dzięki temu wszystkie podmioty będą miały równe szanse na zwycięstwo.

 

Laureaci otrzymają nagrody finansowe w wysokości 1000 zł i statuetkę oraz możliwość posługiwania się tytułem „Zachodniopomorski Lider NGO”. Dodatkowo przyznawane będą wyróżnienia w wysokości 500 zł w każdej z kategorii.

 

Organizacje na zgłoszenie do konkursu inicjatyw mają czas od 11 września do 8 października 2019 r.

 

Zgłoszenia do konkursu przyjmuje Pracownia Pozarządowa (odpowiada za kwestie organizacyjne konkursu). Formularze można składać w wersji papierowej (osobiście lub drogą pocztową) w siedzibie Pracowni Pozarządowej (75-201 Koszalin, ul. Dworcowa 2) z dopiskiem na kopercie „ZACHODNIOPOMORSKI LIDER NGO 2019” lub w formie elektronicznej (skan wypełnionego zgłoszenia) na adres: [email protected] (w tytule maila „ZACHODNIOPOMORSKI LIDER NGO 2019”).

 

W konkursie mogą uczestniczyć organizacje pozarządowe w rozumieniu art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

 

Konkurs ogłoszony jest przez Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego, a jego realizacją w zajmuje się Pracownia Pozarządowa w ramach zadania zlecanego do realizacji w drodze otwartego konkursu ofert.

 

O tym, kto zwycięży dowiemy się w listopadzie podczas uroczystej gali.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wstyd
wstyd 12.09.2019, 07:40
nie dotyczy nas ale oczywiście olgierduś...
Inicjatywa
Inicjatywa 11.09.2019, 11:11
Nikotyński musi odejść!
Sas
Sas 11.09.2019, 10:54
Jedz pij i popuszczaj pasa!

Pozostałe