Odcięli głowę jeleniowi. Zwierzęta na drodze!

  • 12.09.2019, 10:46
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Odcięli głowę jeleniowi. Zwierzęta na drodze!
Wczoraj wieczorem ok. godz. 20.20. samochód marki mercedes uderzył w jelenia . Kierowca nie odniósł obrażeń, ale jeleń nie przeżył. Dziś rano ok. 7.30. czarne auto marki Volkswagen uderzyło w sarnę. Zwierzę leżało na jezdni. Jeleniowi leżącemu w rowie dziś (12 września 2019 r.) ok. godz. 9 odcięto głowę.

Obecnie trwa okres godowy jeleni, w którym zwierzęta te częściej niż zwykle migrują. Pojawiają się też często na drogach, nawet na wsiach czy miasteczkach, na co kierowcy muszą zwrócić uwagę.

Wczoraj wieczorem kierowca mercedesa nie zdążył zareagować i zderzył się z jeleniem na Trakcie Pyrzyckim, na drodze między Chojna, a Rurką. Doszło do znacznego uszkodzenia samochodu. Dziś rano nieznani sprawcy odcięli głowę wraz z dużym porożem i ukradli. Przez kilkanaście godzin nikt jelenia nie uprzątnął, ponieważ podobno martwy jeleń nie stanowił zagrożenia dla ruchu drogowego. Sprawą miał zająć się zarządca drogi. Jednak zwierzęta nie są własnością zarządców dróg, tylko skarbu państwa. I tak odpowiada za nie dane nadleśnictwo, w tym wypadku Nadleśnictwo Chojna. Jeśli zgłosi na policję , to będzie rozpatrywana sprawa o kradzież.

Dziś rano na ul. Barwickiej w Chojnie (trasa na Mieszkowice)kierowca mercedesa uderzył w sarnę. Truchło tez czeka na uprzątnięcie.

Policja apeluje do kierowców, o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy w godzinach porannych i wieczornych. O tej porze dnia aktywność wielu dzikich zwierząt jest wzmożona.

Kierowcy, zdejmijmy nogę z gazu zwłaszcza, gdy przejeżdżamy przez tereny zalesione, tam bowiem prawdopodobieństwo spotkania ze zwierzyną znacznie wzrasta. Bywa też tak, że zwierzęta wchodzą do miasta, jak w przypadku zdarzenia w Chojnie. Trzeba pamiętać, że tego typu zdarzenia to poważne zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

smutny koniec  ale kasa nie śmierdzi szczególnie w tej ilości
smutny koniec ale kasa nie śmierdzi szczególnie w tej ilości 09.10.2019, 08:11
https://youtu.be/qK5A46jRy8g a to ciąg dalszy https://youtu.be/Ge6suXfNyaA
Ada
Ada 09.10.2019, 08:42
Piękne i wzruszajace filmy.
Wnoszę o zakaz polowań od zmroku do świtu !
Wnoszę o zakaz polowań od zmroku do świtu ! 13.09.2019, 17:10
Wspaniałe , piękne zwierzęta bardzo szkoda. Gdyby myśliwi w nocy nie płoszyli zwierząt to nie byłoby kolizji na drogach, a przynajmniej 90% mniej.
Kto polował w tym rejonie ? Niech płaci za szkody !

rolnik
rolnik 13.09.2019, 10:45
Nadleśnictwo zwierzynę rozmnaża a ale za zwierzynę nie odpowiada :))))))))
zakaz polowań od zmroku do świtu !
zakaz polowań od zmroku do świtu ! 13.09.2019, 23:02
Ty się też rozmnażasz i nikt na ciebie nie poluje.
Degradujecie środowisko naturalne , mordujecie zwierzęta , pasibrzuchy nadęte !
Zniszczone uprawy rekompensują wam wyrżnięte drzewa , które pościnaliście bo cień dawały, przeorane drogi bo chytra krew w was płynie i jeszcze po odszkodowania i dotacje łapy wyciągacie.
Jak ten świat już jest łysy dzięki wam, a w lesie tylko echo.
Knagulec
Knagulec 13.09.2019, 08:09
Przegumować złoczyńce od poroża
Nic się nie zmarnuje
Nic się nie zmarnuje 13.09.2019, 00:22
Widziałem jechałem samochodem , byłem głodny więc trochę sobie zjadłem na miejscu z tego rowu, jeszcze dobre mięsko , jutro idę odetnę trochę dla teściowej.
miejscowy
miejscowy 12.09.2019, 22:33
Panie Koladyński jeżeli Pan opisujesz kolizję drogową ze zwierzyna która w stanie wolnym jest własnością skarbu państwa to powinien Pan wiedzieć że nadleśnictwo Chojna nie nie odpowiada za ten wypadek. osobiście współczuje kierowcy. Odcięcie łba z porożem to kradzież mienia i na pewno będzie przeprowadzone dochodzenie .Chcesz pan zaistnieć w tych zasranych mediach. i wprowadzasz Pan opinię publiczna w błąd. To właściciel drogi odpowiedzialny jest za uprzątnięcie tuszy jelenia z drogi.
hm
hm 13.09.2019, 10:34
forma per "Ty" i Pan w jednym zdaniu, jaki PRL...
do miejscowego czytający inaczej
do miejscowego czytający inaczej 12.09.2019, 22:49
Nie wierzę! Naprawde wyczytałeś, że "nadleśnictwo Chojna może odpowiadać za ten wypadek"? cha cha cha
hahaha
hahaha 12.09.2019, 20:44
Hahaha To naprawde jeleń jak dał sobie obciąć głowę!
POZDRAWIAM UCZCIWYCH Z POLICJI TEGO COIECIA Z BATALOONÓW CHŁOPSKICH TEZ…
POZDRAWIAM UCZCIWYCH Z POLICJI TEGO COIECIA Z BATALOONÓW CHŁOPSKICH TEZ HA AH AH 12.09.2019, 15:35
CZY NASZ KLIMEK Z POLICJI TO RODZINA TEGO KLIMKA ZE SKOKU WOŁOMIN NORBERTA HA AH AH https://youtu.be/3FppmY0MKd0 PS CIOTO MAJKOWSKI SZKODA ŻE CIĘ NIE ZASTRZELIŁ TEN NIBY CZUBEK SWEGO CZASU HA HA AH
łowca poroża
łowca poroża 12.09.2019, 14:21
Ktoś mnie wyprzedził!
łowca łowców
łowca łowców 12.09.2019, 14:44
Sąsiad zawsze jest przed tobą rogaczu
sąsiad łosia
sąsiad łosia 12.09.2019, 14:48
Niekietyński musi odejść!
łowca cymbałów
łowca cymbałów 12.09.2019, 14:57
razem z tobą cymbałku ha ha ha ha
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 12.09.2019, 14:10
odcięli głowę jeleniowi bo każdy jeleń chce mieć na ścianie poroże większe od siebie ha ha ah
małzonka
małzonka 12.09.2019, 14:17
Juz większego wieńca jak ty dzbanie to nie ma nikt
Knagulec
Knagulec 13.09.2019, 06:41
Dobrze gadasz
ajwaj aleluja i do przodu zawsze singiel ha ah a
ajwaj aleluja i do przodu zawsze singiel ha ah a 12.09.2019, 15:02
I TU SIĘ MYLISZ DZBANIE HA AH AH
prawda
prawda 12.09.2019, 15:27
Znaczy sie AJWAJU CYMBAJU jestes TRZEPIEKOŃSKI MÓZGOTRZEP TAK! ha ha
MIŁEGO DNIA
MIŁEGO DNIA 12.09.2019, 15:30
TAK TRZEPIE WAS PO PAŁACH CO DNIA HA HA AH https://youtu.be/3FppmY0MKd0
88
88 12.09.2019, 13:59
Przy drogach powinny być jednak jakieś zabezpieczenia przed zwierzyną, szczególnie w miejscach gdzie kierowca jest zaskakiwany nagłym wtargnieciem zwierzęcia na drogę które wyskakuje zza kraków.
Jazda pośród lasów jest jak chodzenie bez kasku na budowie, gdzie zawsze może coś spaść z góry na łeb.
TAKI TAM HA HA AH
TAKI TAM HA HA AH 12.09.2019, 15:50
WIESZ ŻE JA ZAWSZE MAM SERCE PO LEWEJ STRONIE TERAZ I ZAWSZE HA AHA H ALE ***Y MNIE NIE OBOWIĄZUJA HA HA AH
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 12.09.2019, 14:07
ty tylko klękaj jak zbierasz grzyby bo możesz być wted y WY DY many jak sie tylko zegniesz ha ah ah
Pikuś
Pikuś 12.09.2019, 13:55
Niemiec zje w całości
Jeleń to też człowiek
Jeleń to też człowiek 12.09.2019, 13:38
Nikotyna musi odejść!!!
padlina
padlina 12.09.2019, 12:40
kradzież głowy ha ha śmiechu warte
Rynkowski
Rynkowski 12.09.2019, 12:17
Niemiec kupi i z radością powiesi nad łóżkiem.
Ela
Ela 12.09.2019, 11:52
To barbarzyństwo z ta głową!
No no
No no 12.09.2019, 13:59
No zabijanie samochodami to barbarzyństwo , a wystarcz zwolnić, jeżdżę od 1994 z 30 razy mi wylecialy dziki, sarny, danirle, jelenie,borsuki,szopy,lisy itd. Wszystkie żyją bez obtarcia naskórka i bez wgniotu w aucie,noc, pełnia.nie 120 a 80 km/h w nocy.
pompon
pompon 12.09.2019, 12:01
To czysty biznes, poroże sporo warte.
Max
Max 12.09.2019, 13:42
Na dzień dzisiejszych warte śmieszne pieniądze
modi