Trojaczki wychodzą ze szpitala do domu!

  • 29.09.2019, 19:05
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Trojaczki wychodzą ze szpitala do domu!
Pierwsze trojaczki urodzone w tym roku w „Zdrojach” opuściły dziś szpital. Po dwóch miesiącach pobytu na Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka trójka rodzeństwa wraz z rodzicami wyruszyła w podróż do domu do Lubiechowa Dolnego - niewielkiej miejscowości pod Cedynią.

Maluszki przyszły na świat 2 sierpnia, w 29. tygodniu ciąży. Pierwsza urodziła się Basia (1.270 gr). Tuż po niej na świat przyszła Zosia (1.300). Najmniejszy urodził się ich brat Remek, który ważył 1.150 gr.

-Noworodki urodziły się w dobrym stanie, ale jak - to u wcześniaków - szybko rozwinęły się u nich zaburzenia oddychania, które wymagały wspomagania oddechowego – mówi dr n. med. Jacek Patalan, lekarz kierujący Oddziałem Noworodków, Patologii i Intensywnej Terapii szpitala „Zdroje”.

Problemy te jednak nie były duże i dzieci już po tygodniu odłączone zostały od respiratorów, a terapię ograniczyliśmy do podawania im specjalistycznego surfaktantu. To lek, który zmniejszając napięcie powierzchniowe pęcherzyków płucnych, zabezpiecza płuca przed zapadnięciem i znacznie przyspiesza u wcześniaków proces przejścia do samodzielnego oddychania - dodał lekarz prowadzący.

Obecnie dzieci ważą od 2,5 do 3 kg. Zgodnie z planem w tym tygodniu przychodziłby na świat. Wypisane zostały do domu w dobrym stanie, bez żadnych powikłań.

Rodzice trojaczków – pani Roksana i pan Łukasz – nie byli mocno zaskoczeni, gdy dowiedzieli się podczas badania USG, że to ciąża wieloraka. Pani Roksana ma brata bliźniaka. Informację o potrójnym szczęściu przyjęli spokojnie.

-Jedyne na czym na zależy, to zdrowie maluszków. – mówi pan Łukasz, tata trojaczków – Wiedząc, że się dobrze i prawidłowo rozwijają, poradzimy sobie z całą resztą - dodaje szczęśliwy tata.

W domu już od kilku dni wszystko jest przygotowane na przybycie jego nowych mieszkańców. Wnucząt z niecierpliwością wyczekuje babcia, która obiecała pomoc i wsparcie młodych rodziców w opiece nad nimi. Tata zaś zadeklarował, że nocna opieka nad noworodkami pozostanie po jego stronie tak, by panie mogły choć trochę wypocząć.

W tym roku w szpitalu „Zdroje” na świat przyszło już ponad 1800 maluchów. Wśród nich były 34 pary bliźniąt.

Magdalena Knop

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

To zniszczy podatników ?
To zniszczy podatników ? 29.09.2019, 22:42
adin tysiać i piać sot zlotych uuuuuurrrrraaaaaa!
Rząd jedzie na chwilówkach
Pikuś
Pikuś 29.09.2019, 21:41
Gratulacje życzę zdrowia! i mam nadzieję że to nie sukces pis.
Paula
Paula 29.09.2019, 20:40
Wielkie gratulacje
?
? 29.09.2019, 20:23
Zdrówka dla maluchów a siły dla rodziców życzę ?

Pozostałe