Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Burmistrz odmówił nam zorganizowania festynu charytatywnego - skarżą się wolontariusze

  • 03.10.2019, 21:52
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Burmistrz odmówił nam zorganizowania festynu charytatywnego - skarżą się wolontariusze Andrzej Salwa
-Jesteśmy oburzeni zachowaniem burmistrza, który odmówił nam abyśmy zorganizowali imprezę charytatywną dla chorej dziewczynki. Chcieliśmy aby się zgodził aby impreza była na placu Wolności. Chodziło tylko o możliwość podłączenia się do prądu i o toalety - mówi nam Cezary Bodek, który zorganizował całą grupę wolontariuszy.

Oto list jaki otrzymaliśmy od organizatorów niedoszłego koncertu:

W sobotę 5 października 2019 r. miał odbyć się festyn charytatywny dla Ilony Bolek spod Mieszkowic. Dziewczynka choruje na białaczkę, a choroba nie ustępuje, dlatego przyjaciele rodziny postanowili zorganizować festyn charytatywny, z którego pozyskane pieniążki miały zasilić konto dziewczynki. W akcję zaangażowano okoliczne zespoły oraz okolicznych artystów z Centrum Kultury w Chojnie czy też znanego z utworu "Skradłaś moje sny" Woltera . Wiele firm chciało się włączyć w pomoc dziewczynie, jednakże kilka dni przed imprezą burmistrz wydał decyzje o tym, że ta impreza ma charakter imprezy masowej, a co za tym idzie potrzeba zgromadzić wiele pozwoleń oraz dokumentów co uniemożliwiło zorganizować go w najbliższą sobotę... Wygląda na to że opieszałość urzędników pokazuje brak empatii dla osób w potrzebie.

Stanowisko burmistrza Andrzeja Salwy

Burmistrz pisze w swoim piśmie „…po konsultacji z radcą prawnym Urzędu przedsięwzięcie to ma znamiona imprezy masowej.

Wniosek zatem powinien zawierać odpowiednie załączniki wymagane ustawą z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych(…)

Ponadto wniosek wraz z odpowiednia dokumentacją powinien być złożony na 30 dni przed planowana impreza.

Burmistrz

Andrzej Salwa”

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (56)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Użytkownik
Użytkownik 08.10.2019, 08:48
Dziwi mnie taki hejt na igryfino, zawsze ten portal z tego co widzę jest przeciw Panu Salwie. Brawo igryfino za taki tytuł artykułu Już na starcie sugerujący winę .
Co do pozwoleń itp, niestety jak by jakieś dziecko wpadło pod samochód podczas zbiórki to wina by leżała po stronie Miasta jak zwykle . Wiec niech nikt się nie dziwi że jeśli przychodzi do urzędu państwowego na 3 dni przed chęcią zrobienia imprezy to to niestety nie wypali .
Pan Salwa raczej jest dobrym człowiekiem co widać po jego zaangażowaniu w gminie. I raczej nie odmówił by zbiórki tylko zapewne organizator nie miał pełnej dokumentacji, poinformowania policji, straży. Nikt nie wie czy przyjdzie 50 czy 1000 osób .

...
... 06.10.2019, 17:19
pozwolenia i wymogi
Organizator koncertu charytatywnego, podczas którego odbędzie się zbiórka publiczna, musi zadbać o zgody formalnie wymagane na jej przeprowadzenie. Do przeprowadzenia zbiórki konieczne jest poprawnie wypełnione zgłoszenie (w zależności od sytuacji dodatkowo akt założycielski komitetu społecznego lub pełnomocnictwo do reprezentowania organizatora zbiórki). Zgłoszenie zbiórki publicznej należy doręczyć w postaci elektronicznej lub papierowej do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Dodatkowo organizator musi dopełnić wszelkich wymogów Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Jak widać, przy organizacji zbiórki należy dopełnić wielu formalności, dlatego też warto zastanowić się nad nawiązaniem współpracy z podmiotami, które na co dzień zajmują się organizacją podobnych przedsięwzięć, np. z fundacją czy stowarzyszeniem.
stary komputer
stary komputer 06.10.2019, 17:31
Zaaktualizuj dane tłuku!
...
... 07.10.2019, 20:05
Myśląc, że brakiem kultury coś zmienisz. Niestety przepisy są jakie są, nie zmeinimy tego, trzeba miec troche oleju w glowie i znajomosci odnosnie przepisów, dokumentacji i terminów.
prawda w oczy kole
prawda w oczy kole 05.10.2019, 11:06
wstyd trochę bo mógłby dać coś "od siebie" pokazać że jest z tymi rodzinami wspierać je pomagać i do takich inicjatyw się przyłączać ale no niestety zrobił po swojemu jak zwykle źle a miało być tak pięknie ...Ktoś na dole napisał że już odbywały się dwa jarmarki tak odbywały się i co ? ten na orliku na 5m2 bo zabronił wchodzić na boisko teraz wydaje decyzje nikomu nie potrzebą jak każdy wie że mógł odbyć się ten festyn i poglibyśmy wesprzeć rodzinę .... Poza tym taka choroba to poważna choroba i potrzebne jest dużo środków pieniężnych i nie można patrzeć a już były dwa nie może być trzeci może i jak najbardziej powinien ale niestety burmistrz aktywnych młodych chłopaków przyblokował decyzją że ma to znamiona imprezy masowej to teraz pytanie :Jarmark bożonarodzeniowy/dni mieszkowic/pożegnanie lata/ jarmark wielkanocny to też mam rozumieć są imprezy ze znamionami imprez masowych ? Mało profesjonalne podejście Pana Burmistrza Mieszkowic do zaistniałej sytuacji ... tyle lat już tam jest i teraz wydaje dziwną decyzję która zatrzymała imprezę ... Czy jak kiedyś odbywał się festyn charytatywny w Mieszkowicach na placu dla Kubusia to też była impreza masowa? Ja sobie np nie wyobrażam bo do imprezy masowej np jest potrzebne zabezpieczenie poprzez ochronę .. i stoi na scenie dziewczynka 10 lat spiewa i ochrona przed sceną bo przecież może coś się stać ehhh fuży minus dla Burmistrza
filozofia lenia
filozofia lenia 05.10.2019, 14:45
Nie bo nie i nie ma roboty.
tak to widzę
tak to widzę 04.10.2019, 23:38
Odmówił posłuszeństwa społeczeństwu.
potwierdzam
potwierdzam 05.10.2019, 16:27
Tak można to delikatnie ująć.
Ja
Ja 04.10.2019, 20:41
Ciekawe.... Dla pogorzelców podpią się pod Mi.... Mogę Pomogę i zrobił Jarmark Bożonarodzeniowy. A dla dziecka to impreza masowa?! Brawo. Doradztwo prawne sporo kosztuje nas podatników tylko czy aby do uczone.....????
impreza masowa
impreza masowa 04.10.2019, 19:24
Przez definicję imprezy masowej należy rozumieć imprezę masową artystyczno- -rozrywkową, masową imprezę sportową, w tym mecz piłki nożnej:

imprezie masowej artystyczno-rozrywkowej – należy przez to rozumieć imprezę o charakterze artystycznym, rozrywkowym lub zorganizowane publiczne oglądanie przekazu telewizyjnego na ekranach lub urządzeniach umożliwiających uzyskanie obrazu o przekątnej przekraczającej 3 m, która ma się odbyć:
a) na stadionie, w innym obiekcie niebędącym budynkiem lub na terenie umożliwiającym przeprowadzenie imprezy masowej, na których liczba udostępnionych przez organizatora miejsc dla osób, ustalona zgodnie z przepisami prawa budowlanego oraz przepisami dotyczącymi ochrony przeciwpożarowej, wynosi nie mniej niż 1000,

b) w hali sportowej lub w innym budynku umożliwiającym przeprowadzenie imprezy masowej, w których liczba udostępnionych przez organizatora miejsc dla osób, ustalona zgodnie z przepisami prawa budowlanego oraz przepisami dotyczącymi ochrony przeciwpożarowej, wynosi nie mniej niż 500; 3)

masowej imprezie sportowej – należy przez to rozumieć imprezę masową mającą na celu współzawodnictwo sportowe lub popularyzowanie kultury fizycznej, organizowaną na:
a) stadionie lub w innym obiekcie niebędącym budynkiem, na którym liczba udostępnionych przez organizatora miejsc dla osób, u zgodnie z przepisami prawa budowlanego oraz przepisami dotyczącymi ochrony przeciwpożarowej, wynosi nie mniej niż 1000, a w przypadku hali sportowej lub innego budynku umożliwiającego przeprowadzenie imprezy masowej – nie mniej niż 300,

b) terenie umożliwiającym przeprowadzenie imprezy masowej, na którym liczba udostępnionych przez organizatora miejsc dla osób wynosi nie mniej niż 1000;

meczu piłki nożnej – należy przez to rozumieć masową imprezę sportową mającą na celu współzawodnictwo w dyscyplinie piłki nożnej, organizowaną na stadionie lub w innym obiekcie sportowym, na którym liczba udostępnionych przez organizatora miejsc dla osób, ustalona zgodnie z przepisami prawa budowlanego oraz przepisami dotyczącymi ochrony przeciwpożarowej, wynosi nie mniej niż 1000;
Nie krzysiu
Nie krzysiu 04.10.2019, 17:43
burmistrz tylko nie odmawia pacierza stad w miescie ma ksywkę"klenczon"
poskramiacz pospólstwa
poskramiacz pospólstwa 04.10.2019, 15:03
Panie Burmistrzu,zrób pan burakom mieszkowickim jakąś potupajkę w remizie bo miejscowe pospólstwo i plebs na głowę Panu wejdą
Jaa
Jaa 04.10.2019, 21:22
A Ty marchewka czy jabłuszko
obiektywnie patrząc
obiektywnie patrząc 04.10.2019, 15:00
Na terenie gminy zbiórka 2 razy się już odbyła,w czasie festynu na orliku i podczas dożynek w Gozdowicach.
Krytykują zapewne Ci ,co jeszcze nie zdążyli z pomocą.


Jaa
Jaa 04.10.2019, 21:20
Może się zamień i Jak pokażesz rozumnenudziecku że sobie radzisz i będzie dobrze....
popatrz wstecz
popatrz wstecz 04.10.2019, 19:19
byłeś na orliku ? na jakim terenie się to odbywało 5 m2 bo na boisko nie można było wejść też zabronił ..... masakra
Gabi
Gabi 04.10.2019, 14:13
A gdzie chec pomocy choremu dziecku.BRAWO P.SALWA najlepiej szukac pretekstu zeby sie nic nie odbylo
wnerwiony interesant
wnerwiony interesant 04.10.2019, 14:12
Dokładnie 1000 osób w tym samym czasie i miejscu, to jest podstawa imprezy masowej.
Skoro takimi doradcami pan się otaczasz co nie znają przepisów to nic dziwnego że mówią o urzędzie że pracuje tam dużo niekompetentnych osób których pan i poprzednicy poprzyjmowali po znajomościach.
07:00-15:00 i nic więcej a jak ktoś przyjdzie załatwić sprawę to obraza majestatu że w ogóle przyszedł. O ile ktoś w ogóle będzie bo albo co chwilę przerwa na papieroska i stoją za urzędem jak na jakimś wiecu ( tam to jest impreza masowa ha ha) albo dostawca leci z obiadkami do urzędu i większości nie ma bo przerwa obiadowa. Ciekawe w jakim urzędzie jeszcze pracownicy maja tyle przerw???????
ten
ten 04.10.2019, 13:45
Impreza masowa sportowa lub artystyczna to impreza w terenie, na którym wyznaczono minimum 1000 miejsc. Czy na połowę placu wejdzie 1000 ludzi? Czy w ogóle należy zakładać, że będzie 1000 osób?
Tyle w temacie... panie mało empatyczny burmistrzu...
Gabi
Gabi 04.10.2019, 12:58
Wstyd
Ja
Ja 04.10.2019, 11:45
Niestety Pan burmistrz ma rację . A jak organizatorzy myślą, że do zorganizowania imprezy wystarczą kible i prąd , to nie mają pojęcia o organizowaniu imprez i nie powinni się za nie brać .
rozczarowany
rozczarowany 04.10.2019, 14:01
Niestety ale nie ma racji!!!!!!
Plac i prąd. tak tylko to było im potrzebne (im nam), bo reszta już była.
było w to zaangażowanych dziesiątki ludzi i wiele instytucji. i właśnie był już potrzebny tylko prąd i plac.
I nie trzeba żadnych sterty dokumentów.
wystarczyło trochę przychylności.

I tak jak już było pisane.
impreza masowa to 1000 osób naraz w tym samym miejscu i czasie. To jest podstawa imprezy masowej.
Panie Burmistrzu takich kitów pan nikomu nie wciśnie. Nie żyjemy w ciemnogrodzie.
patelo
patelo 04.10.2019, 13:06
Nie to ty tak myślisz, a organizatorzy zrobili juz niejedną imprezę.
ops
ops 04.10.2019, 10:44
i ma rację burmistrz!!
słuszna linia
słuszna linia 04.10.2019, 10:52
Brawo, urzędnicy przyznają rację burmistrzowi. Niechby nie....
Petentka
Petentka 04.10.2019, 10:10
A ja napiszę tak, rzucić hasło a wy jak psy rozwscieczone rzucacie się na mięso, taka impreza harytatywna to impreza składająca się z wielu ludzi setek albo i więcej, to nie jest tak jak jarmark... Tak jak pisze zezwolenia, przecież chodzi o dobro ludzi jakby coś się stało.. Zrobi źle, nie zrobi źle, ktoś pisze dni Mieszkowic, i co z tych dni, młodzież napita wulgarna, i wcale nie jest aż tak fajnie... Ludzie opamietajcie się, fajnie pisać anonimowo, ale jak by przyszło co do czego to byście zamilkli... Może można to inaczej zorganizować i z godnie z prawem. Petentka.
nie pies
nie pies 05.10.2019, 08:39
Pan burmistrz i urzędnicy to ludzie mściwi, dlatego można sobie popisać jedynie na forum. Dla swoich ten pan załatwi wszystko inni są skreśleni. Ale kiedyś wszyscy będziemy musieli złożyć sprawozdanie z naszego życia.
ona
ona 04.10.2019, 13:51
Śmierć urzędnikowi, który używa słowo PETENT. Od lat są to INTERESANCI.
Ja
Ja 04.10.2019, 20:54
Mieszkańcy wyborcy i klienci. Petent i intrersant był za komuny
napisze krótko
napisze krótko 04.10.2019, 10:52
Kotka z ciebie taka petentka jak z kota pies.
Petentka
Petentka 04.10.2019, 11:57
Nie wiem do kogo to się tyczy, ale widać że masz mały zasób słownictwa . Jeżeli nie masz argumentów lepiej się nie wypowiadaj, bo skończysz w sforze psów!
Biurokracja!
Biurokracja! 04.10.2019, 10:41
30 dni? Jasne, a w tym czasie dziecku sie pogorszy, bo brak środków!
możeizłośliwa
możeizłośliwa 04.10.2019, 20:04
To niech mama nie szasta tymi pieniędzmi na prawo i lewo. Nowe ciuchy, fryzjer, paznokcie i nie tylko.... Dziecka jest bardzo szkoda ponieważ nie powinno cierpieć, ale pieniądze nie powinny być przezywane matce do ręki tylko na konto dziecka do leczenia. Ale co matka wyprawia to szok
sumienie
sumienie 04.10.2019, 09:21
Łapki złożone i jak to mówią modli się pod figurą a diabła ma za skórą.
Magda
Magda 04.10.2019, 09:18
To jest porazka. Dziewczynka,ktora jest chora a jej rodzina w potrzebie powinno sie pomagac,a nie obcinac im skrzydła. WSTYD I LENISTWO!!!!
Dni Mieszkowic Pamiętamy!
Dni Mieszkowic Pamiętamy! 04.10.2019, 09:22
Dokładnie! Po co ma się starać, jak może nic nie robić.
dno
dno 04.10.2019, 09:16
Co to za manipulacja. Nie jest napisane, że chodzi o Mieszkowice i każdy czytając tytuł myśli, że chodzi o Gryfino. Ładnie to tak?
miarka się przebrała
miarka się przebrała 04.10.2019, 09:18
Zwłaszcza że spaślaków zawsze do siebie podobne w obwodzie.
niesprawiedliwość
niesprawiedliwość 04.10.2019, 09:12
Szkoda, że burmistrz nie znajduje znamion gdy organizuje swoje "jarmarki".

Pozostałe