Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Nowe wozy ratowniczo-gaśnicze dla OSP

  • 09.10.2019, 21:57
  • Żródło: ZUW
Nowe wozy ratowniczo-gaśnicze dla OSP ZUW
-Strażacy cieszą się ogromnym zaufaniem społecznym - podkreślił wojewoda Tomasz Hinc podczas uroczystości przekazania wozów ratowniczo-gaśniczych w Szczecinie - Wasza praca jest doceniana i szanowana. Często wykonujecie ją z narażeniem własnego życia i zdrowia. Jednak poświęcenie i ofiarność to nie wszystko – musicie też dysponować jak najlepszym sprzętem, by móc służyć społeczeństwu - dodał wojewoda zachodniopomorski.

W Szczecinie umowy dofinansowania dla Ochotniczych Straży Pożarnych w Maszewie, Rychnowie, Sarbinowie, Rowie, Ładzinie, Żabowie, Kolinie, Bielkowie oraz Wełtyniu (gmina Gryfino) wręczył wojewoda Tomasz Hinc.

Strażacy-ochotnicy dzięki nowym wozom będą jeszcze szybciej reagować w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców, a także awarii zagrażających środowisku.

-Ogólnopolski Program Finansowania Służb Ratowniczych, który jest realizowany w ramach porozumienia Ministerstw: Środowiska oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji pozwala jednostkom OSP uzyskać dotacje w wysokości do 50% kosztów zakupu nowych wozów – mówi Paweł Mirowski, prezes zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

W ramach ubiegłorocznej edycji programu zostało kupionych 10 średnich i 2 ciężkie wozy ratowniczo-gaśnicze oraz 3 łodzie o łącznej wartości niemalże 10,3 mln zł, które służą w jednostkach OSP m.in. w Wysokiej Kamieńskiej, Dolicach, Żukowie, Ustroniu Morskim czy Starych Łysogórkach (gmina Mieszkowice).

Źródło: ZUW

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

as
as 10.10.2019, 18:34
talony zamiast samochodow normalnie komuna i to w przeddzien wyborow
as
as 10.10.2019, 18:12
nie zebym sie czepial ale smierdzi tu polityka somochodow jeszcze nie ma wybory za 3 dni wiec daja talony jak za komuny no ku--a caly pis
Mieszaniec
Mieszaniec 10.10.2019, 07:42
Czy osp radziszewo coś dostało.
osp
osp 10.10.2019, 07:29
a widuchowa??? tylko balety
szybciutko
szybciutko 09.10.2019, 23:53
Niech pokażą jaki dostali!!!!
Rysiu
Rysiu 09.10.2019, 23:18
Zośka czytasz jeszcze te brednie ? Dawaj do wyra kiełbasa już twarda
Bronek
Bronek 09.10.2019, 23:16
I wielkie brawa dla OSP Wełtyń!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozostałe