Podatki wzrastają o stopień inflacji

  • 20.10.2019, 00:34
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podatki wzrastają o stopień inflacji
O 1,8 procenta większy zapłacimy podatek w przyszłym roku. Na tyle wyliczono procent inflacji i tyle zaproponował burmistrz Adam Zarzycki. Tymczasem na piątkowej (18.10.2019 r.) sesji Rady Miejskiej w Cedyni radni opozycyjni chcieli podnieść kwotę jednego z podatków od nieruchomości.

-Pierwszy raz w samorządowej karierze zdarzyło się, że to radni chcą większych podatków. Ja się cieszę, że jest możliwość większych wpływów do budżetu – powiedział Adam Zarzycki.

Wysokość proponowanych podatków od nieruchomości przedstawiła skarbnik Magdalena Krupińska. Z wnioskiem o podwyżkę podatku dla osób i firm prowadzących działalność w obiektach zabytkowych wystąpił radny Leszek Kopiecki. Przewodniczący Piotr Głowniak zaproponował aby głosować wniosek burmistrza, a gdy nie otrzyma większości, pochylić się nad podwyżką. Tymczasem projekt uchwały przygotowany na sesję przez Adama Zarzyckiego zyskał poparcie większości radnych. Za wnioskiem burmistrza było 8 radnych, a 6 było przeciw.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Radny Szperka
Radny Szperka 20.10.2019, 21:58
Głosowałem przeciw podniesieniu podatków, ale nic to nie dało ;(
Najłatwiej jest podnieść podatki i kasa w Gminie się znajdzie z kieszeni podatników ;(
Pozdrawiam wyborców.
konopielka
konopielka 20.10.2019, 16:17
Od podatków, ludkowie, jest Pambóg, on pilnuje, żeby wszystko szło, było jak było. A diabeł chce zmieniać, powiada: ulepszać. Słyszycie? Ulepszać! Już jemu mało, że krowa cieli sie, dzie tam: on chce, żeby sie źrebiła! O, do czego idzie! Krowy bedo sie źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili. Chłop z chłopem spać bedzie, baba z babo, wilki latać, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, zajdzie na wschodzie! (...)
Wy wiecie ludkowie, co sie teraz na świecie wyprawia? Mężowie żony rzucajo, matki dzieci! Z ludziow mydło sie robi! Żyto kosami żno: bywajo całe wioski, że sierpa nie uraczysz! (...)
A w miastach, co w miastach się wyprawia! W dzień śpio, w nocy pracujo, w piątki nie poszczo, niedzielow nie świętujo! Sodomagomora!
Super facet
Super facet 20.10.2019, 14:38
Niech żyje Pan Nikotyński Burmistrz nad Burmistrzami :-)

Pozostałe