Leniwy tercet nie realizuje budżetu, który sam zgłosił

  • 31.10.2019, 12:40
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Leniwy tercet nie realizuje budżetu, który sam zgłosił
Jak się radni dadzą oszukać, że "trzeba usunąć z budżetu, żeby wpisać do następnego", to będą głupcami. Nie muszą. Budżet w zeszłym roku uchwalili w połowie grudnia, a w styczniu zmieniali. Jak burmistrz pokaże realizację tegorocznego budżetu na początku stycznia - radni zawsze mogą zmienić budżet na 2020 rok, wpisując w styczniu inwestycje, których nie wykonał burmistrz w roku 2019 (mimo że sam przedstawiał budżet jako "autorski i świetny"). Ale wtedy burmistrz się narobi (bo będzie musiał przygotować zmianę), naje wstydu (bo pokaże ile zrealizowano w tym roku i będzie musiał uzasadniać zmiany. Jak radni pokażą mądrość, to może wreszcie adwokackie sztuczki się skończą a zacznie rzeczowa praca? - pisze czytelnik. Na dzisisjszej sesji Rady Miejskiej w Gryfinie radni zgodzili się, aby w tym roku nie zrealizować zadań za ok. 3,5 mln zł.

Głosowanie poprzedziła dyskusja. Jednak najwięcej czasu poświęcono sprawie, czy sołtys zgodnie z przepisami zgłosił wnioski do funduszu sołeckiego.

Radna Jolanta Witowska drążyła temat braku budowy mieszkań przez gminę.

-Dlaczego w hamonogramie nie ma budowy mieszkań w Nowym Czarnowie? - pytała radna.

- Wszytko w związku z tym, że że wczoraj ogłosilismy przetarg i jest mało prawdopodobne abyśmy zrobili to w tym roku - odpowiedział Tomasz Miler, zastepca burmistrza Gryfina.

Pytanie: dlaczego ogłosili dopiero wczoraj? Budżet, uchwalony kilkanaście miesięcy temu przez radnych, jest autorstwa Mieczysława Sawaryna. 

-Budżet zmieniony, czyli leniwy tercet nie realizuje budżetu, który sam zgłosił - podsumowuje sprawę zmian w tegorocznym budżecie internauta.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (256)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

cztery piki skyrczybyki ha ha ah
cztery piki skyrczybyki ha ha ah 05.11.2019, 11:11
a na bryża do dyrektora pko bp rybackiego chadzacie ha ha ah toż to darusia lachociąg ah ah ah
zapytaj sie  ha ha ah
zapytaj sie ha ha ah 05.11.2019, 10:52
MARCINEK CZY RACZEJ PRZEMO HA HA AH ty zapytaj sie krasniakowej kto jej wydał dyspozycję do załozenia SUBKONTA ha ha ah bo o ile wiem nikt takiej dyspozycji nie wydawał metoda na dziadka po przez subkonto ha ha ah żałosne ha ha ah
aty 32 konstytucji rp  ha ha ah
aty 32 konstytucji rp ha ha ah 04.11.2019, 20:02
o panie kubła z pomyjami haah ah napoleonie dobrodzieju owczarni przyjacielu kacząt ah a ah https://youtu.be/hSM987xKu9Y ja też chce być zwolniony z podatków
podatek od głupoty
podatek od głupoty 04.11.2019, 21:04
z jakich podatków golasie chcesz być zwolniony skoro nic nie masz bo cię Darek wydy mał ?
ty nasz aptekarzu ty  nasz narciarzu ha ha ah
ty nasz aptekarzu ty nasz narciarzu ha ha ah 05.11.2019, 10:02
marcin nie zwalaj wszystkiego na darka ha ha ah tam skarbówka powinna takze do ciebie zawitać i oraz do pani adwokat też bo sp witt tez tam łapki maczał ha ha ah
.
. 05.11.2019, 10:14
Nie strasz bo się zesrasz


Nadal nie wiesz kto pociąga za sznurki
POCZTOWA 20 HA HA AHA
POCZTOWA 20 HA HA AHA 05.11.2019, 10:21
a kogo strasze SKARBÓWKA SAMA POWINNA WSZCZĄĆ KONTROLE PO TAKIM WPISIE ZE MNIE DAREK WIECZOREK WYDYMAŁ I PODATRKÓW NIE ODPROWADZIŁ HA HA AH
.
. 05.11.2019, 10:39
Nie płaci sie podatków od dymania dzbanie
KOGO TERAZ PRZEPŁACICIE HA HA AH
KOGO TERAZ PRZEPŁACICIE HA HA AH 05.11.2019, 10:45
TO MOZE NIECH SKARBÓWKA SPRAWDZI CZY TO JA NIE WIEDZAC O TYM ODPROWADZIŁEM PODATEK HA AH AH TEN OD LOKAT CZY CZASEM TA JAK ONA TAM KRASNIAKOWA DOBRZE GO NALICZYŁA WESPÓ.Ł Z PANIĄ MILER AH AH AH
co baletnica z tomaszkiem dewloperzy gryfina to wyprali ha ha ah z jarkiem…
co baletnica z tomaszkiem dewloperzy gryfina to wyprali ha ha ah z jarkiem do spółki i worem z apteki ha ha ah 05.11.2019, 09:46
NIE TAKI GOŁY ale na pewno wesoły ah ah ah no i spokojnie w lustro mogę spojrzeć bez odruchów wymiotnych nie tak jak on i jego lachociagi ah ah ah nawet te bartkowskie ha ha ah
gdzie to ukryłes darek z tego dymania zapłać podatek od GŁUPOTY HA AH…
gdzie to ukryłes darek z tego dymania zapłać podatek od GŁUPOTY HA AH AH 05.11.2019, 09:40
przyjdzie i pora na darka ha ha ah a wydymali mnie dyrektorzy banków nie darek gdyby nie te skorumpowane dziwki to by palcem nawet nie kiwnął ah ah ah a i te niezawisłe ponoć sady z agenturalną przeszłością ha ha ah jak mnie darek wydymał to gdzie to jest w jego oswiadczeniu majatkowym ha ha ah TAM POWINNA SKARBÓWKA WPAŚĆ HA HA HHA NIE TA GRYFINSKA SKORUMPOWANA HA AH H
I AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
I AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 04.11.2019, 17:20
JAKI BUDŻET końcówka roku czas szmal podziałkować a frajerom podatki po podnosić ha ha ah zaraz nagrody beda za wykonanie budzetu ha ha ah premie no i z 15 nastka nawet dla TYTANÓW PRACY HA HA AH
to dla waszego dobra piją mleko i jedza te kwaśne jabłka ha ha ah jak…
to dla waszego dobra piją mleko i jedza te kwaśne jabłka ha ha ah jak u orwela ha ha ah 04.11.2019, 10:16
drużyda andrzeja dla "dobra" mieszkańców zagłosowała za PODWYŻKAMI AH AHA HA TO KABARET DEKADY NIE TYLKO ROKU HA HA AH 16,30 min https://youtu.be/hSM987xKu9Y niech zyje napoleon i chyży ha ha ah
i ajwaj aleluja i do przodu
i ajwaj aleluja i do przodu 04.11.2019, 09:56
ARTUR WEZ PRESTAŃ andrzej i jegfo drużyna tańczy śpiewa recytuje co jej każe oficer prowadzacy to podpisuje ha ha ah a gdzie art 32 konstytucji rp ja tez nie chce płacić podatków
Allelulja
Allelulja 04.11.2019, 12:15
Nikoteński musi uratować naszą gminę!
DOBRE
DOBRE 04.11.2019, 17:17
ODCHODZĄC???? HA HA AH ON TAM ROBI ZA TŁO
DEMOKRACJA TALMUDYCZNA HA HA AH
DEMOKRACJA TALMUDYCZNA HA HA AH 04.11.2019, 08:34
tam jest druzyna oficera prowadzacego ze starostwa ha ha ah a nie andrzeja andrzej to wyrobnik w tym zydowskim cyrku audyt tylko przyklepuje ha ha ah ten teatr bawi do .łez PŁACZ I PŁAĆ HA HA AH ONI SIE POZWALNIALI I ZYJA Z PODATKÓW I SUBWENCJI KRAJOWYCH HA HA AH
prawda
prawda 04.11.2019, 10:00

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Artur
Artur 04.11.2019, 07:55
Sawaryn musi odejść!
może z litości?
może z litości? 04.11.2019, 06:03
No no - troll bagienny zaczyna bronić Sawaryna waląc rykoszetem i nazywając go "skorumpowaną popłuczyną"...
Przy takich obrońcach nic dziwnego, że radni opozycji się litują....
nie rozumiem tej decyzji....
nie rozumiem tej decyzji.... 03.11.2019, 22:23
"Brawa dla drużyny Andrzeja" - wreszcie wiemy, dlaczego budżety tercetu nie są realizowane - "bo roku brakuje na ogłoszenie przetargu na inwestycję, którą mieli w planie zrealizować w ciągu 12 miesięcy" - tak chyba można zrozumieć wypowiedź Milera...
Uczeń też dostanie usprawiedliwienie, jak powie - "nie nauczyłem się, bo było tego za dużo do nauczenia się na przerwie przed lekcją"???
POstęp i współpraca
POstęp i współpraca 03.11.2019, 22:43
Widocznie drużyna Andrzeja nie ma nic wspólnego ze skorumpowanymi Heniowymi popłuczynami
do bagiennej popłuczyny tercetowej
do bagiennej popłuczyny tercetowej 03.11.2019, 23:49
W takim razie naczelną "popłuczyną" jak nazwałeś byłby Sawaryn we własnej osobie - ale czy masz dowody na jego skorumpowanie, że szafujesz oskarżeniem, bagienny trollu?

Też mi się wydawało, że z Sawarynem i jego metodami walki o władzę Milera i Nikitińskiego "drużyna Andrzeja" nie miała nic wspólnego...

Przygrzałeś Sawarynowi i jego wickom trollu....

Dzisiaj, 22:43 Widocznie drużyna Andrzeja nie ma nic wspólnego ze skorumpowanymi Heniowymi popłuczynami
Nikotyński musi odejśc
Nikotyński musi odejśc 04.11.2019, 00:43
Hajdasiu jeszcze wszystko przed wami. I pamiętaj, że Sawaryn jest jedynym burmistrzem w historii, który nie otrzymał votum zaufania.
hajdasiu
hajdasiu 04.11.2019, 07:56
ótszymał ótszymał :-)))
bagienna popłuczyna tercetowa
bagienna popłuczyna tercetowa 04.11.2019, 00:29
No trochę wspólnego ma bo nie dali Sawarynowi absolutorium a skorumpowane heniowe obleśne popłuczyny ustanowiły rekord Polski nie otrzymując absolutorium aż trzy razy z rzędu :-)
Do 00.29
Do 00.29 04.11.2019, 08:10
Człowieku doucz się,bo aż mnie skręca.
Absolutorium to nie jest to samo co votum zaufania. Jak do tej pory u nas to tylko p Sawaryn jest tym "pierwszym szczęśliwcem," który NIE otrzymał ABSOLUTORIUM!
do skorumpowanej popłuczyny - nawozu do pieczarek....
do skorumpowanej popłuczyny - nawozu do pieczarek.... 04.11.2019, 06:00
skorumpowane obleśne popłuczyny - nie dziwi mnie psychopata podpisujący to zdjęcie - ale za "skorumpowane" w odniesieniu do Sawaryna i reszty tercetu może beknąć....
Artur
Artur 03.11.2019, 22:09
Brawa dla drużyny Andrzeja za stawianie na współpracę dla dobra mieszkańców a nie na małostkowe animozje
estetyka i etyka
estetyka i etyka 03.11.2019, 22:16
"Dobro mieszkańców" widoczne na zdjęciu jest z chyba z innych kategorii estetycznych i moralnych.
Podwyższanie podatków i brak realizacji własnego budżetu nie mieści się w kategoriach "małostkowości' - tylko fundamentaliów.....
Danka
Danka 03.11.2019, 19:04
Tylu radnych nauczycieli a żaden nie zapyta dlaczego gryfińscy nauczyciele jeszcze nie otrzymali podwyżki za wychowawstwo, która należy się od września ! Tchórze !
:(
:( 04.11.2019, 20:33
Gryfińscy bezradni nauczyciele mają w nosie koleżanki i kolegów po fachu. Ważne, że kasa płynie, nadgodzin sporo. Co miesiąc na konto wpada kilkanaście stówek. Jeden to nawet w czasie zwolnienia siedzi na sesjach.
Jerzy
Jerzy 03.11.2019, 21:54
Czy to prawda że Pieczyńska i Urbański dogadali się z Sawarynem ? I teraz już go popierają. Dramat.
Artur
Artur 03.11.2019, 21:58
Sawaryn cały czas wzywa wszystkich radnych do współpracy dla dobra mieszkańców naszej gminy!

Brawo!
estetyka i etyka
estetyka i etyka 03.11.2019, 22:06
Jeśli "dobro naszej gminy" ma wyglądać jak na zdjęciu - to ja jednak mam inne pojęcie dobra i zła:)
i ajwaj aleluja i do przodu
i ajwaj aleluja i do przodu 03.11.2019, 19:00
marek powstrzymał nawet delegację z izraela ha ha ah https://www.google.com/url?sa=…
jasne
jasne 03.11.2019, 23:04
Masz ciężka chorobę psychiczną.
dom wariatów to ten caly urząd gminy
dom wariatów to ten caly urząd gminy 04.11.2019, 08:11
psychiczni to siedzą w urzędzie jedno obiecują a co innego robią zajrzyj sobie w ich programy wyborcze mieli obniżać podatki ah ha ah a nie podnosić zydków i swojaków zwalniają z podatków a frajerstwo płaci ha ha ah
 ***k pierwszy ucieknie z gminy ha ha ah
***k pierwszy ucieknie z gminy ha ha ah 03.11.2019, 18:58
trzeba wstawić takie urzadzenie do starostwa i gminy gryfino https://youtu.be/42iiP5Os4yg deparchator turbo i podatki potanieją a tzw NOWO OSIEDLEŃCY zaczną je płacić ha ha ah
burza
burza 03.11.2019, 16:33
Trudno mi uwierzyć w brak profesjonalizmu radnych, czy tego ,że wszyscy oprócz p Gugi dostali pomroczności, czy zaczęli uważać,że są nieomylni ? Nie wiem i wolę nie oceniać nie znając całej prawdy. Mam nadzieję,że jest jskieś wiarygodne wyjaśnienie takich decyzji i że wkrótce je poznamy.
bluszcz
bluszcz 03.11.2019, 18:05
Bo nie prawdę trzeba patrzyć (dla każdego jest przecież inna) tylko na fakty. Radni podwyższyli danimy mieszkańcom! Należy to ocenić jednoznacznie negatywnie.
obiektywnie
obiektywnie 03.11.2019, 20:52
tak podwyższyli ale nie o tyle co chciała władza,,,,
Artur
Artur 03.11.2019, 22:00
Podwyższyli jedynie troszeczkę a wszystko to po to aby nie ucierpiała nasza oświata i pracownicy oświaty.

To inwestycja w przyszłość naszych dzieci!
"wszystkie dzieci są nasze, ale niektóre bardziej":)
"wszystkie dzieci są nasze, ale niektóre bardziej":) 03.11.2019, 23:53
Ale nie chodziło o dzieci terceciarzy, tylko wszystkich mieszkańców. Jakoś nie skarżył się Sawaryn prowadzając z kandydatami na posłów w maju i we wrześniu na rządowe plany?
A prowadzał sie tylko z posłami PiS - i tylko wybranymi....
...
... 03.11.2019, 22:07
"troszeczkę" - a nie lepiej było zmusić władzę wykonawczą o "troszeczkę" oszczędności?
jak moralność, taka prawdomówność...
jak moralność, taka prawdomówność... 04.11.2019, 06:06
Jak musieli "troszeczkę" podnieść - nie mogli zacząć od niemoralnych zwolnień podatkowych części mieszkańców?
Żeby przynajmniej podwyżkę zaczęli płacić?
bzdura
bzdura 03.11.2019, 22:06
Burmistrz wiedział o podwyżkach już latem. Czekał do ostatniej chwili, aby zwalić winę na radnych jeśli nie przeszlyby zmiany. A radni dali się zrobić w konia jak małe dzieci. Wstyd
...
... 03.11.2019, 22:18
Jak teraz będą rozliczać przy absolutorium z realizacji budżetu za 2019 rok? Budżet w wersji z grudnia 2018 czy uchwalony przez radnych w listopadzie 2019?
niesmak
niesmak 03.11.2019, 14:12
Jak wytłumaczą swoje sprzedanie mieszkańców radni, na których ludzie głosowali właśnie po to, żeby Sawaryn miał kontrolę i rozliczanie?
Bo zarówno radni KO i PIS dostali sie do rady w miejsce radnych od Sawaryna, którym mieszkańcy "podziękowali".
I co teraz?
Dlaczego w listopadzie usunięto inwestycje z budżetu? Po to, żeby za miesiąc Sawaryn powiedział: zrealizowaliśmy UCHWALONY PRZEZ RADNYCH budżet?
Dlaczego taka podwyżka podatków?
Dlaczego zero rozliczenia urzędnika, który bezczelnie mówi - inwestycji nie ma, bo jak w listopadzie ogłaszamy przetarg, to nie zdążymy...

TO NIE TRZEBA BYŁO W STYCZNIU WPISYWAĆ DO BUDŻETU!
A jak rok zajmuje przygotowanie przetargu, to trzeba było wpisać właśnie "przygotowanie dokumentacji" a resztę wydać na co innego a nie kisić forsy na niskooprocentowanych lokatach - bo od stycznie ceny znowu pójdą w górę i cały kosztorys straci aktualność...
I podobno radni są w opozycji do Sawaryna...
Pikuś
Pikuś 03.11.2019, 15:40
Dziadostwo i tyle w temacie. Łatwo się podnosi podatki komuś kto żyje i pracuje na swój rachunek a samemu ciągnąć kasę z podatników.
Pikusie
Pikusie 03.11.2019, 17:20
Pikusie zameczycie ten nick. Już mi się w głowie pomieszalo kto z niego pisze :)))
wkrótce Gryfino
wkrótce Gryfino 03.11.2019, 12:40
Jako pierwsi na ulicę wyjdą nauczyciele z Krakowa, potem z Gdańska, Wrocławia i reszty dużych miast. ZNP zapowiada, że manifestacje będą odbywać się co miesiąc. Mają one przypominać o trwającym strajku nauczycieli.
niesmak
niesmak 03.11.2019, 14:14
Próbujesz odwrócić uwagę od niewygodnego dla tercetu tematu ich nieróbstwa i równie niewygodnego dla radnych wspierania tego nieróbstwa?

Pewnie myślisz, że ludzie podejmą temat i zapomną o leniwym tercecie? I ICH radnych?
Smak
Smak 03.11.2019, 17:16
Ludzie podejmą temat pisania głupot takich jak tu piszesz...........
jak to kto to lachowicz ten od lachy ha ah ah
jak to kto to lachowicz ten od lachy ha ah ah 03.11.2019, 10:35
LUSTERECZKO POWIEC PRZECIE kto wali laske wierczorkowi w powiecie ha ha ah
lustereczka ha ha ah
lustereczka ha ha ah 03.11.2019, 15:11
Najlepszy w tym jest Ajwaj którego (....) na niezłą kasę a stare ***jskie przysłowie mówi - jeśli robisz interesy ze złodziejami to nie bądz zdziwiony gdy cię okradną
bedzie deparchacja  ha ha ah
bedzie deparchacja ha ha ah 03.11.2019, 18:47
deparchator już kupiłem na parchy haha ah a
i taka jest prawda ha ha ah
i taka jest prawda ha ha ah 03.11.2019, 18:19
wiesz kto mnie wy *** nie oni tylko skorumpowani dyrektorzy banków i sady żydowskie tak jak i dyrektorzy banków ha ha ah oni za ciency by do tego byli ha ha ah nadają sie tylko do lachy i sypania prochów i trucizn wszelakich ha ha ah
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 03.11.2019, 05:42
ponoć kapitan dopa z ABW chce sie mi dobrac do dopy ha ha ah https://youtu.be/4e_83dW_1m8 *** wór z 11 listopada z ekipą kududopami i innymi *** nie moga spać po nocach po tych moich wpisach ha haahah teraz dopiero bedziecie mieli o czym gadać w gryfinskim szambie ha ha ah tylko ojciec pijo moze pomóc ten od wierczorka z parafii ha ha ah https://youtu.be/RU8-iTRfsUA magiczna fujara ha ha ah
Pikuś
Pikuś 02.11.2019, 19:37
Do radnej Pieczyńskiej, Wisińskiej do radnych Urbańskiego, Saneckiego oraz Puzika. Skoro macie sklerozę lub inne zatarcie pamięci to wam przypomnę. Na ten, teraz niby wasz sukces że zostaliście radnymi pracowało kilkadziesiąt jak może i kilkaset osób. Dyżury w lokalu wyborczym, ulotki, rozmowy z ludźmi i przekonywanie że w Gryfinie trzeba coś zmienić, patrzeć na władzy ręce, kontrolować! Drużyna Andrzeja!!!! I co wyście teraz zrobili? Łapka w łapkę z burmistrzem za podwyżkami i za zmianą budżetu?? I co zrobicie przy kolejnym absolutorium? Sawaryn wam w oczy będzie się śmiał że to wyście budżet poparli! Jesteście po prostu jak zdrajcy. Oszuści! Ile uda się ugrać z tych podwyżek do brakującej kwoty? 2 może 3 bańki? A skąd pozostałe weźmiecie? Kredyt? Panie Urbański zawiodłem się na Panu po całości...
zniesmaczona
zniesmaczona 02.11.2019, 23:14
Wydaje mi się, że radni z "drużyny Andrzeja", którzy usprawiedliwili nieróbstwo Sawaryna (jak nazwać nierealizowanie budżetu własnego autorstwa i rezygnację w listopadzie z inwestycji "bo przetarg jest za późno") i poparli podwyżkę podatków (a niektórym wciąż zwolnienia - mimo że to przy nowych domach wydaje się na infrastrukturę - a płacą starsi mieszkańcy z bloków i domów wybudowanych wcześniej) POWINNI WYTŁUMACZYĆ SIĘ!
kareta asów
kareta asów 02.11.2019, 21:23
Niestety musisz to zrozumieć Arturze że nie uda Ci się manipulować ludźmi bardziej inteligentnymi od Ciebie
dobra rada
dobra rada 02.11.2019, 21:25
Hajdasiu kareto ty się Artura nie czepiaj bo znowu będziesz musiał przepraszać po przegranym procesie.
...
... 02.11.2019, 23:15
O co chodzi z tym Hajdasiem i przepraszaniem po procesie?
lepsza rada
lepsza rada 03.11.2019, 15:13
Pewnie o to że od trzech lat nie wykonuje wyroku i faceta nie przeprasza
pamiętam
pamiętam 03.11.2019, 16:41
Pamiętam ogłoszenie na pół tytułowej strony z przeprosinami za trollowanie - więc jednak przeprosił.
A może miał jeszcze za coś przepraszać?
Jerzy
Jerzy 02.11.2019, 20:56
Pikus łudzłeś się że oni są inni. Byłeś w błedzie a zobaczsz już niedługo niektorzy z nich posuną się dalej. Przejdą całkowicie na stronę Sawaeyna. Synekury im się śnią. Obstawiam styczeń i Sawaryn bedzie miał wiekszośc.
polityczna prostytucja
polityczna prostytucja 02.11.2019, 21:02
Kałuża jedna w PiS już się objawiła
Kamil
Kamil 02.11.2019, 21:09
Sobczak i Polanski już są po stronie Sawaryna.Liczby nie kłamią, uz jest 10, brakuje jeszcze 1 radnego/ej i będzie przewrót.Kogo obstawiacie?
oburzony
oburzony 02.11.2019, 21:17
Sobczak i Polański się,politycznie sprostytuowane? Przecież oni startowali z PiS partii wartości?!
wkurzony
wkurzony 02.11.2019, 20:35
Tym razem popieram Pikusia bez uwag. Ja też się na WAS zawiodłem i nie pomogą ZADNE TŁUMACZENIA. Walnęła Wam sodówka do głów i tyle

Pozostałe