Nowe miejsca pracy w przemyśle medycznym

  • 19.11.2019, 09:58
  • Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie
Nowe miejsca pracy w przemyśle medycznym
Blisko 600 osób znalazło pracę w nowej fabryce firmy Radiometer Solutions w Stargardzie, gdzie wytwarza się m.in odczynniki do analizy krwi. To kolejne miejsca pracy na Pomorzu Zachodnim w przemyśle związanym z medycyną. Pochodząca z Danii firma znalazła na Pomorzu Zachodnim swój drugi dom i zapowiada kolejne inwestycję.

Radiometer Solutions to światowy lider w rozwoju i dystrybucji systemów badań parametrów krytycznych dla gazometrii, elektrolitów i metabolitów. Są one wykorzystywane m.in. w szpitalnych oddziałach ratunkowych i oddziałach intensywnej opieki. Założone w 1935 r. w Kopenhadze przedsiębiorstwo, od 2008 roku jest obecne w Stargardzie. Jak przekonywał zarząd firmy decyzja o rozbudowie była efektem warunków jakie stworzyło miasto i region. Duńskiego inwestora chciały do siebie ściągnąć inne lokalizacje w Polsce, a nawet w Chinach. Dzięki inwestycji przedsiębiorstwo dysponuje już 18 tys m2 powierzchni i zatrudnia ponad 600 pracowników.

 

- Działalność firmy Radiometer ma się bardzo dobrze. Zapewniamy produkty potrzebne do globalnej opieki medycznej, ale również świadczymy usługi globalne w takich działach jak Dział Finansowy czy Dział Badań i Rozwoju. Zdecydowaliśmy się rozbudowywać firmę jeszcze bardziej, ponieważ zauważamy widoczny wzrost zapotrzebowania na nasze produkty i usługi - przekazuje Stefan Ljungberg Dyrektor Zarządzający Radiometer Solutions.

 

Przeniesienie Centrum Dystrybucji z Danii do Polski, oraz powiększenie powierzchni zabezpieczy potrzeby klientów instytucji medycznych na całym świecie. Firma planuje również kolejną inwestycję - połączenie linii produkcyjnych z czterech różnych lokalizacji. W tym celu Radiometer zakupił nawet dwa razy większą działkę. Do firmy należy również połowa udziałów w firmie Grizzly Medical (także zlokalizowanej w Stargardzie), która produkuje m.in. specjalistyczne implanty stawu biodrowego i stawu kolanowego.

 

- Przyzwyczaiłem się, że kwartał bez otwarcia zakładu w Stargardzie to kwartał stracony. W tym roku już świętowaliśmy po sąsiedzku zakończenie inwestycji Waimea czy centrum dystrybucyjnego Lidl. Radiometer Solutions to inwestor, który nie tylko tworzy dobre miejsca pracy, reinwestuje miliony złotych na Pomorzu Zachodnim i podnosi innowacyjność regionu, ale również jest społecznie odpowiedzialny. Firma wspiera lokalne pomysły, ale i nam pomogła w zorganizowaniu seminarium gospodarczego w Kopenhadze. – powiedział marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz

 

Warto przypomnieć, że od wielu lat Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego aktywnie i konsekwentnie wspiera Stargard w budowie oferty inwestycyjnej. Z końcem ubiegłego roku Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego zakończyła projekt o wartości 9 mln zł (dofinansowanie 6,8 mln zł z RPO WZ 2014-20202), którego efektem jest rozbudowana infrastruktura naziemna i podziemna w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. Kolejny etap inwestycji przygotowuje Gminy Miasta Stargard.

 

Radiometer Solutions to jedna z wiodących firm branży medycznej na Pomorzu Zachodniej. Ten sektor zachodniopomorskiej gospodarki współtworzą m.in. DGS (producent m.in. aparatów słuchowych zatrudnia blisko 2 tys. pracowników), Ferrosan (producent m.in. urządzeń do biopsji piersi) czy powstała w Szczecinie firma Adamus HT, zatrudniający blisko 200 osób producent i projektant stempli oraz matryc do tabletek. Wśród firm z tej branży można również wspomnieć o Meden Inmed z Koszalina, który produkuje sprzęt do rehabilitacji neurologicznej, hydroterapii, ciepłolecznictwa, światłolecznictwa oraz zatrudniającą 70 osób spółkę Copernicus, która jest jedynym w Polsce producentem wstrzykiwaczy do insuliny.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tel
tel 22.11.2019, 00:01
A gdzie numer telefonu do pracodawcy?
dotel
dotel 25.11.2019, 17:59
Znajdź sobie nr w internecie leniu.
szukam pracy
szukam pracy 21.11.2019, 23:17
A ile płacą na miesiąc? Jakie są bonusy?
GG
GG 21.11.2019, 13:06
już prawie jak w Chinach.
??
?? 21.11.2019, 13:41
Co jak w Chinach?
GG
GG 21.11.2019, 18:23
Budynek I rodzaj pracy - masowy wyzysk.
ciemny lud kupi każdą baje.
ciemny lud kupi każdą baje. 20.11.2019, 13:55
Wygląda jak 21 wieczny obóz prac przymusowych - niewolniczych, gdzie teraz niewolników znaleźć za 2- 3 tyś gdzie ciapaty za to że oddycha w Niemczech 550 e za free dostaje, czemu tego w Niemczech nie stawiają, bo Polacy musieli by dojeżdzac. a żaden niemiec do niewolniczej pracy nie pójdzie - ma państwo które nie zrobi z niego parobka zachodu. over.
medykament
medykament 20.11.2019, 13:28
Nikotyński musi odejść!
Pigułka
Pigułka 20.11.2019, 17:20
Miler musi- odejść daleko od Gryfina.
Burak
Burak 19.11.2019, 14:56
Ile płacą?
lenie śpią
lenie śpią 19.11.2019, 11:42
A w garnie jak nowych terenów nie uzbroili, tak nie uzbroili!
Kiedyś to były czasy, teraz to mi ma czasów
Kiedyś to były czasy, teraz to mi ma czasów 19.11.2019, 12:25
A bo po co skoro czy uzbrojone czy nie to gminna pensja wpada na konto + ta z PGR i heja do przodu zgodnie z zasadą "co państwowe to niczyje"

Pozostałe