Pomorze Zachodnie inwestuje w kreatywność najmłodszych

  • 06.12.2019, 10:40
  • Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie
Pomorze Zachodnie inwestuje w kreatywność najmłodszych wzp (arch.)
Dobre, świeże pomysły potrafią być warte miliony. Aby wzmocnić innowacyjny potencjał najmłodszych mieszkańców Pomorza Zachodniego w 9 podstawówkach m.in. w Drawnie, Płotach, Krzęcinie czy Moryniu odbędą się warsztaty, które rozbudzą wyobraźnię, pobudzą kreatywne myślenie i zaktywizują postawy przedsiębiorcze. Startup Academy na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego poprowadzi Instytut Kreowania Przedsiębiorczości.

- Samodzielność, kreatywność, umiejętności organizacyjne, motywacja do rozwoju, to cechy ludzi przedsiębiorczych. Takie cechy ma również wielu najmłodszych mieszkańców Pomorza Zachodniego. Chcemy, by dzieci i młodzież z mniejszych miejscowości naszego regionu miała szansę na rozbudzenie w sobie takich postaw, które mogą być krokiem do przedsiębiorczości - mówił marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

 

"Kształtowanie twórczego myślenia, aktywizacja postaw przedsiębiorczych oraz wspieranie rozwoju przedsiębiorczości wśród dzieci i młodzieży". To pełna nazwa warsztatów, które dla wielu młodych mieszkańców Pomorza Zachodniego będą pierwszym krokiem w kierunku pomysłów na biznes i myślenia o przedsiębiorczości.

 

Podczas warsztatów uczniowie szkół podstawowych poznają techniki kreatywnego myślenia i zdobędą umiejętności nietypowego wykonywania zadań, nieszablonowego myślenia oraz spojrzenia z innej strony na rozwiązywanie problemów. Warsztaty mają także pobudzić motywację do działania, oraz podnieść świadomość możliwości współczesnego świata. W zajęciach wezmą udział dzieci ze szkół podstawowych zlokalizowanych w głównej mierze na obszarze Specjalnej Strefy Włączenia, tj. Drawnie, Kozielicach, Płotach (SP1 i SP2) , Krzęcinie i Moryniu (Zespół Szkół). Programem objęci zostaną również uczniowie szkół podstawowych w Karnicach (Zespół Szkół Publicznych), Połczynie Zdroju (SP2) oraz Dobrej (Nowogardzkiej). Każda szkoła skorzysta z trzech półtoragodzinnych warsztatów, w których udział weźmie 90 uczniów. Szkolenie poprowadzą Konrad Kaczmarczyk (twórca m.in. firmy odzieżowej NPFS, business deweloper wielu startupów, obecnie prezes Zarządu Exclusive Work) oraz Kacper Różyński (tworzył programy szkoleniowe dla studentów i młodzieży, założyciel firm zajmujących się marketingiem dla sektora bankowego, obecnie jest dyrektorem zarządzającym w startupie Taon Property).

 

- Warsztaty są częściowo prowadzone w formule design thinking. To popularna metoda budowania projektów, poprzez zgłębianie wiedzy i myślenie strategiczne, odniesienie do praktyki. To ułatwia spojrzenie na dany problem z szerszej perspektywy. Jestem przekonany, że dla naszej młodzieży będzie to nowe doświadczenie, odmienne od tego co na co dzień spotykają w szkołach – wyjaśnia członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek.

 

Instytut Kreowania Przedsiębiorczości promuje startupowe idee w edukacji i zachęca do przedsiębiorczości, a projekt Startup Academy, to intensywne warsztaty przygotowujące do prowadzenia własnego biznesu. Firma pomogła już kilkadziesięciu startupom pozyskać finansowanie od prywatnych inwestorów. Trenerzy i doradcy Instytutu to praktycy biznesowi, ale również pracownicy naukowi Szkoły Głównej Handlowej.

 

Warsztaty "Kształtowanie twórczego myślenia, aktywizacja postaw przedsiębiorczych oraz wspieranie rozwoju przedsiębiorczości wśród dzieci i młodzieży"

Warsztaty w Zespole Szkół w Moryniku odbęda się 12 drudna.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

prof.
prof. 06.12.2019, 11:20
Brawo Moryń!

Pozostałe