Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Policjant Łukasz Chojniak wyróżniony przez ministra

  • 07.01.2016, 17:59
  • Admin Admin
Policjant Łukasz Chojniak wyróżniony przez ministra
W grudniu pisaliśmy o konkursie, który miał wyróżnić policjantów za szczególne osiągnięcia w służbie, a w szczególności dla tych, którzy wykazali męstwo, dokonali czynów świadczących o ponadprzeciętnej odwadze, skuteczności i inicjatywie w realizacji zadań. Jednym z policjantów nagrodzonych przez ministra spraw wewnętrznych i administracji jest sierżant sztabowy Łukasz Chojniak. W nagrodę dostał 2,5 tys. zł.
Funkcjonariusz ten dwukrotnie ratował ludzkie życie. Za pierwszym razem skoczył do lodowatej wody za młodym człowiekiem, który chciał popełnić samobójstwo i odholował go do nabrzeża. W drugim przypadku uratował mężczyznę, pod którym załamał się lód na jeziorze.
 
Co u sierż. szt. Łukaszu Chojniaku piszą na wojewódzkim portalu policji? Oto fragment:
 
Dzielny policjant służbę pełni w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie. Do policji wstąpił w 2005 roku. Funkcjonariusz skromnie opowiada o zdarzeniach, w których ratował ludzkie życie. Uważa, że postąpił słusznie, w swoim zachowaniu nie widzi niczego nadzwyczajnego. Podejmował decyzję w ułamku sekundy, nie zastanawiał się nad konsekwencjami. Kiedy w grę wchodzi ludzkie zdrowie i życie nie ma czasu na analizę, w głowie kołacze się jedna myśl – niesienie pomocy potrzebującemu.
 
Za pierwszym razem skoczył do rzeki za młodym człowiekiem, który chciał popełnić samobójstwo. Na dworze było wówczas -14 stopni. Nie zastanawiał się ani chwili. Płynął za nim kilkanaście metrów pomimo, że  nurt rzeki był bardzo silny. Chłopak, po wyciągnięciu na nabrzeże, trafił pod opiekę lekarzy.
 
W kolejnej sytuacji, zareagował na wołanie kobiet, proszących o pomoc w uratowaniu mężczyzny, pod którym załamał się lód. 45-latek wbiegł na zamarznięte jezioro za psem. Policjant przy pomocy linki holowniczej, pasów od umundurowania i samych mundurów, wyciągnął mężczyznę z przerębli. Pies też został uratowany.
 
Sierż.szt. Łukasz Chojniak jest bardzo dobrym policjantem, osiąga świetne wyniki w służbie, ujawnił kilkanaście przestępstw, związanych z posiadaniem i rozprowadzeniem narkotyków i zatrzymał sprawców tych czynów. Jak sam mówi, nie tylko pracą się żyje. W domu czeka na niego żona i troje dzieci. Ma też swoje hobby. To piłka nożna. Wraz innymi policjantami  jest w drużynie reprezentującej KWP w Szczecinie na licznych turniejach w kraju i za granicą. Gra na pozycji bramkarza. W przeszłości  jego drużyna zdobyła Mistrzostwa Polski w zawodach służb mundurowych w Mielnie. Od tego czasu zawsze są w czołówce. Jesienią brali udział w Międzynarodowym Turnieju Charytatywnym, zdobyli IV miejsce na kilkanaście drużyn.  Piłką nożną interesują się także synowie policjanta. W wolnym czasie razem uprawiają ten sport.
 
Admin Admin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Eks
Eks 26.02.2016, 13:39
Brawo przystojniaku
Magda
Magda 15.01.2016, 20:46
Faktycznie było za co nagrodzić.
lokis
lokis 11.01.2016, 14:42
Gratulacje dla tego Pana i jego rodziców za to że wychowali fajnego chłopaka, brawo.
Gryfino 08
Gryfino 08 08.01.2016, 14:03
Gratulacje tak TRZYMAĆ !!
mika
mika 08.01.2016, 11:52
Łukasz tak trzymaj jesteśmy z Ciebie dumni.
fanka
fanka 08.01.2016, 09:54
gratulacje , fajny chłopak
fanka
fanka 08.01.2016, 09:54
zasłużone brawa
Z Grota
Z Grota 08.01.2016, 09:25
Jesteśmy z Ciebie dumni !
Z Grota
Z Grota 08.01.2016, 09:24
Brawo Łukasz, gratulację!
vocal
vocal 08.01.2016, 00:04
Gratulacje!
rozkaz
rozkaz 07.01.2016, 23:52
Spocznij!
git
git 07.01.2016, 23:31
Zorientowany weź chłopie przykład kolegi z pracy ,zrób coś pożytecznego wykaż się dzielnością,odwagą tak jak Łukasz.Skąd ta frustracja?Ogarnij się i spujż,że najlepiej co Ci wychodzi to tylko obrażanie i bezpardonowy hejt.
agnes;)
agnes;) 07.01.2016, 22:34
Bardzo sympatyczny człowiek i widac umie nieść pomoc.Wiecej takich wśród narodu.Nieśc pomoc bezinteresownie:)
lola
lola 07.01.2016, 21:54
Brawo!!!!! Mniej zawiści więcej podziwu dla tego policjanta! Jest po prostu dobry, a to nie wszystkim pasuje! No cóż... Ich problem! Sądzę że nie raz jeszcze o nim usłyszymy!
dumna
dumna 07.01.2016, 21:46
"Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi" traktujmy więc innych tak jak sami chcielibyśmy być traktowani! Praca w Policji to służba społeczeństwu, dzięki takim policjantom możemy czuć się bezpiecznie, bo nie przejdzie obojętnie obok zła!i każdy kto funkcjonuje zgodnie z obowiązującymi normami prawnymi i społecznymi to doceni!
widuch
widuch 07.01.2016, 21:37
do rambo- jak Ci tak szkoda to możesz próbować swoich sił i wstąpić do policji, będziesz mógł odejść wcześniej na emeryturę i jak będziesz miał podejmować tak odważne decyzje to pewnie też byłbyś nagradzany. Ale też musisz mieć świadomość, że nie każdy chce i ma do tego predyspozycje. Łukasz tak trzymaj.
Baśka
Baśka 07.01.2016, 20:35
To kiedy można odchodzić na emeryture to nie wina tego chłopaka. Dobrze wykonuje swoją pracę, a nawet robi rzeczy dodatkowe to ten pieniądz to nawet śmiech.
zgr-edo
zgr-edo 07.01.2016, 20:33
gratulacje
rambo