piątek, 26 kwietnia 2024 03:08

Sukcesy gryfińskich mastersów na zawodach pływackich

Kolejna edycja Otwartych Mistrzostw Stargardu Masters w pływaniu odbyła się w sobotę 7 grudnia 2019 r. To jednocześnie IV Memoriał Władysława Wojtakajtisa - stargardzkiego olimpijczyka. Na mistrzostwa zjechali zawodnicy z tak dużych klubów jak Szczecin czy Koszalin. Gryfino wystawiło 13 pływaków, którzy reprezentowali barwy „JM Markiewicz Masters TEAM”. Po raz pierwszy nasze miasto wystawiło tak liczną reprezentację. Do zawodów naszych pływaków przygotowali Joanna i Mateusz Markiewiczowie, którzy we wrześniu br. założyli sekcję MASTERS. Pływacy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych.

Autor: fot. UKP Marlin

W najmłodszej kategorii 0 (20-24 lata) wystartowały Monika Samól, która dwukrotnie zwyciężała na dystansie 50m stylem dowolnym i 50m stylem grzbietowym, również Maja Stróżyk dwukrotnie zwyciężała na dystansie 50m stylem grzbietowym i 100m stylem zmiennym. Nasze pływaczki na dystansie 50m stylem grzbietowym dopłynęły w tym samym czasie.

W kolejnej kategorii A (25-29 lat) Joanna Markiewicz była najszybsza na dystansie 50m stylem motylkowym i zajęła 2 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym. Maria Kowalczyk zajęła pierwsze miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym i 3 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym. Grzegorz Kowalczyk był 1 na dystansie 100m stylem zmiennym i 3 na 50m stylem dowolnym. Anna Zastawna uplasowała się na drugim miejscu na dystansie 50m stylem grzbietowym i 4 na 50m stylem dowolnym.

Karolina Piotrowska wypływała 2 srebrne medale na dystansie 50m stylem dowolnym i klasycznym w kategorii C (35-39 lat).

Najliczniejszą grupę stanowili reprezentanci pływający kategorii D (40-44 lata), w której Kamila Azarkiewicz była najszybsza na dystansie 50m stylem klasycznym i dowolnym. Agnieszka Grzelińska była najlepsza na dystansie 50m stylem motylkowym. Ewa Malecka dwukrotnie stanęła na drugim stopniu podium za dystans 50m stylem dowolnym i grzbietowym. Wojciech Cieszyński zajął 2 miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym, 3 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym i jako jedyny nasz reprezentant wystartował na dystansie 400m stylem dowolnym w kategorii OPEN.

W kategorii E (45-49 lat) Paweł Rosiak zajął pierwsze miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym i drugie na 50m grzbietem.

Najstarszy nasz zawodnik Dariusz Bauer pływał w kategorii G (55-59 lat) i zajął 1 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym i 2 na 50m stylem klasycznym.