Jest już moc, ale czy będzie inwestycja w elektrowni?

  • 09.12.2019, 11:49
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Jest już moc, ale czy będzie inwestycja w elektrowni?
Bloki gazowe w Zespole Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie otrzymały umowę mocową. Jednak wciąż nie wiadomo czy i kiedy nowe bloki gazowe o mocy 650-717 MW powstaną. W listopadzie br. PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna poinformowało o otwarciu kopert z propozycjami. Okazało się, że wpłynęła tylko jedna oferta, która przekracza zaplanowany wydatek.

Konsorcjum Polimeksu Mostostalu oraz General Electric Global Services i General Electric International proponuje roboty za 4,5 mld złotych. To więcej, niż zakłada budżet. Tymczasem  PGE na tę inwestycję zaplanowało – 3,952 mld zł. Nie wiadomo co dalej. 

Ostatnio odbyła się aukcja  rynku mocy na 2024 rok. Zakontraktowanych zostało łącznie nie mniej niż 4 332 MW obowiązków mocowych dla jednostek należących do grupy PGE.

Obowiązek mocowy ma teraz obejmować:

– 1 335 MW dla jednostek nowych (na 17 lat)
– nie mniej niż 2 957 MW dla jednostek modernizowanych (w tym nie mniej niż 2 598 MW z umową mocową na 5 lat oraz 359 MW z umową mocową na 7 lat)
– 40 MW dla jednostek istniejących (roczne umowy).

Te dane pokazują plany.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (43)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

s prundem
s prundem 13.12.2019, 14:01
Niketeński musi odejść !
pizzi
pizzi 11.12.2019, 15:36
Pikuś ,jak tam pizza?
do współczującego z 17.54
do współczującego z 17.54 10.12.2019, 19:23
Hhhheeee, czyli jednak nie służba , nie uczciwa praca, tylko koryto cię trzyma ? a ileż to lat Sawaryn tańczył koło tego koryta i wciąż tylko kwiczał, bo wciąż przegrywał? Komuś robotę dajesz,a sam to co, w bilard będziesz grał własnymi kulkami ? W jednym się zgadzamy. Marzenia się skończyły DO ROBOTY NIEMOTY !!!!
Histeryk prądu
Histeryk prądu 11.12.2019, 12:27
Niepieściński musi odejść!
współczujący
współczujący 10.12.2019, 17:54
Pikuś Wczoraj, 14:28
Skończyły się wybory i skończyły się obiecanki. Żadnych bloków gazowych nie będzie. Nic co obieca pis a tym bardziej Sawaryn nie ma mocy sprawczej.

Co ty nie powiesz ? A wiesz co Pikuś piszesz tu ponad 6 lat i nic co napisałeś przepowiedziałeś nie ma mocy sprawczej. Także daj sobie chłopaku na luz bo już te twoje komentarze na nikim nie robią wrażenia
tylko chyba na tobie samym i ajwaju. Może pora zabrac się za porzadną robotę co bedzie z korzyscią dla ciebie i innych. Marzenia się skonczyły
2 razy pochodziłeś żeby dostać sie do korytka i nic z tego nie wyszło.
Widać wszyscy cię olewają :)))
Pikuś
Pikuś 10.12.2019, 19:29
Hahahaha. Sawaryn pchał się trzy razy aż się dopchał. A ty tam na doczepkę dojechałeś i na ssaniu! Ale jak zwykle pudło z Pikusiem tempy urzędasie.
gość
gość 10.12.2019, 20:17
Pikuś ale ci gul skoczył :))) Trafiony zatopiony........
gul gul gul:)
gul gul gul:) 10.12.2019, 21:46
Trafiony zatopiony? Raczej ty rykoszetem walnąłeś Sawaryna z tym "pchaniem się do koryta".
A co, uważasz, że on z koryta korzysta?
korytko dla...
korytko dla... 10.12.2019, 17:58
Widać po tuszy burmistrzów, że trudno ich oderwać...

współczujący Dzisiaj, 17:54 pochodziłeś żeby dostać sie do korytka i nic z tego nie wyszło.
?
? 10.12.2019, 08:54
Myślę,że jak rozbudowa dolnej będzie zależała od zangażowania władz Gryfina,to nic z tego nie będzie. Miler po wielu szkoleniach ( za publiczne, czyli nasze pieniądze) ,nadal nie łapie tematu, a ten kolos na glinianych nogach w dziecięcej czapeczce, to albo urlop albo chorobowe.
oszczędny
oszczędny 10.12.2019, 17:47
Niebotyński musi odejść wraz z niebotycznymi wartościami przetargu!
Pikuś
Pikuś 09.12.2019, 23:36
Mieczysław powiedział że inwestycja bendzie to bendzie. Jak wszystko byndzie o czym kwakał. A Miler i Adolf tego dopilnują jak zawsze wszysko.
straszne to
straszne to 10.12.2019, 09:39
czy masz problem psychiczny?!!!! lecz się łajzo!!!
Pikuś
Pikuś 09.12.2019, 23:39
I zapomniałem że rada tego dopilnuje i przyklepie. Radny Sobczak pierwszy łapkę poda. Bo rękę która karmi się nie gryzie.
do Pikuś
do Pikuś 10.12.2019, 17:44
Pikuś żal ci d.........e ściska że to ty tam nie zasiadasz :))))
:)
:) 10.12.2019, 18:00
Sawaryn jedyne czym zarządzał, to swoją kancelarią. Jednoosobową.
Ani z ekonomią, ani z energetyką nic wspólnego.

Masz rację sugerując, że to "praca dla każdego"...
a jak nie będzie to radni zdejmą z budżetu...
a jak nie będzie to radni zdejmą z budżetu... 10.12.2019, 01:58
A nawet jak Miler powie z rozbrajającą szczerością, że od stycznia do listopada przetargu nie zdążył zamieścić na BIP, to radni po prostu zdejmą z budżetu - i wykonanie budżetu będzie 100procentowe....
jeż
jeż 09.12.2019, 23:19
Kiedyś, jeszcze przed 1945 r ale i później, by wykonywać jakąś profesję trzeba było mieć odpowiednią wiedzę potwierdzoną odpowiednim certyfikatem. Po roku 1990 większa część zawodów uległa uwolnieniu. Ale dziwnym trafem wolność nastała tylko w powszechnych zawodach. Te prestiżowe nadal podlegają regulacji, czyli certyfikacji, kontroli i dużym zyskom. Nam" prostaczkom" wydaje się, że jest właściwie, ale ten fakt nie przynosi nam odpowiednich zysków i zmusza do nie uczciwej konkurencji. Władzy to odpowiada, gdyż nie muszą dbać o włąściwą kontrolę. Ta" wolność" dotyczy także przewozu osób. Mamy u nas wielu przewoźników, którzy przewożą osoby wbrew przepisom albo w wyniku braku takowych. W związku z czym nie ma tutaj uczciwej konkurencji.
ad rem
ad rem 09.12.2019, 23:32
Odnośnie kompetencji - bodaj pierwszym "spadochroniarzem" politycznym na dyrektora w Dolnej był Sawaryn - bez wykszt. ekonomicznego, bez znajomości energetyki, bez doświadczenia w energetyce - w zarządzaniu również (no chyba że swoją kancelarią).

Dziś, gdy fucha nie wydaje się pewna, krytykuje PiS.
Jeszcze we wrześniu, jak prowadzał się po mieście z posłami PiSu - nie mówił ani słowa, że coś w polityce rządu mu się nie podoba....
do ad rem
do ad rem 10.12.2019, 17:46
Gdzie o tym przeczytałeś??? Tutaj ???? To gratuluję ci fantazji :)))
a zaprzeczysz, czy bezradnie zatkasz uszy i oczy na fakty?
a zaprzeczysz, czy bezradnie zatkasz uszy i oczy na fakty? 10.12.2019, 18:04
A zaprzeczysz? Jakie doświadczenie miał Sawaryn, jak za pierwszego pisu został dyrektorem "dojnej"? Był przedtem ktoś z zewnątrz, kto tak wylądował?
On zaczął zdaje się "tradycję" spadochroniarzy...

Bo przedtem przynajmniej ktoś był albo z doświadczeniem w elektrowni, albo z doświadczeniem w energetyce czy ekonomii
Pikuś
Pikuś 09.12.2019, 23:41
Bo to jest adwokat!!! To taki zawód jak prostytutka, kto płaci....
Siii
Siii 09.12.2019, 20:34
Tylko lewactwa tam nie wpuszczac bo zamienia elektrownie w dyskoteke draq quuen
500 $ +
500 $ + 09.12.2019, 18:07
Dlaczego zdrajcy z PO , SLD i PSL-u chcą upadku Polski ??? DLACZEGO ????
Demokracja
Demokracja 09.12.2019, 21:39
Nie chcą. Chcą wygrywać wybory. Dlatego dzisiejsze POPiSy, przez 3 dekady, występując pod różnymi nazwami, spełniały wolę wyborców. Nadal spełniają. I nadal będą spełnialy.
Sii
Sii 09.12.2019, 20:36
A czemu lewacy strzelali w tyl glowy Polakom?.....bo to komunisci i zdrajcy
Gas  prom
Gas prom 09.12.2019, 15:58
Zmusiłem się i przeczytałem decyzję środowiskową burniszcza na budowę nowych bloków. Jest tam wszystko czyli ogólnie biorąc chaos. Wiele o ulubionym temacie Nikotyńskiego hałasie jakby to było meritum sprawy. Ten chaos może jest nie całkiem niezamierzony bo brak w nim choćby jednego słowa o gazie i gazociągu jakby było to nieważne. A może to jest nieważne bo ploty o inwestycji to był przedwyborczy humbug.
Heniek
Heniek 09.12.2019, 14:47
Sprzedam nawigacje do wozka widlowego.

Sii
Sii 09.12.2019, 20:43
Zaluz chlopakowi na wiertlo bedzie szybcie u ciebie pod spojlerem
Pikuś
Pikuś 09.12.2019, 14:28
Skończyły się wybory i skończyły się obiecanki. Żadnych bloków gazowych nie będzie. Nic co obieca pis a tym bardziej Sawaryn nie ma mocy sprawczej.
Siiii
Siiii 09.12.2019, 16:16
Piskus nie wymyslaj PIS da wiem z pewnego zrodla.....lewacy daja na wibratory
ha.ha
ha.ha 09.12.2019, 14:40
jesteś słabo poinformowany!!!
zrobią to
zrobią to 09.12.2019, 14:09
niedługo będą wykupywać grunty pod nitkę gazową
grajek
grajek 09.12.2019, 14:03
A ja potrafię wygrywać wesołe melodie.
Knagulec
Knagulec 09.12.2019, 12:35

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

knagulec
knagulec 09.12.2019, 14:03
A ja potrafię  wygrywać wesołe melodie.
Knagulec
Knagulec 09.12.2019, 14:08

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Histeryk prądu
Histeryk prądu 09.12.2019, 12:18
Nikotyński musi odejść !
prond
prond 09.12.2019, 14:04
Z pełną mocą?
Miłośnik
Miłośnik 09.12.2019, 18:41
A nawet z turbodoładowaniem
clewer
clewer 09.12.2019, 12:15
Tak jak mówił Sanecki: pic na wode fotomontaż.
...
... 09.12.2019, 23:35
albo jak mówił Sawaryn o podwyżkach opłat od mieszkańców "zwancyk"
gryfińskim targiem
gryfińskim targiem 09.12.2019, 12:11
A roboty dodatkowe? To może być kolejne kilka mld.

Pozostałe