W jarmark bożonarodzeniowy w Wełtyniu zaangażowali się wspólnie

  • 09.12.2019, 17:25
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
W jarmark bożonarodzeniowy w Wełtyniu zaangażowali się wspólnie
Koło Gospodyń Wiejskich Czepino (które dzielnie wspierali panowie z Rady Kościelnej w Czepinie) brało udział w jarmarku bożonarodzeniowym w Wełtyniu (gm. Gryfino) zorganizowanym 7 grudnia 2019 r. Panie przygotowały świąteczne wiktuały - były pierogi z kapustą i grzybami, pierogi ruskie, barszczyk czerwony, domowe ciasta, pierniczki, kawa i herbata, a także pajda ze smalcem i ogórkiem kiszonym, grochówka. Na jarmark przygotowano także stroiki świąteczne, sianko pod obrus i jemiołę do powieszenia w domu pod sufitem.

Swoje stanowiska pod namiotami rozstawiły również inne organizacje, m.in. KGW Daleszewo, Chwarstnica, Wełtyń, Polskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Koło Gryfino. Stoisko ze słodkościami miało również Gardno.

Organizatorzy przygotowali występy kapel ludowych. Grały i śpiewały Wełtynianka, Macierzanka, Borzymianka. Były Śnieżka i Mikołaj, a nawet zwierzątka w minizagrodzie.

Pogoda była deszczowa, ale atmosfera wesoła i przedświąteczna. Jarmark odwiedzili włodarze gminy Gryfino i okoliczni mieszkańcy.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (21)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Amba
Amba 11.12.2019, 07:52
I to się chwali!
Wow
Wow 10.12.2019, 19:53
Brawo Czepino, brawo dziewczyny.
tic tac
tic tac 10.12.2019, 00:31
Jak to mówią: piersze koty za płoty.
do 00.31
do 00.31 10.12.2019, 10:05
Jak to mówią, jak piszesz ,to pisz bezbłędnie
Alternatywa
Alternatywa 09.12.2019, 23:58
Totalna klęska. Nie było nikogo poza organizatorami. Co widać zresztą.
zdumiony
zdumiony 10.12.2019, 00:26
Jesli wszytkich którzy sie pojawili nazywasz organizatorami to w porzadku (choć ja do niczego sie nie przyczyniłem). Ale dlaczego klęska?
Pikuś
Pikuś 09.12.2019, 23:30
A gdzie burmistrz? Hahaha!!! Już Czepino i Wełtyń o Gardnie nie wspominać, już nie zapraszają leniwej kluski i pulpetów? Ostatnio jak czapkę ubrał ... hahaha...wyglądał jak kondon po użyciu.
brednie
brednie 10.12.2019, 17:59
Był był Pikusiu a to ze zdjęcia ktoś nie puścił to pytanie do przyjaciela :)))
Mateusz
Mateusz 09.12.2019, 23:26
Kultura się rozwija!
Wzrokowiec
Wzrokowiec 09.12.2019, 21:15
Ciężko dostrzec gości, sami sprzedający i organizatorzy.
Jan
Jan 09.12.2019, 20:31
A jakies araby w krzakach nie siedza?
uczestnik
uczestnik 09.12.2019, 18:58
Masakra,przecież nie było tego o czy piszecie i co pokazujecie,a gdzie się ukryli ci zadowoleni mieszkańcy ? Komu ciemnotę wciskacie ?
Bączek
Bączek 09.12.2019, 19:44
Uczestnik ! Byłeś fest nawalny .
Jarmark bez bałwanów
Jarmark bez bałwanów 09.12.2019, 19:08
Nikotański musi odejść!!!
Jan
Jan 09.12.2019, 18:40
Miła impreza przedświąteczna, brawo.
Fakt
Fakt 09.12.2019, 23:59
Przecież nikogo nie ma.
jajcarz
jajcarz 09.12.2019, 18:33
No zgodnie z tradycją właściwie powinien być opłatek.
Słusznie, słusznie, ale nie róbcie z tego zagadnienia. Najważniejsza jest tradycja. Podzielimy się jajeczkiem.
konopielka
konopielka 09.12.2019, 18:31
O Kyrie Eleison jajcy, o Chryste Eleison mienso, o Matko Bosko cybula.

Pozostałe