Pomoc w poszukiwaniach zaginionych osób

  • 12.12.2019, 16:15
  • Biuro Prasowe Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Pomoc w poszukiwaniach zaginionych osób
Czas, w jakim służby docierają do osób zaginionych podczas akcji poszukiwawczych odgrywa kluczową rolę. Często prowadzone są one na rozległych, trudno dostępnych terenach, gdzie dotarcie do zaginionych jest bardzo czasochłonne. Środki przeznaczone z budżetu województwa pozwolą Ochotniczej Straży Pożarnej z Wołczkowa na zorganizowanie szkolenia oraz na zakup urządzeń nawigacyjnych, aby prowadzone przez nią działania były jeszcze bardziej skuteczne.

Podczas poszukiwań prowadzonych m.in. na akwenach wodnych, polach czy w lasach odnalezienie osoby zaginionej jest bardzo trudne, a liczba osób w służbach, włączonych do poszukiwań nie zawsze jest wystarczająca. Użycie bezzałogowych statków powietrznych może wspomóc akcje poszukiwawcze, skrócić czas poszukiwań, a nawet uratować zaginioną osobę.

 

Środki z budżetu województwa, w wysokości 10 tys. zł, pozwolą OSP Wołczkowo na organizację 30- godzinnego szkolenia dla 30 ratowników ze stowarzyszenia. Podczas wykładów teoretycznych, ćwiczeń taktycznych i symulacyjnych oraz praktyk w terenie uczestnicy nabiorą umiejętności w zakresie metod poszukiwania zaginionych osób przy użyciu urządzeń GPS oraz z wykorzystaniem dronów. Dodatkowo OSP zakupi cztery urządzenia nawigacyjne.

 

OSP Wołczkowo jest organizacją społeczną, wyposażoną w specjalistyczny sprzęt, przeznaczoną do walki z pożarami, miejscowymi zagrożeniami oraz prowadzącą działania poszukiwawcze z wykorzystaniem psów ratowniczych.

Biuro Prasowe Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zaginiony w akcji
zaginiony w akcji 13.12.2019, 13:18
Nikotański musi odejść!!!
Wyłapać zaginionych bandytów patryjotów
Wyłapać zaginionych bandytów patryjotów 12.12.2019, 17:09
To szczególnie ważne przed świętami gdy przestępcy i różne męty wracają do mamusi i żonusi do Polski, podzielić się opłatkiem, dać w mordę bliskim i ukochanym i zrobić jakiś rozbój czy rabunek. Ongiś zaginęli policji a nawet ta policja ich puściła dla świętego spokoju. No cóż. Teraz ścigani ENA i zadenuncjowani przez pragnące normalności i spokoju dzieci i rodzinę mogą być znów za kratami. Oczywiście, o ile policja przyjmie zgłoszenie.
XD
XD 12.12.2019, 17:56
Zaginiony nie jest równe z poszukiwanymi
zaginiony kocyk
zaginiony kocyk 12.12.2019, 16:42
Niepieściński musi odejść!

Pozostałe