Akcja policji pod kościołem

  • 12.12.2019, 17:14
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Akcja policji pod kościołem
Dzisiaj (12 grudnia 2019 r.) w godzinach porannych na ulicy Kościelnej w Gryfinie przeprowadzona została akcja profilaktyczna pn. "Świeć przykładem" skierowana do niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W trosce o dobro i bezpieczeństwo naszych mieszkańców po zakończonym nabo­żeństwie osobom opuszczającym kościół wręczyliśmy elementy odblaskowe, by zwiększyć ich widoczność dla innych uczestników ruchu drogowego. Przypominaliśmy jak duże zna­czenie ma noszenie odblasków szczególnie jesienią i zimą. Wcześnie zapadający zmrok, ciemne poranki, mgła, opady deszczu i śniegu nie sprzyjają bezpieczeństwu pieszych.

Celem prowadzonych działań profilaktycznych jest dotarcie do jak największej licz­by osób i propagowanie dbałości o własne bezpieczeństwo poprzez noszenie w miejscach widocznych elementów odblaskowych, które niejednokrotnie ratują życie i zdrowie pie­szych.

Podczas akcji rozdaliśmy dzieciom, młodzieży jak i osobom starszym około 100 opasek odblaskowych. Akcja przeprowadzona została przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie we współpracy z Referatem Spraw Społecznych UMIG - informuje st. sierż. Jakub Kuźmowicz, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Gryfinie.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

non stop
non stop 14.12.2019, 12:20
O ile dobrze pamiętam to już chyba było, czy znowu nowa akcja? A może, to jakiś prolog do akcji, która ma dopiero być??
ja
ja 14.12.2019, 04:51
następny sfrustrowany.(a może ten sam?)to jest forum o odblaskach i akcji policji.Załóż sobie osobne okienko i tam wylewaj swoje żale .tylko że tego by nikt nie czytał.
do ja
do ja 14.12.2019, 09:02
No proszę panu -ja- znowu coś nie pasi ? Przecież żale,złość i agresję to TY niemoto na tym forum wylewasz! A co twojego okienka nikt nie czyta ? Spać nie możesz z tej złości?
o ja
o ja 14.12.2019, 11:03
Służba nie drużba :))))))))))))))))
miś
miś 13.12.2019, 11:17
Mam na imię Rafał i opowiem Wam pewną historię.

Jest sobie pewien burmistrz, mocno związany z obecną PiS-owską władzą, który jest organem podatkowym dla firmy należącej do Spółki Skarbu Państwa. I co ciekawe, tenże sam burmistrz/organ podatkowy jest w tej samej Spółce Skarbu Państwa członkiem Rady Nadzorczej. Jak nic, nasuwa się tu pytanie, czy w takim wypadku nie dochodzi do konfliktu interesów… ale nie dam tu na koniec znaku zapytania… niebawem przekonacie się, dlaczego.

W miasteczku, w którym rządzi sobie ów burmistrz aż huczy na forach: mieszkańcy od dawna zarzucają politykowi konflikt interesów, swego czasu zebrała się nawet grupa aktywistów, którzy zbierali podpisy, by ogłosić referendum o odwołanie tegoż burmistrza, jednym z zarzutów było podejrzenie, że łączenie tych dwóch wspominanych funkcji może działać na szkodę gminy.

Jako dziennikarz (a także jako obywatel Polski) spoglądając na długą listę osób mających wątpliwości (za ogłoszeniem referendum podpisało się ponad 2 tysiące osób) wysłałem maila do rzecznika prasowego Spółki Skarbu Państwa. I uwaga: zadałem pytanie! Pytanie dotyczyło potencjalnego konfliktu interesów w łączeniu dwóch funkcji – organu podatkowego i członka Rady Nadzorczej. Żadnej sensownej odpowiedzi nie dostałem, natomiast skończyło się to dla mnie zarzutami karnymi.Bardzo chciałbym Wam opowiedzieć, jak zeznawał ów polityk związany z PiS… nawet nie wiecie, jak bardzo – takich historii nawet Mistrz Bareja by nie wymyślił, a Monty Python wydawałby się amatorem ironii i sarkazmu. Opowiedzieć tego nie mogę, ponieważ sprawa była wyłączona z jawności i gdybym zdał Wam relację z tego, co było na sali sądowej, to zapewne skończyłoby się to dla mnie kolejnymi zarzutami.

Niemniej wczoraj, przed sądem Rejonowym zapadł wyrok, po 2,5 roku cyklicznych rozpraw, okazałem się być przestępcą. Przestępstwo polegało na tym, że zadałem pytanie. Trudno komentować decyzję sędziego, ale obawiam się coraz bardziej, że z demokracją chyba bliżej nam do Białorusi i reżimowych krajów, niż do demokracji państw cywilizowanych.

Dlaczego to piszę?... https://zrzutka.pl/8hmrm4
.
. 13.12.2019, 19:43
Miś! A Ty to nie wymyślają....
ha ha
ha ha 13.12.2019, 13:02
następny wielce uciemiężony,za robotę konkretną się weź!!
do ha ha
do ha ha 13.12.2019, 15:01
to znaczy,że już tacy byli i to co tu czytam jest prawdą?,że ludzie nie konfabulują ? No,no
Pp
Pp 13.12.2019, 11:43
Panie Rafale ja na Pańskim miejscu nagłośnił bym tą sprawę w TVP, są przecież programy na stacjach niezależnych,które zajmują się podobnymi sprawami. Wiem,że kiedyś był Pan i Pani Maria blisko tego faceta
o którym Pan pisze,myślę,że już najwyższy czas zacząć mówić głośno. Jest dużo więcej ludzi wykorzystanych przez tego pana i pewnie poprą Pana.
rus
rus 13.12.2019, 09:45
A gdzie ten z tacą? Poszedł po hod-dogi?
Dyl
Dyl 13.12.2019, 06:27
To jakieś jaja . Policja rozdaje elementy odblaskowe pod kościołem w centrum Gryfina ? Miasta, które siedem lat temu dzierżyło palmę najlepiej oświetlonej gminy w Polsce. Zauważcie ,że Plebania jest pięknie oświetlona, natomiast pod kościołem ciemno jak u murzyna w du...
Organizatorom tej prowokacyjnej wobec władz władz miasta akcji, nie do końca im sie udała. Niech ruszą z odblaskami pod wiejskie kościoły w gminie. Pan komendant Policji ledwo sie zainstalował i zaczyna swoje urzędowanie od prowokacji wobec Burmistrza ?
Na porannej mszy jest zazwyczaj kilka osób, jakim cudem rozdali ponad 100 odblasków? Opieka Społeczna powinna zainteresować się losem dziewczynki na zdjęciu , która przez nawiedzonych opiekunów z samego rana zmuszana jest do praktyk religijnych.
'Świeć przykładem' se karwa nazwę akcję wymyślili. Ciekawe czy Policja wystąpi z oficjalnym wnioskiem do władz o doświetlenie takich, stwarzających zagrożenie miejsc dla pieszych.
Wrota kościoła otwierają się bezpośrednio na chodnik, co zagraża przechodniom. Wchodzący i wychodzący z kościoła nie tylko blokują chodnik, ale także jezdnię ul. Kościelnej. Moim zdaniem, to główne wejście powinno być zamkniete, albo wyłączony z ruchu odcinek jezdni pod kościołem, ewntualnie jeszcze można wymalować na jezdni pasy i zwęzić wysepką. http://zm.org.pl/?a=astorp-155
do Dyla
do Dyla 13.12.2019, 10:40
Panie Dyl a co burmistrze nie widzą,że w mieście jest ciemno? A Referat Spraw Społecznych to przecież pracownicy UMIG ! I co działają przeciw burmistrzowi? Ponowne czytanie ze zrozumieniem polecam ! A główne wejście zamknij u siebie w domu imbecylu ,tu nie będziesz ! Jasne ??!! Co za niemota ??
.
. 13.12.2019, 08:08
Aleś wymyślił...
ja
ja 13.12.2019, 04:50
a mnie akcja z odblaskami pasi.Nie ubędzie nikomu urody od noszenia odblasków .gwarantuje dłuższe życie
lucyfer
lucyfer 12.12.2019, 20:03
a ja znów spuzniony ha ha ah ja sm sie oswietlam bez odblasków
baba franka
baba franka 12.12.2019, 19:10
To jest zamach na Kościół!!!!!! Dlaczego akurat przed Kościołem!! A nie np.przed sklepem.To na kości€ł zamach jest!!
zły
zły 12.12.2019, 19:08
Masakra. To jest ten pomysł na Gryfino,p Sawaryn !!
Ludzie mają w odblaski się ubierać? A nie wystarczy odpowiednio oświetlone miasto ? Co to za burmistrz? Czy sam też się wystroi w odblaski ? No przecież po zakupy dla psa i kotów chodzi, chyba nie boi się !!
Knagulec
Knagulec 12.12.2019, 18:40
Pozdrawiam wszystkie ciotki
Ciasny Marian
Ciasny Marian 12.12.2019, 18:57
Ach mój słodziaku!


Ciocia również pozdrawia swojego pączusia!!!
Knagulec
Knagulec 12.12.2019, 20:23

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

ZK
ZK 12.12.2019, 19:17
Chłopaki spod celi równiez pozdrawiają pączusia
Sindy
Sindy 12.12.2019, 17:33
A co z tirem... wykrecil wreszcie na skrzyzowaniu, bo koreczek zblokowal centrum o 7.20. Jakos tam Policji nie widziano mymi oczami...
Kierowca
Kierowca 13.12.2019, 04:30
Szybko i sprawnie wykręcił. 10 minut i po sprawie.
luks
luks 12.12.2019, 17:47
Nie było ich bo do kościoła poszli.
Inspektor Gadżet
Inspektor Gadżet 12.12.2019, 17:45
Niekotański musi odejść świecąc przykładem!!!
heh
heh 12.12.2019, 17:27
To nawet jechowi tak bisko drzwi nie podchodzą :))))

Pozostałe