Strażacy odebrali nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy

  • 13.12.2019, 21:57
  • Żródło: UG Banie
Strażacy odebrali nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Fot. UG Banie
Ochotnicza Straż Pożarna w Baniach odebrała nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Skania.Wartość zakupionego wozu to kwota 1 040 580,00 zł, z czego dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego to 888 248,30 zł. Pozostała kwota sfinansowana została ze środków gminy Banie.

- Jestem mega szczęśliwy. Auto pozwoli nam na jeszcze sprawniejsze działania w chwili, gdy drugi człowiek jest w potrzebie! Oby auto wyjeżdżało jak najmniej, a gdy już będzie musiało wyjechać niech nas nigdy nie zawiedzie! - wyznaje Marcin Jaroszek, prezes zarządu OSP Banie.

Zakupu dokonano w ramach projektu „zapobiegania zagrożeniom wynikającym ze zmian klimatu”.

Druhowie z OSP Banie bardzo często niosą pomoc i są szybkim wsparciem dla działań podejmowanych przez Państwową Straż Pożarną. Nowy wóz pozwoli im na jeszcze szybsze reagowanie i dotarcie do miejsc zdarzeń na terenie powiatu. Zawsze gotowi, by nieść pomoc i ratunek dla życia i mienia ludzkiego.

Źródło: UG Banie

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

potrzebujący
potrzebujący 16.12.2019, 18:39
Oprócz Jelcza ( nie używanego) mają inne samochody no i wypasioną motorówkę!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 16.12.2019, 22:12
Inne samochody możesz powiedzieć jakie z tego co wiem to jest tylko Mercedes i Jelcz którego zastąpi teraz Scania więc nie wiem o co chodzi należało się dla osp nowy wóz strażacki
motorówka
motorówka 16.12.2019, 18:42
A to tu cię boli !!!!!!!!!
Gaśnica stowarzyszeń
Gaśnica stowarzyszeń 16.12.2019, 11:18
Nikotyński musi odejść!!!
podrzebujący
podrzebujący 15.12.2019, 22:19
Wójt tak lekko szasta pieniędzmi zadłużonej Gminy! Może by tak dorzucił grosza do remontu mieszkań rodzin wielodzietnych? A nie kupował zbędne zabawki kolegą. Ten sprzęt który już mają i tak jest z wysokiej półki.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 16.12.2019, 10:51
Jelcz który co chwilę się psuje z wysokiej półki ciągle tylko kasę się ładuje w niego, przeczytaj dokładnie ile daje gmina a ile z Unii dostali, będzie służył kilka lat chłopakom gratulacje Osp Banie brawo
meches
meches 16.12.2019, 11:18
O jelczu to prawda.
budzik
budzik 16.12.2019, 09:31
Wkrótce obudzi się Arek z reką w nocniku.
Mikoai
Mikoai 15.12.2019, 20:35
A gdzie ciężarówka z Coca Colą?
pytek
pytek 15.12.2019, 14:29
A tak właściwie to po co jest tzw. Zawodowa Straż Pożarna? Skoro wszystko robią ochotnicy - też opłacani?
OBSERWATOR
OBSERWATOR 14.12.2019, 19:20
Bo sie chłopaki cieszyli ze nowy wóz dostali wiec trzeba było go hucznie przywitać jak inne jednostki to robia w Polsce.Ja jak trzeba będzie pomocny to wtedy nie bedzie ludzia przeszkadzać ze będą wyli i trabil jak będą jechać.
Iza
Iza 14.12.2019, 18:59
Tylko szkoda że pobudzili pół wsi tym wozem.O północy tak wyli i trąbili i syrena wyła myślałam że ostrzegają przed czymś albo stała się tragedia.
Ochotnik
Ochotnik 16.12.2019, 07:41
To trzeba było wstać i iść chłopakom pogratulować a nie wylewać żale na internecie. Aby nie było chwil gdzie i Pani będzie potrzebny i będzie się cieszyć że jest nowy wóz
Marcin
Marcin 15.12.2019, 20:34
Jak będzie z potrzebowała ich pomocy to zrozumiesz dlaczego się tak cieszyli. Nie robią tego dla siebie tylko dla ludzi. Dla nas. Ogarnij to.
Swojak
Swojak 14.12.2019, 17:28
Nowy wójt i od razu widać pozytywne zmiany.
Antek
Antek 14.12.2019, 13:12
W widuchowej taki samochód będą mieli za 20 lat
Marian
Marian 14.12.2019, 19:26
WMieszkowicach za 40
można szybciej
można szybciej 14.12.2019, 20:34
To pogońcie tego nieudacznego burmistrza i leniwych pomagierów.
ops
ops 14.12.2019, 14:12
już niedługo, po referendum jak wróci cywilizacja...
Obcy
Obcy 14.12.2019, 12:44
Jedna z najlepszych jednostek OSP w Powiecie pod wzgledem sprzętu wyszkolenia i zaangażowania.
TEN CO LICZY
TEN CO LICZY 14.12.2019, 09:20
SCANIA !
sikawka
sikawka 14.12.2019, 08:53
a w widuchowej kopara opadła na ten widok...
Nowy
Nowy 14.12.2019, 06:46
Brawo wy należy sie
można
można 14.12.2019, 02:16
Tylko pozazdrościć.
kit
kit 14.12.2019, 00:28
Taki ciężki, że nikt nie mógł go podnieść!
strażak, Stare Czarnowo
strażak, Stare Czarnowo 13.12.2019, 23:17
SUPER, jest się czym pochwalić

Pozostałe