Sesja będzie jeszcze w styczniu. Nowa metoda pozowania do zdjęć

  • 20.01.2020, 18:32
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Sesja będzie jeszcze w styczniu. Nowa metoda pozowania do zdjęć Zdjęcie zrobione przez igryfino na ostatniej, styczniowej sesji RM w Gryfinie. Bumistrzowie przyjęli nową "taktykę" gdy widzą aparat igryfino w akcji. Burmistrz Mieczysław Sawaryn i jego zastępca Paweł Nikitiński zamykają oczy. Natomiast Tomasz Miler się pręży. Chyba, że nie zauważą, że robi im się zdjęcia.
Rafał Guga, przewodniczący Rady Miejskiej w Gryfinie wyznaczył termin sesji na 30 stycznia 2020 r. (tradycyjnie jest to czwartek). Co przewidziano w porządku obrad? - czytaj poniżej.

PORZĄDEK OBRAD

XVIII sesji Rady Miejskiej w Gryfinie

w dniu 30 stycznia 2020 r. o godz. 800

 

  1. Sprawy regulaminowe

1/ otwarcie obrad i stwierdzenie quorum,

2/ przyjęcie protokołów z: XV, XVI i XVII sesji.

 

  1. Zgłaszanie wniosków w sprawie zmiany porządku obrad.

 

  1. Przedstawienie złożonych interpelacji i zapytań.

 

  1. Informacja Przewodniczącego Rady o działalności Rady Miejskiej w Gryfinie od początku VIII kadencji do 31 grudnia 2019 roku – DRUK NR 1/XVIII

- uwagi i wnioski.

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdań z działalności stałych Komisji Rady od początku VIII kadencji do 31 grudnia 2019 r.

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany na stanowisku Przewodniczącego Komisji Spraw Społecznych i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Miejskiej w Gryfinie

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w składach osobowych komisji Rady

 

  1. Rozpatrzenie skargi na działanie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w zakresie nieudzielenia dotacji celowej na zakup kotła ekologicznego

 

  1. Rozpatrzenie skargi na działanie Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Gryfinie

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wzniesienie w Gryfinie pomnika „Niedźwiedzia Wojtka”
  1. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze bezprzetargowej, nieruchomości gruntowej, położonej w obrębie ewidencyjnym Wełtyń

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości gruntowych, położonych w obrębie ewidencyjnym nr 4 miasta Gryfino –

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy nieruchomości gruntowej niezabudowanej, oznaczonej numerem działki 196, położonej w obrębie ewidencyjnym nr 1 m. Gryfin

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie przez Gminę Gryfino w drodze darowizny nieruchomości niezabudowanych położonych w obrębie ewidencyjnym Gardno
  1. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze przetargu ustnego nieograniczonego, nieruchomości gruntowej, położonej w obrębie ewidencyjnym Żórawie

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze bezprzetargowej nieruchomości gruntowej, położonej w obrębie ewidencyjnym nr 3 miasta Gryfino na rzecz aktualnych użytkowników wieczystych

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w mieście Gryfino

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie rezygnacji z przynależności Gminy Gryfino do Związku Portów i Przystani Jachtowych – Lokalna Organizacja Turystyczna Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego
  1. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia aktualizacji „Programu Ochrony Środowiska dla Miasta i Gminy Gryfino”

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w mieszkaniu chronionym wspieranym

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia Gminy Gryfino do realizacji Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2019-2020 realizowanego z Funduszu Solidarnościowego

 

  1. Informacja Burmistrza o pracach podejmowanych w okresie międzysesyjnym
    i z wykonania uchwał Rady.

- uwagi i zapytania.

 

  1. Wolne wnioski i informacje.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (64)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kielon
kielon 25.01.2020, 22:19
Wyraźnie znudzeni pracą!
ze Steklna
ze Steklna 25.01.2020, 16:18
PROKASTRYNACJA tercetu jest przerażająca!
kiks
kiks 22.01.2020, 12:56
Doprowadzają do ruiny to miasto! Wystarczy wyjść na dwór!
Dżessika WÓDZIANKA GRYFIŃSKA
Dżessika WÓDZIANKA GRYFIŃSKA 21.01.2020, 17:01
Może w końcu jakiś etat dla WÓDZIANKI dla reklamowania miejskiego trunku , chętnie poleję gościom na sesji
ja
ja 21.01.2020, 12:53
słuchajcie "cwaniacy"jakieś alkohole was rajcuja .To dam wam coś ciekawego .Oficjalnie Gus podAŁ ,że inflacja za 2019 wynosi 3,29 % .no to przejdzcie sie po sklepach i popatrzcie na ceny .Tym sie zajmijcie .Ile obecnie ma prawdziwą wartość 500+.Szczypanie burmistrzanie pomoże najbiedniejszym .nie alkohol jest tu najważniejszy .najwazniejszy jest poziom zycia ludzi w Gryfinie .ale was to nie interesuje .wy ptowadzicie swo9je wojenki z burmistrzem .a kogop to obchodzi .mogli byście wytłumaczy dlaczego ceny mediow są wysokie .itp.(***)
do mietkowego błazna
do mietkowego błazna 21.01.2020, 19:51
Mieciu - jak cię rajcuje warszawka, trza było leźć w posły, Albo zostać we władzach koncernu. Zajmij się Gryfinem - jak ci pensja każe...
czyt.
czyt. 21.01.2020, 13:23
Polityką na takim poziomie zajmuj się sam. Mnie interesuje miejscowa afera alkoholowa, bo dotyczy bezpośrednio nas. Dla ciebie widać temat niewygodny i chciałbyś go zmienić, ale tysiące czytelników myślą jednak inaczej, co można łatwo sprawdzić.
Ja, zajmij się w pracy lepiej tym, za co płacą ci podatnicy!
ja
ja 21.01.2020, 13:32
widać nie martwisz się co do garnka włozyć .to jest polityka (w/g ciebie)na wysokim poziomie .Wysokie ceny za media drozyzna w sklepach to betka .najważniejsze dowalić Sawarynowi .do tego sprowadzają sie wasze wpisy.Ogarnij sie chłopino
do mietkowego błazna
do mietkowego błazna 21.01.2020, 19:53
Sawaryn chłopino bierze kasę za burmistrzowanie. A nie zajmowanie się "warszawką". "gospodarz miasta" - jakby powiedział Sawaryn - zanim został burmistrzem.

Wtedy do śp Piłata to wymądrzał się?
czyt.
czyt. 21.01.2020, 13:43
Takie widzi świata koło,
Jakie tępemi zakreśla oczy.
- jak pisał Mickiewicz
Jeśli nie rozumiesz jaką rolę spełniają media i widzisz w tym jakieś "dowalanie" , to w czym ja ci mogę pomóc...
Do garnka będziesz miał co włożyć, jak rzucisz te służalczą robotę i czapkowanie Sawarynowi i weźmiesz się za porządną pracę.
ja
ja 22.01.2020, 04:45
do "czyt" 45 lay przepracowałem jako robol w cięzkich warunkach.Teraz nie jestem uprzywilejowany do 70+ do emerytury.Tak wiec zważ z kim tańczysz
do wielbiciela mietkowego
do wielbiciela mietkowego 22.01.2020, 07:23
Jak chcesz tańców z facetem - to idź szukaj szczęścia gdzie indziej.
A Sawaryn na płacone od bycia w Gryfinie "gospodarzem, co wszystko jest jego kompetencją" - tak pouczał śp. Piłata.

szkoda, że zapomniał, co mowił wtedy jak otwierał usta...


Dzisiaj, 04:45 Tak wiec zważ z kim tańczysz
@
@ 21.01.2020, 09:19
Jeden wygrzebuje niedomyte resztki z nocy,drugi ma ubaw, a trzeci jak zawsze jest zdziwiony
:-)
:-) 21.01.2020, 08:21
Reklamowany produkt lokalny wyraźnie nie służy.
ale wstyd!
ale wstyd! 21.01.2020, 20:04
Wódę reklamowała ferajna przez 23 dni.
cyrk
cyrk 22.01.2020, 12:57
Siedzą w tym po uszy Mietek Tomek, Kamil, a Paweł się z nich śmieje.
smartfon
smartfon 21.01.2020, 08:05
Dzisiaj jeszcze ciemno a sesja by się już zaczęła.
dokładnie
dokładnie 21.01.2020, 08:10
Racja, powinien zacząć ćwiczenia wczesnego przychodzenia do pracy.
Jaki cham, taki kram
Jaki cham, taki kram 21.01.2020, 07:54
Sawaryn leży na sesjach rady, rozwalony z brzuchem do góry niczym wiejska baba w 9 miesiącu ciąży.
A może jak tak lubi leżeć, to trzeba mu leżak, albo fotel bujany kupić?
Ciekawe czy zacznie wtedy na sesje przychodzić?
...
... 21.01.2020, 19:55
Leżaki to stanęły na nabrzeżu. Swoja drogą, czy Miler już odpowiedział, w jakim trybie zezwolenia wtedy poszły?
Wędkarz
Wędkarz 21.01.2020, 07:34
Panowie wyglondajom jak po jakiejś.......
rybka
rybka 21.01.2020, 08:57
Niewyglądny musi odejść!
tradycja
tradycja 21.01.2020, 00:53
Stawiam, że nie da rady i się spóźni!
jaki pan, taki kram, jaka poza taki ...
jaki pan, taki kram, jaka poza taki ... 21.01.2020, 00:20
Czy te oczy mogą kłamać... każdy to wie... parafrazując piosenkę...

Pan Sawaryn zapomniał, że nie siedzi w knajpie - bo nawet tam tak rozwalonym nie wypada...

Więc zamiast obrażać się za prawdziwe zdjęcia - trochę kultury i szacunku - dla mieszkańców oglądających sesję na sali i w internecie - jeśli nie ma pan szacunku dla radnych, urzędu itp...
Gryfinianka
Gryfinianka 21.01.2020, 06:56
A mozna obehrzec sesje w internecie czy tylko zdjecia?
Skowronek
Skowronek 21.01.2020, 00:19
O tak wczesnej porze jeszcze Mietek nie był w urzędzie!
żałosne
żałosne 21.01.2020, 07:58
Tercet do roboty, a nie z nudów miny stroić w godzinach pracy w urzędzie jesteście panowie, nie w knajpie!
Pomijam brak szacunku do mieszkańców w tym radnych, że zamiast słuchać sesji zachowują się jak buraki...
Pikuś
Pikuś 20.01.2020, 22:34
Lol! Nowa taktyka Przewodniczącego! Chce wziąć burmistrza na metodę "uczeń zaspany"!
retpryczne pytanie
retpryczne pytanie 21.01.2020, 00:21
A przyjdzie?
tężnia koło Laguny
tężnia koło Laguny 20.01.2020, 22:00
Gminni "stratedzy"do wymiany, potrzebujemy prawdziwych Budowniczych!
Burmistrz
Burmistrz 20.01.2020, 21:52
Rafał! Litości! Sesja w środku nocy???
jaki pan,,,
jaki pan,,, 21.01.2020, 00:22
No ale przecież rada nie potrafi zdyscyplinować burmistrza – jak wtedy kiedy mówił, że „opowie o planach po głosowaniu” – a jak radni uchwalili, co chciał, to poszedł...
dobra rada
dobra rada 20.01.2020, 20:42
Panie Sawaryn, usiądź pan w środku, bo wyglądasz pan jakbyś pan był na posyłki dla z-cy Nikitińskiego.
Pikuś
Pikuś 20.01.2020, 22:30
To jak zdjęcie z rodziną. Najlepiej z boku żeby łatwo odciąć....
żałosne
żałosne 21.01.2020, 07:56
Chcieli zwalczać media, których nie mają pod kontrolą (ciekawe, czy reklama wódki też była pod kontrolą) – wyszli na idiotów z tymi debilnymi minami...

Chociaż może nie musieli pozować?...


akcyza
akcyza 21.01.2020, 08:12
Tu by się chyba raczej przydała kontrola finansowa fiskusa.
zdziwiona
zdziwiona 20.01.2020, 20:21
A dlaczego tak rano? Nigdy jeszcze tak wcześnie nie było sesji!
brudne buty Mietka
brudne buty Mietka 20.01.2020, 20:31
Sawaryn chce pewno udowodnić że potrafi na rano przyjść do pracy.
przestępstwo
przestępstwo 20.01.2020, 19:53
Gdzie jest uchwała w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa? Radni powinni pokazać że wszyscy są równi wobec prawa
Pikuś
Pikuś 20.01.2020, 22:31
Nie ma i nie będzie.
mieszkaniec
mieszkaniec 20.01.2020, 22:45
Dlaczego nie będzie? Obowiązkiem radnych jest odpytac burmistrza co zrobił w tej sprawie. Jeśli nic, a jest to prawdopodobne, to sami radni powinni zgłosić sprawę do prokuratury. Sawaryn i jego radni mają w tym doświadczenie, bo kiedyś ze wszystkim biegali na Piłata. Dlatego nie powinno być kłopotu
sesja
sesja 20.01.2020, 19:37
Nikotyński musi odejść!
Czechosłowacka
Czechosłowacka 20.01.2020, 19:39
Kolejny psychofan się odezwał!
Magda
Magda 20.01.2020, 21:15
Odwal się frajerze od Pana Artura!
ten typ tak ma...
ten typ tak ma... 21.01.2020, 00:24
Zdaje się że ten „frajer” już przepraszał tego pana na pierwszych stronach gazet. Co za człowiek, bo teraz kłóci się z burmistrzem – a tak walczył niedawno ze wszystkimi, którzy go nie popierali...
do Andrzeja
do Andrzeja 20.01.2020, 22:04
KTOŚ ma chyba problem z emocjami. Zalecam napic się melisy i wyhamować złe emocje dla własnego zdrowia.

Pozostałe