Potrzeba nam kobiety na prezydenta! - mówi mieszkanka Gryfina. Podpisy poparcia zbierano na Górnym Tarasie

  • 22.02.2020, 12:50
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Potrzeba nam kobiety na prezydenta! - mówi mieszkanka Gryfina. Podpisy poparcia zbierano na Górnym Tarasie
Akcję zbierania podpisów poparcia pod kandydaturą Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej kontynuowano w Gryfinie w sobotnie przedpołudnie 22 lutego 2020 r. Tym razem, zgodnie z prośbami mieszkańców, akcję przeprowadzono na Górnym Tarasie.

Pogoda niezbyt nam sprzyjała, ale uśmiechy i miła atmosfera rozgoniły chmury. Cieszymy się, że zostaliśmy tak miło odebrani. Nasze panie zostały nawet obdarzone herbatkami oraz pączkami. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zrobili czegoś ponad program i nie odwiedzili również okolic ulic 1 Maja i Bolesława Chrobrego. Tam też panował wiosenny entuzjazm. Serdecznie dziękujemy za każdy złożony podpis, okazane wsparcie i deklaracje odnośnie majowego głosowania. Przypominamy, że już wkrótce otrzymamy materiały wyborcze (plakaty, banery itd.), które chętnie przekażemy w Państwa ręce. Jeszcze raz bardzo dziękujemy i do zobaczenia! - mówi radny powiatowy Hubert Andrych.

O wrażenia z przeprowadzonej akcji zapytaliśmy także radnego sesjmiku wojewódzkiego. Oto co nam powiedział radny Artur Nycz:

 

- Mieszkańcy podpisywali listy bardzo chętnie. Odmów bylo bardzo mało. Często sami nas szukali, bo przeczytali informacje o akcji na igryfino. Najważniejszym tematem poruszanym w rozmowach była zdecydowanie sytuacja służby zdrowia i sławetna odmowa przekazania dodatkowych środków na onkologię. Wiele osób powoływało się na swoje własne doświadczenia walki z rakiem. Widać też jak wielkie oburzenie wywołał niesławny gest posłanki Lichockiej. Tutaj wielu naszych mieszkańców wyrażało swoją dezaprobatę dla takich zachowań. Najbardziej oryginalna opinia dlaczego należy glosować na marszalek Małgorzatę Kidawę-Błońską nalezy do jednej z gryfinianek podpisujących dzisiaj listę poparcia: "Panie ja zza Buga jestem i mówię panu, że nam trza kobiety na prezydenta, bo te facety dzisiaj to takie miękkie są".
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (58)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

88
88 25.02.2020, 11:36
Wystarczy Polsce jeden kartofel z Warszawy jakim jest Kaczyński, drugiego w postaci Kidawy Błońskiej nie potrzeba.
Głosujac na kandydatów POPiS - głosujesz za zgubą dla POlski.
będzie się działo
będzie się działo 24.02.2020, 19:43
"Doradztwo jest bardzo praktyczną funkcją i na pewno będę korzystała z rad i doświadczenia Donalda Tuska" Te słowa wypowiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska.
ollo
ollo 24.02.2020, 20:03
Donald Tusk powiedział dziś, że "nie widzi powodu, dla którego Andrzej Duda miałby nagle stać się mężczyzną". Jego zdaniem Andrzej Duda "nie ma na tyle odwagi ani charakteru", by zawetować ustawę, dzięki której TVP dostanie 2 mld złotych.
A oto co powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska:
- Zawsze się mówi, że jeżeli się podejmuje męskie decyzje, to są twarde i trudne decyzje. To jest tak zapisane w naszym języku. Ja raczej zrozumiałam to, że pan przewodniczący Tusk oczekuje, że pan prezydent pokaże, że jest niezależny i że ma charakter
Jednocześnie podkreśliła, że nie wierzy, że prezydent zawetuje ustawę. - Wielokrotnie nie podejmował samodzielnie decyzji. Także teraz, kiedy apelują do niego Polacy, nie podjął decyzji. Do tego, żeby być samodzielnym, trzeba odrobinę odwagi. Obserwując to, co przez ostatnie lata robił pan prezydent, tej samodzielności w jego działaniu nie było – mówiła
Spostrzegawcxa
Spostrzegawcxa 24.02.2020, 14:27
Zastanawiam się po co ten hejt? . Obecny rząd i TVP nie może znaleźć nic złego na p. Małgorzatę Kidawe Blonska. Tu jest problem. Chciałabym, aby wszyscy hejtu jacy potrafili spojrzeć sobie w lusterko. Czy będą się wstydzić? Czy wyprą się na kogo głosowali. A mam wrażenie, że historia powtarza się. Znowu będziemy mądrzy po szkodzie. Chyba Bissmark powiedział, dajcie Polakom władze, a sami się wykończą.",To już się dzieje. Zobaczcie jak wygląda nasze społeczeństwo. Kto najbardziej hejtuje? Która opcja? Macie wybór,wiec po co?
Baby do bigosu !
Baby do bigosu ! 23.02.2020, 17:27
Gryfino zatrudni
Fryzjerka
Fryzjerka 23.02.2020, 16:49
Panie Hubercie , proszę w końcu zmienić fryzurę i zapuścić dłuższe włosy !
Sauron
Sauron 23.02.2020, 15:03
No tak. Znowu gaz będzie najdroższy , Polski przemysł trzeba rozwalić bo Niemcom grozi krach gospodarczy, a Polakom się wmówi że pieniędzy nie ma i nie będzie
Kichawa z Błońska
Kichawa z Błońska 23.02.2020, 12:34

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

CZAKI
CZAKI 23.02.2020, 11:03
Kobieta na stanowisku burmistrza czy prezydenta to nie wróży nic dobrego.
Sauri
Sauri 23.02.2020, 10:36

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Sauron
Sauron 23.02.2020, 10:16
... kidawka jest jak android ... ona istnieje w rzeczywistości alternatywnej ... nie można oczekiwać od niej jakichkolwiek ludzkich zachowań ...
szary wyborca
szary wyborca 23.02.2020, 10:14
Kobieta? Martka narodu? No nie wiem czy jesteśmy na to gotowi. Choć dla mnie to bez znaczenia czy to kobieta czy mężczyzna. Grunt aby był przyzwoity, a Kidawa taka wydaje się właśnie być.
Edek
Edek 24.02.2020, 15:27

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Admin nie kasuj komentarzy obalajacych kidawe
Admin nie kasuj komentarzy obalajacych kidawe 23.02.2020, 10:13
Kichawa-Końska musi skonsultować się z Donaldem Oscarem Stasi, Bredzisławem Bulem-Komoruskim oraz gadzinówką GieWu i szczujnią TVN24. Bez nich ona może co najwyżej bąka
CCCP
CCCP 23.02.2020, 09:40
Dali byście zarobić rencistom , a nie sami pchacie się PO kasę do Kidawy ( no ma 19 miliardów jest z czego płacić ) a tak na marginesie jaką macie stawkę za dniówkę ?????
pyt
pyt 23.02.2020, 02:55
Gdzie byli rodzice? No pytam się gdzie byli
elf
elf 23.02.2020, 00:07
(...) To nie jest miejsce na wklejanie linków tylko na komentarz dotyczący zamieszczonej relacji. Link został usunięty.
administrator
elf
elf 23.02.2020, 00:06
Po trzecie, to, co odbierane jest jako dystans, chłód i brak zaangażowania emocjonalnego, może być odbierane jako zaleta. „Czasami zachowuje się zupełnie, jakby jej ktoś wypreparował układ nerwowy, […] nikt nie był w stanie wyprowadzić jej z równowagi”, mówiła w 2015 r. o Kidawie-Błońskiej ówczesna premier Ewa Kopacz . Ona sama, kiedy pytaliśmy ją o to, dlaczego tak często zarzuca się jej brak emocjonalnego zaangażowania, odpowiadała, że utrata panowania nad sobą to zawsze błąd. „Wydaje mi się, że kiedy okazuję emocje, to pokazuję moją słabość. To znaczy, że ktoś mnie wyprowadził z równowagi. A jak mnie wyprowadził z równowagi, to znaczy, że uderzył w czuły punkt”, mówiła.
I z tym powyższym co przeczyhtałem na onet.pl tez sie zgadzam.
elf
elf 23.02.2020, 00:05
Po drugie, mimo całej łagodności, Kidawa-Błońska potrafi osiągać swoje cele. Kiedy w rozmowie z kandydatką PO zapytaliśmy, co w swojej długiej karierze politycznej uznaje za największe osiągnięcie, odpowiedziała: „Z pewnością [jedną] ze spraw, z których jestem szczególnie dumna, jest wypracowanie akceptacji i poparcia dla programu in vitro”. Szczerze mówiąc, ani wtedy, ani dziś nie wydaje mi się to bardzo spektakularnym osiągnięciem. Warto jednak pamiętać, że wówczas Kidawa-Błońska przygotowywała projekt konkurencyjny wobec projektu ówczesnego ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, który de facto nie pozwoliłby na korzystanie z tej metody. Co więcej, Gowin nie był jedynym przeciwnikiem propozycji Kidawy. „Kiedy przyszedłem do KPRM w czasie rządów Ewy Kopacz, zastałem tę sprawę absolutnie zabagnioną, a właściwie zablokowaną sprytnymi sztuczkami, które wykonywał Jacek Cichocki”, mówi Nitras. Cichocki, obecnie szef sztabu Szymona Hołowni, był wówczas szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Kolejny argument z onet.pl
elf
elf 23.02.2020, 00:04
Pierwszy powód może się wydać trywialny, ale znajduje potwierdzenie we właściwie każdej rozmowie o Kidawie-Błońskiej. Ludzie – niezależnie od tego, czy znają ją lepiej, czy gorzej – po prostu ją lubią, czy szerzej – uznają za przyzwoitego człowieka.

„Jeśli ktoś wie, że komuś w klubie – szczególnie jeśli chodzi o kobiety – coś złego się dzieje, bo na przykład czyjś mąż zachorował, to jest już utarta ścieżka. Idzie się z tym do Małgosi, a ona organizuje wsparcie dla tej osoby na różnych polach. Ona naprawdę taka jest”, mówi mi posłanka Joanna Mucha. I dodaje, że „cała grupa kobiet Platformy spotyka się ze sobą od wielu, wielu lat właśnie na zaproszenie Małgosi Kidawy-Błońskiej”.
I to kolejny dowód, że to fajny kandydat , bo przyzwoita jak piszą na onet.pl
Kulawy Zdzich
Kulawy Zdzich 23.02.2020, 00:01
Trolleriada się odpaliła.
2 samodzielny Pułk Trolli Warszawskich jak zawsze na stanowisku.
elf
elf 22.02.2020, 23:55
Dziś jej sukces może postawić realną tamę planom rządu, a tym samym przyczynić się do rozpadu Zjednoczonej Prawicy. Co więcej, może także doprowadzić do fundamentalnej zmiany w Platformie Obywatelskiej. Zwycięstwo Kidawy-Błońskiej dałoby bowiem Borysowi Budce i jego zapleczu mocny mandat do personalnego i organizacyjnego przeorania największej partii opozycyjnej. Tak oto „dobrze wychowana pani z dworku” może doprowadzić do rewolucji w polskiej polityce.
Tak ładnie pisza o niej na onet.pl

Pozostałe