Gmina zalogowała się już w wersji demo na portalu "Dobre Wsparcie" [zarządzanie w kryzysie]

  • 20.03.2020, 13:07
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Gmina zalogowała się już w wersji demo na portalu "Dobre Wsparcie" [zarządzanie… igryfino Zdjęcie z ostatniej (31 stycznia 2020 r.) sesji Rady Gminy w Baniach.
Zapytaliśmy gminy powiatu gryfińskiego, czy na czas pandemii skorzystają z bezpłatnej od niedawna aplikacji "Dobre Wsparcie", która pozwala m.in. wspomagać mieszkańców i zarządzać w dobie obecnego kryzysu. Dla samorządów to przydatne oprogramowanie do zdalnego zarządzania np. usługami opiekuńczymi. Może być pomocne do monitorowania osób objętych kwarantanną. Mamy na razie odpowiedzi z trzech gmin.

-W odpowiedzi na maila uprzejmie informuję, że gmina Banie a konkretnie OPS zalogowana jest w portalu wskazanym przez Pana w wersji „demo”. W poniedziałek podobno mają być dostępne informacje umożliwiające korzystanie. W chwili obecnej trwają jednak prace przygotowawcze i niewykluczone jest że gmina Banie będzie korzystać z przedmiotowego rozwiązania w zależności jednak od pozyskiwania stosownych informacji od Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej - odpowiada Arkadiusz Łysik, zastępca wójta, Urząd Gminy Banie.

 

Oto korespondencja z Morynia:

Odpowiadając na e-maila z godz. 11.26 informuję, że pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Moryniu (OPS ) na bieżąco monitorują sytuację osób mogących potrzebować pomocy, dzięki czemu mają dobre rozeznanie w potrzebach mieszkańców, znają ich osobiście i mogą niezwłocznie reagować na mogące pojawić się potrzeby.

Z ustaleń dokonanych przez pracowników OPS (pracownicy socjalni, pracownicy usług opiekuńczych) wynika, że na naszym terenie dobrze działa pomoc rodzinna i sąsiedzka. Jednak nie bagatelizujemy żadnych sygnałów o potrzebie niesienia pomocy i robimy wszystko, by nasi mieszkańcy czuli się bezpiecznie.

Na czas zagrożenia epidemicznego zostały wdrożone, zarządzeniem Burmistrza Morynia nr 21/2020 z dnia 19 marca 2019 r., nowe procedury pomocy osobom, które nie mogą samodzielnie zrobić zakupów. Komunikat o zasadach takiej pomocy został opublikowany na stronie internetowej urzędu: https://moryn.pl/art,1957,pomoc-w-zakupach-dla-seniorow-i-osob-objetych-kwarantanna

Program „Dobre wsparcie” jest programem nowym. Dotychczas był płatny,
a opłata abonamentowa była wysoka jak na możliwości i potrzeby tak małej gminy, jaką jest Gmina Moryń. Nie jest wykluczone jego wdrożenie w przyszłości, gdy sytuacja tego będzie wymagała.

Zastępca Kierownika

Ośrodka Pomocy Społecznej w Moryniu

Ewa Rozkrut

 

Korespondencja z Cedyni:

W odpowiedzi na pytanie dotyczące korzystania z darmowego programu "Dobre Wsparcie" Ośrodek Pomocy Społecznej w Cedyni informuje, że po dokładnym zapoznaniu się z nowo powstałym programem, ośrodek rozważy możliwość skorzystania z darmowej aplikacji, aby wesprzeć mieszkańców.

 

O aplikacji pisaliśmy tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/35847,na-czas-pandemii-udostepnia-bezplatnie-aplikacje-dobre-wsparcie-burmistrzowie-i-wojtowie-skorzystajcie-aby-wesprzec-mieszkancow

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bill
Bill 21.03.2020, 09:31
Niektórzy myślą pewnie, że mają czas. Mogą się obudzić z ręką w nocniku.
Henio
Henio 20.03.2020, 20:32
Podoba mi się profesjonalizm gminy Banie.
ktoś
ktoś 21.03.2020, 16:01
Profesjonalizm? Wpuszczanie księdza i kolegi do Wójta przy zamkniętych drzwiach dla petentów to profesjonalizm? Witanie się przez podawanie ręki to profesjonalizm?
ddd
ddd 22.03.2020, 07:07
To pomówienie, proszę udowodnić tą informację.
Miś
Miś 21.03.2020, 09:26
Łubu dubu...
He he he
He he he 21.03.2020, 13:56
Sam jestes lubu dubu albo raczej nic nie moge...nic nie da sie zrobic Malgosiu
bestia
bestia 20.03.2020, 19:30
Banie staje się nowoczesną gminą
ktoś
ktoś 21.03.2020, 16:02
jak zaczną pilnować osób na kwarantannie, żeby nie łaziły po sklepach, to może będą nowoczesną...
Zbędna apka
Zbędna apka 20.03.2020, 14:03
Bez sensu aplikacja nie czas na eksperymenty ale wspólne działania, nie długo wymyślą apkę dla osób objetych dozorem na przykład policyjnym za duża ingerencja a osoby nie muszą być namierzane gdzie są od tego są służby
maja
maja 20.03.2020, 13:51
Drogo czyli ile to kosztuje?

Pozostałe