Nieodpłatnie przekazali 110 000 pałeczek do diagnostyki koronawirusa

  • 25.03.2020, 14:55
  • DKMS
Nieodpłatnie przekazali 110 000 pałeczek do diagnostyki koronawirusa
Wszystkie ręce na pokład! – to najczęściej słyszany w ostatnim czasie okrzyk, który mobilizuje wszystkich do walki ze wspólnym, bardzo trudnym przeciwnikiem, jakim jest epidemia koronawirusa. Na pierwszej linii stają pielęgniarki, ratownicy, lekarze oraz diagności. Do walki z koronawirusem dołączyła także Fundacja DKMS, przekazując do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia 110 000 pałeczek do pobierania wymazu, które będą wykorzystywane w laboratoriach i szpitalach, przeprowadzających testy na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Pałeczki, które posłużą do diagnostyki COVID-19, zostały odebrane z magazynu Fundacji DKMS i przekazane do Centralnej Bazy Rezerw Sanitarno – Przeciwepidemicznych, szpitali warszawskich, Centrum Zdrowia Dziecka, Narodowego Instytutu Kardiologii i MSWiA.

-Każdego dnia w Fundacji DKMS ścigamy z czasem, walcząc o życie osób chorych na nowotwory krwi, i wiemy, jak ważna jest sprawna diagnostyka. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie musimy się wspierać, dlatego za pośrednictwem Ministerstwa Zdrowia przekazaliśmy polskim szpitalom i laboratoriom darowiznę w postaci 110 000 jałowych pałeczek do pobierania wymazu, które będą wykorzystywane do diagnostyki koronawirusa. Nasze wymazówki spełniają wymagania wskazane przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego i Państwowy Zakład Higieny. Na co dzień używamy ich, aby rejestrować potencjalnych dawców szpiku, dających szansę na nowe życie chorym na nowotwory krwi. Teraz przekazujemy pałeczkę dalej - dziś potrzeba jest inna, ale cel taki sam – ratowanie ludzkiego życia - mówi Ewa Magnucka-Bowkiewicz, Prezes Fundacji DKMS.

-Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym pałeczki sprawnie i szybko trafiły w odpowiednie miejsca. To dla nas bardzo ważne, że w taki sposób możemy przyczynić do walki z epidemią oraz wesprzeć wszystkich pacjentów i polską Służbę Zdrowia. Jesteśmy z Wami myślami! Dobro wraca! - dodaje Ewa Magnucka-Bowkiewicz.

DKMS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

hm
hm 26.03.2020, 12:16
Przekazali ministerstwu? No to przepadły... Do szpitala trzeba było zanieść.
gryfinianka
gryfinianka 26.03.2020, 09:02
Piękny gest. Brawo! Może inni także wesprą naszą służbę zdrowia, która jak widać sama jest w niezbyt dobrej kondycji.
bravo
bravo 25.03.2020, 18:07
Dobry przykład dla innych!
mister
mister 25.03.2020, 16:31
Ładny gest. Wszyscy powinni być solidarni i każdy powinien dać coś od siebie.
prof
prof 25.03.2020, 15:14
Brawo wy!

Pozostałe