Nadszedł czas próby dla nas wszystkich – mówi wójt Anna Kusy-Kłos

  • 26.03.2020, 10:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nadszedł czas próby dla nas wszystkich – mówi wójt Anna Kusy-Kłos
W związku z zagrożeniem wystąpienia epidemii koronawirusa zapytaliśmy wójt Annę Kusy-Kłos o to, jakie decyzje podjęła w związku z tym. Poniżej trzy pytania igryfino i trzy odpowiedzi wójt Widuchowej.

-igryfino: -Jakie zasadnicze kroki podjęła Pani aby zapobiec wystąpieniu epidemii w gminie?

Anna Kusy-Kłos, wójt Widuchowej: - Mając na uwadze dynamicznie rozwijającą się sytuację związaną z zagrożeniem chorobą zakaźną COVID-19 oraz dbając o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców informuję, iż w naszej gminie od dni 02 marca 2020 roku odbyło się 9 spotkań Zespołu Kryzysowego. Na nasze spotkania zapraszaliśmy między innymi przedstawicieli OSP, dyrektorów szkół, dyrektor przedszkola, proboszczy parafii z terenu naszej gminy. Wszyscy podjęliśmy wspólne działania w walce z jednym wrogiem – koronawirusem. Przygotowaliśmy informacje o zapobieganiu rozpowszechniania się wirusa. Do wszystkich mieszkańców gminy rozesłaliśmy informacje z numerami telefonicznymi do bezpośredniego kontaktu z instytucjami udzielającymi wsparcia oraz poinformowaliśmy o sposobach zapobiegania koronawirusowi. Opracowaliśmy procedury udzielania pomocy osobom objętym kwarantanną, a przede wszystkim osobom samotnym starszym i niepełnosprawnym.

14 marca ruszyliśmy z akcją ,,Zakupy dla seniora”- zdiagnozowaliśmy osoby, które już dziś potrzebują naszego wsparcia. Na bieżąco informujemy o wszystkich komunikatach i pomocy jakie są udzielane w gminie, powiecie czy tez województwie. Zamówiliśmy środki ochrony osobistej dla naszych druhów z OSP, którzy pomagają nam w utrzymaniu bezpieczeństwa i pomocy mieszkańcom.

-Co jest teraz najważniejsza sprawą do załatwienia w gminie?

Anna Kusy-Kłos, wójt Widuchowej: - Dziś nadszedł czas próby dla nas wszystkich, czas wzajemnej solidarności i pomocy drugiemu człowiekowi, czas w którym musimy się zdyscyplinować i podporządkować apelom i zaleceniom wprowadzonym przez rząd.

Dziś już nie ma ważniejszych spraw niż bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Na bieżąco realizujemy również działania inwestycyjne, odebraliśmy drogę na ul. Mickiewicza, kończymy inwestycje związana z modernizacja oczyszczalni, składamy wnioski na dotacje. Czekamy na wyniki z grantów sołeckich, a wczoraj otrzymaliśmy grant z programu Bosman dla regionu w wysokości 20 tys złotych. Cieszy nas każdy mały sukces w tych jakże trudnych czasach.

-Gdzie i jak mieszkańcy mogą zgłaszać problemy w tych trudnych czasach?

Anna Kusy-Kłos, wójt Widuchowej: Urząd pracuje w stopniu ograniczonym, ale staramy się na bieżąco reagować na potrzeby i problemy. Trudnością jest dla nas rozdzielenie osób, które powinny być na kwarantannie, a które niestety poruszają się po naszej gminie, pomimo możliwości zapłacenia kar finansowych. Jest to duże wyzwanie.

Nasi mieszkańcy mogą zgłaszać na bieżąco swoje problemy pod numerem tel91 41-67-255. a także emaliowe [email protected] , w trudnych i nagłych przypadkach mogą oczywiście przyjść do Urzędu Gminy.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (102)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Patriota
Patriota 03.05.2020, 07:31
Polska a zwłaszcza Widuchowa to nie Rumunia mimo , że wójtem jest Rumunka .Był 1 Maj , 2 maj i 3 Maj . Ważne święta w naszej historii , a ma głównych ulicach brak flag narodowych .
ta ***
ta *** 30.03.2020, 22:52

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Brawo Kornelia
Brawo Kornelia 30.03.2020, 20:26
Brawo Kornelia! można jeszcze przypomnieć jak to Piotr W. z wójt lansowali się w internecie w akcji przeciw przemocy w szkole...... przemocy chyba w ich wykonaniu, bo to oni sami są źli i wściekli. Ludzie zastanówmy się kto wychowuje nasze dzieci?
Dzięki Kornelia
Dzięki Kornelia 30.03.2020, 16:49
Jak Kornelia napisała...
PIOTR uważaj...
Po referendum przyjdzie Lidwin Juzyszynka Magdziak i polecisz...
Super Kornelia...
Jestes odważna nie ma ściemy tylko cala prawda po co jest referendum...
Stołki stołki i zemsta za dwie kadencje...
ochloń
ochloń 30.03.2020, 22:45
Ochłoń. Może zamiast ... szklanka wody ? Niby taki inteligentny a takie głupoty wypisuje.
Kornelia
Kornelia 30.03.2020, 14:11
no proszę jak się uaktywnił pan Piotr W. (dyrektor szkoły), a jeszcze nie tak dawno skomlał i podlizywał się na fb do organizatorów referendum, że zależy mu tylko na dobru dzieci, że zaprasza do siebie? ha ha ha teraz kiedy zobaczył, że organizatorzy referendum nie chcą mieć z nim nic do czynienia to wrócił w łaski wójt, no bo z kimś trzeba trzymać aby tylko utrzymać się na stanowisku!!! dyrektora szkoły? Panie Piotrze mamy dla pana radę proszę realizować podstawę programową, bo z tego będzie pan rozliczony po epidemii koronawirusa!
Do oglądającej Sesje
Do oglądającej Sesje 30.03.2020, 12:54

Źle się maskujesz, albo udajesz że nie chcesz być rozpoznana. Myślisz., że sprowokujesz wyliczając po nazwiskach do "pyskówek".
No proszę pisz jak to radne opozycyjne przeszkadzają w twojej pracy, bo co bo zadają niewygodne pytania, na które odpowiadasz jak "SZTUBAK".
Przecież wiesz że masz większość w Radzie więc o cokolwiek występują to przecież widać jaką masz satysfakcję, że wszystko grochem o ścianę. TWOJA TWARZ MÓWI WSZYSTKO .
Totalna opozycja - rusz trochę główką i powiedz coś od siebie. Poobrzucaj jeszcze trochę błotem tych co mają czelność uważać, że nie jesteś boginią i że nie jesteś tak wspaniała.
Widzisz że nie podejmują tematów referendum, bo nie jest na to czas, to ruszasz do ataku A FE !!!
Coś ta "próba" z tytułu nie bardzo ci wychodzi.
A ty "mały móżdżku" za szybko nie myśl bo ci się przegrzeje i będziesz miał znowu problem.

Widuchowiaku
Widuchowiaku 30.03.2020, 12:36
Tym wpisem się obnażyłeś się - pokazałeś że przeszedłeś szkolenie z wynikiem bardzo dobrym na niszczenie swoich "przeciwników", pokazujesz co wg ciebie oznacza demokracja. TO WY "BETONY KOMUNISTYCZNE" I "UBECKIE" macie święte prawo do rządzenia i zbierania profitów z władzy, a reszta to .śmieci.
mieszkaniec
mieszkaniec 29.03.2020, 22:47
Pani wójt ma rację! To czas próby. Wielkiej próby!
wróżka
wróżka 29.03.2020, 21:46
Spokojnie, koronawirus was pogodzi!
Widuchowiak
Widuchowiak 29.03.2020, 21:27
Mam według moich przeciwników " Mały móźdżek" gminą rządzą "miernoty" Podobno pisałem że niby podpisy sfałszowane - tak świat i ludzi widzą referendalni. Nienawiść , chęć zemsty , brak poszanowanie drugiego człowieka. Co z tego wynika, że nadchodzi czas próby powiedzenia stop - chamstwu, podłości, nienawiści , zawiści i innym ludzkich przywar które sami pokazujecie w postach referendalni. Wcale się nie dziwę, że wystawiliście byłą członkinię PZPR, szefową ZSMP w Widuchowej i absolwentkę Uniwersytetu Marksizmu Leninizmu jako kandydatkę na wójta. Dziwię się Robertowi że popiera takie działania , bo gdyby w latach 70 czy 80 wpadł w jej ręce miałby SB na karku. Wasze metody przypominają tych co robili nagonkę na księdza Jerzego. Takie same plugastwa i plotki . TO JA NAPISAŁEM WEDŁUG WAS MAŁY MÓŻDZEK
Kazik
Kazik 30.03.2020, 14:15
co ten Widuchowiak wypisuej.... ja też ukończyłem Uniwersytet Marksizmu Leninizmu pracując w Kombinacie PGR Widuchowa. Było to szkolenie organizowane dla kadry kierowniczej w tym dla brygadzistów. Takie były czasy.
Oglądający sesje
Oglądający sesje 29.03.2020, 21:17
Idea modernizacjiii.....
Buhahaha....
A jakie jest wasze polecenie...
Przecież Wy jesteście przeciwko wszystkiemu co Ania zrobiła...
Ja bym chcial wiedzieć co SMETEK, Hasiuk, Markiewicz zaproponowały przez ten czas będąc radnymi...
Napisz Pani agnieszko jaką inwestycję pani zaproponowałaś dla dobra gminy....
Jakie ma pani rozwiązanie lepsze od tego co jest w gospodarce śmieciowej...
Napewno żadne bo jak ogladam Panią na sesjach to nie ma pani zielonego pojecia o smieciach ...
Nie zna pani histori ZGDO nie wie pani nic...
No ale moge sie mylić...
Jakie jest pani rozwiazanie ...?
Teraz mamy taniej niz w ZGDO...
No a okolo 250 tys które tam co rok wplacalismy to nie wspomnę...
No ale zrobilibyscie lepiej ....
Wiec pytam jak ....?
Popisz sie radna...
Napisz ...
obserwatorka
obserwatorka 30.03.2020, 08:59
do oglądający sesje na pewno oglądasz sesje z Widuchowej ? chyba nie. nie mamy radnej Markowicz. jak one mogą przygotować się do sesji jak dokumenty dostają kilka godzin przed sesją ?
Ser Szczupaka
Ser Szczupaka 30.03.2020, 10:50
I co intelektualnie nie ogarniają ! Czy nie ma czasu aby przekazać info do Roberta i Michała ?
blokowy
blokowy 30.03.2020, 07:56
,,Oglądający sesje vel Widuchowiak"-Marcinek napij się wody i najlepiej napisz kolejny donos tym razem na siebie do prokuratury.
Widuchowiaku biedny !
Widuchowiaku biedny ! 29.03.2020, 16:07
Sięgnij pamięcią, albo do materiałów źródłowych i odpowiedz przede wszystkim sobie kiedy powstała idea modernizacji oczyszczalni ścieków. Albo masz mózg zr... y, albo nie chcesz pewnych rzeczy pamiętać, albo wypierasz te informacje ze swojego "Małego móżdżku" i to ci sprawia przyjemność i "piejesz" z zachwytu nad Anią. Macie polecenie hejtować inaczej myślących.
Na zdjęciu "zamyślona", ale nie nad losem Gminy, tylko co by tu jeszcze ugrać dla siebie i na kogo tym razem "zapolować".
Widuchowiak
Widuchowiak 29.03.2020, 12:33
Haha haha rozśmieszyłeś mnie szczególnie końcówka "daj w końcu szanse komuś kompetentnemu" . Tacy kompetentni jak Platforma Obywatelska, że ciągle trzeba po nich sprzątać mimo iż tyle lat minęło. Gdyby nie Pani Wójt gówna by nas zalały bo oczyszczalnia stara się rozpada. Cały czas Pani Wójt nadrabia zaległości po poprzedniku. Jak było w poprzedniej kadencji kiedy referendalni mieli większość w radzie. Teraz trzy radne co robią w radzie obstrukcję.
Tylko ściekiem potraficie walczyć co widać poniżej !
Kazia
Kazia 30.03.2020, 14:28
ale was przypiliło do hejtowania organizatorów referendum, boicie się, że referendum dojdzie do skutku i zaraz was nie będzie przy władzy! Nawet Piotr W. uaktywnił się w tym hejtowaniu a jeszcze tak niedawno mówił, że boi się, że wójt zwolni go z pracy, bo już jego przyjaciel stracił pracę i że pewnie teraz kolej na niego...... po trupach do celu i pomyśleć, że ktoś taki uczy nasze dzieci, aż strach się bać!
humor
humor 29.03.2020, 13:57
,,Widuchowiak"-jak ty nieszczęśniku się plątasz w wymysłach a to nie zbiorą wymaganej liczby podpisów pod referendum a to że podpisy sfałszowane a to kogo znajdą do komisji wyborczych a to że od korytka gminnego odłączą miernoty które zadłużyły gminę na 15,5mln zł.
Milena
Milena 29.03.2020, 11:59

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Do kpiny
Do kpiny 28.03.2020, 21:50
Kpina jest ta cała nasza wójt tylko wstyd przynosi , długi rosną wszyscy tylko śmieją się z tej widuchowej ona to by tylko zyski dla siebie liczyła i swoich lizusów a Piotr to chyba jeszcze za nią papier toaletowy nosi żeby daleko nie szukała jak tyłek podciera . To wszystko to nie jest kpina bo za wąskie znaczenie to jest absurd , wstyd, obłuda takie nie wiadomo co piastuje stanowisko wójta a kim ina jest co reprezentuje swoją osoba , rozbiła rodzine, o swoją tez nie zabiegała i taki ktoś będzie związany z ludem ? Z jego dobrem z jego wartościami to dopiero wartości . Zejdz pani aniu z tego stołka i daj w końcu szanse komuś kompetentnemu
osa
osa 28.03.2020, 21:31
Sieja masz rację Referendum nie jest do obsadzania stołków,lecz w przypadku odwołania Pani Wójt kto będzie się pchał na ten stołek. Julita z Januszkiem,nawet ślepy to widzi.
do Osy
do Osy 30.03.2020, 14:22
Osa, jesteś pewna, że nie jesteś ślepa? Organizatorom referendum chodzi tylko o odwołanie obecnej wójt. To jest pewne. Zresztą popatrz jak to będzie wyglądało. Paweł W., zostanie wójtem, sekretarzem zostanie zwolniony pan Andrzej, dyrektorem szkoły w Widuchowej obecna dyrektor przedszkola w Widuchowej, a Piotr W. ma zagwarantowane stanowisko dyrektora szkoły w Krzywinie. Takie są układanki po referendum.
Widuchowiak
Widuchowiak 28.03.2020, 20:06
Prawie się wzruszyłem czytając tekst Obserwatora . Jak pięknie skonstruowany tacy biedni ci co wywołali referendum a Ona tak zła. Obserwator się zawiódł i te zarzuty komitetu takie prawdziwe.
Drogi Robercie i Michale przestańce robić ludziom wodę z mózgu. Dla was koronawirus nie istnieje. Tylko aby się za wszelką cenę dorwać do władzy czy czerwonymi czy z czarnymi . Liczy się tylko władza i nic więcej. Pokazaliście prawdziwą twarz już nie raz a wy dalej chcecie być wilkami w owczej skórze. Przypomina mi to stare przysłowie " Ubrał diabeł ornat i na mszę dzwoni " . To tyle i aż tyle. Ps, Tak naprawdę poczytaj sobie wasze pomyje wylewane na Panią Wójt pod innymi artykułami.
Obserwator z Widuchowej
Obserwator z Widuchowej 28.03.2020, 18:30
Czytam te wszystkie komentarze i odnoszę wrażenie, że komentarze obrażające grupę referendalną to wszystkie pisze jedna osoba. Myślę, że to pisze Pani Ania, która strasznie boi się utraty stołka. Jak można wyczytać z komentarzy może ze dwa, trzy są krytykujące działania obecnej wójt, a reszta to krytyka w stronę grupy referendalnej. Na przełożenie referendum mają jeszcze co najmniej miesiąc czasu także nie wiecie jaką podejmą decyzje. Zresztą ostateczna decyzja należy do komisarza wyborczego a nie do nich. A patrząc na to, że nasz rząd nie chce przełożyć wyborów prezydenckich to pewnie komisarz nie przełoży referendum bo nie może działać przeciw rządowi. No ale Pani Wójt powinna się cieszyć, ze refeferendum się odbędzie. Przed pierwszą i drugą kadencją ja i moja rodzina głosowaliśmy na Panią Anię byliśmy w nią wpatrzeni jak w obrazek. Moja żona nawet mi sugerowała, że się zauroczyłem Panią Anią. Tak sobie myślałem jaka z niej mądra i piękna kobieta, taka babka z klasą. No mówię ósmy cud świata. Zmieniłem zdanie jak przeczytałem artykuł przed wyborami do Sejmu. Wszystko co dobre co myślałem o Pani Ani uleciało Zastanawiałem się jak taka mądra i piękna kobieta może poruszać swoje sprawy rodzinne związane z chorobą męża i przestawiać go w złym świetle. Człowieka z którym spędziła pewnie piękne lata swojego życia człowieka, który dał je dwie piękne i wspaniałe córki. I wiecie co dopiero spojrzałem inaczej na Panią Anię tak obiektywnie. Miałem na nią głosować w wyborach do sejmu ale stwierdziłem, ze nie dam jej tej szansy. Jak przeczytałaem te 12 zarzutów, które wysunęła grupa referendalna w kierunku Pani Ani to za głowę się złapałem. Jak patrzę na aktywność Pani Ani na portalu społecznościowym i jak nadal wspomina czego to nie zrobił poprzedni wójt to zastanawiam się o czym ja wcześniej myślałem. Grupo referendalna w kwietniu na referendum nie pójdę bo martwię się o siebie i swoją rodzinę, ale jak uda wam się przełożyć na inny termin to specjalnie przyjadę bo pracuję za granicą. Powiem Wam, że dużo moich znajomych z Widuchowej którzy kiedyś by dali sobie głowę obciąć za Panią Anię to teraz pójdzie ją odwołać.
ops
ops 28.03.2020, 19:38
wspaniały, mądry, rozsądny głos!!!!!! taka jest prawda. a wyrzucenie Andrzeja to hańba dla niej
rybka lubi pływać
rybka lubi pływać 28.03.2020, 18:35
Pożytecznych idiotów nie brakuje a jest wielu liczących, że coś uszczkną z pańskiego stołu.
po***
po*** 28.03.2020, 18:01

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

osa
osa 28.03.2020, 16:50
Rośnie liczba zachorowań,rośnie liczba zgonów ,oby i rosła nasza świadomość. Wszędzie apele Zostań w Domu,co jest ważniejsze,zdrowie,życie czy jakieś tam Referendum,dla stołków pani Julity czy Janusza.
sieja
sieja 28.03.2020, 18:03
Przecież to jest zwykły fake news. Admin reaguj! Dokładnie wiadomo że referendum nie jest aby obsadzić stołki tylko aby się wypowiedzieć w sprawie władz. I teraz docieramy kto za tym trollującym wpisem stoi!

Pozostałe