Ograniczyć ryzyko zakażenia – postuluje burmistrz Adam Zarzycki

  • 26.03.2020, 21:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ograniczyć ryzyko zakażenia – postuluje burmistrz Adam Zarzycki
W jaki sposób funkcjonuje gmina w czasach zagrożenia koronawirusem, zapytaliśmy burmistrza Cedyni Adama Zarzyckiego. Skierowaliśmy do niego trzy podstawowe pytania.

-igryfino: -Jakie zasadnicze kroki podjął Pan aby zapobiec wystąpieniu epidemii w gminie?

Adam Zarzycki, burmistrz Cedyni: -Powołałem Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego, z którymi jestem w stałym kontakcie

- dla ograniczenia ryzyka zakażenia od 18 marca (do odwołania) Urząd Miejski w Cedyni funkcjonuje w ograniczonym zakresie. Urząd nie przerwał pracy, w pilnych przypadkach interesanci są obsługiwani w wyznaczonych miejscach

- zakupiłem na potrzeby pracowników płyny do dezynfekcji rąk oraz pomieszczeń, rękawiczki jednorazowe i maseczki.

- wzięliśmy udział w posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarzadzania Kryzysowego, po którym odbyło się spotkanie w gminie z dyrektorami i kierownikami jednostek organizacyjnych gminy. Każdy z uczestników był zobowiązany takie spotkanie zorganizować ze swoimi pracownikami. Temat spotkania: jak zachować się w sytuacji, gdy jeden ze współpracowników ma objawy zakażenia koronawirusem. Zostały omówione również wszelkie sprawy związane z zagrożeniem epidemicznym.

- naprzemiennie pracownicy Urzędu wykorzystują urlopy i przysługujące im świadczenia

- na bieżąco na stronie internetowej gminy są umieszczane informacje dotyczące funkcjonowania urzędu oraz jednostek podległych gminie, a także inne przydatne informacje dla mieszkańców w obecnej sytuacji.

- zostały do odwołania zamknięte świetlice wiejskie, muzeum, biblioteka miejska oraz zajęcia muzyczne, plastyczne i rękodzielnicze prowadzone przez instruktorów.

-Co jest teraz najważniejsza sprawą do załatwienia w gminie?

-Najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców i pracowników, którzy są zatrudnieni w różnych jednostkach i firmach w całej gminie.

- równie ważne jest funkcjonowanie urzędu i w miarę możliwości pomaganie mieszkańcom w codziennym życiu i rozwiązywaniu ich ważnych spraw niecierpiących zwłoki

-Gdzie i jak mieszkańcy mogą zgłaszać problemy w tych trudnych czasach?

Na stronie urzędu są wypisane wszelkie numery telefonów do instytucji, które pracują i pomagają w każdej sytuacji – udzielają wszelkich wyjaśnień i porad w zgłaszanych problemach

- przez nasz urząd załatwiane są również życiowe sprawy z zakresu Urzędu Stanu Cywilnego

- Ośrodek Zdrowia w Cedyni pracuje i załatwia sprawy recept i leków przez telefon, konsultacje z lekarzem odbywają się również przez telefon, ale w pilnych przypadkach lekarz przyjmuje po uprzednim wywiadzie telefonicznym

- OPS w Cedyni również umieścił na stronie gminy całodobowy nr telefonu i jest w kontakcie telefonicznym ze swoimi podopiecznymi

Nadmieniam również , że jestem w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami tj. OSP, Policja, Straż Graniczna oraz Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

CCCP
CCCP Wczoraj, 13:52

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

klon
klon 28.03.2020, 18:18
Ryzyko zakażenia coraz większe!
kapi
kapi 27.03.2020, 12:30
Siedzieć, czekać i się czaić - taką mam teraz metodę
bibi
bibi 26.03.2020, 23:54
on coś robi zeby otworzyli most ??
tak wolę
tak wolę 27.03.2020, 12:08
Lepiej nie!
Dbajcie o zdrowie swoje i innych!!!
Dbajcie o zdrowie swoje i innych!!! 26.03.2020, 23:50
Tak nam mowia bo jest ich niewystarczajaco dla medykow wiec nie minister zdrowia nie chce by ludzie zaczeli je nabywac na potege... Jakby nie zapewnialy zadnej ochrony to lekarze tez by nie uzywali maseczek!!! Ludzie zacznijcie myslec logicznie i przede wszystkim samodzielnie!!!!
?
? 26.03.2020, 22:32
Minister Zdrowia głośi że te całe maseczki to nic nie dają więc po co kupuje je Gmina ?niepotrzebne wydawanie pieniędzy na bezużyteczne gadżety to upiększania twarzy.
właściwy podpis pod zdjęcie
właściwy podpis pod zdjęcie 26.03.2020, 21:40
No to po jednym!
Emma
Emma 26.03.2020, 21:35
Wiem co trzyma w ręku burmistrz! To płyn dezynfekujący. Też taki zdążyłam nabyć!

Pozostałe