Pasażerowie narzekają na przepełnienie. Burmistrz nie widzi większego problemu

  • 26.03.2020, 22:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Pasażerowie narzekają na przepełnienie. Burmistrz nie widzi większego problemu Autobusy w chwili przywiezienia pracowników do Zalando.
-Są przepełnione autobusy. Ciężko nawet o miejsca siedzące. Kto nie wierzy, niech sprawdzi poszczególne linię np. Zalando – Gryfino – pisze jeden z czytelników po wprowadzeniu obostrzeń w stanie epidemii. –Zapraszam na godzinę 6, jak jedzie autobus nr 1 do Dolnej Odry. Miejsca stojące jeszcze zajęte – mówi pracownik Dolnej Odry. Ale władze Gryfina przepełnionych autobusów nie widzą.

Nowe przepisy mówią, że w autobusie tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta. Jeśli miejsc siedzących w pojeździe jest 70, to na jego pokładzie może znajdować się maksymalnie 35 osób.

W Gryfinie i okolicy problem jest jednak z autobusami o pewnych godzinach, które dowożą pracowników do pracy. Zwłaszcza, że kursów od 16 marca 2020 r. jest mniej.

Burmistrz obiecuje, ale nie wskazuje kiedy

Tymczasem burmistrz Gryfina Mieczysław Sawaryn twierdzi: Bieżący monitoring liczby pasażerów w autobusach oraz informacje uzyskane od przewoźnika wskazują, iż liczba pasażerów korzystających z przewozów w ostatnich dniach znacznie zmalała, zapełnienie autobusów jest poniżej limitu, wskazanego przez rząd – czyli wykorzystania połowy miejsc siedzących. Liczba kursów, rozkłady jazdy będą obowiązywały w takim samym kształcie jak od 16 marca br.

W przypadku linii „Z”, kursującej do strefy przemysłowej w Gardnie, liczba autobusów zostanie zwiększona do poziomu gwarantującego bezpieczeństwo zgodne z nowymi zasadami.

Bez konkretów

Tymczasem nie jest zwiększona. Więc ponownie zapytaliśmy władze Gryfina kiedy będzie.

-Jesteśmy w stałym kontakcie z PKS w Szczecinie w przedmiotowej sprawie. Uzyskane informacje wskazują, że w autobusach jest spełniony warunek połowy zajętych miejsc siedzących – jeżeli posiada Pan odmienne dane, bardzo proszę o wskazanie konkretnych kursów – odpowiada Mariusz Tarka z Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie. -W przypadku linii Z natychmiast wdrożono odpowiednie procedury obowiązujące od pierwszego dnia nowych wymogów, które mają zapewnić spełnienie warunku „liczba miejsc siedzących/2” – w przypadku zbyt dużej liczby pasażerów uruchomiony ma być dodatkowy pojazd lub pojazd przewożący pasażerów ma wrócić po pozostałych – dodaje urzędnik.

O sprawie pisaliśmy też tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/35920,przywrocic-autobusy-brak-szybkiej-decyzji-wladz-gryfina-i-powiatu

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (49)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kh8ybuik7
kh8ybuik7 30.03.2020, 08:08
z niego taki burmistrz ja k z kidawy prezydent.
Minio
Minio 29.03.2020, 13:03
To co musi się stać aby burmistrz widział większe zagrożenie?
Orzel
Orzel 28.03.2020, 07:04
Rozliczmy tego Pana na wyborach. Facet wyraznie sie nie nadaje.
Antonio
Antonio 28.03.2020, 05:26
Należy ruszyć dupkę o godzinie 5:20 i sprawdzić ile osób jest w autobusie a nie pytać przewoźnika.
Ilość ogólna może się zgadzać ale w jednym autobusie jedzie za dużo a drugi będzie niemal pusty.
Patrik
Patrik 27.03.2020, 23:47
Już wkrótce nie będziemy tak jeździć. Nowe restrykcje w Irlandii przewidują, że z transportu publicznego korzystać mogą tylko osoby wykonujące kluczowe zawody, zaś pozostałe osoby nie mogą się oddalać o więcej niż 2 km od domu. Niemal zupełnie ograniczone zostają wizyty w szpitalach i więzieniach.
czytałam
czytałam 27.03.2020, 20:46
Uwaga na fake newsy! W przestrzeni publicznej, w szczególności w internecie pojawia się coraz więcej ofert produktów, m.in. suplementów diety, reklamowanych jako mające właściwości przeciwwirusowe i chroniące przed SARS-Cov-2. GIS ostrzega przed korzystaniem z takich produktów. Podnosi, że wskazywanie w oznakowaniu, prezentacji czy reklamie środków spożywczych, w tym suplementów diety na ich właściwości lecznicze (takie jak np. działanie przeciwwirusowe, leczenie grypy) stanowi naruszenie prawa i nie znajduje potwierdzenia w medycynie opartej na faktach.
Ence
Ence 27.03.2020, 19:32
Niech się cieszą że jeżdżą autobusy bo do wiosek zabrali połączenia. Ludzie nie mają nawet jak do pracy dojechać.
Samio
Samio 27.03.2020, 20:47
Podziękujmy Sawarynowi który zredukował autobusy i nie widzi problemu.
Mieszaniec
Mieszaniec 27.03.2020, 19:20
Dlaczego miasto Gryfino płaci za kursowanie autobusu do zalando.
Czytanie ze zrozumieniem
Czytanie ze zrozumieniem 28.03.2020, 05:23
Nie do Zalando tylko do strefy przemysłowej która należy do gminy Gryfino. Czytanie ze zrozumieniem, linia Z nie oznacza że to jest autobus Zalando
Dziadek
Dziadek 27.03.2020, 17:28
mam wrażenie że to jakieś prz...by są we władzach miasta i powiatu. No ale ktoś ich wybrał.
Roberto
Roberto 27.03.2020, 17:39
A powiat to w ogóle jeszcze działa czy sam się zlikwidował?
słoik
słoik 27.03.2020, 16:28
Dzięki Wandzi mamy dalszy ciąg cyrku... A mogło być inaczej
mieszkaniec
mieszkaniec 27.03.2020, 13:27
Panie bumistrzu Sawaryn, to są mieszkańcy gminy Gryfino i o nich pan też powinien pamiętać.
as
as 27.03.2020, 13:13
Autobusy na linii gryfińskiej codziennie jeżdżą zapchane nawet przed epidemią co w przypadku kolizji czy wypadku wiadomo jak się skończy, czemu policja się tym nie interesuje?
koń z klapkami na oczach
koń z klapkami na oczach 27.03.2020, 13:20
Najlepiej udawać że się tego nie widzi!
igor
igor 27.03.2020, 13:08
Szanowny Panie z Igryfino zdjęcie jest zrobione na zalando i są to autobusy pracownicze ***
Igor
Igor 28.03.2020, 15:43
Dlaczego wyciął pan część komentarza bo prawda boli!!!!!!!!

To w ramach walki z mową nienawiści.
administrator
PS.: Przyjmij jeden nick!
Igor
Igor 28.03.2020, 18:16
Witam jesli uważa Pan że mówienie Panu prawdy w oczy jest mowa nienawiści to życzę dalszych sukcesów w szerzeniu hejtu i klamstw.
pogromca trolli
pogromca trolli 29.03.2020, 12:44
Gonic tego ruskiego trolla Igora pani administrator! Przystopuj te ideologiczną mowę nienawiści ruskich trolli, którzy z okazji epidemii szału dostali.
co za intelekt
co za intelekt 27.03.2020, 13:26
Amerykę odkryłeś, bo przeczytałeś podpis pod zdjęciem?
Cieć
Cieć 27.03.2020, 12:33
A co z Zalando ? Dwa tysiące pracowników z naszego regionu dzień w dzień pracuje ! Wystarczy że parę osób się zarazi i będziemy mieli w okolicy prawdziwą strefę 0 !
kiwi
kiwi 27.03.2020, 11:18
Kto tyłek wozi swoim samochodem to nie rozumie ludzi dojeżdżających do pracy autobusami.
grot
grot 27.03.2020, 11:05
A jaki w tym problem?Zadzwonić po policję,przyjedzie ,sprawdzi.
prokurator
prokurator 27.03.2020, 09:39
Zgłosić do sanepidu i prokuratury że burmistrz nie wywiązując się z zaleceń premiera i ministra zdrowia naraża zdrowie i życie wielu ludzi na niebezpieczeństwo
o co chodzi?!
o co chodzi?! 27.03.2020, 09:42
Przecież "nie moja kompetencja" nie widzi przepełnionych autobusów!
Car żórawek.
Car żórawek. 27.03.2020, 09:04
Car Gryfina nie widzi problemu, bo ma na wszystko w.....ne.
Ma wokoło służących, co to wszystko za niego robią, zawiozą go na spotkanie, imprezę, narty, do Świnoujścia, posprzątają.
Co do ewentualnej pomocy to pomoże swoim kompanom.
kochający inaczej
kochający inaczej 27.03.2020, 08:39
ścisk facetów w autobusie jest jak szwedzki stół i w Alpy nie trzeba jechać
Maria
Maria 27.03.2020, 08:25
Szkoda, że nie szanuje się zdrowia innych.

Pozostałe