Przybywa hospitalizowanych z powodu zakażenia koronawirusem. Zmarła kolejna osoba

  • 29.03.2020, 14:57
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Przybywa hospitalizowanych z powodu zakażenia koronawirusem. Zmarła kolejna osoba
Na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w naszym województwie wynosi 56/1 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje redakcję igryfino Małgorzata Kapłan, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epitemiologicznej w Szczecinie.
1. Kobieta w średnim wieku z powiatu koszalińskiego. Hospitalizowana w SPWSZ przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie.
 
2. Starsza kobieta z powiatu gryfickiego. Hospitalizowana w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie.
 
3. Starszy mężczyzna z powiatu gryfickiego. Hospitalizowany w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie.
 
W Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie większość pacjentów jest w stanie dobrym, ale dwie osoby są na OIOM-ie.
 
- W oddziale zakaźnym dziecięcym hospitalizowne jest roczne dziecko, które przebywa ze swoją mamą. Jest w stanie stabilnym - informuje Natalia Andruczyk, rzecznik szpitala.
 
 
W Polsce dzisiaj od rana do godz. 14 stwierdzono 54 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz 2 osób z woj. lubelskiego.
 
Dzisiaj do godz. 14 w Zachodniopomorskiem mamy 5 nowych wprzypadków (o dwóch z nich napisaliśmy rano).
 
Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Raciborzu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 82-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.
 
W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 1️⃣7️⃣7️⃣1️⃣/20 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

On22
On22 29.03.2020, 20:41
Jak to ku....two zatrzymać??
pogodzony
pogodzony 29.03.2020, 18:16
Przybywa i przybywać będzie. Taka kolej rzeczy.
Polska nie takie zasieki pokonala,damy rade Polska
Polska nie takie zasieki pokonala,damy rade Polska 29.03.2020, 17:52
Nie panikujcie jestesmy w dobrej formie poprostu nie popelniajmy tych bledow co nowoczesny zachod to sie zamienimy miejscami...siedzmy domu i tyle.I nie siejcie paniki w internecie jak ci ze strony lewej to wyjdziemyvz tego.Pozdrawiam myslacych.
Niemieckie media: "Dzięki zastosowaniu radykalnych środków Polska…
Niemieckie media: "Dzięki zastosowaniu radykalnych środków Polska przechodzi epidemię łagodnie 29.03.2020, 17:47
- Dzięki zastosowaniu na masową skalę radykalnych środków i nowoczesnej technologii nadzoru, Polska jak dotąd przechodzi przez kryzys epidemiczny tak łagodnie jak żaden inny duży kraj UE. W przeciwieństwie do Niemiec, rząd w Warszawie wcześniej podjął decyzje na szczeblu centralnym
(...)
Polska zamknęła swoje granice już 14 marca, znacznie wyprzedzając pod tym względem inne kraje europejskie, w których liczba chorych na Covid 19 była wówczas znacznie wyższa. Od tego czasu tylko obywatele polscy uzyskują zezwolenie na wjazd do kraju - a nawet oni muszą przejść dwutygodniową kwarantannę.
Warszawa podjęła bardziej radykalne kroki niż jakikolwiek inny rząd europejski na wczesnym etapie rozwoju epidemii: centra handlowe, restauracje, biblioteki zostały zamknięte,również szkoły i uniwersytety. Stało się to w momencie gdy w kraju było zaledwie kilka potwierdzonych przypadków zakażeń. Dziesiątki tysięcy osób konsekwentnie kierowanych jest do kwarantanny domowej. Ci, którzy naruszą wymogi izolacji, są karani grzywną. Aplikacja rządowa, techniki lokalizacyjne i algorytmy rozpoznawania twarzy używane są do sprawdzania, czy ludzie faktycznie pozostają w domu.
pisze Fritz, który cytuje również eksperta Piotra Burasa szefa warszawskiego think tanku European Council on Foreign Relations (ECFR), który zwraca uwagę na mniejszą ilość testów wykonywanych w Polsce. Z kolei kilkanaście przypadków śmiertelnych, wskazuje na to, że epidemia rzeczywiście ma ograniczony, w porównaniu z innymi europejskimi krajami, charakter.
- Na razie liczby wydają się przyznawać rację Morawieckiemu: do tej pory w Polsce zarejestrowano najmniej przypadków Covid19 spośród wszystkich dużych krajów europejskich. 1163 osób w kraju jest zarażonych, a 14 jak dotąd zmarło. Przy populacji 38 milionów jest to zaskakująco niewiele. Jednak także w Polsce nie widać na razie końca kryzysu - nowe przypadki zakażeń rejestrowane są każdego dnia - jednak w porównaniu z Francją czy Niemcami, gdzie co godzinę zgłaszane są tysiące nowych przypadków, ten duży kraj na wschodzie UE wydaje się lepiej kontrolować sytuację.
Włoch
Włoch 29.03.2020, 17:10
Powoli nadchodzi nieuniknione!
fiktion
fiktion 29.03.2020, 15:48

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Aśka
Aśka 29.03.2020, 15:47
Informacje złe jak z frontu.

Pozostałe