Nauczyciele, przestańcie zadawać uczniom zadania domowe. Trudna nauka w kwarantannie

  • 30.03.2020, 17:36
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nauczyciele, przestańcie zadawać uczniom zadania domowe. Trudna nauka w kwarantannie
-Nauczyciel matematyki zadał mojemu synowi kilakanaście zadań do zrobienia domu. Nie dosyć, że razem z synem nad lekcjami siedzimy po kilka godzin dziennie, bo przysyłają tyle prac z różnych przedmiotów, to jeszcze ma siedzieć po nocach?! Czy nauczyciele zdają sobie sprawę, jak obecnie przebiega nauka ich uczniów?! Nie dosyć, że trzeba przerobić cały temat w domu, to jeszcze kilka dodatkowych godzin wymaga odrabianie zadań domowych. I niech się cała rodzina męczy! - skarży się nam rodzic ucznia szkoły podstawowej.

Niektóre szkoły organizacyjnie tkwią jeszcze w XIX wieku, a tu trzeba szybko przeskoczyć do XXI. System nie daje rady. A sytuacja jest szczególna.

Sytuacja uczniów i nauczycieli jest wyjątkowa. To nie jest niczyja wina, ale wszyscy musimy się odnależć w nowej rzeczywistości.

Wracając do prac domowych. Teraz uczniowie (przy pomocy rodziców) muszą zrealizowaćscenarisz lekcji przygotowany przez nauczycieli. Przecież to ciężka praca - teraz wykonywana w domu. Zadawanie więc dodatkowych "zadań domowych" wydaje się zbędne.

Nauczyciele, przestańcie zadawać uczniom prace domowe, Zróbcie wszystko, aby praca uczniów na lekcji w domu była ciekawa. A to można...

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (132)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

króko
króko 04.04.2020, 13:30
Zapomniał wół jak cielęciem był.
tyle w temacie!
tyle w temacie! 01.04.2020, 00:18
Premier wprowadza zakaz wychodzenia niepełnoletnich - widać to poważna plaga w całej Polsce. Rodzice do pracy - dzieciaki z domu a potem płacz "tyle zadane" mamusiu zrób bo ja nie mogę...
Jakby siedziały w domach – nie trzeba byłoby wprowadzać zakazu wychodzenia...
I tyle w temacie.
lalalala
lalalala 31.03.2020, 17:43
***tą podstawówkę nr jeden i wszystkich tam uczących!
prof
prof 31.03.2020, 14:50
Jakoś trzeba się odnaleźć w tej trudnej niewątpliwie sytuacji.
belfer
belfer 31.03.2020, 14:24
System jest nie do końca sprawny, nauczanie na rożne sposoby i przy użyciu różnych narzędzi. Nauczyciele Bogu ducha winni. Najlepiej ten czas poświęcić na zmianę podstawy programowej a ten semestr sobe odpuścić. Takie nauczanie do niczego dobrego nie prowadzi a jest to jednie ściema MEN.
cóż
cóż 31.03.2020, 14:26
sytuacja wyższej konieczności...
exbelfer
exbelfer 31.03.2020, 10:34
Ale jakiś nauczyciel PRAWDA dopiekł tym marudzącym rodzicom!!! Przeczytałem wszystkie komentarze i jak odpowiedział co poniektrórym. Pewno w pięty poszło. Jestem pod wrażeniem.
88
88 31.03.2020, 10:15
Szkoły fundują dzieciom komputery, że tyle się mówi o tym wirtualnym nauczaniu ? jakoś mni się nie chce wierzyć, że w każdym domu dzieci mają dostęp do komputera, smartfona, nie mówiac już o internecie.
Skoro nauczyciele tylko zadają zadania , a ich nie uczą, to po jaką cholerę są potrzebni, skoro dzieci muszą uczyć rodzice ?
CCCP
CCCP 31.03.2020, 09:14
Nauczyciel i myślenie ??? Żarty !!
tyle w temacie!
tyle w temacie! 01.04.2020, 00:22
Precz kremlowski trollu – skłócać chcesz Polaków przy każdej okazji? Oj nie lubicie wykształconych Polaków...
Jaki nick, taki post trolla!
Analfabetyzm ? Tak
Analfabetyzm ? Tak 31.03.2020, 02:16
prawda jest taka , że dzieci teraz tłumaczą nauczycielom co to jest messenger, wifi , e-mail co to jest password , plik załącznik , a powiec nauczycielowi żeby przesłał link albo kliknął to się obrazi.
:)
:) 31.03.2020, 20:14
Analfabetyzm- pisze się powiedz, g łą b i e. Obrażasz swojego nauczyciela.
Kordes
Kordes 31.03.2020, 14:29
Analfabetyzm to u Ciebie. "Powiec".Powiedział co wiedział.Jak widać wifi, messenger i inne nie zastąpią tego, co w głowie.
S
S 31.03.2020, 09:45
Dobrze,że jesteś taki mądry i potrafisz biegle obsługiwać nowe technologie, tylko jeszcze popracuj nad poprawną polszczyzna. Błędy w Twojej wypowiedzi raza w oczy!
Rodzic
Rodzic 31.03.2020, 11:23
Przeczytaj swój komentarz i popraw błędy a później poprawiaj błędy w innych komentarzach. Ok?
Luz
Luz 31.03.2020, 01:28
Jasne – więcej takich apeli, bo dzieciaczki muszą siedzieć na d... zamiast sobie pójść na miasto do kolegów – jak na placu Barnima czy górce?

Pytanie – a co robią nasze dzieci przez cały dzień? Ja sprawdzam, ile zrobiły przez ranek i południe – jak cały czas oglądały filmiki albo grały – niech nie narzekają!
Sorry - to konsekwencja. Proste pytania - co robiliście rano? Pokażcie, co zrobiliście?
I luz...
Bongo
Bongo 31.03.2020, 00:36
Teraz dopiero widać jaka prace w szkole muszą wykonać nauczyciele. Rodzice przekonują się na własnej skórze.
Rodzic
Rodzic 31.03.2020, 06:47
Dla tego nie kazdy nadaje sie na nauczyciela.Oni wybrali taki zawod bo to lubia,a my rodzice mozemy pomoc ale nie wykonywac za nich prace w naprawde w trudnym momencie dla nas wszystkich.
S
S 31.03.2020, 09:48
Nie wykonujemy pracy za nauczyciela, tylko pomagamy swoim dzieciom
prawda
prawda 31.03.2020, 00:13
Rodzice głupieją, bo mają swoje pociechy w domu. A może po powrocie z pracy sprawdzą – CO SŁODZIAKI ZROBIŁY PRZEZ CAŁY DZIEŃ? Czemu muszą uczyć się po południu – skoro przecież rano nie poszły do szkoły, nie wychodziły z domu..
pracująca
pracująca 31.03.2020, 00:34
Nie ma już na to siły!
???
??? 31.03.2020, 01:14
Dzieciak nie ma siły rano - tylko czeka aż rodzic wróci, żeby odrobił ZA NIEGO? Może się pałęta po miescie albo gra?

Warto dziecko spytać, co zrobiło przez cały dzień, jak już tu pisano...
Puknij się w łeb
Puknij się w łeb 31.03.2020, 08:46
A zdajesz sobie sprawę że te dzieci mają czasami po 9 lub 11 lat i trzeba im wytłumaczyć pewne rzeczy. Wiesz ze muszą się nauczyć SAMI wszystkich nowych tematów. To takie dziwne że czekają na powrót rodziców do domu?
Pikuś
Pikuś 30.03.2020, 23:55
Dzieciom i rodzicom pomyliły się wakacje z kwarantanną. Gówniaki śpią do 12, dopiero jak rodzic wraca z pracy biorą się za lekcje. Reszta dnia gierki komórka pierdoły. Rodzice weźcie klepnijcie się w łeb! Macie pretensje do nauczycieli ze wychowaliście pasożyty które tylko czerpią nie dając nic w zamian???
prawda
prawda 31.03.2020, 00:14
Profesor Gut: „niech dzieci siedzą przy nauce po 16 godzin dziennie – bo im mniej mają czasu na wychodzenie z domu, tym lepiej dla wszystkich”...
Pati
Pati 31.03.2020, 00:51
Jak to będzie ciekawa forma to jestem, za!
Może jakaś kontrola
Może jakaś kontrola 30.03.2020, 23:48
Czy dyrekcja którejś ze szkół kontroluje jak wygląda nauczanie. Ja już nie wiem, w który komunikator zaglądać bo zadania przesyłane są przez dziennik elektroniczny i powiązane z nim strony, facebook, messenger, pocztę szkolną. Nauczanie wygląda tak, że nauczyciele przysyłają linki z poleceniem obejrzyj sobie, przeczytaj temat w książce i wykonaj kartę pracy i jeszcze ją odeślij. Chyba założeniem zdalnego nauczania nie była taka forma, by iść po najmniejszej linii oporu. I nieprawdą jest, że dzieci są głupie, bo dzieciom, które osiągały do tej pory wysokie oceny tez trzeba nowy, nieznanym im do tej pory temat wyłożyć. A co z językami obcymi? też mają uczyć się z You tuba? To po co nam nauczyciele. Z ministerstwa dostaniemy podstawę programową i możemy uczyć nasze dzieci, bez stresu i łaski. Pozdrawiam tych nauczycieli, którzy wyłamują się z tego opisu i zadają sobie trud.
prawda
prawda 31.03.2020, 00:16
No ale właśnie masz okazję - ucz, skorzystaj - skoro szkoła ci niepotrzebna, nauczyciele do bani - masz yt, znajdź - kto ci broni?
no nie?
no nie? 31.03.2020, 00:35
To zdaje się za to płacą!
???
??? 31.03.2020, 01:16
To się zdecyduj - nauczyciele do bani, tylko twój dzieciak geniusz nierozpoznany? Masz szansę popracować z nim - odkryć talenty?
Julita
Julita 30.03.2020, 23:38
Psioczycie na nauczycieli, ale jak teraz sami przerabiacie materiał ze SWOIMI WŁASNYMI DZIEĆMIto wam ciężko, teraz widzicie jak to jest dzieci uczyć, ja ze swoimi przez cały rok szkony pracuję pomagam w lekcjach i jeszcze pracuję zawodowo, nie narzekam bo to są moje dzieci i mam w stosunku do nich obowiązki, ale niektórzy rodzice teraz dopiero zauważyli że mają dzieci, coś im biega po domu i coś od nich chce . ŻENADA. Drodzy rodzice robicie to dla swoich dzieci i nie narzekajcie. To jest okres przejściowy, i jakoś musimy to przetrzymać , a nie tryskać jadem . Zdrowia życzę wam wszystkim




No
No 31.03.2020, 09:01
O i znalazła się madka wszystkich madek! Jakas Ty zaradna i obowiązkowa, jakie ty masz wykształcone bąbelki.
Pracujesz zawodowo na mopie w szkole? Może mało wiesz, ale teraz każdy rodzic musi nauczyć podstaw programowych z każdego przedmiotu, nie jednego! Każdy nauczyciel wysłał coś ze swojego przedmiotu i spokój a rodzic musi ogarnąć każdy przedmiot! Czasami są dzieci w dwóch różnych klasach i nie są się od 8 rano tłumaczyć jednemu i drugiemu jednocześnie 5 godzin lekcyjnych!
Nie róbcie z siebie idealnych ze to nie żaden problem, bo jest to problem.
Aga
Aga 03.04.2020, 20:08
Jak masz gamonia i nieuka w domu , to.musisz z nim siedzieć...taki los
prawda
prawda 31.03.2020, 00:17
Prawda jest taka, że jakby dzieciak poświęcił uczciwie tyle czasu na naukę, ile spędzał w szkole - rodzice nie mieliby co robić...
taka fantazja
taka fantazja 31.03.2020, 00:36
I wtedy nie byliby potrzebni nauczyciele!
???
??? 31.03.2020, 01:18
No właśnie - zawsze można dziecko uczyć w domu - niektórzy rodzice tak robią - nie chcesz?
Oszalałbys ze swoim "geniuszem"?
Tu nauczyciele piszą że dzieci są tępe a rodzice nie lepsi
Tu nauczyciele piszą że dzieci są tępe a rodzice nie lepsi 30.03.2020, 23:13
Przez długie lata zaobserwowałem że jak ktoś sobie słabo radził w szkole to szedł na najłatwiejszą pedagogikę oby mieć jakąś lekką leniwą robotę i wakacje.
Jedynie to cenie sobie przedszkolanki bo one uczą jak żyć i są urodziwe.
Biznesmen
Biznesmen 31.03.2020, 07:31
Ty taki wyksztalciuch gdzie poszedles i co tetaz robisz? Pewnie mowisz o tych nauczycielach po matmie, chemii, fizyce.... chcesz sie zmierzyć?
prawda
prawda 31.03.2020, 00:20
No to teraz idioto masz wreszcie okazję, zeby pokazać "tym tępym nauczycielom" że potrafisz nauczyć własne dziecko lepiej...
Przy własnym dzieciaku też wygłaszasz swoje prawdy?

Przy okazji - twoja uwaga o przedszkolankach jest seksistowska. Oby twoją córkę spotkał podobny komentarz...
Czy ty sobie popijasz ?
Czy ty sobie popijasz ? 31.03.2020, 01:40
Nie bądź mściwa i wulgarna i z dala trzymaj się od moich dzieci .
Przy okazji chyba przy swoich i innych dzieciach nie zachowujesz się w ten sposób bo wiesz jak młode osoby chłoną takie prymitywne zachowanie ?
:-)
:-) 31.03.2020, 00:52
Ile to prawdy o człowieku w jednym komentarzu. Prawda?
tak:)
tak:) 31.03.2020, 01:21
Idiota zawsze się odezwie, gdy go wezwą, prawda? Jak samemu seksistowskie uwagi wygłasza to dobrze - jak inni mu wytkną, to się burzy....
Ale do argumentów się nie odniesie - prawda?
Internetu też nie mamy
Internetu też nie mamy 30.03.2020, 22:40
Moje dzieci nie oglądają telewizji nie mają w domu komputera ani tabletu
ws58
ws58 01.04.2020, 16:53
Jesteście wykluczeni społecznie.Ten z Żoliborza to twoja rodzina?
piłeś
piłeś 30.03.2020, 23:22
nie pisz
Internetu moje dzieci nie mają
Internetu moje dzieci nie mają 31.03.2020, 01:45
O i 5 minut temu wyłączyli prąd
tak tylko pytam
tak tylko pytam 30.03.2020, 22:44
A ty siedzisz teraz u sąsiadki i po dobrym seksie dała ci skorzystać z komputera i internetu?
Nie oglądaj p nosów
Nie oglądaj p nosów 30.03.2020, 22:54
Gdyby mnie tak nie pilnowała to bym wpadł do Ciebie sąsiadko poklikać myszką .
Czekam
Czekam 30.03.2020, 23:41
Dawaj
Eeeeeee
Eeeeeee 31.03.2020, 01:46
Brzydkie nie klikam
No
No 30.03.2020, 22:52
A ja to się zastanawiam na co poszły te 500 plus jak nie na dzieci
Sp1
Sp1 30.03.2020, 22:06
Lepszy numer jest w Sp1 w Gryfinie. Pan od geografi jako jedyny,( rozumiem że młody i wydaje mu się może ze płacą mu od ilości zadań)
Przesłał zadania, ok rozumiem. Do tego napisał notatkę iż karty pracy mają być wysłane do godziny 18 w wyznaczonym przez niego dniu( teraz czekaj i pilnuj aż pan wskaże ten dzień) , prace mają być wysłane z e-maila ucznia ( nie rodzica czy opiekuna tak pan zaznaczył) w wyznaczonym dniu i godzinie uczniowie mogą się z Panem kontaktować i rodzice też ale tylko i wyłącznie przez numer telefonu dzieci! Email ma być odpowiednio i w kolejności podpisany, jeśli nie inne wiadomości będą usuwane. Za każdy dzień opóźnienia będzie ocena w dół.
Rozumiem wszystko, są lekcje do odrobienia,ale inni nauczyciele się tak nie spinają. Jest zaraza na świecie, nie wiadomo kiedy wrócimy do szkoły a ja mam się stresować czy łaskawy pan poda termin wysyłania prac, serio?
Ja
Ja 31.03.2020, 07:35
Zeby nie bylo, nie popieram jego zachowania, ale... nauczyciele nieroby, tylko siedzą na wolnym, strajkują, To teraz Wam Pan pokazal ze jednak pracują;)))))) niedogodzisz....
adelajda
adelajda 31.03.2020, 00:27
Zgadzam się... czytawszy te zapiski w tych zadaniach tego geografa to ubaw po pachy (i żal jednocześnie) - się wczuł facet jakby od tej geografii zależała "tarcza antykryzysowa"... Inni nauczyciele to jakoś z rozwagą do tego podeszli...
Dawać linka
Dawać linka 31.03.2020, 01:47
Udostępnijcie te wypociny
Zobacz
Zobacz 31.03.2020, 08:53
Wejdź na szkole sp1gryfino.pl wyszukaj klasę 5 i wciśnij geografie
prawda
prawda 31.03.2020, 00:21
Tak się zastanawiam – ale co, chciałbyś, żeby był na żądanie wszystkich rodziców i uczniów 24h/dobę? A on swojej rodziny nie ma?
A co może ma ?
A co może ma ? 31.03.2020, 01:48
Wszyscy na truskawki pojechali 5 lat temu
Odpowiadam Sp1
Odpowiadam Sp1 30.03.2020, 23:10
Właśnie, znajdzie taki który uważa że po za jego przedmiotem to już nic nie ma! Dzieci mają opanować SAMI cały materiał, a taki gł**ek myśli że jego przedmiot jest najważniejszy? W niektórych domach jest więcej niż jedno dziecko, oprócz lekcji rodzice też mają inne zmartwienia czy obowiązki a taki wyskoczył z geografia i teraz śledź kiedy władca zechce ujawnić termin do przesyłania. Taki nie powinien uczyć
Oni
Oni 31.03.2020, 07:39
Znaczy ze znalazl sie jeden ktory pracuje, bo inni to przeciez nieroby;))) zabawni jestescie! Robi, źle, nie robi źle, znajdź zloty środek...
prawda
prawda 31.03.2020, 00:23
To naucz dzieciaka - przecież masz podręczniki - skoro uważasz, że masz prawo oceny czy umie uczyć, czy nie...
Podaj telefon do tego twardziela albo zdjęcie
Podaj telefon do tego twardziela albo zdjęcie 30.03.2020, 22:38
Napisz mu że dopuki nie będzie prowadził edukacji nie zobaczy gotowych zadań, bo kto ma teraz uczyć dzieci ?
Te durnie mają uczyć a nie wysyłać zadania.
Do durnia
Do durnia 31.03.2020, 07:42
Juz ty nie bedziesz mowil co kto ma robić;)))) przecież nauczyciel jest niepotrzebny, rodzice robia wszystko za nich, niechlepiej zaczna od wychowania wlasnych pociech...
prawda
prawda 31.03.2020, 00:26
"dopuki" jakbyś robił zadania z ortografii to znałbyś zasady. A jakbyś robił zadania z informatyki - wiedziałbyś o funkcji autokorekty...

Idź się poskarż ministrowi, że chcesz powrotu dzieciaka do szkoły...
Bo ty jak Łukaszenka "żadnego wirusa nie widział"
Ja uczę dzieci zarabiać  i żyć jak człowiek a nie jak program
Ja uczę dzieci zarabiać i żyć jak człowiek a nie jak program 31.03.2020, 01:52
Ty ucz swoje tumany pisowni
Pikuś
Pikuś 30.03.2020, 23:50
Dopóki się pisze głąbie! Kretyn chce nauczyciela pouczać.... Takich jak ty powinni kastrować żeby się nie rozmnażali.
Rynsztok
Rynsztok 31.03.2020, 01:58
Dopuki bierzeż pieniądze i żresz za moje to ja decyduje co i jak napisze
Weź przestań
Weź przestań 30.03.2020, 22:48
Jakim prawem on chce koniecznie kontaktu z dziećmi? Po co mu numery prywatne dzieci i ich mejle?
prawda
prawda 31.03.2020, 00:27
A twoje dziecko do nauczania zdalnego ma „mejla” służbowego? To o jakich „prywatnych” pitolisz?
haker
haker 30.03.2020, 22:56
Można wysłać na koszt odbiorcy
Poprawność
Poprawność 30.03.2020, 21:53
Lepiej zeby grały na komputerze? A tak mają zajęcie. Trzeba było dzueciom za 500 plus kupić podreczniki i komputery a nie teraz psioczyc na warunki. Jeden komputer na trojkę dzueci itp. Narzekają. Zamiast na fajki i ciuchy wydawac trzeba bylo zadbac o warunki do nauki.
Wiem i ch
Wiem i ch 30.03.2020, 22:43
Lepiej niech grają w gierki , nie będą przecież tak jak wy por nosów oglądać.
Dobrze wiem że nauczycielki są (...)

Część komentarza usunięta. administrator
Wiem
Wiem 30.03.2020, 22:56
Dobrze że część . Dziękuję
Licznik prądu
Licznik prądu 30.03.2020, 21:48
Licznik prądu wariował jak rok temu jak były strajki,
obecnie też wariuje i muszę go studzić, gdyż boję się że pod tym obciążeniem się tarcza obrotowa zatrze, albo wywali korki.
Boję się również o fabrykę prądu w Czarnowie, czy da radę w obecnej sytuacji,
ciągle w nocy widać transporty z węglem, słupy się wyginają pod obciążeniem prądu, a kable strasznie trzeszczą.
Ponoć jest takie zapotrzebowanie, że jadą na wszystkich kotłach pełną parą, by ludziom energii i ciepła nie zabrakło!
Widziałem też duży transport z łóżkami dla pracowników, jechał chyba do Czarnowa i ma to być zamknięty zakład, aby chronić pracowników
i zapewnić ciągłość dostaw,
- "żeby uczniom podczas odrabiania lekcji nie zabrakło prądu".
Lekarze nie przyjmują, a dzieci są już trochę posiniaczone, gdyż się ciągle tłuką o komputer, a ja częstą muszę stawać jako sędzia i równo rozdzielać czas dostępu.
Postanowiłem więc że będą pracować non stop na zmiany, tak też najstarsze siedzi w nocy, jak zejdzie to na rance zasiada najmłodszy, popołudniówka jest dla średniaka.
Internet ciężko chodzi i kable są gorące,
ciężko ogólnie jest i materiału dużo, to potwierdzam :-(
A właśnie teraz syn który ma popołudniówkę przy kopie, zgłasza mi że od tego pisania, klawiatura zaczyna fiksować!
I gdzie ja kupie nową, jak wszystkie sklepy zamknięte, i co ja powiem milicjantowi jak mnie zaaresztuje na mieście, bo nie wolno chodzić bez powodu,
będę głupio się tłumaczył że klawiatura od komputera się zepsuła i milicjant na pewno w to uwierzy!
prawda
prawda 31.03.2020, 00:29
Ty, ale jak w czasie strajku synowie ci się nocami czepiali komputerów, to może to gorące filmiki oglądali – bo raczej nie zadania domowe?

Wczoraj, 21:48 Licznik prądu wariował jak rok temu jak były strajk
:)
:) 30.03.2020, 22:50
Będziesz szedł do weź starą to ci milicjant uwierzy, a tak apropo co robi twoja żona jak masz na zmiany do pracy ?

Pozostałe