Samorządowcy, nawet kosztem zmniejszenia przychodów w budżetach walczcie z epidemią

  • 31.03.2020, 17:44
  • Marzena Kozłowska (PAP)
Samorządowcy, nawet kosztem zmniejszenia przychodów w budżetach walczcie z epidemią
-Apeluję do samorządowców, by korzystać z najlepszych praktyk i wprowadzać ograniczenia, które wprawdzie utrudnią życie, doprowadzą do zmniejszenia przychodów w budżetach, ale jednocześnie pomogą ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.
-Podczas z rozmowy z samorządowcami poruszane były różne tematy, między innymi dotyczące miejsc parkingowych w miastach - powiedział szef rządu, pytany czy w poniedziałek rozmawiał z samorządowcami o możliwości zniesienia opłat parkingowych. -Dzisiaj apelujemy do samorządowców, żeby rezygnowali ze wszystkich tych opłat, które powodują, że osoby zwiększają prawdopodobieństwo przenoszenia wirusa - powiedział Morawiecki.
 
-Przyciskanie klawiszy, czy naciskanie różnego rodzaju przycisków chociażby przy przejściach dla pieszych, dzisiaj powinno zostać wyłączone. Apeluję do samorządowców - jesteście za to współodpowiedzialni. Jak najwięcej dezynfekowania przystanków autobusowych, tramwajowych to obowiązki, które samorządowcy muszą wykonywać - podkreślił szef rządu.
 
Premier zaznaczył, że jego poniedziałkowe spotkanie z samorządowcami było "dość długie, dobre, konstruktywne, trudne". Zaznaczył, że ma po nim "pewną refleksję, że chyba jeszcze niekoniecznie do wszystkich dotarło, w jak innej sytuacji dzisiaj znajduje się Polska w porównaniu do (sytuacji) miesiąc temu". Podkreślił, że "dzisiaj wszyscy na pewno będziemy musieli zapłacić pewną cenę, ponieść pewne ofiary, poddać się pewnym ograniczeniom, które spowodował koronawirus".
 
-Proszę wszystkich prezydentów miast, burmistrzów, starostów, wójtów, marszałków województw, żeby dokonywali przeglądów wszystkich ograniczeń, wszystkich możliwości wdrażania nowych ograniczeń, które wprawdzie utrudnią życie, doprowadzą do zmniejszenia przychodów w budżetach samorządowych, ale jednocześnie pomogą nam szybciej ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa - powiedział szef rządu.
 
Jak mówił, on ze swojej strony odpowiedział pozytywnie na apele samorządowców, żeby zaproponować odpowiednie rozwiązania w biurowcach, centrach usług wspólnych, w zakładach pracy, a nie wyłączać tych przestrzeni całkowicie z obostrzeń. Tak też uczyniliśmy, jesteśmy w pozytywnym dialogu. Ale apeluję do samorządowców, żeby korzystać z najlepszych praktyk i wprowadzać ograniczenia, ograniczenia i jeszcze raz ograniczenia w waszej przestrzeni publicznej, żeby dystans społeczny doprowadził do przecięcia transmisji koronawirusa - apelował premier Morawiecki.
Marzena Kozłowska (PAP)

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

koronawirus nie atakuje zwierząt
koronawirus nie atakuje zwierząt 01.04.2020, 17:13
To chyba jakiś kabaret? Ta babka z architektury przychodzi, jeśli przyjdzie, do pracy w urzędzie z psem? Czy Sawaryn zupełnie już nad tym nie panuje? Sekretarzowa Ewa nie ma odwagi zwrócić uwagi i przywołać do porządku? Byle pajac w urzędzie, który jest przy***sem wicka może więcej niż sekretarz, tak mówi się, więc nie dziwcie się że olewają robotę i przychodzą do pracy z psem, w dziurach dżinsach, w japonkach latem. To jest wszystko postawione na głowie.
Pikuś
Pikuś 31.03.2020, 23:29
Sawaryn, kiedy dezynfekcja klatek schodowych?
wydział skf
wydział skf 31.03.2020, 21:56
A w umigu ponoć brak nawet płynów do dezynfekcji, a Świnka Pepe lat i wrzeszczy,że rozliczy pracowników z nieobecności ??? A co ma skarbnica do pracowników ? Nie wiem


kto miał to zamówić ?wydział organizacyjny to jakiś cyrk, siedzi dziewczyna przy kracie bez maseczki, dramat

ponoc poł urzedu pracuje zdalnie, na zakupach na działce itd co nie ROXI

hit urzedu : kupili husteczki do tyłka dla niemowlaków jako do dezynfekcji biurek

ludzie czy wy się słyszycie, skończcie kompromitować burmistrza

i na koniec panna architekt doktor przychodzi do pracy z psem
Fakt
Fakt 01.04.2020, 00:36
cyt. "ludzie czy wy się słyszycie, skończcie kompromitować burmistrza" Da się bardziej niż sam się skompromitował?
smutne to...
smutne to... 31.03.2020, 21:49
Przecież p Seweryn już płacze i liczy straty,zapominając o ludziach. Jest tu art.i można przeczytać. Dziwny , smutny człowiek,bardzo dziwny.
dr fuszer
dr fuszer 31.03.2020, 21:25
szyje renkawicę na koronę https://youtu.be/D_y8tP6cXBg?l…
Stan
Stan 31.03.2020, 21:14
Większość samorządów to KO, sami na nich glosowaliscie. Teraz krzyk? O co? Miejcie pretensje do siebie
oddajcie wypłaty na szpital
oddajcie wypłaty na szpital 31.03.2020, 20:23
Czy nasze lenie wezmą sobie ten apel do serca?
Stan
Stan 31.03.2020, 21:15
Piszesz o starostwie, bo tam to lenie
urząd
urząd 31.03.2020, 20:12
A w umigu ponoć brak nawet płynów do dezynfekcji, a Świnka Pepe lat i wrzeszczy,że rozliczy pracowników z nieobecności ??? A co ma skarbnica do pracowników ? Nie wiem
Tak
Tak 01.04.2020, 07:51
Pepe knuje razem z Milerdojnym ! ??
kojones
kojones 01.04.2020, 00:47
Sekretarz do niczego to ktoś musi.
Dorota
Dorota 31.03.2020, 19:32
A opłaty za żłobek zostają :(

Pozostałe