Przygotowują się do referendum w czasie epidemii

  • 01.04.2020, 20:42
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Przygotowują się do referendum w czasie epidemii
Na dzisiejszej (1 kwietnia 2020 4.) sesji Rady Gminy w Widuchowej wyliczono koszt zabezpieczeń komisji wyborczych w dobie epidemii. Uchwała wprowadza do budżetu limity wydatków w kwocie 22.628,98 zł na pokrycie kosztów organizacji referendum gminnego, zarządzonego na 26 kwietnia 2020 r. w sprawie odwołania wójta Anny Kusy-Kłos
Dodatkowo -w czasie epidemii - w celu należytego zabezpieczenia wyborców oraz członków komisji wyborczej podczas organizowanego referendum zapisuje się w budżecie kwotę 174.560 zł na pokrycie kosztów zakupu materiałów i odzieży ochronnej w postaci maseczek, rękawiczek jednorazowych, kombinezonów, okularów ochronnych, środków dezynfekujących.
 
W celu pokrycia kosztów organizacji referendum uchwała zmniejsza limity wydatków na:
- dotację dla Powiatu Gryfińskiego na utrzymanie linii komunikacyjnej na trasie Czarnówko, Pacholęta, Marwice, Gryfino o kwotę 57.000 zł;
- dodatkowe uliczne lampy oświetleniowe o kwotę 19.400 zł;
- remonty świetlic o kwotę 90.000 zł;
- finansowanie kosztów zatrudnienia instruktora gry zespołu „Macierzanka” o kwotę 4.500 zł;
- remonty dróg gminnych o kwotę 26.288,98 zł
 
Komisarz wyborczy w Szczecinie 30 marca 2020 r. powołał obwodowe komisje do spraw referendum. Informację o tym, jakie osoby w nich zasiądą, prezentujemy w fotogalerii.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (49)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Szaraczek kłapouszek
Szaraczek kłapouszek 02.04.2020, 20:56
Łudzisz sie, że się boją ? CHyba żarty sobie stroisz, niech ci się przestanie śnić, że się boją.
o co kaman
o co kaman 02.04.2020, 20:59
Ale kto czego?
Ewa
Ewa 02.04.2020, 19:37
No i prosze jak sie referendalni przestraszyli ze przegraja i juz nie chcą referendum.Oj Wasze klamstwa i obluda to skandal lepiej pomagalibyscie sasiadom .
czarownica
czarownica 02.04.2020, 22:25
jak zwykle nie umiesz czytać ze zrozumieniem, nie chcą a proszą o przesunięcie to jest duża różnica.
Bożena
Bożena 02.04.2020, 19:41
A skąd to niby wiadomo?
Luke Skywalker
Luke Skywalker 02.04.2020, 18:34
Teraz to wygląda jak Chewbacca z Gwiezdnych Wojen!!!
Pani postara sie zadbać o mieszkańców.
Pani postara sie zadbać o mieszkańców. 02.04.2020, 18:15
Tak właśnie o sobie myśli" PANI POSTARA SIĘ ZADBAć O MIESZKAŃCÓW". A gdzie byli pozostali Radni PANI.
Nie popadaj w euforię "WOLNA WIDUCHOWO", bo tak - PANI - pisze do swoich NIEWOLNIKÓW, jak jestem "LADNA I WSPANIAŁA" . Szyderstwa i kpiny do domena PANI. Jeżeli już to PANI już dawno straciła swoją ludzką twarz.
Prawnik
Prawnik 02.04.2020, 18:09
Wczora pisałem, że tylko czelać jak dama będzie się lansować w maseczce i długo nie trzeba było czekać. Nie trzeba być prorokiem aby przrwidzieć działania AKK i jej przybocznych. Ci którzy tego nie przewidzieli lizali za mało i już ich nie ma.
Wolna Widuchowa
Wolna Widuchowa 02.04.2020, 16:35
Referendalni popadli w amok. Daliscie wczoraj 4 liter nie przychodząc na sesję. Myśleliście, że wójtowa zachowa się nieodpowiedzialne. A tu okazało się że w trosce o wszystkich mieszkańców Widuchowej nawet tych którzy jej nie trawią a jej imię nie potrafi im przejść przez gardło - Pani Wójt zrobiła kapitalną robotę i pomyślała o każdym zabezpieczeniu bezpieczeństwa różnych osób. A wy co ? Wypominacie , szydzicie, kpicie a sami ukrywacie się za ekranem komputera ! W miarę upływu czasu wychodzą wasze najgorsze ludzkie cechy i to dobrze . Bo wiemy kogo na co stać ! Na siłę parliście do referendum wyznaczyliście ludzi do komisji i co liczyliście, że jak komuś coś się stanie to obwinicie wójtową ! Nie liczyliście, że Pani postara sie zadbać o mieszkańców. Nie mieści się w waszej wyobrażni. Bo łatwiej kogoś wyzywać od czarownic lub zarzucać nieumiejętność zarządzania. Teraz nagle budzicie sie i piszecie pisma w których szukacie tak zwanego wyjścia z twarzą. Pamiętajcie, że tę twarz straciliście już przez swoje ostatnie działania !
Ksawery
Ksawery 04.04.2020, 17:02
ale wypociny......... nie jest wam po drodze, że organizatorzy referendum napisali pisma o zmianę terminu referendum. Liczyliście na to, że referendum odbędzie się 26.04.20 i mieszkańcy w obawie o swoje zdrowie i życie nie przyjdą głosować za odwołaniem wójt A. K.K. No i okazało się, że się przeliczyliście!!!!!!!!!!!!!!!!
długopis
długopis 02.04.2020, 19:22
piotruś bo się spocisz tym pisaniem
Widuch
Widuch 02.04.2020, 18:28
Oo widzę,że zmienił się nadworny poeta. kobieto nie chcieli cię w Pyrzycach tutaj też długo nie zagrzejesz miejsca.
Kaziu
Kaziu 03.04.2020, 10:53
Do Widucha, To chyba ta sama co na fb stworzyła konto Małgorzata Kowalska i pluje na wszystkich kto przeciw władzy
Maryska
Maryska 02.04.2020, 19:40
Ha ha ha smiechu warte kąsasz gryzjesz i co dalej Widuch
kod
kod 02.04.2020, 13:14
przecież wiadomo że referendum bedzie przesunięte.
wrono
wrono 02.04.2020, 21:44
Wykrakałaś!
Mieszkaniec z jednej wsi
Mieszkaniec z jednej wsi 02.04.2020, 13:01
Pani Wójt proszę zainteresować się wioskami żadnej kontroli niepolnoletni chodzą sobie nic z tego nie robiąc
Pełnoletni
Pełnoletni 02.04.2020, 21:41
Panią wójt interesują tylko pełnoletni i tylko niektórzy, więc uważajcie i bójcie się.
kod
kod 02.04.2020, 13:13
nie męcz jej..tyle miała wolnego i zmuszono ja do pracy...
cena demokracji
cena demokracji 02.04.2020, 12:12
Demokracja kosztuje i z tym muszą pogodzić się rządzący (czy raczej rządząca) i opozycja.
Kama
Kama 04.04.2020, 17:06
tak czy inaczej obowiązkiem wszystkich instytucji jest ochrona swoich pracowników. Zakupione rękawiczki i maseczki powinni otrzymać pracownicy UG, pracownicy socjalni, pracownicy służb porządkowych, w szkołach itd. Czyli dobrze, że na sesji zabezpieczono środki na ten cel, szkoda tylko, że nie ze środków przeznaczonych na Jarmark, bo przecież wiadomo, że i tak w tych warunkach nie może się odbyć.
Maat
Maat 04.04.2020, 19:04
Na te środki zabezpieczające można wykorzystać rezerwę kryzysową-jest stanowisko RIO w tej sprawie. Każda jednostka samorządu musi taką stworzyć projektując budżet. Jest to kwota stanowiąca 0,5% wydatków pomniejszonych o inwestycje, wynagrodzenia i obsługę długu. W Widuchowej na 2020 r. jest to kwota 84 000,00 zł. Jarmark, Minimundial i tak by się nie odbyły następne środki, ale Pani Wójt chodziło o upokorzenie mieszkańców wsi i grupy referendalnej, więc zaproponowała zmiany nie do przyjęcia, ale z tego wynika , że jej radni też nie znają budżetu, jedynie Pani Siebert się wstrzymała. Szkoda, że mieszkańcy, mimo tego, że obecne prawo nakazuje transmisję na żywo, nie wiedzą jaka była dyskusja nad tymi zmianami, może któryś radny proponował inne zmiany.
Szach
Szach 04.04.2020, 21:21
Maat-,,może któryś radny proponował inne zmiany"-
tak zaproponowano podwyżkę diet dla radnych milczących!!!!
bulwary
bulwary 02.04.2020, 12:09
Najgorzej mają szarzy pracownicy którzy muszą to przygotować a potem po tym wszystkim posprzątać.
AK JK I RESZTA...
AK JK I RESZTA... 02.04.2020, 10:49
Dziękujemy, za to że jesteście z nami i nas wspieracie
Mieszkanka
Mieszkanka 02.04.2020, 11:34
Chyba nasze portfele wspieraja.....(:
Mieszkanka
Mieszkanka 02.04.2020, 09:04
Specjalnie rozdmuchane 200 tyś -ile wydaliście na sesje niepotrzebne komisję tego nie liczycie.... a radni za AKK to jak w ogien, tak jak J.K na Facebooku tylko jedno AKK ..Kasa kasa . Można nie robić w tym terminie referendum czy wyborów w maju. Po co narażać ludzi ale Wasze dni czy miesiące sa policzone na stołku (AKK, J.K i RESZTA........)
Matylda
Matylda 02.04.2020, 08:46
A ja chce zeby sid odbylo refetendum teraz i za rok i znow za rok, chociaz jest zabawa i cos sie dzieje a jaka aktywnosc na igryfino i ppczytac mozna na kwarantannie i posmiac sie oj dziej sie dziej a tu swieta ida kto ma kure na sprzedaz kto jajka wymienie na prosiaczka
Mieszkaniec Widuchowa
Mieszkaniec Widuchowa 02.04.2020, 08:30
P Wójt to do komisji ściąga nawet ze Szczecina dziwię się że nie boją się konowirusa opamiętajcie się napewno mają rodziny rodziców dziadków a co tam i nawet osoby są w komisji blisko 70 lat a potem ktoś w rodzinie zachoruje i co wtedy???
Kazimiera
Kazimiera 04.04.2020, 16:58
no a jak ty sobie wyobrażasz pracę komisji w Widuchowej bez Mirki K., przecież ona jest wyjadaczem i wie jak wygrać wybory, już nie jeden raz udowodniła, że zasłużyła na umowę zlecenie w urzędzie. Mam tylko apel do organizatorów referendum, uważajcie tej pani na ręce. Jak będzie można to kamerujcie, nawet z ukrycia!!! Tej osobie to ciągle mało, do emerytury musi dorobić. I pomyśleć, że taką zacną ma rodzinę.
MIESZKANKA
MIESZKANKA 02.04.2020, 08:26
U LA LA ,, JAK OBSADA W KAŻDYM OKRĘGU PRACOWNIK Z GMINY,,P Wrzosek , P WAYDYK, LUBICZ BŁECHECHE A PANI ODACHOWSKA ŻELECHOWO NO PROSZE,OD KIEDY LUDZIE Z PYRZYC ZASIADAJĄ NA TAK MAŁYCH WSIACH W KOISJI
Rodzic
Rodzic 04.04.2020, 16:22
Czy dyrektor szkoły w Krzywinie zrobił rozeznanie, ilu uczniów nie posiada w domu komputerów, laptopów bądź tabletów aby odbierać zdalne lekcje?
Jestem pewna, że nie, a wprowadzone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej rozwiązanie nauczania zdalnego, uruchomiło projekt wart 180 000 000 zł . Projekt pt. Zdalna Szkoła – uruchomiony jest wspólnie przez MEN i Ministerstwo Cyfryzacji. Jego beneficjentami będą jednostki samorządu terytorialnego. W dniu 01.04.2020 r. ruszył nabór wniosków, który potrwa do 30 września 2020 r.
Panie Piotrze W. proszę zabrać się do pracy wynikającej z zakresu obowiązku dyrektora szkoły, bo z tego rozliczą pana rodzice, a pan już się boi o swój stołek chcąc angażować się w pracach komisji w Lubiczu w wyborach referendalnych. Proszę się nie bać! Gdyby był pan dobrym dyrektorem to nie musiałby pan zabiegać o swój stołek w taki właśnie sposób. Jest czas na opamiętanie się! Zabierz się pan do pracy, a rodzice już sami wystawią panu ocenę czy nadaje się pan na to stanowisko czy też nie! No ale pan sam daje już odpowiedź na to pytanie, że nie nadaje się! No bo niby po co pan tak zabiega o dodatkowe wsparcie? I tym razem chce pan sfałszować wybory? Do pracy chłopie, do pracy……….
kod
kod 02.04.2020, 11:05
feministki zawsze coś namącą...wstyd...biedronia zaproście
Mieszkanka
Mieszkanka 02.04.2020, 06:01
Jakoś na sesje nie zamówili kombinezonów itd. Teraz spędzą czas z rodzinami bez kwarantanny. To jest odpowiedzialnośc narażając innych. Zapiszcie ile kosztowała sesja...... A diety do rączki czy na konto?
Wstydu nie macie w dobie korona jeszcze kraść.....
lanserka
lanserka 02.04.2020, 08:00
Lans, lans, lans!
pestka
pestka 01.04.2020, 23:38
Skoro mogą być przeprowadzone wybory prezydenckie to dlaczego nie referendum? Będzie to swoiste pole doświadczalne.
Znudzony
Znudzony 02.04.2020, 07:52
Pestka sama lub sam jesteś eksperymentem z pola doświadczeń
Mama
Mama 01.04.2020, 22:47
Czy wy jesteście normalni? Mowie tu o ludziach, którzy za wszelką cenę- NAWET ZDROWIA I ZYCIA - chcą dążyć do tego, żeby referendum się odbyło! W obecnej sytuacji wasze bezmyślne działania mogą doprowadzić do jeszcze większego rozprzestrzeniania się epidemii. Tacy mądrzy jesteście? Opamiętajcie się!
Ludzie !! Nie idźcie na żadne głosowanie! W przeciwieństwie do malo myslacych zadbajcie o swoje zdrowie! Chociaż wy wykazcie się odpowiedzialnością za siebie, ale i za innych.
Tata
Tata 04.04.2020, 16:26
Mama, nie martw się, już wysłano wniosek o przełożenie referendum. Grupie inicjującej referendum przecież nie chodziło o samo zorganizowanie referendum ale o WYGRANIE REFERENDUM!!!!!!!!!!
widz
widz 01.04.2020, 22:22
Przepocona podaje koszty a to przecież jej wina że referendum jest i ją o koszty trzeba osądzać .Jak by była ok to po co te zamieszanie . A że koronawirus to niczyja wina Nieudaczniku ,boisz się że oddasz kasę co jesteś winny ,może dalej biedny jesteś podaj jeszcze raz nr. konta mamejo.
Olo
Olo 01.04.2020, 22:09
Pani Wujt i OPS oraz pan Sołtys powinni się tak może zainteresować obywatelami, ktorzy są poddane domowej kwarantannie i nie mogą wyść po podstawowe środki do życia nie wspominając o opale swojego mieszkania!!! Mieszkańcy są kontrolowani przez Policje ale nikomu nie przyszło do główki czy mają co jeść itp gdyż nie mogą wyjść do sklepu i po opał !!!

Pozostałe