Nowy przypadek zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w powiecie gryfińskim

  • 09.04.2020, 10:15
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nowy przypadek zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w powiecie gryfińskim
Na terenie województwa zachodniopomorskiego w związku z porannym komunikatem mamy dzisiaj 5 kolejnych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w naszym regionie wynosi 170/2 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje redakcję igryfino Małgorzata Kapłan, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie. W powiecie gryfińskim od początku epidemii potwierdzono 12 przypadków zakażenia (do wczoraj było ich 11). Dzisiaj stwierdzono kolejny.

Nowi zakażeni dzisiaj w Zachodniopomorskiem (poranny komunikat):

1. Młody mężczyzna z powiatu gryfińskiego
 
2. Kobieta w średnim wieku z powiatu kołobrzeskiego
 
3. Mężczyzna w średnim wieku ze Szczecina
 
4. Mężczyzna w średnim wieku z powiatu koszalińskiego
 
5. Kobieta w średnim wieku z powiatu gryfickiego, hospitalizowana w SPWSZ w Szczecinie

 

Mamy w Polsce dzisiaj 136 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych (dane jeszcze bez woj. mazowieckiego)

Potwierdzone przypadki dotyczą:
23 osób z woj. śląskiego,
22 osób z woj. małopolskiego,
21 osób z woj. dolnośląskiego,
18 osób z woj. wielkopolskiego,
11 osób z woj. podlaskiego,
9 osób z woj. pomorskiego,
7 osób z woj. podkarpackiego,
7 osób z woj. opolskiego,
5 osób z woj. zachodniopomorskiego,
3 osób z warmińsko-mazurskiego,
3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego,
3 osób z woj. lubelskiego,
2 osób z woj. świętokrzyskiego,
2 osób z woj. lubuskiego.
 
Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 6 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 47-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 90-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 35-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu, 62-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie, 81-letni i 77-letni mężczyźni z Drzewicy, którzy nie byli hospitalizowani. Wszyscy mieli choroby współistniejące.
 
 
W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi: 5️⃣3️⃣4️⃣1️⃣/164 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Statystyk
Statystyk 10.04.2020, 11:21
Dane bez województw podkarpackiego i mazowieckiego o liczbie zakażeń większej niż w pozostałej części Polski to zwykła lipa albo celowe fałszowanie danych. O mazowieckim zapominają już 3 raz. Do tego mała ilość przeprowadzanych testów . Zdaniem epidemiologów, statystyków, biologów te dane to ukrywanieprawdy a chorych jest co najmniej dziesięciokrotnie więcej. CO NAJMNIEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Paw
Paw 09.04.2020, 16:51
Dlaczego nie podaje się do informacji, na co te osoby zmarły. Czy na Covid czy na chorobę współistniejącą. Samo zarażenie się to przecież nie jest wyrok śmierci. Wszelkie informacje są nierzetelne. Nie podaje się prawdziwej przyczyny. Wszystko podciąga się pod wirusa. Czy jeżeli kogoś zarażonego potrąci samochód na przejściu, to mówimy o ofierze korony?
Wez się nie ośmieszaj
Wez się nie ośmieszaj 09.04.2020, 13:43
Idz do weteryniarza on ma już gotowe szczepionki nie musisz czekać do jesieni
optymizm
optymizm 09.04.2020, 12:56
Czytam, że Badacze z Uniwersytetu Oksfordzkiego twierdzą, że opracowywana przez nich szczepionka przeciw koronawirusowi może być gotowa już za nieco ponad pół roku. Ochotnicy zaczną testować szczepionkę w tym miesiącu, a procedura potrwa do września. Jeżeli optymistyczne założenia naukowców się sprawdzą, szczepionka na koronawirusa może być gotowa już jesienią
pacyfka
pacyfka 09.04.2020, 12:15
Wirusy (wszystkie, bez wyjątku) są tak mikro-małe, że przelatują przez te maseczki jak przez sito. WHO (org. zdrowia) od początku twierdziła, że maseczki nic nie dają. Nasz głupawy minister powtarzał to samo. Niestety później dostał polecenie od pinokia, żeby zmienić zdanie. Tak zrobił i teraz już prawie zmusza wszystkich do noszenia masek :) A to dlatego, że maseczki się dobrze sprzedają i ktoś z dostępem do polskich magazynów wojskowych się obłowi. Prawda jest niestety taka, ze te maseczki NIE ZATRZYMUJĄ wirusów.
Pacyfka
Pacyfka 09.04.2020, 15:05
No, nie całkiem masz rację. Wirus potrzebuje odpowiednich warunków aby być aktywnym. Tym mikro środowiskiem jest kropelka czy nawet mikro kropelka wody, histaminy, śliny, wydzieliny płucnej itd. I tą kropelkę czy mikro kropelkę zatrzymuje maseczka. Bardzo skrótowo ale chyba już rozumiesz ?!!!!!!!!!!!!!!!!
derd
derd 09.04.2020, 13:36
Głupoty gadasz. Zwykłe zasłonięcie twarzy powoduje że jak ludzie kichają czy kaszlą to wirus leci na pół metra a nie 10 metrów. W krajach azjatyckich natychmiast zamknięto granicę i nakazano noszenia maseczek, w efekcie nie ma u nich pandemi i gospodarka nie bankrutuje. Ty noś maseczkę, ja noszę maseczkę więc ryzyko przenoszenia wirusa maleje.
do derd
do derd 09.04.2020, 14:03
no i były sobie świnki trzy.... w łokieć sobie kichaj czerepach ty głupi człowieku ,nie na ludzi !!
koleś
koleś 09.04.2020, 13:25
"Głupawa" pacyfko. Skąd ty masz taką wiedzę o wirusach o zaleceniach WHO itp.itd... Nienawiść do pisowskiego rządu już tak ci zryłą mózg, że nie zastanawiasz się co piszesz. Wystarczy pobieżnie , zapoznać się z biologią oraz przeczytać zalecenia WHO.Przestań obrażać rząd bo ktoś, kiedyś zrobi ci koło d... .
ws58
ws58 09.04.2020, 20:59
pokój z tobą bracie.Miłość twoja przelewa się na nas wszystkich.
rózga
rózga 09.04.2020, 12:49
No i tak piszą ludzie myślący,mający wiedzę. Zgadzam sìę z " pacyfką"
do pacyfki i rózgi
do pacyfki i rózgi 09.04.2020, 14:48
Sama siebie chwalisz pacyfko?
prukfy
prukfy 09.04.2020, 12:04

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Brygada kryzys
Brygada kryzys 09.04.2020, 11:54
Czy to prawda, że połowa puku już nie pracuje, a do tego doprowadził zarząd dlatego, że nie chciał słuchać pracowników???
Mk
Mk 09.04.2020, 15:07
Współczuję kierownikom i mistrzom tego, że nie mają w nich żadnego wsparcia. Tematy były poruszane dobry miesiąc temu. Kierownicy konsultowali podział grup z nami, pracownikami firmy a następnie odbijali się od muru
kryzys w pełnej rozciągłości
kryzys w pełnej rozciągłości 09.04.2020, 12:05
"Geniusz" Sawaryna w zarządzaniu jest zaraźliwy. Nie wiesz o tym Brygado kryzys?
.....................
..................... 09.04.2020, 11:35
A ja mówię żebyśmy wydali na respiratory, zamiast na wybory. Nie jestem tu lubianą osobą, nawet podpis mi próbowano skraść. Zgadzam się z moim przedmówcą, w tym mieście robi się bardzo nie wiele dla nas. Jeżeli chodzi o podatki, to już inna sprawa. Mamy ciężki czas i trudne chwile, pieniądze, które były zostały rozdane, nikt w tym państwie nie zakładał, że coś takiego jak kryzys globalny istnieje. Teraz powstaje specjalny fundusz zdrowotny dla rządzących i ich rodzin a my dostaniemy nakazy pracy tak jak ta Pielęgniarka. Pozdrawiam wszystkich tych, którzy myślą tak jak ja.
wkurzony
wkurzony 09.04.2020, 11:26
W poprzednich art na tym portalu internauci atakowali seniorów,że stoją w kolejkach,że spacerują itd.,ale pragnę zaznaczyć,że ci ludzie są czyści, przestrzegają zasad i w miarę są zabezpieczeni.

Natomiast dziwię się,że nikomu nie przeszkadzają brudni,pijani bezdomni,którzy oblegają miasto jak much odchody.
To są potencjalni nosiciele ! Zakażonych ciągle nam przybywa.
Panie burmistrzu na Wrotach Gryfina jest pańskie oświadczenie w sprawie bezdomnych, kłamał Pan?
wszystko na głowie
wszystko na głowie 09.04.2020, 11:16
Kiedy radni wyjdą z ukrycia? Skoro burmistrz gapa to chociaż niech radni przejmą inicjatywę. Ktoś powinien się zająć np. zwolnieniem nas prowadzących działalność z podatku od nieruchomości. Dla małego sklepu państwo radni sobie uchwalili kwartalnie prawie setki podatku, i nie widzę żadnych działań w sprawie zwolnienia z niego, gdy większość lokalnych działalności gospodarczych leży i kwiczy na łopatkach. A oni biorą przykład z leniwego burmistrza zamiast non stop myśleć, jak tu pomóc ludziom,. jak odciążyć rodziców tych co i tak nei wysyłają dzieci do żłobka, gdzie tu na przykład nowe parkingi dla aut wybudować. A burmistrz zamiast jeździć na szkolenie do Barlinaka jak zorganizować jarmark wielkanocny niech pojedzie do Pyrzyc i dowie się jak faktycznie pomagać mieszkańcom.
Mm
Mm 09.04.2020, 11:14
Dlaczego z Puku ludzie chodzą sobie na spacery po domach zamiast zrobic im wszystkim dwa tygodnie kwaratanne przeciez to nie jest poważne a sanepid ma gdzies a najwiecej zarażonych jest z Puku ludzi
choroba poboczna
choroba poboczna 09.04.2020, 11:07
Czy jak będę miał przeziębienie, i zabije mnie pociąg, to znaczy, że umarłem na katar?
Czy to te gaduły z biedry ?
Czy to te gaduły z biedry ? 09.04.2020, 11:01
Czy to wszyscy z krzywego lasu ?
Kraft
Kraft 09.04.2020, 10:50
Jedna sprawa to opóźnienia z jakim podawane są informacje o zakażeniach, a druga to przelicznik zgonów. Czytam teraz Kraska na pytanie, dlaczego informacje o zgonach pojawiają się z kilkudniowym opóźnieniem. Tłumaczył się, zę zmieniają system raportowania, i teraz informacje będą spływały podobno. Szum się zrobił o dwie osoby, które zmarły w niedzielę w DPS w Drzewicy, a informację ministerstwo podało dopiero dziś.
czterdziecha
czterdziecha 09.04.2020, 10:37
Jak już umierają 35-latki to ja już się boję.
kamosa
kamosa 09.04.2020, 10:35
Znowu okolice Gryfina czy tym razem gdzieś dalej?
Baba
Baba 09.04.2020, 11:50
Nie na bank w gryfinie i tak prawdy się nie dowiemy
tarasowiec
tarasowiec 09.04.2020, 10:30
Raczej tytuł powinien brzmieć: Nowy przypadek wykrycia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w powiecie gryfińskim. Obawiam się, że zakażonych nieświadomych może być więcej.
ar
ar 09.04.2020, 10:21
Choroba wylęga sie około tygodnia. Czyli następny łańcuszek za tydzień.

Pozostałe