Zdrowych świąt życzymy! Jedna sprawa jest teraz ważna…

  • 12.04.2020, 12:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zdrowych świąt życzymy! Jedna sprawa jest teraz ważna…
Zdrowych, pogodnych, pełnej nadziei Świąt Wielkanocnych życzy Państwu redakcja igryfino. Dołączamy się też do życzeń firm, instytucji oraz osób, które są z nami i na banerach pozdrawiają świątecznie. Nasz baner z życzeniami dla Państwa znajduje się nad stopką redakcyjną (na dole strony). Chcemy się też oddzielić pewną refleksją.

Niektórzy politycy mówią, że święta mogą być początkiem rozszerzenia się epidemii. My jednak jesteśmy zdania, że Wielkanoc będzie okresem, kiedy wszechobecny, przynajmniej mentalnie, wirus wyhamuje. Tak z pewnością będzie w naszym powiecie. Pomyślmy chwilę: nie przemieszczamy się, nie odwiedzamy, nie chodzimy do kościoła, wreszcie nie spotykamy się w pracy. Wykorzystujmy zatem odpoczynek do nabierania sił, ponieważ będą potrzebne. Najtrudniejsze przed nami.

Jeden problem to epidemia, a druga trudna sprawa to gospodarka i nasza walka o byt. Nieco inne problemy mamy bezpośrednio na handlowo-usługowym pograniczu, inne związane są z przemysłem energetycznym czy budowlanym, inne mają właściciele małych firmy.

Zawsze i każdy musi ładować swoje życiowe akumulatory mocy i to jest właśnie ten czas. Siła i nadzieja będą potrzebne nam wszystkim.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wirus
wirus 12.04.2020, 20:02
może nie oddychajmy??? Po co ta panika??? Chrystus wszystko pokonał! Wiary nam potrzeba bo tylko panikuja bez sensu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Katolickie miłosierdzie
Katolickie miłosierdzie 13.04.2020, 09:12
A te setki tys. zmarłych takze młodych ludzi.. to tak przy okazji.. O nich jakby Chrystus zapomniał. Najważniejsze ze Ciebie ominęło.
glin
glin 12.04.2020, 19:09
Dzięki zmartwychwstałem Chrystusowi, możemy żyć bez rozpaczy i zwątpienia – mówił podczas mszy w Niedzielę Wielkanocną metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. Wskazał, że Chrystus daje m.in. wzór postawy służby i pomocy drugiemu człowiekowi – widocznej także w tych dniach.
gryfinianka
gryfinianka 12.04.2020, 16:18
Warto podczas świąt trochę pomyśleć. Nasze miasto należy do dość bogatych i może czas zrezygnować z jakiejś inwestycji np drogowej aby uwolnić trochę pieniędzy aby miasto miało do dyspozycji kapitał. A o co chodzi. Chodzi o utworzenie laboratorium wirusologiczne go które byłoby zdolne do pracy, swego czasu było sanepidowskie. Niestety zlikwidowali. A dlaczego u nas? W Poznaniu zaczęto produkować polskie szybkie testy na tego wirusa z początkowym startem 100tys szt w dość przystępnej cenie ale dystrybucja odbędzie się przez ministerstwo zdrowia, poza tym inne firmy też coś wspominają o produkcji podobnych testów Z tym że aktualne moce przerobowe laboratoriów są już na granicy ich możliwości i będą musiały powstać nowe i to dużo Czy miasto mając własne laboratorium mogłoby wystąpić do MZ o pulę tych testów aby wyłapać możliwie jak największą grupę tzw bezobjawowo w? Oczywiście obsługa też siąsiednich powiatów. Koszt nowego testu to ok 60 zł
no tak
no tak 12.04.2020, 19:15
Czas najwyższy!
Fox
Fox 12.04.2020, 15:39
Komuniści składają życzenia świąteczne??
kod
kod 12.04.2020, 20:03
tak i kasiunia wiesza buciki...
smacznego jajka
smacznego jajka 12.04.2020, 15:57
Obawiam się Fox, że nie rozumiesz słów, których używasz, a nawet swojego nicku. Chyba, że po prostu chcesz być chamem w Wielkanoc.
ostrożna
ostrożna 12.04.2020, 15:21
JAjkiem lepiej się nie dzielić bo może przenieść koronawirusa.
sonia
sonia 13.04.2020, 10:30
Drogą pokarmową się nie przenosi tylko kropelkową
Czesław
Czesław 12.04.2020, 14:46
Alleluja!!! https://www.youtube.com/watch?…
dorosły
dorosły 12.04.2020, 15:15
Ględzenie Czesia is spółki. Ile ty mamsz lat?
katolik
katolik 12.04.2020, 13:38
Chrystus zmartwychwstał Alleluja! Cała ziemia się weseli. Alleluja! Każdemu życzę Radosnych Świąt z obecnym Chrystusem w Waszych domach.
dumny polak
dumny polak 12.04.2020, 13:35
7,5 mln analfabetów w Niemczech HE HE ! ! ! Analfabetami w ścisłym tego słowa znaczeniu dotkniętych jest, jak wykazały przeprowadzone badania, 2,3 mln osób w wieku produkcyjnym. Potrafią oni czytać i pisać jedynie pojedyncze słowa, ale nie potrafią układać z nich zdań. Około 300 tys. mieszkańców Niemiec nie potrafi nawet poprawnie napisać swego imienia i nazwiska. Pisania i czytania uczą się nie tylko dzieci w szkole. W Niemczech dla milionów dorosłych analfabetów Berlin i kraje związkowe oferować będą projekty alfabetyzacji. W Niemczech 7,5 mln ludzi nie potrafi ani dobrze pisać, ani czytać. Jako tak zwani analfabeci funkcjonalni mają trudności z rozpoznawaniem liter, składaniem je w słowa i budowaniem z nich zdań. Mają też trudności z czytaniem i rozumieniem spójnych tekstów.
 
wykrywacz proklemlowskich trolli
wykrywacz proklemlowskich trolli 12.04.2020, 15:13
Durny "dumny Polaku" z Arbatu, czy te badania przeprowadzali radzieccy naukowcy?
gość
gość 12.04.2020, 15:21
Ja też się z Tobą zgodzę że rosyjskie trolle mają dużo pracy w święta aby zniechęcać do wiary.
Gość
Gość 12.04.2020, 13:32
Pierwszy raz od 2000 lat ludzie na całym świecie nie mogą się modlić w kościele, nie mogą poświęcić pokarmów tak jak to zawsze to robili czy to nie znak? Jest tylko dwóch takich którzy potrafią do tego doprowadzić...jeden to szatan, a drugi to antychryst który w/g Papieża jest już wśród nas i właśnie zaczyna przejmować władzę. Niedługo stanie się to co opisuje Apokalipsa Św. Jana 13:16: I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło 17 i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia. 18 Tu jest [potrzebna] mądrość.Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć. To wszystko dzieje się na naszych oczach. Rzeczywistość się zmienia tak jak wskazówka zegara zmienia położenie. Ty widzisz, że jest w innym miejscu ale nie widziałeś ruchu tej wskazówki. Żyjemy w czasach ostatecznych więc bądźmy dla siebie dobrzy. Wesołych Świąt
parafianin
parafianin 12.04.2020, 13:31
Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja!
John
John 12.04.2020, 13:16
Well, well, well....

Pozostałe