Referendum i wybory uzupełniające w jednym terminie

  • 16.04.2020, 14:53
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Referendum i wybory uzupełniające w jednym terminie Wierzchlas
Dziesięć dni czekał burmistrz Adam Zarzycki na odpowiedź wojewody zachodniopomorskiego w sprawie przesunięcia terminu wyborów uzupeniających do Rady Miejskiej w Cedynii. Część mieszkańców miałaby pójść do lokalu wyborczego już w najbliższą niedzielę 19 kwietnia 2020. Z uwagi na epidemię koronawirusa i brak reakcji wojewody, zniecierpliwiony burmistrz wystosował w czwartek 16 kwietnia kolejny list.

- Prosząc o pilne zajęcie stanowiska oczekiwałem zrozumienia, że dbam o bezpieczeństwo mieszkańców tej małej gminy. Mam wrażenie, że przy problemie tak globalnego zagrożenia, bezpieczeństwo małych społeczności zanika. Czujemy się odrzuceni i pozostawieni sami sobie. Nie mam sumienia przekonywać członków komisji wyborczych i wyborców, że nic im nie grozi i mogą bezpiecznie uczestniczyć w wyborach. Pozostało trzy dni do wyborów, a ja burmistrz, w tej sytuacji bezsilny, nie mogę zapewnić moim mieszkańcom bezpieczeństwa jakiego oczekują. Jeszcze raz proszę Pana Wojewodę o zajęcie stanowiska uwzględniając nasze bezpieczeństwo - napisał dzisiaj burmistrz Adam Zarzycki.

Korespondencję skierowaną do wojewody zamieszczamy w fotogalerii.

No i decyzję wojewoda podjął. Dzisiaj po południu otrzymaliśmy informację z centrum prasowego.

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc przesunął datę wyborów uzupełniających do rad gmin: Chociwel, Cedynia i Rymań na 26 kwietnia.
Pierwotna data wyborów została ustalona jeszcze w styczniu, jednak w efekcie obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa i związanym z tym ograniczeniem przemieszczania się obowiązującym do 19 kwietna, data wyborów została przesunięta w trzech zachodniopomorskich gminach. Wybory uzupełniające do rad gmin w Chociwlu, Cedyni i Rymaniu odbędą się w najbliższym możliwym terminie, czyli 26 kwietnia br. - czytamy w nadesłanej odpowiedzi na nasze zapytanie.
 
 
Tego samego dnia - 26 kwietnia 2020 r. planowane jest także przeprowadzenie referendum w gminie Widuchowa mające na celu odwołanie wójt Anny Kusy-Kłos.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ale cyrk
Ale cyrk 17.04.2020, 09:30
Panie Zarzyckinie ośmisza śię chłopie jake ty chcesz zapewnić bezpieczenstwo jakiś ty troskliwy źenady nie odstawiaj
cynk
cynk 16.04.2020, 20:09
Przecież wojewoda boi się chrzesnego tego co kota ma i daty nie zmieni .Co za tchórz.
buko
buko 16.04.2020, 18:55
Trumniany biznes to może być.
ciekawe co zrobią
ciekawe co zrobią 16.04.2020, 16:08
Amerykanie podają , że to akurat bęzie szczyt zachorowań w Polsce. tj. 27 kwietnia!
Amerykanie to, Amerykanie tamto...
Amerykanie to, Amerykanie tamto... 16.04.2020, 17:01
Co my mamy wspolnego z Amerykanami? Co to dla nas jest za przyklad czy wzor? Niech sobie zyja w pokoju a my jestesmy tu w Europie i powinnismy wzorowac sie na sasiadach i utrzymywac sasiedzkie, przyjacielskie kontakty, rowniez z Rosja
28;0
28;0 16.04.2020, 16:05
Czy ktoś mi powie dlaczego zwolennicy wysy_PiS_ka mają IQ jamochłonu ???

Lukas
Lukas 16.04.2020, 17:41
To i tak kilkaset razy wiecej od ciebie, pierwotniaku.

Pozostałe